February 23, 2019
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Xiomara Gill JR Lake Nona 1:01.62 1:01.62 1:01.03 58.68 10
2 Victoria Joyce FR Rockledge 1:00.14 1:07.36 1:15.78 1:00.14 8
3 Nyidjah Ives FR Liberty 45.47 58.81 1:16.39 1:00.62 6
4 Kanitria Antenor SO Liberty 45.33 54.52 49.62 1:01.25 5
5 Leyshka Arroyo FR Colonial 56.96 1:14.30 1:16.77 1:01.91 4
6 Sydni Brown FR Lake Nona 53.47 1:18.96 1:06.53 1:02.17 3
7 Alanie Rivera FR Harmony 1:23.10 58.81 51.14 1:03.92 2
8 Nyasia Rivera JR Cypress Creek 1:16.89 1:08.49 1:19.47 1:04.61 1

Girls' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Nyidjah Ives FR Liberty 1:03.21 1:06.83 45.15 1:03.82 1:11.04 58.40 1:00.20
2 Xiomara Gill JR Lake Nona 58.24 1:02.48 1:00.06 58.24 53.38 53.38 1:00.66
3 Kanitria Antenor SO Liberty 56.07 1:02.85 52.99 1:00.38 55.45 1:16.40 1:01.61
4 Sydni Brown FR Lake Nona 1:01.98 47.11 1:03.22 58.88 58.88 1:19.34 1:01.98
5 Victoria Joyce FR Rockledge 1:13.62 1:12.38 1:12.38 52.41 59.90 49.29 1:02.39
6 Alanie Rivera FR Harmony 49.45 1:05.10 1:08.23 1:09.48 59.46 1:02.59 1:02.59
7 Leyshka Arroyo FR Colonial 55.25 47.63 1:06.68 1:16.84 1:18.74 1:11.12 1:03.50
8 Nyasia Rivera JR Cypress Creek 1:01.12 1:00.48 54.12 1:19.58 58.57 1:11.30 1:03.66
9 Rebecca Dawson JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:03.13 1:20.98 1:03.13 52.29 1:05.68 47.82 1:03.76
10 Leilani We FR St. Cloud 1:10.94 1:11.58 1:10.31 47.30 49.21 59.44 1:03.91
11 Amber He FR Dr. Phillips 1:08.60 1:11.17 52.57 50.65 1:06.04 1:20.14 1:04.11
12 Aurimar Soto JR St. Cloud 1:07.13 54.22 1:14.87 1:12.93 48.41 1:12.93 1:04.54
13 Justyn Smith SO Lake Nona 49.81 51.75 1:07.92 1:08.56 1:04.04 1:24.09 1:04.68
14 Alinah Sarratt 7 Holy Trinity 1:13.76 46.59 1:13.76 59.53 1:05.35 53.71 1:04.70
15 Raina Scott FR Dr. Phillips 47.48 1:00.48 50.08 46.83 56.58 1:05.03 1:05.03
16 Dezarae Wright JR Kathleen 1:18.75 1:22.66 1:08.99 51.42 1:05.73 1:16.80 1:05.08
17 Naika Belizaire SO Dr. Phillips 47.83 46.52 51.11 1:21.90 1:06.83 58.97 1:05.52
18 Anquinterriana Smith SR Rockledge 47.94 1:04.35 1:04.35 52.53 1:19.45 56.47 1:05.66
19 Bryanna King SO Colonial 1:14.12 1:23.47 1:00.76 55.42 1:14.12 1:03.44 1:06.77
20 Vanielis Ramos FR Harmony 59.51 1:04.24 1:20.47 1:26.56 1:27.23 1:27.23 1:07.62
21 Alani Jacobs SR Liberty 1:21.98 1:11.14 54.88 1:00.30 1:20.63 48.11 1:07.75
22 Olivia Young JR St. Cloud 1:12.43 57.26 1:15.19 1:23.47 1:02.78 1:17.26 1:08.98
23 Elicia Schuchart SO Winter Park 52.29 1:00.66 1:25.06 1:16.70 1:01.36 1:20.88 1:09.72
24 Nina Johansson SO Winter Park 1:16.95 50.37 1:23.94 1:21.85 1:09.25 1:00.16 1:09.95
25 Regina Younassoghlou FR Harmony 1:22.77 56.82 53.31 1:20.67 1:10.14 1:04.53 1:10.14
26 Anamaria Schultz FR Winter Park 1:03.25 1:15.19 50.60 1:09.57 1:07.46 56.22 1:10.27
27 Syniah Johnson JR Space Coast 1:25.43 1:15.55 1:14.84 1:11.31 1:10.60 1:25.43 1:10.60
28 Ainsley Compher FR Oviedo 1:33.18 1:26.01 58.77 1:18.12 54.47 1:15.97 1:11.67
29 Sade' Ivey FR Ridge Community 1:02.70 50.45 59.81 1:00.53 51.17 1:24.31 1:12.06
30 Madison Webster SO Space Coast 1:22.69 57.08 1:10.98 1:29.27 51.95 1:03.66 1:13.17
31 Kristen Schweitzer SR Parkhurst Academy 1:24.54 1:02.49 1:31.16 1:33.36 1:14.25 1:17.92 1:13.51
32 Tiffany Wangui SO Cypress Creek 55.51 1:06.01 1:33.02 1:06.76 1:00.76 1:02.26 1:15.01
33 Tre'Keirria Link FR Kathleen 1:08.82 1:04.28 1:25.45 1:11.09 1:37.55 1:36.80 1:15.62
34 Journey Cadle FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:21.15 1:01.43 1:00.68 1:35.56 1:05.98 1:02.95 1:15.84
35 Shanyah Wright FR Space Coast 1:33.87 1:20.11 1:12.83 1:15.26 1:12.83 1:36.30 1:20.92
36 Alejandra Alas Hernandez FR Cypress Creek 1:15.15 1:46.74 1:37.35 1:29.66 1:41.62 1:26.25 1:25.39
37 Alissa Gomez JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:06.81 1:25.03 1:35.44 1:40.65 1:49.32 1:09.41 1:26.76
38 Tykira Glasco FR Rockledge 1:29.35 2:13.49 1:32.58 1:28.28 1:41.20 1:23.97 1:47.65
  Khadayjha Smith SR Oviedo DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Keilah Tufino FR Ridge Community DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Keia Strother JR Ridge Community DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Kaitlin Deshotel SO Colonial DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Cardine Felicien SR Parkhurst Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Bethany Newton SR Parkhurst Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
10 Leilani We FR St. Cloud 1:03.91 54.33
18 Anquinterriana Smith SR Rockledge 1:05.66 53.85
19 Bryanna King SO Colonial 1:06.77 1:16.12
30 Madison Webster SO Space Coast 1:13.17 1:29.27
  Bethany Newton SR Parkhurst Academy DNS DNS
  Cardine Felicien SR Parkhurst Academy DNS DNS
  Keilah Tufino FR Ridge Community DNS DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
7 Leyshka Arroyo FR Colonial 1:03.50 1:18.11 1:19.38 56.52
11 Amber He FR Dr. Phillips 1:04.11 1:21.42 1:02.19 1:14.37
12 Aurimar Soto JR St. Cloud 1:04.54 59.38 55.51 59.38
20 Vanielis Ramos FR Harmony 1:07.62 1:26.56 1:18.44 1:15.06
21 Alani Jacobs SR Liberty 1:07.75 1:25.37 1:28.08 51.49
29 Sade' Ivey FR Ridge Community 1:12.06 1:30.80 1:23.59 1:30.08
34 Journey Cadle FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:15.84 1:21.15 1:34.80 1:34.80
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Xiomara Gill JR Lake Nona 1:00.66 1:14.62
13 Justyn Smith SO Lake Nona 1:04.68 51.10
14 Alinah Sarratt 7 Holy Trinity 1:04.70 58.23
16 Dezarae Wright JR Kathleen 1:05.08 1:22.00
17 Naika Belizaire SO Dr. Phillips 1:05.52 57.66
28 Ainsley Compher FR Oviedo 1:11.67 1:16.69
37 Alissa Gomez JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:26.76 1:09.41
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Nyidjah Ives FR Liberty 1:00.81 1:00.20 1:12.24 45.76
15 Raina Scott FR Dr. Phillips 57.88 1:05.03 48.78 1:04.38
23 Elicia Schuchart SO Winter Park 1:18.09 1:09.72 1:07.63 1:19.48
25 Regina Younassoghlou FR Harmony 1:07.34 1:10.14 1:30.48 1:30.48
32 Tiffany Wangui SO Cypress Creek 1:12.76 1:15.01 1:21.76 1:13.51
35 Shanyah Wright FR Space Coast 1:01.50 1:20.92 1:04.74 1:08.79
38 Tykira Glasco FR Rockledge 1:45.50 1:47.65 2:19.95 1:40.12
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
5 Victoria Joyce FR Rockledge 1:04.27 53.04 1:19.24 1:02.39
6 Alanie Rivera FR Harmony 1:06.98 1:05.10 1:15.11 1:02.59
8 Nyasia Rivera JR Cypress Creek 46.48 46.48 1:13.85 1:03.66
9 Rebecca Dawson JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 49.10 1:03.13 57.39 1:03.76
22 Olivia Young JR St. Cloud 1:05.54 53.81 1:15.19 1:08.98
27 Syniah Johnson JR Space Coast 53.66 53.66 53.66 1:10.60
31 Kristen Schweitzer SR Parkhurst Academy 52.93 1:33.36 1:29.69 1:13.51
33 Tre'Keirria Link FR Kathleen 1:17.89 1:05.04 55.21 1:15.62
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Kanitria Antenor SO Liberty 1:15.17 1:07.78 1:01.61 43.13
4 Sydni Brown FR Lake Nona 59.50 45.87 1:01.98 1:12.52
24 Nina Johansson SO Winter Park 54.57 1:20.45 1:09.95 1:08.56
26 Anamaria Schultz FR Winter Park 1:30.65 1:22.92 1:10.27 1:00.44
36 Alejandra Alas Hernandez FR Cypress Creek 1:21.98 1:06.61 1:25.39 1:30.52
  Kaitlin Deshotel SO Colonial DNS DNS DNS DNS
  Keia Strother JR Ridge Community DNS DNS DNS DNS
  Khadayjha Smith SR Oviedo DNS DNS DNS DNS