March 9, 2019
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Women's Frosh-Soph 1600M

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Caroline Wells FR Winter Springs 5:16.81 10
2 Mary Peck FR Father Lopez 5:33.90 8
3 Sofia Lantz FR Lake Mary 5:45.08 6
4 Karah White 8 Montverde Academy 5:46.11 5
5 Ally Means SO Oak Hall 5:49.17 4
6 Lyra Winn SO Lake Mary 5:52.37 3
7 Jillian Kay SO Vanguard (Ocala) 5:52.91 2
8 Fernanda Uruchurta FR Montverde Academy 5:53.11 1
9 Natalie Nesmith 8 Montverde Academy 5:54.04 -
10 Eliana Eisner 7 Oak Hall 5:56.36 -
11 Grace Mullaney SO Bishop Kenny 5:56.74 -
12 Naomi Flowers FR Winter Springs 5:59.72 -
13 Zoey Thomas FR Winter Park 6:00.11 -
14 Nina Johansson SO Winter Park 6:00.25 -
15 Brenda Grez FR Timber Creek 6:02.03 -
16 Jaden Badillo FR Windermere 6:04.00 -
17 Emely Chhu SO Lake Howell 6:07.33 -
18 Emma McMahan SO Bishop Kenny 6:12.39 -
19 Amber Canavan FR Bishop Kenny 6:14.37 -
20 Katie Gomez SO Lake Howell 6:15.21 -
21 Mia Greenfield SO Windermere 6:15.39 -
22 Mackenzie Mulligan FR Tavares 6:16.34 -
23 Brooke Perry SO Lake Mary 6:16.49 -
24 Sophie Cirineo SO Dr. Phillips 6:18.24 -
25 Araceliz Rosario FR Colonial 6:19.50 -
26 Emily Gallagher FR Lake Highland Prep 6:22.53 -
27 Amanda Medina-Torres SO Hagerty 6:22.71 -
28 Jessica Cannella SO Boone 6:22.91 -
29 Lindsay Jenkins SO Oak Hall 6:30.92 -
30 Bella Szynaka FR Winter Springs 6:31.13 -
31 Nikki Owji FR Oviedo 6:32.66 -
32 Logan Roberts SO Vanguard (Ocala) 6:35.94 -
33 Jasmine Hupton FR Lyman 6:39.70 -
34 Macy Akins SO Lake Highland Prep 6:40.52 -
35 Taylor Kirby SO Winter Park 6:43.00 -
36 Kayla Martinez FR Colonial 6:43.06 -
37 Emma Lammens SO Vanguard (Ocala) 6:43.52 -
38 Alandra Navarro SO West Orange 6:44.54 -
39 Ashley George SO Lake Highland Prep 6:45.95 -
40 Jaiden Bigney FR Trinity Prep 6:46.79 -
41 Ylannis Negron SO Boone 6:47.20 -
42 Valeria Caceres FR Timber Creek 6:52.95 -
43 Lydia Chandler SO Tavares 6:57.73 -
44 Shernika Jean Simon SO Cypress Creek 7:04.02 -
45 Dylan Smith SO Tavares 7:12.83 -
46 Emilly Sander FR Lake Howell 7:15.79 -
47 Keilani Diaz SO Colonial 7:34.77 -
48 Gabriella Serrano SO Master's Academy (Oviedo) 7:38.76 -
49 Stephanie Boktor SO Master's Academy (Oviedo) 8:17.36 -
50 Alyssa Figueroa FR East River 10:06.06 -
  Ava Kortman FR Trinity Prep DNF   
  Zoe Oberschlake FR Lyman DNS   
  Amelie Olsen FR Dr. Phillips DNS   
  Leah Keefe FR Trinity Prep DNS   
  Danielle Fruhwirth FR Oviedo DNS   
  Allianie Delgado SO East River DNS   
  Ava Wyant 7 Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Paola Torres SO Cypress Creek DNS   
Women's Frosh-Soph 1600M Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Caroline Wells FR Winter Springs 4:16.62 3:44.94 6:26.51 5:16.81 5:04.14 10
2 Mary Peck FR Father Lopez 5:33.90 4:10.43 4:03.75 5:33.90 6:23.99 8
3 Sofia Lantz FR Lake Mary 5:58.89 4:42.97 4:15.36 5:45.08 5:34.73 6
4 Karah White 8 Montverde Academy 6:55.34 7:29.95 6:58.80 5:46.11 6:27.65 5
5 Ally Means SO Oak Hall 4:14.90 6:27.58 4:35.85 5:49.17 5:14.26 4
6 Lyra Winn SO Lake Mary 5:41.80 7:20.47 7:02.85 5:52.37 5:06.57 3
7 Jillian Kay SO Vanguard (Ocala) 5:31.74 7:24.67 4:14.10 5:52.91 7:03.50 2
8 Fernanda Uruchurta FR Montverde Academy 7:31.98 6:10.77 4:28.37 5:53.11 7:35.52 1
9 Natalie Nesmith 8 Montverde Academy 6:47.15 4:32.61 5:54.04 5:54.04 5:18.64 -
10 Eliana Eisner 7 Oak Hall 5:34.98 5:13.60 4:37.96 5:56.36 5:49.24 -
11 Grace Mullaney SO Bishop Kenny 6:03.88 7:36.63 5:10.37 5:56.74 4:20.42 -
12 Naomi Flowers FR Winter Springs 6:35.70 6:03.32 7:36.85 5:59.72 6:03.32 -
13 Zoey Thomas FR Winter Park 7:48.15 4:44.49 7:12.14 6:00.11 4:48.09 -
14 Nina Johansson SO Winter Park 4:37.40 6:47.09 4:59.01 6:00.25 5:17.02 -
15 Brenda Grez FR Timber Creek 7:03.58 6:09.27 6:09.27 6:02.03 6:38.24 -
16 Jaden Badillo FR Windermere 7:13.16 6:04.00 6:04.00 6:04.00 6:33.12 -
18 Emma McMahan SO Bishop Kenny 6:23.57 5:05.36 7:19.42 6:12.39 6:53.36 -
19 Amber Canavan FR Bishop Kenny 5:33.19 6:03.14 5:10.73 6:14.37 5:40.68 -
20 Katie Gomez SO Lake Howell 7:03.99 7:41.51 4:48.92 6:15.21 5:11.43 -
21 Mia Greenfield SO Windermere 4:22.78 7:45.49 6:26.66 6:15.39 4:22.78 -
22 Mackenzie Mulligan FR Tavares 5:50.00 4:34.73 6:08.82 6:16.34 6:27.63 -
23 Brooke Perry SO Lake Mary 6:12.73 7:50.62 5:01.20 6:16.49 7:24.26 -
25 Araceliz Rosario FR Colonial 6:04.32 8:09.56 7:12.63 6:19.50 5:14.99 -
27 Amanda Medina-Torres SO Hagerty 5:48.27 8:06.05 5:13.83 6:22.71 5:59.75 -
30 Bella Szynaka FR Winter Springs 8:24.56 6:42.87 4:45.53 6:31.13 5:16.82 -
31 Nikki Owji FR Oviedo 7:19.78 8:10.83 7:47.27 6:32.66 7:39.42 -
35 Taylor Kirby SO Winter Park 5:54.64 5:46.58 4:42.10 6:43.00 8:07.63 -
37 Emma Lammens SO Vanguard (Ocala) 6:35.45 6:47.56 4:54.57 6:43.52 8:40.54 -
46 Emilly Sander FR Lake Howell 9:09.10 6:49.65 9:04.74 7:15.79 6:06.07 -
Women's Frosh-Soph 1600M Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
17 Emely Chhu SO Lake Howell 6:07.33 6:11.01 5:19.58 -
24 Sophie Cirineo SO Dr. Phillips 6:18.24 7:45.24 7:30.11 -
26 Emily Gallagher FR Lake Highland Prep 6:22.53 7:35.21 7:46.69 -
28 Jessica Cannella SO Boone 6:22.91 5:21.65 5:36.96 -
29 Lindsay Jenkins SO Oak Hall 6:30.92 6:54.38 5:24.47 -
32 Logan Roberts SO Vanguard (Ocala) 6:35.94 8:14.93 6:28.03 -
33 Jasmine Hupton FR Lyman 6:39.70 7:35.66 8:07.64 -
34 Macy Akins SO Lake Highland Prep 6:40.52 4:44.37 6:28.51 -
36 Kayla Martinez FR Colonial 6:43.06 7:07.25 5:50.67 -
38 Alandra Navarro SO West Orange 6:44.54 8:09.50 7:20.95 -
39 Ashley George SO Lake Highland Prep 6:45.95 5:49.12 8:15.26 -
40 Jaiden Bigney FR Trinity Prep 6:46.79 4:44.76 7:03.07 -
41 Ylannis Negron SO Boone 6:47.20 6:22.77 7:07.56 -
42 Valeria Caceres FR Timber Creek 6:52.95 8:11.41 5:17.98 -
43 Lydia Chandler SO Tavares 6:57.73 5:25.83 7:52.04 -
44 Shernika Jean Simon SO Cypress Creek 7:04.02 6:13.14 5:22.26 -
45 Dylan Smith SO Tavares 7:12.83 7:08.51 5:15.97 -
47 Keilani Diaz SO Colonial 7:34.77 7:21.13 7:12.04 -
48 Gabriella Serrano SO Master's Academy (Oviedo) 7:38.76 7:11.24 8:24.64 -
49 Stephanie Boktor SO Master's Academy (Oviedo) 8:17.36 6:13.02 5:48.16 -
50 Alyssa Figueroa FR East River 10:06.06 11:55.15 13:07.88 -
  Ava Kortman FR Trinity Prep DNF DNF DNF   
  Paola Torres SO Cypress Creek DNS DNS DNS   
  Leah Keefe FR Trinity Prep DNS DNS DNS   
  Danielle Fruhwirth FR Oviedo DNS DNS DNS   
  Zoe Oberschlake FR Lyman DNS DNS DNS   
  Allianie Delgado SO East River DNS DNS DNS   
  Ava Wyant 7 Master's Academy (Oviedo) DNS DNS DNS   
  Amelie Olsen FR Dr. Phillips DNS DNS DNS