March 9, 2019
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Mya Bodrato SO Lake Mary 8:29.31 12:54.16 14:36.02 10:58.71 8:29.31 11:19.08 13:00.95 10
2 Lauren Jones FR Oak Hall 10:56.10 12:45.45 10:08.26 9:40.92 13:46.95 11:23.43 12:24.94 8
3 Amber Schulz FR Timber Creek 12:19.08 14:01.73 8:05.88 11:10.65 8:33.25 11:24.33 13:20.67 6
4 Mary Peck FR Father Lopez 8:46.85 10:39.24 10:46.27 8:32.80 9:00.90 11:42.46 13:06.76 5
5 Kasumi Wade SO Sarasota 9:56.71 13:46.76 10:39.84 12:56.44 9:56.71 11:58.92 10:32.65 4
6 Harrison Grooms SO Oak Hall 9:25.32 12:48.26 12:48.26 13:17.25 15:42.21 12:04.77 10:16.06 3
7 Charis Ivey SR Winter Park 11:01.23 10:32.16 8:57.70 15:22.81 10:03.10 12:06.62 9:34.03 2
8 Megan Rhodes JR Lyman 15:31.73 8:36.82 11:09.68 10:18.73 8:36.82 12:07.91 10:47.84 1
9 Sarah Weber SO Plant 14:14.38 15:49.32 12:32.15 13:08.66 11:19.13 12:10.24 12:54.06 -
10 Mykenzee Marshall SR Vanguard (Ocala) 10:15.51 15:30.58 11:14.12 10:30.16 9:31.54 12:12.74 13:04.04 -
11 Emily Wilhelm SO Trinity Prep 11:49.98 11:20.40 12:26.96 16:01.43 11:13.00 12:19.56 9:14.67 -
12 Chablis Shreffler SR Tavares 10:01.33 8:54.52 13:51.47 15:20.56 10:38.45 12:22.38 11:37.84 -
13 Olivia Manno JR Plant 9:39.61 9:09.88 13:59.68 10:46.48 12:23.08 12:23.08 11:16.21 -
14 Daria Cuellar Hernandez SO Timber Creek 11:40.74 9:34.01 16:09.10 14:17.28 15:54.19 12:25.46 9:04.19 -
15 Jayci Brauman FR Montverde Academy 11:41.54 9:34.66 12:03.92 13:11.09 12:26.31 12:26.31 8:57.35 -
16 Jennifer Coddington SR Winter Park 15:34.13 12:19.83 11:05.10 14:11.93 10:12.79 12:27.30 11:20.05 -
17 Carolyn Brown JR Boone 11:09.56 13:09.93 10:16.90 13:40.02 13:02.41 12:32.31 14:17.64 -
18 Catharine Evans JR Bishop Kenny 14:38.64 13:29.88 13:52.80 9:40.67 12:13.47 12:44.03 13:22.24 -
19 Kathryn Saunders FR Bishop Kenny 13:11.51 11:30.64 14:29.11 11:53.91 14:05.83 12:55.99 11:38.40 -
20 Adriana Montalvo JR Tavares 16:24.54 11:04.18 13:09.20 11:35.43 12:45.76 13:01.38 9:22.60 -
21 Shannon Matzner FR Dr. Phillips 11:51.08 11:35.45 11:12.01 16:01.13 12:53.59 13:01.40 14:11.73 -
22 Melanie Castro JR Winter Park 13:41.88 16:02.77 10:10.54 12:23.61 11:52.30 13:02.74 16:57.57 -
23 Camryn Wigglesworth JR Sarasota 10:14.14 10:14.14 12:35.86 9:11.15 16:39.94 13:07.35 14:49.71 -
24 Maria Castro SR Master's Academy (Oviedo) 15:52.70 12:12.24 15:13.33 16:08.44 14:33.96 13:07.35 14:10.34 -
25 Jennifer Salinas SR Edgewater 10:27.56 11:31.11 13:14.38 14:57.65 15:53.26 13:14.38 10:11.68 -
26 Natalie Snead SR Boone 16:14.04 15:57.94 10:19.85 15:33.79 14:37.44 13:24.99 14:05.24 -
27 Selina Ayup JR Oviedo 17:27.69 16:39.33 17:03.51 14:06.21 15:26.80 13:25.91 16:07.10 -
28 Holly Gates SR Lake Mary 11:52.15 12:57.64 15:24.98 11:52.15 16:46.83 13:38.56 12:41.26 -
29 Layla Aziz FR Montverde Academy 12:17.79 14:28.95 10:39.42 15:26.33 11:20.40 13:39.76 12:34.18 -
30 Tereasa Mai SR West Orange 14:46.72 12:35.35 13:49.24 12:02.51 16:33.45 13:41.03 10:23.99 -
31 Kathy Mai SR West Orange 13:26.31 10:48.37 9:58.50 14:49.43 11:46.56 13:51.24 15:22.68 -
32 Rachel Maxwell SR Bishop Kenny 16:20.49 16:37.99 14:52.94 17:56.78 11:05.33 14:35.43 14:52.94 -
33 Riley Ward FR Lake Mary 18:52.88 10:14.74 17:07.50 18:44.10 11:16.22 14:38.20 19:01.66 -
34 Kelly George JR Lake Highland Prep 10:41.56 10:50.35 17:17.05 16:59.47 15:49.16 14:38.85 13:46.12 -
35 Katie Gomez SO Lake Howell 15:04.34 17:26.19 13:53.41 18:37.12 16:06.40 14:46.60 15:22.07 -
36 Emma Lammens SO Vanguard (Ocala) 15:06.97 19:15.94 13:29.16 15:15.86 16:18.10 14:49.18 15:24.75 -
37 Jessica Winters SR Master's Academy (Oviedo) 11:48.66 19:12.76 17:09.92 19:50.55 12:07.56 15:44.88 18:44.41 -
  Marissa Kempf SO Sarasota NT NT NT NT NT NT NT   
  Mariela Cruz-Pagan SO Vanguard (Ocala) NT NT NT NT NT NT NT   
  Marlena Scholl SO Villages DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kayla Martinez FR Colonial DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ava Wyant 7 Master's Academy (Oviedo) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Yuteng Ren SR Montverde Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Mya Bodrato SO Lake Mary 10:17.97 14:22.44 11:19.08 11:59.83 9:50.80 10
2 Lauren Jones FR Oak Hall 14:14.29 11:02.93 11:23.43 8:53.08 8:25.74 8
3 Amber Schulz FR Timber Creek 11:58.55 9:48.53 11:24.33 11:10.65 13:06.98 6
4 Mary Peck FR Father Lopez 12:17.59 11:56.51 11:42.46 11:00.32 8:53.87 5
5 Kasumi Wade SO Sarasota 11:01.41 8:23.25 11:58.92 14:29.90 14:29.90 4
6 Harrison Grooms SO Oak Hall 14:58.72 12:04.77 12:04.77 11:35.78 14:51.47 3
8 Megan Rhodes JR Lyman 11:02.40 14:04.38 12:07.91 13:42.54 10:55.12 1
9 Sarah Weber SO Plant 12:17.55 14:58.20 12:10.24 10:49.92 15:05.50 -
10 Mykenzee Marshall SR Vanguard (Ocala) 12:42.05 10:44.82 12:12.74 12:20.07 11:14.12 -
11 Emily Wilhelm SO Trinity Prep 14:25.29 12:49.15 12:19.56 10:13.84 13:55.71 -
12 Chablis Shreffler SR Tavares 15:20.56 8:54.52 12:22.38 11:45.27 14:43.44 -
13 Olivia Manno JR Plant 11:45.93 15:28.85 12:23.08 11:38.50 8:55.02 -
14 Daria Cuellar Hernandez SO Timber Creek 9:34.01 9:34.01 12:25.46 11:48.19 11:10.92 -
15 Jayci Brauman FR Montverde Academy 9:34.66 13:48.41 12:26.31 15:10.50 15:17.97 -
16 Jennifer Coddington SR Winter Park 12:04.89 12:12.36 12:27.30 15:11.71 12:04.89 -
17 Carolyn Brown JR Boone 12:54.88 11:54.70 12:32.31 15:55.44 15:40.39 -
18 Catharine Evans JR Bishop Kenny 10:41.79 15:32.12 12:44.03 15:01.56 14:46.28 -
20 Adriana Montalvo JR Tavares 15:45.47 13:09.20 13:01.38 16:32.36 10:01.67 -
23 Camryn Wigglesworth JR Sarasota 11:48.62 11:32.87 13:07.35 11:48.62 16:47.81 -
25 Jennifer Salinas SR Edgewater 13:46.16 12:26.72 13:14.38 11:47.00 16:48.87 -
  Marissa Kempf SO Sarasota NT NT NT NT NT   
  Mariela Cruz-Pagan SO Vanguard (Ocala) NT NT NT NT NT   
Girls' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
7 Charis Ivey SR Winter Park 12:06.62 12:21.16 13:26.55 2
19 Kathryn Saunders FR Bishop Kenny 12:55.99 16:48.79 11:46.15 -
21 Shannon Matzner FR Dr. Phillips 13:01.40 13:32.66 9:38.24 -
22 Melanie Castro JR Winter Park 13:02.74 9:47.06 16:26.26 -
24 Maria Castro SR Master's Academy (Oviedo) 13:07.35 14:18.22 9:58.39 -
26 Natalie Snead SR Boone 13:24.99 10:27.90 11:56.45 -
27 Selina Ayup JR Oviedo 13:25.91 16:39.33 13:25.91 -
28 Holly Gates SR Lake Mary 13:38.56 9:49.37 9:33.00 -
29 Layla Aziz FR Montverde Academy 13:39.76 11:53.20 17:37.49 -
30 Tereasa Mai SR West Orange 13:41.03 9:34.72 13:49.24 -
31 Kathy Mai SR West Orange 13:51.24 13:51.24 14:41.12 -
32 Rachel Maxwell SR Bishop Kenny 14:35.43 15:01.70 11:49.10 -
33 Riley Ward FR Lake Mary 14:38.20 17:42.63 14:55.77 -
34 Kelly George JR Lake Highland Prep 14:38.85 10:41.56 18:00.99 -
35 Katie Gomez SO Lake Howell 14:46.60 16:33.00 10:47.22 -
36 Emma Lammens SO Vanguard (Ocala) 14:49.18 10:31.32 16:26.99 -
37 Jessica Winters SR Master's Academy (Oviedo) 15:44.88 11:39.22 20:00.00 -
  Marlena Scholl SO Villages DNS DNS DNS   
  Kayla Martinez FR Colonial DNS DNS DNS   
  Ava Wyant 7 Master's Academy (Oviedo) DNS DNS DNS   
  Yuteng Ren SR Montverde Academy DNS DNS DNS