March 9, 2019
|
Osceola Kissimmee - Kissimmee, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jackson Pruim SR Mount Dora Christian 10:02.19 11:42.56 11:18.94 12:06.17 9:50.38 10
2 Jared Hammill SO Wharton 12:09.31 8:22.15 7:52.26 12:51.15 9:57.79 8
3 Brady Zimmerman SR George Jenkins 10:32.25 11:57.36 8:12.43 12:39.92 10:07.93 6
4 Stephen Ward SR Lake Wales 11:10.00 11:03.91 10:27.37 12:53.55 10:09.09 5
5 Jerdary Ayala JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 9:16.97 7:45.16 11:37.74 11:07.14 10:12.05 4
6 Thomas Valente JR Mount Dora Christian 10:36.95 7:43.80 10:24.58 10:24.58 10:18.39 3
7 Michael May SR Wekiva 13:06.55 7:44.50 9:35.98 11:39.85 10:19.33 2
8 Michael Holden SR Lake Wales 13:07.06 12:29.88 12:48.47 9:36.35 10:19.73 1
9 Mitchell Curtis   Mount Dora Christian 7:29.14 10:48.76 11:19.95 7:41.62 10:23.80 -
10 Troy O'Toole JR Olympia 9:59.64 11:14.59 13:00.78 12:10.81 10:24.62 -
11 Kolby Smith Sophomore Starr's Mill 8:50.97 13:32.08 10:43.41 12:10.87 10:24.67 -
12 John-Anthony Hernandez JR St. Cloud 10:38.06 13:26.96 10:38.06 13:01.94 10:25.55 -
13 James Burkett SR Auburndale 11:34.93 12:57.06 10:25.44 8:50.67 10:31.75 -
14 Sebastian Hernandez SO Wiregrass Ranch 9:07.99 12:57.38 10:11.71 10:05.33 10:37.19 -
15 Gavin Pagan JR Lakewood 8:37.87 13:00.00 10:52.13 12:34.43 10:39.34 -
16 Ladarius Tellis SO Lake Wales 11:43.42 7:34.03 12:21.79 7:59.61 10:39.47 -
17 Colton Olvey Sophomore Starr's Mill 11:57.85 10:15.30 11:00.16 7:54.29 10:40.93 -
18 Nicholas Morrison SR Harmony 11:10.20 9:46.43 12:01.75 7:50.43 10:44.42 -
19 Stephen Romer SO Harmony 8:25.71 9:04.61 11:40.21 13:49.88 10:48.34 -
20 Vincenzo Prezioso JR Cocoa 8:33.07 8:52.81 11:50.41 9:38.85 10:57.78 -
21 Max Sackenheim SO Rockledge 12:32.47 11:46.27 7:48.65 9:34.26 11:00.06 -
22 Andrew Guerrero SO George Jenkins 9:22.76 8:03.32 10:22.35 8:49.66 11:02.07 -
23 Cristian Sterling SO Olympia 13:35.30 11:29.36 8:03.88 10:16.45 11:02.84 -
24 Dylan Loser FR Auburndale 12:49.58 10:10.36 14:22.46 8:24.21 11:03.43 -
25 Brock Money SO Leesburg 11:05.42 12:58.55 12:25.27 13:58.43 11:05.42 -
26 Andrew Miller SO Olympia 13:25.99 13:52.63 11:12.77 10:19.48 11:06.10 -
27 John Koerth SR Lake Brantley 11:51.23 11:44.52 9:23.62 8:36.65 11:10.97 -
28 Anthony Westerkamp FR Lake Minneola 12:08.03 10:47.14 10:47.14 11:47.81 11:14.10 -
29 Ferdinand Gutierrez FR St. Cloud 13:50.08 7:52.41 10:34.37 8:53.14 11:14.86 -
30 Andrew Chambers SO George Jenkins 11:45.75 13:00.39 13:13.97 9:30.03 11:18.60 -
31 Jackson Blanchard JR Wharton 10:18.58 8:43.41 14:36.88 9:58.18 11:19.75 -
32 Richard Lebron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 12:47.00 14:16.83 8:17.52 11:03.35 11:30.99 -
33 Austin Harvey SO Cocoa 13:01.95 10:36.63 12:27.35 14:04.23 11:31.99 -
34 Zach Dearman Junior Starr's Mill 13:50.42 8:59.77 8:11.33 8:59.77 11:32.01 -
35 Cody Beavers SO Winter Haven 14:04.37 9:20.61 12:20.55 11:45.95 11:32.10 -
36 Walter Stahll SO Lake Brantley 12:29.82 9:29.31 8:26.82 10:10.96 11:34.27 -
37 Alexander Aparicio SO Lake Nona 13:18.05 8:59.03 11:26.04 8:52.03 11:40.04 -
38 Drew Moore Sophomore Starr's Mill 12:14.76 13:53.67 9:11.07 10:49.98 11:46.50 -
39 Ethan Campbell SO Lake Minneola 15:12.50 14:22.98 12:36.88 14:44.20 11:47.36 -
40 Jeffrey Gotham SO Lake Minneola 10:43.51 12:02.16 10:07.76 11:26.41 11:55.01 -
41 Miguel Castillo JR Apopka 14:33.16 10:51.29 12:17.18 14:04.53 11:55.70 -
42 Austin Westfall FR Leesburg 11:07.50 8:36.78 11:43.39 10:10.08 11:57.74 -
43 Tyler Desando SR Rockledge 14:00.16 15:04.78 9:27.29 15:33.51 11:58.08 -
44 Essex Potts JR Lakewood 15:30.46 11:30.58 10:03.35 15:08.65 12:06.92 -
45 Jayven Garcia FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 12:31.27 11:32.92 8:52.45 15:04.44 12:09.38 -
46 Preston Gruber SO Lakewood 11:36.30 13:33.57 11:14.31 12:34.93 12:12.94 -
47 Ethan Cedre JR Wiregrass Ranch 16:12.39 10:10.57 15:19.63 8:55.19 12:33.79 -
48 Derrick Wilson SO Winter Haven 11:27.95 14:06.70 16:15.22 11:43.07 12:35.98 -
49 Esteban Rios SO First Academy (Orlando) 9:15.14 12:30.61 12:54.07 15:30.44 13:01.88 -
50 Jalen Jackson FR Ocoee 10:10.13 11:29.37 11:37.29 14:23.69 13:12.37 -
51 Cesar Mercado Maldonado SO Lake Nona 17:18.17 13:00.64 10:43.83 11:56.26 13:24.78 -
52 Owen Lewis FR Osceola (Kissimmee) 13:01.14 11:40.61 11:24.50 14:53.88 13:25.29 -
53 Cole Seppala FR First Academy (Orlando) 12:15.57 10:54.74 16:50.39 16:58.47 13:28.31 -
54 Armando Ruiz-Feliz SO New Dimensions 13:18.71 10:43.86 11:16.46 14:40.21 13:35.01 -
55 Tommy Bello JR Osceola (Kissimmee) 12:30.44 12:38.88 17:25.56 17:17.13 14:03.19 -
56 Rosendo Tovar SR Leesburg 11:59.40 14:09.41 10:32.72 18:29.43 14:26.74 -
57 Samual Kindred FR Ocoee 20:06.53 11:45.36 17:00.91 14:23.14 15:28.10 -
58 Colby Todd JR Auburndale 18:10.37 18:50.02 16:31.24 20:48.97 16:31.24 -
59 Jason Padilla SO New Dimensions 14:23.30 20:06.53 13:31.29 18:22.52 17:20.11 -
  Matthew Bergschneider SR Wekiva DNF DNF DNF DNF DNF   
  Brian Zeigler FR Kathleen DNF DNF DNF DNF DNF   
  Caleb Vitalus JR Evans DNF DNF DNF DNF DNF   
  Harry Free SR Wiregrass Ranch DNS DNS DNS DNS DNS   
  Marckoz Arias SR Haines City DNS DNS DNS DNS DNS   
  Dieufort Accius JR Wekiva DNS DNS DNS DNS DNS   
  Connor Darrin SR Harmony DNS DNS DNS DNS DNS   
  Anthony Stephens SR Wharton DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jeremiah Goncalves SO Evans DNS DNS DNS DNS DNS   
  Trent Shackelford SR Lake Brantley DNS DNS DNS DNS DNS   
  Dalton Mason FR First Academy (Orlando) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Yonas Sauers JR Alonso DNS DNS DNS DNS DNS   
  Joseph Chaverri FR New Dimensions DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
18 Nicholas Morrison SR Harmony 12:53.31 10:44.42 -
21 Max Sackenheim SO Rockledge 8:28.25 11:00.06 -
25 Brock Money SO Leesburg 13:25.16 11:05.42 -
28 Anthony Westerkamp FR Lake Minneola 8:32.32 11:14.10 -
30 Andrew Chambers SO George Jenkins 8:56.10 11:18.60 -
35 Cody Beavers SO Winter Haven 11:25.18 11:32.10 -
39 Ethan Campbell SO Lake Minneola 14:51.28 11:47.36 -
40 Jeffrey Gotham SO Lake Minneola 9:46.31 11:55.01 -
41 Miguel Castillo JR Apopka 14:04.53 11:55.70 -
42 Austin Westfall FR Leesburg 8:51.13 11:57.74 -
44 Essex Potts JR Lakewood 15:15.92 12:06.92 -
45 Jayven Garcia FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 11:11.03 12:09.38 -
46 Preston Gruber SO Lakewood 12:27.60 12:12.94 -
47 Ethan Cedre JR Wiregrass Ranch 14:11.79 12:33.79 -
48 Derrick Wilson SO Winter Haven 9:11.87 12:35.98 -
50 Jalen Jackson FR Ocoee 10:33.90 13:12.37 -
51 Cesar Mercado Maldonado SO Lake Nona 11:24.07 13:24.78 -
52 Owen Lewis FR Osceola (Kissimmee) 16:22.46 13:25.29 -
54 Armando Ruiz-Feliz SO New Dimensions 15:29.12 13:35.01 -
55 Tommy Bello JR Osceola (Kissimmee) 12:38.88 14:03.19 -
56 Rosendo Tovar SR Leesburg 15:44.75 14:26.74 -
57 Samual Kindred FR Ocoee 16:42.35 15:28.10 -
58 Colby Todd JR Auburndale 17:30.72 16:31.24 -
59 Jason Padilla SO New Dimensions 14:44.10 17:20.11 -
  Brian Zeigler FR Kathleen DNF DNF   
  Caleb Vitalus JR Evans DNF DNF   
  Joseph Chaverri FR New Dimensions DNS DNS   
  Dieufort Accius JR Wekiva DNS DNS   
  Connor Darrin SR Harmony DNS DNS   
  Jeremiah Goncalves SO Evans DNS DNS   
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
9 Mitchell Curtis   Mount Dora Christian 10:23.80 11:26.18 12:53.52 -
10 Troy O'Toole JR Olympia 10:24.62 10:55.86 10:18.38 -
13 James Burkett SR Auburndale 10:31.75 10:38.07 11:34.93 -
14 Sebastian Hernandez SO Wiregrass Ranch 10:37.19 10:37.19 10:11.71 -
17 Colton Olvey Sophomore Starr's Mill 10:40.93 12:55.53 13:14.76 -
19 Stephen Romer SO Harmony 10:48.34 10:35.38 13:10.98 -
20 Vincenzo Prezioso JR Cocoa 10:57.78 7:47.03 11:24.10 -
22 Andrew Guerrero SO George Jenkins 11:02.07 10:55.45 13:21.11 -
23 Cristian Sterling SO Olympia 11:02.84 7:43.99 9:56.56 -
24 Dylan Loser FR Auburndale 11:03.43 10:56.80 10:03.73 -
26 Andrew Miller SO Olympia 11:06.10 11:26.09 10:59.44 -
27 John Koerth SR Lake Brantley 11:10.97 8:16.52 9:03.49 -
29 Ferdinand Gutierrez FR St. Cloud 11:14.86 11:21.61 8:26.15 -
31 Jackson Blanchard JR Wharton 11:19.75 12:20.93 12:27.73 -
32 Richard Lebron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 11:30.99 11:17.17 11:03.35 -
33 Austin Harvey SO Cocoa 11:31.99 10:50.47 8:11.32 -
34 Zach Dearman Junior Starr's Mill 11:32.01 14:38.86 13:22.74 -
36 Walter Stahll SO Lake Brantley 11:34.27 8:26.82 8:12.94 -
37 Alexander Aparicio SO Lake Nona 11:40.04 8:59.03 14:49.05 -
38 Drew Moore Sophomore Starr's Mill 11:46.50 13:39.54 13:25.41 -
43 Tyler Desando SR Rockledge 11:58.08 9:05.74 9:34.47 -
49 Esteban Rios SO First Academy (Orlando) 13:01.88 11:28.06 9:30.78 -
53 Cole Seppala FR First Academy (Orlando) 13:28.31 14:08.73 16:50.39 -
  Matthew Bergschneider SR Wekiva DNF DNF DNF   
  Harry Free SR Wiregrass Ranch DNS DNS DNS   
  Dalton Mason FR First Academy (Orlando) DNS DNS DNS   
Boys' 3200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jackson Pruim SR Mount Dora Christian 8:39.54 10:25.81 8:33.63 7:52.31 10:08.10 9:50.38 8:51.35 10
2 Jared Hammill SO Wharton 12:09.31 11:15.51 8:04.21 7:28.35 8:22.15 9:57.79 9:09.97 8
3 Brady Zimmerman SR George Jenkins 8:30.67 12:58.15 7:48.11 9:31.46 9:55.78 10:07.93 11:08.73 6
4 Stephen Ward SR Lake Wales 10:21.28 10:27.37 8:56.00 11:46.55 8:43.82 10:09.09 10:15.18 5
5 Jerdary Ayala JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 8:46.37 9:23.09 12:51.19 9:29.21 10:42.66 10:12.05 10:42.66 4
6 Thomas Valente JR Mount Dora Christian 8:45.64 8:27.08 12:52.99 11:57.34 9:22.74 10:18.39 7:56.16 3
7 Michael May SR Wekiva 9:35.98 7:13.54 9:29.79 7:19.73 12:10.81 10:19.33 9:11.21 2
8 Michael Holden SR Lake Wales 9:30.16 10:50.72 11:40.30 13:00.86 7:44.80 10:19.73 11:21.71 1
11 Kolby Smith Sophomore Starr's Mill 10:55.91 9:22.21 12:17.11 7:42.26 9:15.96 10:24.67 10:12.18 -
12 John-Anthony Hernandez JR St. Cloud 8:01.68 8:39.21 12:30.66 12:43.17 11:28.11 10:25.55 13:14.45 -
15 Gavin Pagan JR Lakewood 7:59.51 12:28.03 12:34.43 11:36.88 8:12.30 10:39.34 10:07.38 -
16 Ladarius Tellis SO Lake Wales 9:09.95 9:48.32 13:32.13 11:11.45 12:15.39 10:39.47 9:09.95 -
  Anthony Stephens SR Wharton DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Trent Shackelford SR Lake Brantley DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Marckoz Arias SR Haines City DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Yonas Sauers JR Alonso DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS