December 1, 2018
|
ARC-Indianapolis - Indianapolis, IN
|
200m (Flat)

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Rosalynd Hollingsworth   Commodore Track Club 7.72 7.65
2 Naturi Robinson   Commodore Track Club 7.85 5.81
3 Myann Davidson   Commodore Track Club 7.94 8.66
4 Hanna Hearn Senior Unattached 7.98 9.74
5 Victoria McKenzie JR-3 Bellarmine 8.04 9.81
6 Cordaijah McBride FR-1 Indiana East 8.04 8.53
7 Brooke Green SO-2 Indianapolis 8.05 9.02
8 Te'Shiya McCarter FR-1 Trine 8.05 8.94

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Rosalynd Hollingsworth   Commodore Track Club 8.82 7.35 7.73 5.96
2 Naturi Robinson   Commodore Track Club 7.39 10.14 7.86 7.08
3 Myann Davidson   Commodore Track Club 8.44 7.88 7.88 10.25
4 Cordaijah McBride FR-1 Indiana East 6.55 7.19 7.98 8.78
5 Victoria McKenzie JR-3 Bellarmine 6.56 7.20 7.99 7.83
6 Hanna Hearn Senior Unattached 8.83 10.03 8.02 5.78
7 Brooke Green SO-2 Indianapolis 9.73 9.25 8.04 8.20
8 Te'Shiya McCarter FR-1 Trine 7.24 8.78 8.13 8.78
9 Nakaiya Wearren   Commodore Track Club 8.09 7.68 8.17 7.19
10 Aishat Sadiq SR-4 Earlham 10.22 9.89 8.17 8.09
11 Taiza Alexander FR-1 Evansville 8.92 7.20 8.18 7.37
12 Olivia Parsley FR-1 Indianapolis 7.97 8.62 8.21 5.92
13 Abigail Arnold FR-1 Indianapolis 7.81 8.55 8.22 8.22
14 Jensyn Garrow SR-4 Trine 9.18 9.43 8.27 8.19
15 Nikki Hutchcraft SO-2 Evansville 7.61 7.86 8.27 7.94
16 Kaylyn Forrest JR-3 Trine 8.78 9.03 8.28 9.36
17 Mariah Murray JR-3 Anderson (Ind.) 7.04 7.37 8.28 6.63
18 Miracle Berry Junior Unattached 6.13 7.87 8.28 8.20
19 Kirsti Oswalt SR-4 Indianapolis 7.48 9.39 8.31 7.65
20 Leilah Hicks SO-2 Earlham 6.93 10.35 8.34 8.01
21 Monica Watkins SO-2 Evansville 9.56 6.62 8.38 8.05
22 Heaven Castillo FR-1 Indianapolis 10.16 8.72 8.46 11.00
23 Sarah Mallory JR-3 Indiana East 11.02 7.37 8.47 9.41
24 McKenna Sapp FR-1 Evansville 8.08 7.74 8.50 8.50
25 Deani Dunigan FR-1 Indianapolis 8.88 8.88 8.53 10.41
26 Aaliyah Thompson Junior Unattached 8.99 10.53 8.56 10.45
27 Dasia Glanton FR-1 Midway 8.83 11.15 8.57 8.57
28 Charlotte Borland FR-1 DePauw 10.84 8.43 8.60 9.03
29 Abigail Kuhlman SO-2 Trine 6.23 10.30 8.65 10.56
30 Tatyana Peterson FR-1 Midway 10.23 10.75 8.67 7.89
31 Emerald Lundy SO-2 Anderson (Ind.) 7.39 7.39 8.69 9.56
32 Maya Jazdzewski FR-1 Transylvania 10.26 9.13 8.69 7.04
33 Skyler Sichting Freshman Unattached 6.28 9.76 8.71 9.41
34 Chelsea Downs JR-3 Anderson (Ind.) 8.04 7.60 8.73 9.26
35 Makala Pfefferkorn Sophomore Unattached 6.77 9.06 8.79 6.33
36 Amelia Mauldin FR-1 DePauw 8.92 9.98 8.83 9.63
37 Taylor Smith SO-2 Indianapolis 9.82 9.02 8.84 7.96
37 Krista Franklin FR-1 Anderson (Ind.) 8.14 10.26 8.84 10.35
39 Paige McGonigal FR-1 Trine 10.00 7.70 8.85 10.45
40 Sarah Dickman FR-1 Earlham 7.98 6.21 8.86 10.46
41 Morgan Spade FR-1 Trine 7.82 8.71 8.88 9.59
42 Jennifer Douyere SO-2 Earlham 6.71 10.73 8.94 10.37
43 Emily Smatlak SO-2 Anderson (Ind.) 11.27 6.69 9.16 10.90
44 Esther Mano SO-2 Earlham 7.79 9.01 9.38 10.32
45 Maggie Hoog Sophomore Unattached 7.27 8.88 9.44 9.73
46 Savannah Rivers 7 Unattached 9.10 8.24 9.47 8.72
47 Dorothy Ocran-Sarsah FR-1 Earlham 9.97 12.41 9.77 12.02
48 Willa Summers FR-1 Earlham 10.84 12.64 10.62 9.56
  Olivia Wiltshire FR-1 Earlham NT NT NT NT
  Sophia Beresheim FR-1 DePauw NT NT NT NT
  Jasmine Carter JR-3 Earlham NT NT NT NT
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Cordaijah McBride FR-1 Indiana East 7.98
9 Nakaiya Wearren   Commodore Track Club 8.17
11 Taiza Alexander FR-1 Evansville 8.18
19 Kirsti Oswalt SR-4 Indianapolis 8.31
30 Tatyana Peterson FR-1 Midway 8.67
33 Skyler Sichting Freshman Unattached 8.71
37 Taylor Smith SO-2 Indianapolis 8.84
44 Esther Mano SO-2 Earlham 9.38
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Naturi Robinson   Commodore Track Club 7.86 7.94 9.91 8.41 5.66
7 Brooke Green SO-2 Indianapolis 8.04 7.88 8.61 6.03 9.97
17 Mariah Murray JR-3 Anderson (Ind.) 8.28 10.27 7.62 9.69 9.61
28 Charlotte Borland FR-1 DePauw 8.60 7.66 10.58 7.49 6.20
35 Makala Pfefferkorn Sophomore Unattached 8.79 10.99 6.51 9.06 10.73
40 Sarah Dickman FR-1 Earlham 8.86 6.47 7.54 6.21 7.71
41 Morgan Spade FR-1 Trine 8.88 10.30 7.46 7.46 8.00
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Myann Davidson   Commodore Track Club 7.88
12 Olivia Parsley FR-1 Indianapolis 8.21
15 Nikki Hutchcraft SO-2 Evansville 8.27
16 Kaylyn Forrest JR-3 Trine 8.28
18 Miracle Berry Junior Unattached 8.28
36 Amelia Mauldin FR-1 DePauw 8.83
42 Jennifer Douyere SO-2 Earlham 8.94
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Rosalynd Hollingsworth   Commodore Track Club 9.20 6.19 8.28 7.27 7.73
23 Sarah Mallory JR-3 Indiana East 6.02 8.14 6.53 8.64 8.47
27 Dasia Glanton FR-1 Midway 9.17 9.26 6.17 8.57 8.57
37 Krista Franklin FR-1 Anderson (Ind.) 6.72 10.70 8.84 10.88 8.84
39 Paige McGonigal FR-1 Trine 7.26 9.30 10.62 8.15 8.85
46 Savannah Rivers 7 Unattached 6.82 9.66 9.28 7.77 9.47
48 Willa Summers FR-1 Earlham 9.99 11.47 7.65 12.22 10.62
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Victoria McKenzie JR-3 Bellarmine 8.63 6.08 7.99 7.04 8.23 7.04
8 Te'Shiya McCarter FR-1 Trine 7.56 9.52 8.13 8.87 10.49 10.41
10 Aishat Sadiq SR-4 Earlham 7.03 7.44 8.17 6.54 9.24 9.15
21 Monica Watkins SO-2 Evansville 9.98 6.29 8.38 10.48 10.31 7.46
25 Deani Dunigan FR-1 Indianapolis 10.67 10.84 8.53 9.98 10.67 8.70
34 Chelsea Downs JR-3 Anderson (Ind.) 9.43 6.46 8.73 7.25 10.65 7.08
45 Maggie Hoog Sophomore Unattached 6.99 10.48 9.44 8.88 7.56 12.28
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
6 Hanna Hearn Senior Unattached 8.02 6.26
20 Leilah Hicks SO-2 Earlham 8.34 6.76
22 Heaven Castillo FR-1 Indianapolis 8.46 7.45
24 McKenna Sapp FR-1 Evansville 8.50 9.10
29 Abigail Kuhlman SO-2 Trine 8.65 10.82
31 Emerald Lundy SO-2 Anderson (Ind.) 8.69 10.35
  Sophia Beresheim FR-1 DePauw NT NT
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
13 Abigail Arnold FR-1 Indianapolis 8.22 8.55
14 Jensyn Garrow SR-4 Trine 8.27 5.79
26 Aaliyah Thompson Junior Unattached 8.56 6.68
32 Maya Jazdzewski FR-1 Transylvania 8.69 9.91
43 Emily Smatlak SO-2 Anderson (Ind.) 9.16 10.17
47 Dorothy Ocran-Sarsah FR-1 Earlham 9.77 10.85
  Olivia Wiltshire FR-1 Earlham NT NT
  Jasmine Carter JR-3 Earlham NT NT