April 4, 2019
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Demorie Tate JR Freedom (Orlando) 11.82 8.86 11.36 9.55 10.00 11.82 10
2 Karlis Micheal Bailey-Vice SO Timber Creek 11.03 11.72 11.37 10.92 13.65 12.40 8
3 Daniel Edwards SO Winter Park 10.96 9.47 11.41 9.13 9.13 9.36 6
4 Jadon Tirado Bocanegra SR Winter Park 9.86 13.07 11.46 14.33 12.15 8.14 5
5 Ishma Estephere SO Freedom (Orlando) 11.37 9.42 11.48 8.73 11.37 9.19 4
6 Ryan Campbell FR Timber Creek 8.24 8.47 11.60 8.94 13.11 12.42 3
7 Barrington Fisher SR Lake Nona 12.66 11.15 11.61 11.15 13.70 12.78 2
8 Sayeed Decosta SR Colonial 9.30 14.41 11.62 8.25 9.18 8.49 1
9 Kenyon Baron SR Boone 8.73 10.48 11.64 11.64 9.67 8.62 -
10 Dortez King FR Winter Park 8.97 8.51 11.65 14.33 13.63 13.05 -
11 Mustafa Elmahmoud JR Timber Creek 10.37 13.08 11.78 13.67 12.61 11.31 -
12 Alexander Diaz SO Colonial 8.53 8.29 11.84 9.95 10.42 12.32 -
13 Leslie Ughulu JR Cypress Creek 11.85 12.68 11.85 9.60 11.85 13.99 -
14 Jarion McClain FR Lake Nona 11.39 13.41 11.86 8.31 8.66 14.24 -
15 Gabriel Diaz SR Boone 15.33 9.66 12.07 8.94 14.61 14.37 -
16 Daxton Barkley SO Lake Nona 14.97 8.69 12.07 11.47 9.54 12.32 -
17 Javis Ward SO University (Orlando) 13.78 8.78 12.19 9.15 14.14 15.61 -
18 Dustin Newton SR East River 11.85 12.47 12.34 12.10 14.94 9.51 -
19 Joseph Gaither JR Oak Ridge 9.51 10.37 12.34 12.34 13.95 15.92 -
20 Neil Vertilus FR Cypress Creek 15.03 13.28 12.52 12.02 9.02 12.90 -
21 Zachary Walker SO Oak Ridge 15.65 9.14 12.52 16.03 14.03 13.90 -
22 Joshua Santos FR Cypress Creek 14.04 9.15 12.53 11.53 12.03 11.16 -
23 Cameron Sims SO Freedom (Orlando) 9.08 15.39 12.61 16.14 13.24 14.88 -
24 Kran Riley SO University (Orlando) 16.27 9.41 12.71 16.53 14.87 9.92 -
25 Michael Aleandre JR East River 14.01 11.72 12.73 12.99 12.86 15.15 -
26 Reneiro Irizarry JR Colonial 15.74 12.79 12.79 16.38 16.50 12.54 -
27 Angel Collazo FR Oak Ridge 12.42 12.68 12.93 15.39 15.26 15.39 -
28 Emmanuel Thompson FR University (Orlando) 16.83 16.83 13.04 10.96 12.65 10.04 -
29 Austin Von Rinteln JR East River 17.79 11.36 13.68 12.86 17.24 10.95 -
  Christian Roberts JR Boone DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 100 Meters Section 1
W: -3.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
27 Angel Collazo FR Oak Ridge 10.22 13.84 16.17 12.93 -
28 Emmanuel Thompson FR University (Orlando) 10.04 13.96 14.87 13.04 -
29 Austin Von Rinteln JR East River 13.96 14.09 13.55 13.68 -
Boys' 100 Meters Section 2
W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Leslie Ughulu JR Cypress Creek 11.85 -
15 Gabriel Diaz SR Boone 12.07 -
18 Dustin Newton SR East River 12.34 -
20 Neil Vertilus FR Cypress Creek 12.52 -
21 Zachary Walker SO Oak Ridge 12.52 -
23 Cameron Sims SO Freedom (Orlando) 12.61 -
24 Kran Riley SO University (Orlando) 12.71 -
25 Michael Aleandre JR East River 12.73 -
26 Reneiro Irizarry JR Colonial 12.79 -
Boys' 100 Meters Section 3
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
9 Kenyon Baron SR Boone 11.64 14.09 11.64 -
10 Dortez King FR Winter Park 11.65 10.37 14.33 -
11 Mustafa Elmahmoud JR Timber Creek 11.78 11.55 10.61 -
12 Alexander Diaz SO Colonial 11.84 11.13 14.69 -
14 Jarion McClain FR Lake Nona 11.86 10.80 8.42 -
16 Daxton Barkley SO Lake Nona 12.07 10.99 14.61 -
17 Javis Ward SO University (Orlando) 12.19 13.41 9.15 -
19 Joseph Gaither JR Oak Ridge 12.34 14.44 8.64 -
22 Joshua Santos FR Cypress Creek 12.53 10.78 11.91 -
Boys' 100 Meters Section 4
W: -1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Demorie Tate JR Freedom (Orlando) 13.75 11.36 14.54 14.66 12.95 14.77 13.41 10
2 Karlis Micheal Bailey-Vice SO Timber Creek 14.22 11.37 9.10 8.30 10.12 9.78 11.03 8
3 Daniel Edwards SO Winter Park 11.07 11.41 8.22 12.44 8.68 8.56 9.59 6
4 Jadon Tirado Bocanegra SR Winter Park 9.52 11.46 10.09 8.26 10.66 8.14 14.67 5
5 Ishma Estephere SO Freedom (Orlando) 9.30 11.48 10.11 8.73 9.76 14.01 12.63 4
6 Ryan Campbell FR Timber Creek 11.49 11.60 11.37 9.98 13.00 8.70 12.88 3
7 Barrington Fisher SR Lake Nona 13.94 11.61 10.45 12.89 9.99 12.19 12.78 2
8 Sayeed Decosta SR Colonial 12.79 11.62 10.58 13.72 11.04 14.65 8.72 1
  Christian Roberts JR Boone DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Damarre Martin SR University (Orlando) 20.42 22.44 23.57 18.18 10
2 Jadon Tirado Bocanegra SR Winter Park 18.69 22.79 22.11 17.78 8
3 Kenyon Baron SR Boone 19.68 22.88 26.09 17.85 6
4 Ian Tirado Bocanegra SR Winter Park 20.10 23.10 27.72 18.02 5
5 Mekhi Burris SR Lake Nona 26.37 23.13 27.30 18.28 4
6 Ryan Campbell FR Timber Creek 16.29 23.26 20.24 25.12 3
7 Daniel Edwards SO Winter Park 21.94 23.34 27.78 30.35 2
8 Jael Capretti JR Timber Creek 23.35 23.58 29.95 23.11 1
9 Mahin Khan SR Cypress Creek 20.56 23.90 19.36 28.92 -
10 Aaron Roberts SR Boone 27.74 24.12 27.50 30.40 -
11 Noel Andino SO Colonial 16.92 24.17 19.82 26.11 -
12 Miguel Flores SR Freedom (Orlando) 27.35 24.20 28.32 23.24 -
13 Sayeed Decosta SR Colonial 24.97 24.24 24.73 28.85 -
14 Daniel McKinley FR Lake Nona 27.00 24.32 27.00 24.57 -
15 Javis Ward SO University (Orlando) 30.90 24.52 23.79 27.22 -
16 Thomas Venatucci FR Oak Ridge 26.01 24.53 17.91 18.16 -
17 Eydan Torres SO Lake Nona 30.48 24.98 27.23 19.74 -
18 Derek Pinto SR East River 31.09 25.07 28.08 24.57 -
19 Andre Nembhora SO Freedom (Orlando) 18.56 25.08 19.82 20.32 -
20 Noah Marrero FR Cypress Creek 19.32 25.09 29.36 31.87 -
21 Reneiro Irizarry JR Colonial 23.35 25.65 25.14 28.99 -
22 Zachary Walker SO Oak Ridge 26.14 26.14 28.24 24.05 -
23 Christopher Amervil FR Oak Ridge 29.57 26.40 24.03 33.53 -
24 Chris Colon SO Freedom (Orlando) 27.31 27.04 26.23 34.34 -
25 Alandy Sinophat FR Cypress Creek 21.64 27.39 25.75 26.85 -
26 Austin Von Rinteln JR East River 21.46 27.86 24.80 27.59 -
  Christian Roberts JR Boone DNS DNS DNS DNS   
  Michael Brown FR East River DNS DNS DNS DNS   
  Nelson Garcia FR University (Orlando) DNS DNS DNS DNS   
  Joshua Sink SO Timber Creek DNS DNS DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 1
W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
6 Ryan Campbell FR Timber Creek 24.89 24.43 23.26 3
18 Derek Pinto SR East River 29.34 20.31 25.07 -
23 Christopher Amervil FR Oak Ridge 27.72 20.33 26.40 -
  Christian Roberts JR Boone DNS DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 2
W: -1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
7 Daniel Edwards SO Winter Park 23.34 22.41 2
16 Thomas Venatucci FR Oak Ridge 24.53 29.44 -
17 Eydan Torres SO Lake Nona 24.98 30.48 -
21 Reneiro Irizarry JR Colonial 25.65 24.37 -
22 Zachary Walker SO Oak Ridge 26.14 19.35 -
25 Alandy Sinophat FR Cypress Creek 27.39 28.49 -
26 Austin Von Rinteln JR East River 27.86 21.46 -
  Nelson Garcia FR University (Orlando) DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 3
W: -2.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
3 Kenyon Baron SR Boone 29.75 22.88 26.77 19.45 28.60 6
8 Jael Capretti JR Timber Creek 16.51 23.58 24.29 26.18 26.41 1
10 Aaron Roberts SR Boone 30.15 24.12 22.19 25.81 27.98 -
14 Daniel McKinley FR Lake Nona 24.08 24.32 21.16 18.24 21.41 -
15 Javis Ward SO University (Orlando) 22.56 24.52 31.39 20.36 22.32 -
19 Andre Nembhora SO Freedom (Orlando) 26.09 25.08 22.07 22.83 25.33 -
20 Noah Marrero FR Cypress Creek 20.58 25.09 18.32 23.59 25.85 -
24 Chris Colon SO Freedom (Orlando) 30.56 27.04 28.13 21.37 22.18 -
  Michael Brown FR East River DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 4
W: -2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Damarre Martin SR University (Orlando) 22.44 29.18 10
2 Jadon Tirado Bocanegra SR Winter Park 22.79 18.01 8
4 Ian Tirado Bocanegra SR Winter Park 23.10 22.64 5
5 Mekhi Burris SR Lake Nona 23.13 22.44 4
9 Mahin Khan SR Cypress Creek 23.90 27.25 -
11 Noel Andino SO Colonial 24.17 31.43 -
12 Miguel Flores SR Freedom (Orlando) 24.20 28.08 -
13 Sayeed Decosta SR Colonial 24.24 22.30 -
  Joshua Sink SO Timber Creek DNS DNS   

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Corey Williams SO Lake Nona 42.99 38.44 50.57 37.93 38.44 10
2 Kenyon Baron SR Boone 51.13 38.98 50.62 39.99 46.07 8
3 Anson Alexander SR Boone 43.90 1:05.34 51.04 1:02.27 1:02.78 6
4 Noel Andino SO Colonial 46.19 50.34 51.89 36.33 1:03.31 5
5 DeRel Morris FR East River 37.56 41.21 52.16 47.99 38.60 4
6 Tramari Smith SO Cypress Creek 55.97 1:04.86 52.30 54.92 50.73 3
7 Samuel Freed SR Winter Park 1:05.49 55.98 52.81 1:00.74 54.93 2
8 Matthew Meredith SR Cypress Creek 1:06.61 48.64 52.86 1:02.91 53.92 1
9 Ian Tirado Bocanegra SR Winter Park 44.09 47.81 53.12 1:06.94 1:04.28 -
10 Wesley Blanc JR Freedom (Orlando) 1:04.11 56.63 53.42 57.16 52.36 -
11 Mark Van De Meene JR Winter Park 53.79 55.41 53.79 47.34 54.33 -
12 Ethan Varnedore FR Timber Creek 45.49 58.49 54.15 38.99 44.95 -
13 Justin Christie SR Timber Creek 1:04.53 58.56 54.22 1:04.53 42.84 -
14 Beloveson Philippe JR Oak Ridge 49.92 59.24 54.85 1:06.37 1:09.12 -
15 Yousef Garip SR Lake Nona 1:06.05 48.99 55.04 1:01.10 1:09.35 -
16 Thomas Venatucci FR Oak Ridge 55.55 40.56 55.55 1:01.11 1:01.66 -
17 Harris Perez-Camacho JR Freedom (Orlando) 40.22 58.66 55.86 44.13 55.86 -
18 Larry Rosado JR Colonial 1:12.31 1:11.19 56.05 1:08.95 52.69 -
19 Rayfraniel Perez Ponce De Leon SO University (Orlando) 55.66 1:05.78 56.22 1:08.59 41.04 -
20 Marco Richardson SO Timber Creek 1:02.43 1:06.93 56.24 48.93 1:12.55 -
21 Javier Hernandez FR Cypress Creek 55.79 55.23 56.35 1:05.37 55.23 -
22 Dylan Hamby JR Lake Nona 46.26 53.11 57.10 46.83 1:05.67 -
23 Kendrick Riley SO University (Orlando) 53.18 1:09.36 57.80 45.09 53.18 -
24 Kwanye Hickman FR East River 47.31 43.72 59.88 1:08.87 56.29 -
25 Christopher Amervil FR Oak Ridge 53.31 1:07.25 1:00.58 46.65 1:07.25 -
26 Jonathon Tsui JR Freedom (Orlando) 1:22.60 48.78 1:05.04 47.48 1:20.65 -
  Christian Roberts JR Boone DNS DNS DNS DNS DNS   
  Aiden Corey SO East River DNS DNS DNS DNS DNS   
  Chase Latouche JR Colonial DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
20 Marco Richardson SO Timber Creek 53.43 42.18 56.24 40.50 1:11.99 -
25 Christopher Amervil FR Oak Ridge 1:03.61 57.55 1:00.58 1:16.94 44.83 -
  Christian Roberts JR Boone DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
14 Beloveson Philippe JR Oak Ridge 1:01.98 54.85 1:08.57 52.11 -
18 Larry Rosado JR Colonial 1:06.14 56.05 59.42 39.80 -
19 Rayfraniel Perez Ponce De Leon SO University (Orlando) 43.86 56.22 39.92 47.79 -
22 Dylan Hamby JR Lake Nona 48.54 57.10 39.97 52.54 -
23 Kendrick Riley SO University (Orlando) 1:13.41 57.80 42.20 45.09 -
24 Kwanye Hickman FR East River 56.89 59.88 44.91 1:08.27 -
26 Jonathon Tsui JR Freedom (Orlando) 48.78 1:05.04 1:24.56 57.89 -
  Aiden Corey SO East River DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 DeRel Morris FR East River 41.73 52.16 59.99 1:04.68 1:06.77 53.73 4
9 Ian Tirado Bocanegra SR Winter Park 1:06.40 53.12 1:01.09 38.78 37.19 37.19 -
10 Wesley Blanc JR Freedom (Orlando) 45.41 53.42 52.89 53.42 47.01 1:01.44 -
12 Ethan Varnedore FR Timber Creek 52.53 54.15 47.11 1:00.11 1:04.98 46.03 -
13 Justin Christie SR Timber Creek 51.51 54.22 37.96 47.18 55.85 42.84 -
15 Yousef Garip SR Lake Nona 49.54 55.04 38.53 45.14 44.59 53.39 -
16 Thomas Venatucci FR Oak Ridge 56.67 55.55 57.78 48.33 1:00.00 1:00.00 -
17 Harris Perez-Camacho JR Freedom (Orlando) 40.22 55.86 48.60 1:08.71 56.42 59.22 -
21 Javier Hernandez FR Cypress Creek 1:09.88 56.35 41.70 45.65 40.01 1:04.81 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Corey Williams SO Lake Nona 46.02 50.57 10
2 Kenyon Baron SR Boone 48.60 50.62 8
3 Anson Alexander SR Boone 53.60 51.04 6
4 Noel Andino SO Colonial 1:04.87 51.89 5
6 Tramari Smith SO Cypress Creek 1:03.81 52.30 3
7 Samuel Freed SR Winter Park 1:07.07 52.81 2
8 Matthew Meredith SR Cypress Creek 1:03.44 52.86 1
11 Mark Van De Meene JR Winter Park 52.72 53.79 -
  Chase Latouche JR Colonial DNS DNS   

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Diego Rivera SR Timber Creek 1:53.46 1:40.33 1:59.43 10
2 Benton Anderson SR Winter Park 2:14.53 2:14.53 2:00.11 8
3 Jesus Clemente JR Lake Nona 2:35.92 1:25.94 2:02.77 6
4 Nicolas Afanador JR University (Orlando) 2:32.71 2:17.93 2:03.15 5
5 Justin McClure SR Timber Creek 2:21.96 1:38.87 2:06.75 4
6 Omar Ismael SR Freedom (Orlando) 2:34.99 1:35.28 2:07.04 3
7 Jason Abbott JR East River 2:35.10 2:05.86 2:07.13 2
8 Lucas Varnedore FR Timber Creek 2:41.87 2:34.22 2:07.45 1
9 Stephen Gonzalez SR Freedom (Orlando) 2:31.97 2:24.31 2:07.70 -
10 Omarion Phillips FR Boone 1:54.12 1:46.34 2:09.68 -
11 Justin Mahant SR Winter Park 1:40.03 2:09.91 2:09.91 -
12 Adams Hernandez JR Cypress Creek 1:41.60 1:44.20 2:10.25 -
13 Fernando Santiago FR Winter Park 2:37.86 2:44.38 2:10.46 -
14 Eric Aquino SO East River 2:29.24 2:34.48 2:10.91 -
15 Manuel Ramos JR Lake Nona 2:40.97 2:40.97 2:11.94 -
16 Victor Goyita JR Lake Nona 2:44.73 1:44.83 2:16.14 -
17 Cody Spence JR Boone 1:59.29 1:51.06 2:17.11 -
18 Cody Cunningham FR Boone 2:43.44 2:02.24 2:17.34 -
19 Larry Rosado JR Colonial 2:24.12 2:29.66 2:18.57 -
20 Rudy Giron JR Colonial 1:49.51 1:46.74 2:18.62 -
21 Rayshaad Alomar SO Oak Ridge 1:48.53 2:13.58 2:19.14 -
22 Miguel Torres Plaza FR Cypress Creek 2:44.45 2:47.24 2:19.36 -
23 Erick Portillo JR Cypress Creek 2:44.78 1:56.89 2:20.83 -
24 Jacarrio Williams SO Oak Ridge 1:51.51 1:42.94 2:22.96 -
25 Jaihden Miranda SO East River 1:40.64 3:06.89 2:23.76 -
26 Samir Abdulahi SO University (Orlando) 2:59.84 2:13.80 2:23.87 -
27 Tae-Yang Shin JR Freedom (Orlando) 2:22.84 2:57.06 2:28.79 -
28 Lester Rodriguez-Soto SR University (Orlando) 1:53.43 2:34.27 2:31.24 -
29 Tae'Zain Davis FR Oak Ridge 2:49.75 2:55.86 2:32.92 -
  Chase Latouche JR Colonial DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Omarion Phillips FR Boone 2:12.28 2:40.81 2:30.43 2:09.68 2:05.79 2:27.84 -
14 Eric Aquino SO East River 1:36.88 2:09.60 1:31.64 2:10.91 1:51.28 2:13.53 -
16 Victor Goyita JR Lake Nona 1:44.83 2:01.17 2:51.54 2:16.14 2:12.06 2:06.61 -
17 Cody Spence JR Boone 1:45.58 2:48.65 2:03.40 2:17.11 2:45.91 2:51.39 -
19 Larry Rosado JR Colonial 1:45.32 1:42.55 1:50.86 2:18.57 2:51.83 2:32.43 -
20 Rudy Giron JR Colonial 1:48.13 2:22.78 2:26.94 2:18.62 2:18.62 1:46.74 -
21 Rayshaad Alomar SO Oak Ridge 2:35.84 2:33.06 2:05.23 2:19.14 2:55.32 1:59.66 -
22 Miguel Torres Plaza FR Cypress Creek 2:22.15 1:51.49 2:24.94 2:19.36 2:13.79 2:47.24 -
23 Erick Portillo JR Cypress Creek 1:47.03 1:56.89 2:47.59 2:20.83 2:20.83 1:54.08 -
24 Jacarrio Williams SO Oak Ridge 2:32.97 2:37.26 2:11.53 2:22.96 2:28.68 2:08.67 -
25 Jaihden Miranda SO East River 3:04.02 2:41.02 3:04.02 2:23.76 2:16.58 2:07.95 -
26 Samir Abdulahi SO University (Orlando) 2:48.33 2:36.82 2:48.33 2:23.87 1:46.47 1:47.91 -
27 Tae-Yang Shin JR Freedom (Orlando) 1:51.60 1:44.16 1:56.06 2:28.79 2:16.89 2:13.92 -
28 Lester Rodriguez-Soto SR University (Orlando) 2:20.66 2:14.61 1:51.92 2:31.24 2:20.66 2:05.53 -
29 Tae'Zain Davis FR Oak Ridge 2:26.81 1:47.05 2:05.40 2:32.92 3:17.27 2:28.34 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Diego Rivera SR Timber Creek 1:59.43 1:58.24 1:37.94 2:12.57 10
2 Benton Anderson SR Winter Park 2:00.11 2:03.72 2:15.73 2:15.73 8
3 Jesus Clemente JR Lake Nona 2:02.77 1:44.36 1:55.41 1:30.85 6
4 Nicolas Afanador JR University (Orlando) 2:03.15 1:28.67 2:35.17 2:33.94 5
5 Justin McClure SR Timber Creek 2:06.75 2:29.57 2:11.82 2:05.49 4
6 Omar Ismael SR Freedom (Orlando) 2:07.04 2:17.21 2:03.23 1:51.80 3
7 Jason Abbott JR East River 2:07.13 1:49.34 2:38.92 1:31.54 2
8 Lucas Varnedore FR Timber Creek 2:07.45 2:38.04 2:24.02 2:15.10 1
9 Stephen Gonzalez SR Freedom (Orlando) 2:07.70 2:39.63 1:52.38 1:51.10 -
11 Justin Mahant SR Winter Park 2:09.91 1:33.54 2:29.40 1:30.94 -
12 Adams Hernandez JR Cypress Creek 2:10.25 1:37.69 1:32.48 1:49.41 -
13 Fernando Santiago FR Winter Park 2:10.46 2:32.64 1:31.33 2:27.42 -
15 Manuel Ramos JR Lake Nona 2:11.94 2:10.62 2:17.22 2:25.14 -
18 Cody Cunningham FR Boone 2:17.34 2:31.08 2:06.36 2:25.58 -
  Chase Latouche JR Colonial DNS DNS DNS DNS   

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Diego Rivera SR Timber Creek 3:19.88 3:52.29 4:30.10 5:37.63 10
2 Benton Anderson SR Winter Park 3:33.86 5:22.15 4:30.71 4:25.30 8
3 Dominick Scartz SR Winter Park 5:49.43 4:12.37 4:37.32 3:30.77 6
4 Rodrigo Estrada SR Colonial 4:21.85 3:15.00 4:38.56 4:07.92 5
5 Aiden Arnold SO Lake Nona 5:09.14 5:26.32 4:46.24 5:40.63 4
6 Kenneth Williams SR Lake Nona 3:50.32 3:50.32 4:47.90 4:16.24 3
7 Jack Krantz SO Boone 3:30.98 5:55.49 4:49.01 4:31.67 2
8 Izaiah Burgos JR Timber Creek 5:07.23 6:02.30 4:49.84 4:26.66 1
9 David Soll SO Winter Park 4:47.01 5:42.65 4:52.86 5:16.29 -
10 Pierce Barron JR Timber Creek 3:46.17 3:40.29 4:53.72 5:11.35 -
11 Adams Hernandez JR Cypress Creek 5:48.85 5:31.11 4:55.63 5:19.28 -
12 Carlos Carruego SR Colonial 4:22.16 4:01.30 4:57.90 4:51.95 -
13 William Daniel SR Boone 3:57.08 5:36.12 5:00.10 5:09.11 -
14 Cody Cunningham FR Boone 5:23.48 4:52.67 5:08.07 4:18.78 -
15 Joel Cenescar SR Cypress Creek 4:20.24 4:01.65 5:09.80 6:42.74 -
16 Jack Sangmeister SO Lake Nona 6:36.73 6:27.43 5:09.94 5:56.44 -
17 Nicholas O'Donnell JR Freedom (Orlando) 3:52.97 5:38.58 5:10.62 3:40.54 -
18 Isaiah Andrews SO Oak Ridge 6:12.80 5:24.60 5:21.38 6:48.16 -
19 Jose Flores FR University (Orlando) 6:55.27 5:01.72 5:24.43 5:40.66 -
20 Luis Saldarriaga JR Colonial 5:17.39 5:41.27 5:41.27 6:46.12 -
21 Joshua Mock Yen SO University (Orlando) 5:53.27 6:24.14 5:42.98 7:25.88 -
22 Jason Lespire SO Freedom (Orlando) 5:28.16 5:52.60 5:49.10 4:21.83 -
23 Cameron Rideout JR East River 5:15.00 4:57.10 5:57.95 5:00.68 -
24 Matthew Aranibar FR University (Orlando) 5:38.12 4:50.86 6:03.57 4:50.86 -
25 Che` Johnson SO East River 7:02.03 5:00.36 6:20.20 7:28.64 -
  Alexander Maloy FR Cypress Creek DNF DNF DNF DNF   
  Diego Villacis SO East River DNS DNS DNS DNS   
  Stephen Gonzalez SR Freedom (Orlando) DNS DNS DNS DNS   

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Dominick Scartz SR Winter Park 7:23.51 9:59.33 10
2 Rodrigo Estrada SR Colonial 12:43.43 10:20.67 8
3 Matthew Carlin SR Winter Park 11:25.81 10:35.01 6
4 Jack Krantz SO Boone 13:40.74 10:36.23 5
5 Kyle Stella JR Timber Creek 8:59.36 10:42.09 4
6 Brayan Correa FR Boone 11:26.34 10:47.49 3
7 Connor Callahan SR Winter Park 9:30.08 10:47.81 2
8 Austin Stella JR Timber Creek 13:38.84 10:49.87 1
9 Caleb Brady FR Timber Creek 8:58.10 11:04.31 -
10 Alexander Aparicio SO Lake Nona 12:14.44 11:07.67 -
11 Shawn Aring SR East River 8:13.11 11:15.49 -
12 Bobby Schneeberger FR Boone 12:28.83 11:27.00 -
13 Carlos Carruego SR Colonial 14:16.02 11:47.45 -
14 Nicholas Vongraff SO University (Orlando) 14:09.46 11:47.88 -
15 Levi Passman SO University (Orlando) 8:44.83 11:49.23 -
16 Cesar Mercado Maldonado SO Lake Nona 11:41.17 11:55.48 -
17 Diego Barbaran SO Freedom (Orlando) 15:06.32 12:16.84 -
18 Khoa Tran SO Colonial 12:18.05 12:48.80 -
19 Jimmy Carbajal SO East River 11:20.32 12:53.09 -
20 Jason Lespire SO Freedom (Orlando) 13:18.42 13:10.51 -
21 Samuel Moldenhauer JR University (Orlando) 14:56.81 13:27.93 -
22 Jesse Harris JR East River 18:22.12 14:07.78 -
  Rohan Urquhart SR Cypress Creek DNS DNS   

Boys' 110 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Sage Bertran SR Winter Park 14.43 15.77 14.87 10
2 Malik Thomas SR Timber Creek 18.77 18.47 14.89 8
3 Avion Dix SR Colonial 12.41 11.65 15.13 6
4 Roderick Horton FR Boone 15.60 15.60 16.08 5
5 Arthur Ezeobinwa JR Lake Nona 17.87 17.87 16.39 4
6 Donaven Bess SR Cypress Creek 16.98 16.48 16.48 3
7 Jacob Hanson JR Boone 20.14 20.80 16.64 2
8 Louis Lubin SO Timber Creek 13.62 14.15 17.68 1
9 Nicholas Wade SR Winter Park 19.63 16.08 18.69 -
10 Angel Gonzalez SR Colonial 24.69 19.95 19.75 -
11 Kevin Ramnarayan JR East River 14.31 22.26 19.87 -
12 Rohan Urquhart SR Cypress Creek 15.84 22.47 21.40 -
13 William Belcher FR East River 26.10 15.53 21.57 -
14 Ethan Kassem SO Lake Nona 23.46 25.85 21.72 -
15 David Rainey FR East River 22.15 21.50 21.93 -
16 Jalberto Sepulveda JR Oak Ridge 26.06 18.93 22.27 -
17 Sebastian Baldera SR Lake Nona 22.53 24.56 22.53 -
  Parker Breeze JR Boone DNS DNS DNS   
Boys' 110 Hurdles Section 1
W: -3.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
10 Angel Gonzalez SR Colonial 20.35 19.75 20.15 -
11 Kevin Ramnarayan JR East River 16.10 19.87 23.85 -
12 Rohan Urquhart SR Cypress Creek 18.19 21.40 17.55 -
13 William Belcher FR East River 16.18 21.57 18.12 -
14 Ethan Kassem SO Lake Nona 27.37 21.72 20.20 -
15 David Rainey FR East River 20.84 21.93 26.76 -
16 Jalberto Sepulveda JR Oak Ridge 28.96 22.27 22.05 -
17 Sebastian Baldera SR Lake Nona 23.66 22.53 20.06 -
  Parker Breeze JR Boone DNS DNS DNS   
Boys' 110 Hurdles Section 2
W: -2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Sage Bertran SR Winter Park 10.86 14.73 14.13 14.87 10
2 Malik Thomas SR Timber Creek 18.47 13.26 17.87 14.89 8
3 Avion Dix SR Colonial 19.07 14.98 13.77 15.13 6
4 Roderick Horton FR Boone 15.44 13.67 13.03 16.08 5
5 Arthur Ezeobinwa JR Lake Nona 21.15 20.16 19.34 16.39 4
6 Donaven Bess SR Cypress Creek 15.66 15.00 20.44 16.48 3
7 Jacob Hanson JR Boone 16.48 20.97 13.82 16.64 2
8 Louis Lubin SO Timber Creek 13.62 16.09 15.74 17.68 1
9 Nicholas Wade SR Winter Park 22.25 16.64 18.51 18.69 -

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Sage Bertran SR Winter Park 38.52 46.23 37.75 10
2 Malik Thomas SR Timber Creek 40.02 47.23 34.82 8
3 Jacob Hanson JR Boone 41.76 38.42 53.87 6
4 Avion Dix SR Colonial 42.20 32.92 30.81 5
5 Arthur Ezeobinwa JR Lake Nona 42.47 37.80 47.57 4
6 Roderick Horton FR Boone 42.48 49.28 32.29 3
7 Brandon Keys SR University (Orlando) 43.57 31.37 31.37 2
8 Donaven Bess SR Cypress Creek 44.20 45.53 38.02 1
9 Nicholas Wade SR Winter Park 44.68 41.56 56.75 -
10 Jacarrio Williams SO Oak Ridge 45.33 46.24 45.33 -
11 Rodney Vincent JR Lake Nona 46.23 54.56 54.56 -
12 Isaiah Tolliver SR Lake Nona 46.35 32.45 47.74 -
13 Parker Breeze JR Boone 47.16 57.07 50.94 -
14 Angel Gonzalez SR Colonial 48.25 35.23 50.67 -
15 Seth Suvak SO Colonial 48.69 47.23 36.52 -
16 Rohan Urquhart SR Cypress Creek 48.97 56.81 45.55 -
17 David Rainey FR East River 49.23 34.96 43.33 -
18 Jalberto Sepulveda JR Oak Ridge 51.72 1:04.65 36.73 -
19 William Belcher FR East River 53.71 59.62 57.47 -
  Kevin Ramnarayan JR East River DQ DQ DQ   
  Wesley Blanc JR Freedom (Orlando) DNS DNS DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Seth Suvak SO Colonial 1:00.87 35.06 35.55 34.57 47.72 48.69 -
18 Jalberto Sepulveda JR Oak Ridge 1:05.69 51.72 53.28 1:02.59 1:06.21 51.72 -
  Wesley Blanc JR Freedom (Orlando) DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Jacarrio Williams SO Oak Ridge 52.59 42.61 53.49 45.33 38.53 34.91 -
11 Rodney Vincent JR Lake Nona 36.99 59.64 57.79 46.23 56.40 42.54 -
12 Isaiah Tolliver SR Lake Nona 37.55 49.14 44.50 46.35 43.11 45.89 -
13 Parker Breeze JR Boone 56.12 41.03 41.03 47.16 46.22 53.29 -
14 Angel Gonzalez SR Colonial 41.02 34.26 35.23 48.25 51.63 58.39 -
16 Rohan Urquhart SR Cypress Creek 50.93 37.22 52.89 48.97 51.91 39.67 -
17 David Rainey FR East River 41.85 58.59 49.23 49.23 53.17 43.33 -
19 William Belcher FR East River 40.29 52.10 47.27 53.71 37.60 1:02.84 -
  Kevin Ramnarayan JR East River DQ DQ DQ DQ DQ DQ   
Boys' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sage Bertran SR Winter Park 38.52 10
2 Malik Thomas SR Timber Creek 40.02 8
3 Jacob Hanson JR Boone 41.76 6
4 Avion Dix SR Colonial 42.20 5
5 Arthur Ezeobinwa JR Lake Nona 42.47 4
6 Roderick Horton FR Boone 42.48 3
7 Brandon Keys SR University (Orlando) 43.57 2
8 Donaven Bess SR Cypress Creek 44.20 1
9 Nicholas Wade SR Winter Park 44.68 -

Boys' 4 x 100 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 University (Orlando) Kyle Galang, Terrail Keiths, Ketson Fine, Jayden Ward 52.48 35.41 54.18 42.66 48.64 10
2 Timber Creek Ryan Campbell, Joshua Sink, Jael Capretti, Karlis Micheal Bailey-Vice 36.22 48.72 37.94 43.11 48.29 8
3 Freedom (Orlando) Ishma Estephere, Xavier Weaver, Duclemy Pascal, Demorie Tate 40.16 51.39 33.68 43.18 34.12 6
4 Lake Nona Barrington Fisher, Corey Williams, Jarion McClain, Mekhi Burris 37.65 41.98 49.76 43.27 43.27 5
5 Winter Park Daniel Edwards, Ian Tirado Bocanegra, Mark Van De Meene, Jadon Tirado Bocanegra 42.97 50.35 45.14 43.40 32.99 4
6 Colonial Stephen Sparrow, Noel Andino, Alexander Diaz, Sayeed Decosta 52.51 44.12 51.62 44.12 33.09 3
7 Cypress Creek Donaven Bess, Mahin Khan, Emmanuel Arroyo, Leslie Ughulu 54.80 34.25 36.99 45.66 52.06 2
8 Boone Aaron Roberts, Jammion Brown, Paul Stewart, Patrick Gately 48.06 47.15 48.06 45.77 55.84 1
9 Oak Ridge Zachary Walker, Jacarrio Williams, Angel Collazo, Joseph Gaither 1:00.00 57.16 52.91 47.24 1:00.47 -
10 East River Dustin Newton, Derek Pinto, Michael Aleandre, Michael Brown 56.48 33.79 44.41 48.27 36.69 -

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Winter Park Ian Tirado Bocanegra, Mark Van De Meene, Sage Bertran, Jadon Tirado Bocanegra 4:20.04 3:32.58 4:05.60 3:40.83 3:26.38 10
2 University (Orlando) Kyle Galang, Willie Stubbs, Christian Brown, Damarre Martin 3:08.32 4:10.40 4:22.82 4:02.12 3:26.94 8
3 Boone Kenyon Baron, Anson Alexander, Christian Roberts, Roderick Horton 3:02.37 2:45.79 2:35.43 3:14.80 3:27.23 6
4 East River Jason Abbott, DeRel Morris, Dustin Newton, Eric Aquino 2:37.68 3:11.78 4:17.83 3:58.65 3:33.08 5
5 Cypress Creek Tramari Smith, Matthew Meredith, Joshua Jimenez-Abreu, Javier Hernandez 4:29.20 2:59.47 4:09.97 4:16.38 3:33.65 4
6 Colonial Chase Latouche, Avion Dix, Larry Rosado, Noel Andino 4:43.71 3:24.54 3:59.73 2:36.15 3:39.93 3
7 Freedom (Orlando) Wesley Blanc, Miguel Flores, Alauddin Ridoy, Omar Ismael 4:09.03 3:16.96 3:48.66 3:16.96 3:46.39 2
8 Oak Ridge Rayshaad Alomar, Jacarrio Williams, Isaiah Andrews, Thomas Venatucci 4:51.09 3:33.77 4:21.53 2:57.38 3:47.41 1
9 Lake Nona Daniel McKinley, Dylan Hamby, Victor Goyita, Steven Marrero 4:08.06 2:52.96 4:14.88 4:42.19 3:47.57 -
  Timber Creek Karlis Micheal Bailey-Vice, James Turner, Justin McClure, Diego Rivera DQ DQ DQ DQ DQ   

Boys' 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Lake Nona Jesus Clemente, Manuel Ramos, Kenneth Williams, Aiden Arnold 9:02.26 8:17.48 8:22.46 6:57.89 6:42.96 10
2 East River Jason Abbott, DeRel Morris, Shawn Aring, Eric Aquino 10:31.63 8:25.30 5:53.71 6:49.30 8:30.36 8
3 Timber Creek James Turner, Pierce Barron, Justin McClure, Diego Rivera 9:20.71 8:29.73 6:22.30 10:01.49 10:06.58 6
4 Colonial Noel Andino, Chase Latouche, Larry Rosado, Rodrigo Estrada 8:18.23 8:33.63 9:45.54 7:57.68 8:07.95 5
5 Freedom (Orlando) Daniel Rocha, Wesley Blanc, Omar Ismael, Stephen Gonzalez 8:43.63 8:38.44 10:37.69 9:09.55 10:06.58 4
6 Winter Park Matthew Carlin, Davis Finfrock, Charles Schmitt, Samuel Freed 7:17.54 8:40.88 6:04.62 9:06.93 6:09.83 3
7 Boone Cody Cunningham, Brayan Correa, Cody Spence, Omarion Phillips 11:23.93 8:54.32 10:57.22 8:59.67 9:58.44 2
8 Cypress Creek Joshua Jimenez-Abreu, Erick Portillo, Samuel Gonzalez, Miguel Torres Plaza 11:46.82 9:30.01 6:56.11 11:58.22 9:41.41 1
  Oak Ridge Rayshaad Alomar, Beloveson Philippe, Zachary Walker, Isaiah Andrews DNS DNS DNS DNS DNS   
  University (Orlando) Jose Flores, Samir Abdulahi, Lester Rodriguez-Soto, Matthew Aranibar DNS DNS DNS DNS DNS   

Boys' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Barrington Fisher SR Lake Nona 1.83m 6' 0" 10
  • 1.53
    P
  • 1.58
    P
  • 1.62
    P
  • 1.67
    P
  • 1.73
    X
  • 1.78
    O
  • 1.83
    XXO
  • 1.88
    XXX
2 Louis Lubin SO Timber Creek 1.78m 5' 10" 8
  • 1.53
    P
  • 1.58
    P
  • 1.62
    P
  • 1.67
    P
  • 1.73
    P
  • 1.78
    XO
  • 1.83
    XXX
3 Ethan Barnette JR Boone 1.73m 5' 8" 6
  • 1.53
    P
  • 1.58
    P
  • 1.62
    O
  • 1.67
    O
  • 1.73
    XO
  • 1.78
    XXX
4 Ram Sharma JR University (Orlando) 1.67m 5' 5.75" 5
  • 1.53
    O
  • 1.58
    O
  • 1.62
    XXO
  • 1.67
    XO
  • 1.73
    XXX
5 Rovard Micher SR Lake Nona 1.67m 5' 5.75" 4
  • 1.53
    O
  • 1.58
    O
  • 1.62
    O
  • 1.67
    XXO
  • 1.73
    XXX
6 Patrick Gately SO Boone 1.62m 5' 3.75" 3
  • 1.53
    O
  • 1.58
    O
  • 1.62
    O
  • 1.67
    XXX
7 Jacob Marks JR Winter Park 1.62m 5' 3.75" 2
  • 1.53
    P
  • 1.58
    XXO
  • 1.62
    XO
  • 1.67
    XXX
8 Andrew Sito SO Colonial 1.62m 5' 3.75" 1
  • 1.53
    XO
  • 1.58
    O
  • 1.62
    XXO
  • 1.67
    PX
9 Christopher Lugo SR Lake Nona 1.58m 5' 2.25" -
  • 1.53
    O
  • 1.58
    XXO
  • 1.62
    XXX
  Joshua Sink SO Timber Creek NH NH   
  Kevin Laguerre SR Timber Creek NH NH   
  • 1.53
    P
  • 1.58
    P
  • 1.62
    P
  • 1.67
    X
  Jaden Mathieu SO Cypress Creek NH NH   
  Hamilton Mays JR Colonial NH NH   
  • 1.53
    XXX
  Eric Aquino SO East River NH NH   
  • 1.53
    P
  • 1.58
    P
  • 1.62
    P
  • 1.67
    XXX
  Roderick Horton FR Boone NH NH   
  Chris Colon SO Freedom (Orlando) NH NH   
  • 1.53
    P
  • 1.58
    XXX

Boys' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV SC
1 Ethan Barnette JR Boone 4.27m 3.78m 3.70m 12' 4.75" 10
  • 2.13
    P
  • 2.28
    P
  • 2.43
    P
  • 2.58
    P
  • 2.73
    P
  • 2.88
    P
  • 3.03
    P
  • 3.18
    P
  • 3.33
    O
  • 3.48
    O
  • 3.63
    O
  • 3.78
    O
  • 3.93
    XX
2 Matthew Bartimus SR Winter Park 3.41m 3.48m 4.28m 11' 5" 8
  • 2.13
    P
  • 2.28
    P
  • 2.43
    P
  • 2.58
    P
  • 2.73
    P
  • 2.88
    P
  • 3.03
    P
  • 3.18
    O
  • 3.33
    XO
  • 3.48
    XO
  • 3.63
    XXX
3 John Skage SO Winter Park 3.94m 3.18m 3.18m 10' 5.25" 6
  • 2.13
    P
  • 2.28
    P
  • 2.43
    P
  • 2.58
    O
  • 2.73
    O
  • 2.88
    O
  • 3.03
    O
  • 3.18
    O
  • 3.33
    XXX
4 Gabriel Hertel SR Winter Park 2.82m 2.88m 2.13m 9' 5.25" 5
  • 2.13
    P
  • 2.28
    P
  • 2.43
    O
  • 2.58
    XO
  • 2.73
    O
  • 2.88
    O
  • 3.03
    XXX
5 Shawn Aring SR East River 3.52m 2.73m 2.40m 8' 11.5" 4
  • 2.13
    P
  • 2.28
    P
  • 2.43
    O
  • 2.58
    O
  • 2.73
    O
  • 2.88
    XXX
6 Angel Aviles Perez JR Lake Nona 3.15m 2.58m 2.40m 8' 5.5" 3
  • 2.13
    P
  • 2.28
    P
  • 2.43
    XO
  • 2.58
    O
  • 2.73
    XXX
7 Sebastian Silva FR Boone 2.14m 2.43m 1.80m 7' 11.5" 2
  • 2.13
    O
  • 2.28
    O
  • 2.43
    XO
  • 2.58
    XXX
8 Draven Ashley SO Boone 1.70m 2.13m 1.70m 6' 11.75" 1
  • 2.13
    O
  • 2.28
    P
  • 2.43
    XXX

Boys' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Duclemy Pascal SR Freedom (Orlando) 6.93m 22' 9" 10
  • FOUL  
  • 4.40  
  • FOUL  
  • 6.93  
2 Barrington Fisher SR Lake Nona 6.87m 22' 6.5" 8
  • 6.56  
  • FOUL  
  • 6.71  
  • 6.87  
3 Xavier Weaver SR Freedom (Orlando) 6.54m 21' 5.5" 6
  • FOUL  
  • 6.54  
  • 6.30  
  • 6.03  
4 Mekhi Burris SR Lake Nona 6.35m 20' 10" 5
  • 6.27  
  • 5.97  
  • 6.35  
  • 6.34  
5 Blake Cain JR Winter Park 6.17m 20' 3" 4
  • FOUL  
  • 5.92  
  • 6.17  
  • FOUL  
6 Isaiah Cintron SO Timber Creek 6.01m 19' 8.75" 3
  • 5.70  
  • 5.74  
  • 5.59  
  • 6.01  
7 Beloveson Philippe JR Oak Ridge 5.97m 19' 7" 2
  • 5.60  
  • 5.97  
  • 5.74  
  • 5.54  
8 Harris Perez-Camacho JR Freedom (Orlando) 5.86m 19' 2.75" 1
  • 5.84  
  • 5.86  
  • 5.74  
  • 5.55  
9 DeRel Morris FR East River 5.85m 19' 2.5" -
  • 5.57  
  • 5.78  
  • 5.85  
  • FOUL  
10 Christopher Amervil FR Oak Ridge 5.84m 19' 2" -
  • 5.82  
  • 5.84  
  • 5.58  
  • 5.74  
11 Christian Brown SO University (Orlando) 5.83m 19' 1.5" -
  • 5.60  
  • 5.71  
  • 5.79  
  • 5.83  
12 Kevin Laguerre SR Timber Creek 5.83m 19' 1.5" -
  • FOUL  
  • 5.83  
  • FOUL  
  • FOUL  
13 Aaron Roberts SR Boone 5.80m 19' 0.5" -
  • 5.53  
  • 5.39  
  • 5.49  
  • 5.80  
14 Terrail Keiths SO University (Orlando) 5.80m 19' 0.5" -
  • 5.39  
  • 5.80  
  • FOUL  
  • FOUL  
15 Patrick Gately SO Boone 5.76m 18' 10.75" -
  • 5.76  
  • 5.61  
  • 5.45  
  • 5.70  
16 Jael Capretti JR Timber Creek 5.75m 18' 10.5" -
  • 5.68  
  • 5.75  
  • 5.51  
  • 5.53  
17 Justin Campbell SO University (Orlando) 5.74m 18' 10" -
  • 5.74  
  • 5.62  
  • 4.85  
  • FOUL  
18 Emmanuel Arroyo SR Cypress Creek 5.57m 18' 3.25" -
  • 5.57  
  • 5.53  
  • 5.39  
  • 5.48  
19 Joseph Gaither JR Oak Ridge 5.52m 18' 1.5" -
  • 5.52  
  • 5.25  
  • 5.34  
  • 5.42  
20 Gilberto Espeso FR Colonial 5.49m 18' 0.25" -
  • FOUL  
  • 5.01  
  • 5.12  
  • 5.49  
21 Jammion Brown SR Boone 5.42m 17' 9.5" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 5.42  
22 Derek Pinto SR East River 5.38m 17' 8" -
  • 5.38  
  • 5.29  
  • 5.10  
  • 5.18  
23 Hamilton Mays JR Colonial 5.31m 17' 5.25" -
  • FOUL  
  • 5.23  
  • 5.06  
  • 5.31  
24 Alex Garcia JR Cypress Creek 5.12m 16' 9.75" -
  • FOUL  
  • 5.12  
  • FOUL  
  • 4.84  
25 Stevenson Sinophat SO Cypress Creek 5.04m 16' 6.5" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 5.04  
  • 4.87  
  Kevin Ramnarayan JR East River NM NM   
  Steven Marrero FR Lake Nona NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Andrew Sito SO Colonial NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Lawens Joachim FR Winter Park NM NM   
  Dortez King FR Winter Park NM NM   

Boys' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Jammion Brown SR Boone 14.61m 15.01m 13.40m 16.21m 14.74m 15.28m 43' 11.75" 10
  • 12.90  
  • 12.65  
  • FOUL  
  • 13.40  
2 Justin Campbell SO University (Orlando) 13.23m 13.36m 13.10m 16.51m 9.30m 10.35m 42' 11.75" 8
  • 13.10  
  • 12.83  
  • FOUL  
  • FOUL  
3 Donaven Bess SR Cypress Creek 8.85m 11.48m 11.96m 12.92m 11.00m 9.93m 39' 3" 6
  • 11.48  
  • 11.96  
  • 11.60  
  • 11.72  
4 Ram Sharma JR University (Orlando) 11.34m 12.66m 11.94m 9.43m 13.37m 13.97m 39' 2.25" 5
  • 11.86  
  • 11.94  
  • 11.93  
  • 11.87  
5 Beloveson Philippe JR Oak Ridge 12.03m 10.12m 11.91m 13.10m 12.51m 11.43m 39' 1" 4
  • 11.66  
  • 11.91  
  • 11.81  
  • 11.51  
6 Blake Cain JR Winter Park 9.94m 13.25m 11.83m 12.54m 11.00m 13.25m 38' 9.75" 3
  • FOUL  
  • 11.83  
  • FOUL  
  • FOUL  
7 Derek Pinto SR East River 9.31m 9.55m 11.79m 11.91m 13.20m 8.61m 38' 8.25" 2
  • 11.08  
  • FOUL  
  • 11.79  
  • FOUL  
8 Adrian Pantoja FR Lake Nona 13.12m 11.26m 11.61m 9.40m 9.64m 13.00m 38' 1.25" 1
  • FOUL  
  • 11.48  
  • 11.53  
  • 11.61  
9 Emmanuel Arroyo SR Cypress Creek 8.50m 14.25m 11.49m 9.54m 9.08m 12.64m 37' 8.5" -
  • 11.10  
  • FOUL  
  • 11.49  
  • 11.27  
10 Rodrigo Estrada SR Colonial 8.24m 13.96m 11.44m 14.30m 14.64m 9.61m 37' 6.5" -
  • 11.44  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
11 Christopher Lugo SR Lake Nona 10.58m 10.13m 11.26m 13.62m 14.53m 8.45m 36' 11.5" -
  • 11.18  
  • 11.26  
  • 11.17  
  • 11.26  
12 Andrew Sito SO Colonial 13.70m 12.69m 11.23m 13.03m 14.49m 10.89m 36' 10.25" -
  • 10.46  
  • 11.15  
  • 11.23  
  • FOUL  
13 Jordan Evans JR Timber Creek 13.85m 14.29m 11.08m 9.31m 12.85m 10.42m 36' 4.25" -
  • 11.08  
  • 10.87  
  • 11.01  
  • 10.97  
14 Dante Quinzy SR Lake Nona 11.15m 7.73m 11.04m 9.05m 11.26m 12.03m 36' 2.75" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 11.04  
  • 10.58  
15 Patrick Gately SO Boone 14.27m 9.44m 10.98m 8.34m 7.69m 11.09m 36' 0.25" -
  • 10.98  
  • 10.53  
  • 10.56  
  • 10.90  
16 Christopher Amervil FR Oak Ridge 13.72m 10.18m 10.72m 11.90m 8.47m 11.15m 35' 2" -
  • 10.65  
  • 10.22  
  • 10.72  
  • 10.57  
  Kevin Ramnarayan JR East River NM NM NM NM NM NM NM   
  Gilberto Espeso FR Colonial NM NM NM NM NM NM NM   
  Brandon Keys SR University (Orlando) NM NM NM NM NM NM NM   
  • FOUL  
  • PASS  
  • PASS  
  • PASS  
  Louis Lubin SO Timber Creek NM NM NM NM NM NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Joshua Sink SO Timber Creek NM NM NM NM NM NM NM   

Boys' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Trent Bivens SR Boone 15.44m 14.04m 14.60m 9.83m 15.02m 46' 0.75" 10
  • 14.04  
  • 13.42  
  • 13.36  
  • 13.41  
2 Evan Thompson SO East River 12.41m 13.34m 12.41m 15.61m 17.21m 43' 9.25" 8
  • 13.34  
  • 12.66  
  • 12.40  
  • 13.22  
3 Antonio Varavong SR Colonial 14.21m 12.69m 11.80m 15.35m 11.29m 41' 7.75" 6
  • 12.69  
  • 12.13  
  • 12.24  
  • 12.43  
4 Justin Thomas SR Boone 11.82m 12.57m 13.20m 16.22m 11.69m 41' 3" 5
  • 12.57  
  • 11.60  
  • 11.75  
  • 12.22  
5 Trace O'Hara JR East River 15.52m 12.52m 10.02m 14.15m 12.14m 41' 1" 4
  • 11.30  
  • 12.52  
  • 12.37  
  • FOUL  
6 Joshua Omosebi SR Lake Nona 16.03m 12.33m 13.81m 13.32m 13.81m 40' 5.5" 3
  • 11.53  
  • 12.07  
  • 12.33  
  • 11.16  
7 Jahim Jones FR Winter Park 12.00m 12.24m 12.48m 10.16m 11.63m 40' 2" 2
  • 11.89  
  • 12.10  
  • 12.00  
  • 12.24  
8 Christian Soto SO Lake Nona 10.64m 11.69m 9.94m 15.20m 14.50m 38' 4.25" 1
  • 11.44  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 11.69  
9 Oscar Figueroa SR Cypress Creek 14.64m 11.53m 8.19m 14.41m 12.34m 37' 10" -
  • FOUL  
  • 11.01  
  • 11.53  
  • 11.06  
10 Alfred Okonkwo SO University (Orlando) 9.74m 11.07m 9.52m 8.41m 14.28m 36' 4" -
  • 10.54  
  • 10.38  
  • 10.98  
  • 11.07  
11 Justin Farquharson SO Timber Creek 9.05m 10.65m 13.42m 13.42m 9.59m 34' 11.25" -
  • 10.65  
  • FOUL  
  • 9.97  
  • 9.90  
12 Dylan Jean-Baptiste SR Winter Park 12.40m 10.60m 9.22m 7.95m 10.39m 34' 9.5" -
  • 10.60  
  • PASS  
  • PASS  
  • PASS  
13 Tyrese Nunnally SR Boone 8.60m 10.49m 7.97m 8.92m 13.43m 34' 5" -
  • 10.30  
  • 10.49  
  • 10.09  
  • PASS  
14 Donald Wright JR Timber Creek 7.85m 10.47m 13.19m 12.98m 10.47m 34' 4.25" -
  • 9.33  
  • 10.47  
  • 9.53  
  • 9.99  
15 Elijah Ortiz FR East River 9.84m 10.14m 7.40m 7.61m 7.50m 33' 3.25" -
  • 10.14  
  • 10.08  
  • 10.02  
  • 9.96  
16 Axel Alvarado JR University (Orlando) 7.11m 10.02m 12.63m 7.31m 7.62m 32' 10.5" -
  • 9.97  
  • FOUL  
  • 10.02  
  • 9.64  
17 Seth Suvak SO Colonial 11.10m 10.00m 9.90m 10.10m 12.50m 32' 9.75" -
  • 9.88  
  • 10.00  
  • PASS  
  • PASS  
18 Derek Martinez Delgado SR Cypress Creek 9.81m 9.52m 7.04m 9.71m 12.38m 31' 3" -
  • FOUL  
  • 9.52  
  • 8.65  
  • 8.63  
19 Jamesly Duval FR Freedom (Orlando) 12.04m 9.33m 9.14m 7.56m 10.92m 30' 7.5" -
  • 8.49  
  • 9.33  
  • 8.37  
  • 8.41  
20 Alexandre Lafontant SR Cypress Creek 9.37m 8.22m 6.82m 9.95m 9.54m 26' 11.75" -
  • 8.22  
  • 8.13  
  • FOUL  
  • FOUL  
21 Leo Sainfils JR Freedom (Orlando) 6.55m 7.89m 6.71m 10.10m 5.84m 25' 10.75" -
  • 6.08  
  • 7.24  
  • 6.99  
  • 7.89  
22 Andrew Johnson FR Lake Nona 6.74m 6.88m 7.09m 7.02m 8.81m 22' 7" -
  • 6.88  
  • 6.69  
  • 6.47  
  • 6.58  
  Dylan Larez SO Freedom (Orlando) NM NM NM NM NM NM   
  Tivon Sutton SR Colonial NM NM NM NM NM NM   
  Nicholas Wade SR Winter Park NM NM NM NM NM NM   
  Ahmed Elaidy SR Timber Creek NM NM NM NM NM NM   

Boys' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Justin Thomas SR Boone 44.53m 32.94m 46.39m 48.71m 41.75m 152' 2" 10
  • 39.57  
  • FOUL  
  • 46.39  
  • FOUL  
2 Evan Thompson SO East River 44.18m 37.87m 42.08m 35.77m 50.50m 138' 1" 8
  • FOUL  
  • 40.03  
  • 39.17  
  • 42.08  
3 Demark Akoon SR Cypress Creek 51.02m 50.22m 39.86m 31.49m 34.28m 130' 9" 6
  • 37.84  
  • 39.86  
  • 37.50  
  • 36.66  
4 Seth Suvak SO Colonial 41.42m 29.08m 39.83m 33.06m 47.80m 130' 8" 5
  • 33.39  
  • 28.98  
  • FOUL  
  • 39.83  
5 Hunter Reek SR Boone 27.35m 49.62m 39.07m 45.71m 41.02m 128' 2" 4
  • 38.32  
  • 39.07  
  • FOUL  
  • 37.56  
6 Joshua Omosebi SR Lake Nona 35.63m 42.11m 35.99m 35.99m 41.03m 118' 1" 3
  • FOUL  
  • 32.26  
  • 30.51  
  • 35.99  
7 Donald Wright JR Timber Creek 39.03m 25.56m 34.54m 38.68m 42.14m 113' 4" 2
  • FOUL  
  • 34.54  
  • 30.47  
  • 33.94  
8 Oscar Figueroa SR Cypress Creek 42.84m 37.01m 34.27m 37.70m 31.19m 112' 5" 1
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 34.27  
  • FOUL  
9 Christian Soto SO Lake Nona 40.18m 29.62m 34.05m 39.84m 38.14m 111' 8" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 34.05  
  • 31.58  
10 Trent Bivens SR Boone 36.09m 32.04m 33.73m 25.63m 23.95m 110' 8" -
  • 29.84  
  • 33.73  
  • 32.80  
  • FOUL  
11 Matthew Bartimus SR Winter Park 39.84m 32.25m 31.62m 29.09m 25.93m 103' 9" -
  • 30.67  
  • 31.62  
  • 29.46  
  • 21.60  
12 Derek Martinez Delgado SR Cypress Creek 32.20m 32.52m 31.57m 28.10m 27.78m 103' 7" -
  • FOUL  
  • 31.14  
  • 31.57  
  • FOUL  
13 Trace O'Hara JR East River 30.82m 24.85m 31.45m 22.33m 27.36m 103' 2" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 31.45  
  • FOUL  
14 Donovan Nunez SR Winter Park 26.80m 25.24m 31.16m 23.37m 23.37m 102' 3" -
  • FOUL  
  • 31.16  
  • 30.52  
  • 30.17  
15 Justin Farquharson SO Timber Creek 22.41m 29.17m 30.70m 27.02m 37.76m 100' 9" -
  • 25.53  
  • 30.70  
  • 29.29  
  • 22.41  
16 Curtis Alexander SO East River 31.30m 25.16m 29.25m 34.52m 25.16m 95' 11" -
  • 29.25  
  • 28.79  
  • 27.32  
  • 26.77  
17 Axel Alvarado JR University (Orlando) 27.93m 23.94m 26.60m 27.66m 26.07m 87' 3" -
  • 24.85  
  • 25.55  
  • FOUL  
  • 26.60  
18 Jamesly Duval FR Freedom (Orlando) 26.06m 21.54m 26.59m 23.13m 19.14m 87' 3" -
  • 25.35  
  • 26.02  
  • 26.59  
  • 26.21  
19 Josiah Gonzalez SO Freedom (Orlando) 18.23m 26.56m 26.04m 23.18m 27.34m 85' 5" -
  • 23.68  
  • 26.04  
  • 24.20  
  • 22.16  
20 Alex Nunez FR Winter Park 31.03m 29.84m 23.87m 19.57m 19.81m 78' 4" -
  • 23.15  
  • FOUL  
  • 21.95  
  • 23.87  
21 Dylan Larez SO Freedom (Orlando) 17.43m 16.83m 20.03m 21.43m 22.43m 65' 8" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 19.36  
  • 20.03  
22 Andrew Johnson FR Lake Nona 14.83m 18.58m 16.30m 15.97m 16.79m 53' 6" -
  • 14.25  
  • FOUL  
  • 16.30  
  • FOUL  
  Tivon Sutton SR Colonial NM NM NM NM NM NM   
  Ahmed Elaidy SR Timber Creek NM NM NM NM NM NM