January 18, 2019
|
ARC-Indianapolis - Indianapolis, IN
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Hellen Maasotuo SO-2 Union (Ky.) 2:22.96 2:02.95 2:58.70 2:47.27 1:44.36
2 Abby Bittner FR-1 Indiana East 2:23.43 1:49.01 1:59.05 1:44.71 2:42.08
3 Emily Wiegel FR-1 Bellarmine 2:24.45 1:41.12 2:25.90 2:57.68 2:50.45
4 Lauren Masden SO-2 Bellarmine 2:27.06 2:31.48 2:38.83 1:53.24 2:24.12
5 Yailene Leon FR-1 Indianapolis 2:28.46 2:28.46 1:58.77 2:22.53 1:46.90
6 Mary Isabella Hodges   UNBROKEN RACING TEAM USATF,XC 2:29.52 2:23.54 3:00.92 2:44.48 2:50.46
7 Abbey Galusha JR-3 Lewis 2:30.76 3:11.47 2:27.75 1:59.10 2:06.64
8 Alexia DeHaven-Boyd SR-4 Lindsey Wilson 2:33.93 2:18.54 2:18.54 3:10.88 3:00.10
9 Bayley Wade FR-1 Bellarmine 2:34.65 2:45.48 2:51.67 2:45.48 2:50.12
10 Emma Hupp   Kentuckiana Phlyerz 2:34.73 3:08.77 3:21.15 2:37.83 2:13.07
11 Hannah Stein FR-1 Indianapolis 2:35.88 1:53.80 2:49.91 2:18.74 2:14.06
12 Mackenzie Neher FR-1 Indiana East 2:35.91 2:54.62 1:56.94 2:45.27 3:18.01
13 Emma Roth JR-3 Mount St. Joseph 2:36.26 2:17.51 2:26.89 3:18.45 2:56.58
14 Hannah Dawson JR-3 Marian (Ind.) 2:36.26 2:36.26 1:54.07 2:20.64 2:08.14
15 Adrianna Boyd   Indiana Storm Track Club 2:37.89 2:55.26 2:50.53 2:55.26 3:23.68
16 Savannah Hart FR-1 Indiana East 2:38.97 3:10.77 2:00.82 3:20.31 2:54.87
17 Catherine Newhart FR-1 Marian (Ind.) 2:41.45 2:55.98 2:30.15 2:05.94 2:39.84
18 Emily Chandler FR-1 Midway 2:42.69 2:06.90 2:08.53 2:32.93 2:58.96
19 Meredith Johnson FR-1 Lindsey Wilson 2:42.97 2:18.53 3:05.79 2:02.23 1:57.34
20 Dezare Jackson SO-2 Lindsey Wilson 2:43.43 2:07.48 2:00.94 3:29.19 2:12.38
21 Sydni Montgomery FR-1 Marian (Ind.) 2:44.28 2:11.43 1:55.00 2:26.21 2:45.93
22 Kate Cunnngham FR-1 Marian (Ind.) 2:44.84 2:23.41 2:46.49 2:34.95 3:22.76
23 Naomi Frankston   Indiana University Run Club 2:45.86 3:12.40 3:10.74 2:25.96 2:14.35
24 Jenna Hedlund JR-3 Marian (Ind.) 2:49.74 2:25.98 2:09.01 3:13.51 2:44.65
25 Anna Subris   Unattached 2:49.77 3:18.63 2:19.22 2:48.08 2:48.08
26 Isabel Vazquez SO-2 Marian (Ind.) 2:50.14 3:00.35 2:22.92 3:34.38 3:08.86
27 Lauren Stephens FR-1 Bellarmine 2:50.92 2:28.70 2:15.03 2:06.48 3:14.85
28 Rachel Herth Senior Indiana University Run Club 2:51.39 2:27.40 2:13.69 2:37.68 3:25.67
29 Maya Homer SO-2 Union (Ky.) 2:53.11 2:18.49 3:20.81 2:28.88 3:17.35
30 Marie Ninamou SO-2 Lindsey Wilson 2:54.65 3:20.85 3:29.58 2:24.96 3:34.82
31 Haley Nestor FR-1 Spalding 2:55.01 2:46.26 2:32.26 2:09.51 3:05.51
32 Esther Parham Sophomore Unattached 2:55.20 2:44.69 3:09.22 3:14.48 3:40.76
33 Kirsten Crepps FR-1 Lindsey Wilson 2:55.28 3:39.10 3:44.36 3:25.08 2:07.96
34 Elsa Diaz FR-1 Lindsey Wilson 2:57.50 3:09.93 3:06.38 3:29.45 3:40.10
35 Macey Molique FR-1 Georgetown (Ky.) 3:00.04 2:22.24 3:34.25 2:18.63 2:52.84
  Kayla Roeder FR-1 Lindsey Wilson NT NT NT NT NT
  Mara Wetzel FR-1 Indiana East NT NT NT NT NT
  Brooke Perreira SO-2 Indiana East NT NT NT NT NT
  Zabra Benmeka FR-1 Spalding NT NT NT NT NT
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Hellen Maasotuo SO-2 Union (Ky.) 2:31.54 2:22.96 2:18.68
2 Abby Bittner FR-1 Indiana East 1:50.45 2:23.43 2:20.57
3 Emily Wiegel FR-1 Bellarmine 1:42.56 2:24.45 2:41.79
4 Lauren Masden SO-2 Bellarmine 2:09.42 2:27.06 1:54.71
5 Yailene Leon FR-1 Indianapolis 1:55.80 2:28.46 3:07.06
6 Mary Isabella Hodges   UNBROKEN RACING TEAM USATF,XC 3:08.40 2:29.52 3:08.40
7 Abbey Galusha JR-3 Lewis 2:42.82 2:30.76 2:38.30
8 Alexia DeHaven-Boyd SR-4 Lindsey Wilson 1:47.76 2:33.93 2:23.16
9 Bayley Wade FR-1 Bellarmine 3:10.22 2:34.65 2:17.64
17 Catherine Newhart FR-1 Marian (Ind.) 1:57.86 2:41.45 2:31.77
22 Kate Cunnngham FR-1 Marian (Ind.) 3:04.62 2:44.84 2:46.49
26 Isabel Vazquez SO-2 Marian (Ind.) 2:56.95 2:50.14 3:37.78
29 Maya Homer SO-2 Union (Ky.) 2:54.85 2:53.11 3:43.32
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
10 Emma Hupp   Kentuckiana Phlyerz 1:51.41 2:34.73 2:57.94 2:20.81 3:10.32
11 Hannah Stein FR-1 Indianapolis 2:51.47 2:35.88 3:11.74 3:14.85 3:03.94
14 Hannah Dawson JR-3 Marian (Ind.) 2:59.70 2:36.26 3:02.83 1:54.07 3:07.52
15 Adrianna Boyd   Indiana Storm Track Club 3:17.37 2:37.89 3:09.47 2:20.53 2:39.47
16 Savannah Hart FR-1 Indiana East 3:12.36 2:38.97 1:52.87 3:06.00 2:32.62
19 Meredith Johnson FR-1 Lindsey Wilson 3:05.79 2:42.97 2:51.12 3:10.68 2:47.86
20 Dezare Jackson SO-2 Lindsey Wilson 2:15.65 2:43.43 3:27.56 2:23.82 3:16.12
21 Sydni Montgomery FR-1 Marian (Ind.) 3:22.07 2:44.28 2:44.28 2:32.78 2:50.86
24 Jenna Hedlund JR-3 Marian (Ind.) 2:25.98 2:49.74 2:36.16 3:20.30 3:23.69
25 Anna Subris   Unattached 2:42.98 2:49.77 2:12.42 1:58.84 1:58.84
28 Rachel Herth Senior Indiana University Run Club 2:39.40 2:51.39 2:37.68 2:17.12 2:37.68
33 Kirsten Crepps FR-1 Lindsey Wilson 3:47.87 2:55.28 2:20.23 2:36.00 3:19.82
34 Elsa Diaz FR-1 Lindsey Wilson 2:34.43 2:57.50 3:13.48 3:29.45 2:39.75
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Mackenzie Neher FR-1 Indiana East 2:35.91
13 Emma Roth JR-3 Mount St. Joseph 2:36.26
18 Emily Chandler FR-1 Midway 2:42.69
23 Naomi Frankston   Indiana University Run Club 2:45.86
27 Lauren Stephens FR-1 Bellarmine 2:50.92
30 Marie Ninamou SO-2 Lindsey Wilson 2:54.65
31 Haley Nestor FR-1 Spalding 2:55.01
32 Esther Parham Sophomore Unattached 2:55.20
35 Macey Molique FR-1 Georgetown (Ky.) 3:00.04
  Zabra Benmeka FR-1 Spalding NT
  Brooke Perreira SO-2 Indiana East NT
  Mara Wetzel FR-1 Indiana East NT
  Kayla Roeder FR-1 Lindsey Wilson NT