December 1, 2018
|
ARC-Indianapolis - Indianapolis, IN
|
200m (Flat)

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Jordan Maxwell FR-1 Indiana East 26.13 22.72
2 Jamal Stephens FR-1 Indiana East 27.88 22.85
3 Seth Reynolds SR-4 Indiana East 25.43 23.11
4 Jahn Riley Junior Unattached 24.51 23.12
5 Dorian Leda Senior Gateway 22.67 23.13
6 Dallas Ford SO-2 Indianapolis 19.56 23.28
7 Jacob Root JR-3 Trine 16.54 23.29
8 Trent Herbert FR-1 Indiana East 21.29 23.39
9 Alexander Brown-Baez FR-1 Indianapolis 18.26 23.41
10 Eric Townsend SR-4 Trine 21.35 23.46
11 David McFadden FR-1 Indianapolis 19.53 23.52
12 Will Mundy FR-1 Indiana East 20.71 23.53
13 Mitch Burelison SR-4 Indiana East 28.83 23.63
14 Zachary Deurloo FR-1 Indianapolis 24.89 23.70
15 Zach Hamilton Senior Unattached 27.34 23.77
16 Samuel Dewitt FR-1 Indianapolis 19.16 23.95
17 Drew Fitzgibbon SO-2 Earlham 27.28 24.14
18 Peter Blok JR-3 Evansville 19.81 24.15
18 Cameron Engelhardt SR-4 Indianapolis 22.22 24.15
20 Jake Ryan JR-3 Bellarmine 22.99 24.20
21 Brendon Smith FR-1 Evansville 26.39 24.21
22 Samuel Bokodi SR-4 Indianapolis 29.55 24.22
23 Satchel Oskins SO-2 DePauw 18.66 24.23
24 Emanuel Faria SO-2 Earlham 29.02 24.38
25 Jake Patton FR-1 Earlham 26.83 24.39
26 Greg King FR-1 Evansville 26.49 24.52
27 Ian Shriner SO-2 Earlham 21.10 24.53
28 Malcolm Jones FR-1 Earlham 25.05 24.55
29 Hunter Loller SO-2 Anderson (Ind.) 25.90 24.66
30 Austin Miller FR-1 Trine 30.42 24.73
31 Collin Hauschild FR-1 Earlham 28.46 24.96
32 Aaron Creech Sophomore Unattached 22.74 24.98
32 Noah McClellan FR-1 Trine 21.74 24.98
34 Deshawn Sanders FR-1 Anderson (Ind.) 31.28 25.02
34 Connor Mccanless JR-3 Indianapolis 19.77 25.02
36 Nickolas Riggles Senior Unattached 20.83 25.09
37 Daniel Walter FR-1 Anderson (Ind.) 29.17 25.14
38 Josuel Sanchez Sophomore Unattached 18.88 25.17
39 Joshua Thomas SR-4 Anderson (Ind.) 17.66 25.23
40 Michael Grady SO-2 Earlham 19.71 25.27
41 Sheldan Lindsay FR-1 Earlham 23.82 25.34
42 Aaron Straight SO-2 Evansville 19.28 25.70
43 Timothy Jackson, Jr FR-1 Anderson (Ind.) 19.04 25.73
44 Jaylen Riley FR-1 DePauw 18.59 25.81
45 Kyle Stice Senior Unattached 21.04 25.97
46 Andrew Wright FR-1 Bellarmine 25.22 26.00
47 Isaiah Thompson Sophomore Unattached 26.79 26.01
47 Charles Keith SR-4 Anderson (Ind.) 19.25 26.01
49 Bronson Rago FR-1 DePauw 28.44 26.09
50 Daniel Kibet SR-4 Earlham 30.83 26.12
51 Hayden Jarvis JR-3 Indiana East 26.16 26.16
52 Paxson Dechant Sophomore Unattached 28.64 26.27
53 Isaac Atherton FR-1 Anderson (Ind.) 23.71 26.34
54 Gavin Lord FR-1 Bellarmine 27.45 26.39
55 Kaid Hutchinson JR-3 Anderson (Ind.) 31.16 26.40
56 Michael Swinehart Freshman Unattached 27.92 26.84
57 JP Dongo JR-3 Earlham 21.23 27.56
58 Darrius Mitchell JR-3 Anderson (Ind.) 34.31 27.67
59 Nathan Mccullough SR-4 Transylvania 35.62 28.49
60 Luke Brake SO-2 Earlham 24.83 29.21
  Kreevon Maple JR-3 Anderson (Ind.) NT NT
  Kyle Jen JR-3 Indianapolis NT NT
  Matthew Hansen SO-2 Indianapolis NT NT
  Clay Meadows FR-1 Anderson (Ind.) NT NT
  Keegan Moster   Unattached NT NT
  Brian Sales   UNAT-Indianapolis NT NT
  Aaron Trejo FR-1 Indianapolis NT NT
  LeAundre' Knight SR-4 Earlham NT NT
  Justin Kerobo SR-4 Earlham NT NT
  Mario Waters FR-1 Indiana East NT NT
  Jordan Dolph FR-1 DePauw NT NT
  Matt Gray FR-1 Earlham NT NT
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jordan Maxwell FR-1 Indiana East 24.31 20.91 28.18 16.36 17.73 25.68 22.72
2 Jamal Stephens FR-1 Indiana East 27.42 24.23 18.74 23.54 28.11 21.94 22.85
4 Jahn Riley Junior Unattached 16.42 18.73 19.66 16.19 26.13 18.96 23.12
5 Dorian Leda Senior Gateway 21.75 29.15 17.35 26.14 17.81 27.30 23.13
12 Will Mundy FR-1 Indiana East 28.71 22.12 26.59 19.53 17.89 26.12 23.53
  Brian Sales   UNAT-Indianapolis NT NT NT NT NT NT NT
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 Seth Reynolds SR-4 Indiana East 21.50 29.35 23.11
8 Trent Herbert FR-1 Indiana East 19.89 19.18 23.39
29 Hunter Loller SO-2 Anderson (Ind.) 25.40 26.14 24.66
32 Aaron Creech Sophomore Unattached 19.24 23.24 24.98
37 Daniel Walter FR-1 Anderson (Ind.) 22.38 23.13 25.14
  Mario Waters FR-1 Indiana East NT NT NT
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Drew Fitzgibbon SO-2 Earlham 24.14
20 Jake Ryan JR-3 Bellarmine 24.20
36 Nickolas Riggles Senior Unattached 25.09
39 Joshua Thomas SR-4 Anderson (Ind.) 25.23
41 Sheldan Lindsay FR-1 Earlham 25.34
  Clay Meadows FR-1 Anderson (Ind.) NT
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
13 Mitch Burelison SR-4 Indiana East 16.78 23.63 26.71 29.31 20.09
15 Zach Hamilton Senior Unattached 30.19 23.77 27.34 27.34 26.39
23 Satchel Oskins SO-2 DePauw 25.69 24.23 25.69 25.93 28.11
25 Jake Patton FR-1 Earlham 31.47 24.39 25.37 17.56 30.49
43 Timothy Jackson, Jr FR-1 Anderson (Ind.) 22.90 25.73 29.85 21.87 20.85
51 Hayden Jarvis JR-3 Indiana East 27.21 26.16 22.76 28.26 29.30
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Emanuel Faria SO-2 Earlham 24.38
44 Jaylen Riley FR-1 DePauw 25.81
47 Charles Keith SR-4 Anderson (Ind.) 26.01
53 Isaac Atherton FR-1 Anderson (Ind.) 26.34
55 Kaid Hutchinson JR-3 Anderson (Ind.) 26.40
58 Darrius Mitchell JR-3 Anderson (Ind.) 27.67
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
34 Deshawn Sanders FR-1 Anderson (Ind.) 23.52 32.28 22.02 20.52 22.52 25.02 21.77
40 Michael Grady SO-2 Earlham 28.05 18.96 26.28 25.78 19.21 25.27 28.56
59 Nathan Mccullough SR-4 Transylvania 34.19 26.50 35.90 23.37 25.08 28.49 36.47
  Jordan Dolph FR-1 DePauw NT NT NT NT NT NT NT
  Kreevon Maple JR-3 Anderson (Ind.) NT NT NT NT NT NT NT
  Justin Kerobo SR-4 Earlham NT NT NT NT NT NT NT
Men's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
27 Ian Shriner SO-2 Earlham 26.01 26.25 24.53 25.27 26.25
28 Malcolm Jones FR-1 Earlham 26.03 30.20 24.55 31.92 18.42
31 Collin Hauschild FR-1 Earlham 30.21 20.22 24.96 32.20 18.47
38 Josuel Sanchez Sophomore Unattached 17.62 30.71 25.17 27.44 24.92
45 Kyle Stice Senior Unattached 21.04 23.90 25.97 30.91 33.77
47 Isaiah Thompson Sophomore Unattached 31.48 23.67 26.01 27.57 22.37
Men's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
49 Bronson Rago FR-1 DePauw 20.09 26.09 31.57 23.49 30.53 22.70 24.79
50 Daniel Kibet SR-4 Earlham 26.65 26.12 27.43 25.86 29.78 31.87 27.17
52 Paxson Dechant Sophomore Unattached 24.44 26.27 31.53 31.00 33.63 33.37 25.49
56 Michael Swinehart Freshman Unattached 24.70 26.84 27.92 26.04 21.74 34.63 18.79
57 JP Dongo JR-3 Earlham 35.28 27.56 33.90 27.84 22.33 34.45 29.22
  LeAundre' Knight SR-4 Earlham NT NT NT NT NT NT NT
Men's 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Alexander Brown-Baez FR-1 Indianapolis 24.12 23.41 25.29 27.39 18.73
18 Peter Blok JR-3 Evansville 30.43 24.15 18.84 21.26 21.98
22 Samuel Bokodi SR-4 Indianapolis 29.55 24.22 19.14 29.31 19.14
60 Luke Brake SO-2 Earlham 29.51 29.21 36.81 30.09 22.20
  Matt Gray FR-1 Earlham NT NT NT NT NT
  Keegan Moster   Unattached NT NT NT NT NT
Men's 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
6 Dallas Ford SO-2 Indianapolis 23.28 27.71 28.41 28.17
14 Zachary Deurloo FR-1 Indianapolis 23.70 20.39 22.28 28.44
16 Samuel Dewitt FR-1 Indianapolis 23.95 21.56 21.56 20.36
18 Cameron Engelhardt SR-4 Indianapolis 24.15 17.63 23.19 21.01
  Matthew Hansen SO-2 Indianapolis NT NT NT NT
  Kyle Jen JR-3 Indianapolis NT NT NT NT
Men's 200 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
11 David McFadden FR-1 Indianapolis 23.52 23.99
26 Greg King FR-1 Evansville 24.52 26.98
30 Austin Miller FR-1 Trine 24.73 21.27
32 Noah McClellan FR-1 Trine 24.98 25.23
34 Connor Mccanless JR-3 Indianapolis 25.02 21.27
54 Gavin Lord FR-1 Bellarmine 26.39 31.94
Men's 200 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
7 Jacob Root JR-3 Trine 24.69 21.66 23.29 17.47
10 Eric Townsend SR-4 Trine 24.87 27.45 23.46 28.86
21 Brendon Smith FR-1 Evansville 17.68 21.79 24.21 20.34
42 Aaron Straight SO-2 Evansville 19.79 23.91 25.70 26.22
46 Andrew Wright FR-1 Bellarmine 28.34 20.02 26.00 32.50
  Aaron Trejo FR-1 Indianapolis NT NT NT NT