March 2, 2019
|
Leto HS - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Shaniyah Benjamin JR Alonso 57.14 10
2 Keleigh Scallon SO Newsome 58.55 8
3 Avrel Jean JR Plant 58.82 6
4 Nyla Thornton FR Plant 1:00.72 5
5 Brianna Flake SO Armwood 1:01.77 4
6 Cache Miller FR Jefferson 1:01.78 3
7 Diandra Kulp SO Spoto 1:01.85 2
8 Sinia Massillon SR Middleton 1:02.37 1
9 Celine D'Anna SO Lecanto 1:02.56 -
10 Kendall Hughes FR Newsome 1:02.84 -
11 Quewana Morris SO Middleton 1:03.31 -
12 Dezarae Wright JR Kathleen 1:03.50 -
13 Ciarra Durr FR King 1:03.62 -
14 Azauni Peterkin SR Strawberry Crest 1:04.31 -
15 Siniah Marchman FR Bloomingdale 1:04.77 -
16 Sharielle Ransom JR Tampa Bay Tech 1:04.83 -
17 Durnecia Bell FR Hillsborough 1:04.83 -
18 Deborah Marlow SO George Steinbrenner 1:05.14 -
19 Shawna Woodall SO Hillsborough 1:05.15 -
20 Dahlia Williams FR Wiregrass Ranch 1:05.27 -
21 Janessa Thomas JR Alonso 1:05.48 -
22 Chelsi Bridgewater JR Wharton 1:05.68 -
23 Jalyssa Richardson SR Robinson 1:06.79 -
24 Rreyanna Hall SO Lennard 1:06.80 -
25 Isansa Bonga FR Alonso 1:06.89 -
26 Jo'Kierra Kelly SO Kathleen 1:07.08 -
27 Karmyn Farris JR Jefferson 1:07.43 -
28 Abigail Bernard FR Riverview 1:07.99 -
29 Afiya Thompson SO Wiregrass Ranch 1:08.50 -
30 Asha Armstrong SO Brandon 1:08.99 -
31 Kayla Hall SO Lennard 1:09.19 -
32 Jackson Sincere SO Middleton 1:09.19 -
33 Liz-beth Chiavetta SR Lecanto 1:09.65 -
34 Nakeivia Milbry FR Chamberlain 1:09.96 -
35 Arion Armstrong SO Brandon 1:10.05 -
36 Adriana Kanarek SR Newsome 1:10.34 -
37 Abigail Cochran SO Lecanto 1:10.42 -
38 Kaitlyn Arko JR George Steinbrenner 1:10.66 -
39 Erykah Day SO Wharton 1:11.03 -
40 Arianna Adams FR Durant 1:11.56 -
41 Maryam Khalil FR Wiregrass Ranch 1:11.89 -
42 Kay GUITERREZ FR Spoto 1:12.40 -
43 Asia Nobles SO Spoto 1:12.44 -
44 Maya Connors FR Durant 1:12.52 -
45 Tre'Keirria Link FR Kathleen 1:12.92 -
46 Jamaist Andujar SR Chamberlain 1:13.91 -
47 Amara Poindexter JR Hillsborough 1:15.25 -
48 Arianna Broadnax SO Wharton 1:15.64 -
49 Jezel Fierro SR Sickles 1:16.07 -
50 Emely Jaime SO Sickles 1:19.04 -
51 Kamryn Gonzalez FR East Bay 1:20.60 -
52 Constane Thompson FR Middleton 1:20.89 -
53 Elissa Olvera JR Forest 1:21.39 -
54 Gina Baxter JR Bloomingdale 1:23.66 -
  Adina Davis SO Chamberlain NT   
  Nia Harper JR Jefferson DNS   
  Angel Lalor Sophomore Blake DNS   
  Emma Narvaez FR Strawberry Crest DNS   
  Angeles Irigoyen FR Strawberry Crest DNS   
  Jailene Molina JR Sickles DNS   
  Liyah Lovett FR Bloomingdale DNS   
  Natalie Escobar- Santos JR Chamberlain DNS   
  Princess Mangram SR Plant DNS   
  Feyanna Perez-Hernandez SR Durant DNS   
  Jeanlee Matos Senior Freedom (Tampa) DNS   
  Carrera Clem FR East Bay DNS   
  Marleah Perkins SO Riverview DNS   
  Kourtney Warren SO King DNS   
  Christian Brown SR King DNS   
  Brittany Brooks SR Lennard DNS   
  Natalie Brown SR George Steinbrenner DNS   
  Jashly Garcia SO Spoto DNS   
  Norr Hylton SR Wiregrass Ranch DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Shaniyah Benjamin JR Alonso 57.14 10
2 Keleigh Scallon SO Newsome 58.55 8
3 Avrel Jean JR Plant 58.82 6
5 Brianna Flake SO Armwood 1:01.77 4
10 Kendall Hughes FR Newsome 1:02.84 -
11 Quewana Morris SO Middleton 1:03.31 -
16 Sharielle Ransom JR Tampa Bay Tech 1:04.83 -
  Natalie Brown SR George Steinbrenner DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
4 Nyla Thornton FR Plant 43.72 52.22 1:16.51 1:00.72 5
7 Diandra Kulp SO Spoto 1:07.42 1:04.95 1:06.18 1:01.85 2
9 Celine D'Anna SO Lecanto 1:19.46 1:10.70 45.67 1:02.56 -
12 Dezarae Wright JR Kathleen 55.25 1:04.77 48.90 1:03.50 -
14 Azauni Peterkin SR Strawberry Crest 1:16.53 50.17 58.53 1:04.31 -
18 Deborah Marlow SO George Steinbrenner 1:22.08 51.46 58.63 1:05.14 -
20 Dahlia Williams FR Wiregrass Ranch 46.35 1:16.37 1:23.55 1:05.27 -
21 Janessa Thomas JR Alonso 53.70 1:23.82 51.08 1:05.48 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Siniah Marchman FR Bloomingdale 1:21.61 45.34 1:04.77 1:08.66 1:20.97 1:15.14 -
17 Durnecia Bell FR Hillsborough 1:19.74 59.00 1:04.83 48.63 55.76 1:19.74 -
26 Jo'Kierra Kelly SO Kathleen 1:25.20 59.03 1:07.08 55.68 1:21.17 1:12.45 -
28 Abigail Bernard FR Riverview 1:18.87 1:22.27 1:07.99 1:24.31 1:07.99 1:27.03 -
38 Kaitlyn Arko JR George Steinbrenner 55.83 1:09.96 1:10.66 1:31.16 1:26.92 1:17.73 -
41 Maryam Khalil FR Wiregrass Ranch 1:03.27 1:03.27 1:11.89 1:21.96 1:19.80 1:00.39 -
  Jeanlee Matos Senior Freedom (Tampa) DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kourtney Warren SO King DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
8 Sinia Massillon SR Middleton 1:03.62 58.01 1:20.46 1:02.37 1
13 Ciarra Durr FR King 52.81 53.44 51.54 1:03.62 -
19 Shawna Woodall SO Hillsborough 1:09.71 1:14.93 1:20.14 1:05.15 -
22 Chelsi Bridgewater JR Wharton 1:03.06 1:18.82 47.95 1:05.68 -
23 Jalyssa Richardson SR Robinson 54.10 50.10 1:16.81 1:06.79 -
24 Rreyanna Hall SO Lennard 48.77 52.78 1:00.79 1:06.80 -
35 Arion Armstrong SO Brandon 1:15.66 57.44 1:01.65 1:10.05 -
  Christian Brown SR King DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
29 Afiya Thompson SO Wiregrass Ranch 1:08.50 1:24.94 1:02.34 1:16.72 47.95 -
30 Asha Armstrong SO Brandon 1:08.99 1:15.20 55.89 1:18.65 1:13.13 -
33 Liz-beth Chiavetta SR Lecanto 1:09.65 1:13.83 1:27.76 1:04.78 1:04.08 -
36 Adriana Kanarek SR Newsome 1:10.34 52.76 1:01.90 54.17 1:18.78 -
37 Abigail Cochran SO Lecanto 1:10.42 1:11.83 1:18.87 1:31.55 1:19.58 -
  Emma Narvaez FR Strawberry Crest DNS DNS DNS DNS DNS   
  Marleah Perkins SO Riverview DNS DNS DNS DNS DNS   
  Norr Hylton SR Wiregrass Ranch DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
39 Erykah Day SO Wharton 1:11.03 1:13.16 -
43 Asia Nobles SO Spoto 1:12.44 1:12.44 -
45 Tre'Keirria Link FR Kathleen 1:12.92 1:20.22 -
46 Jamaist Andujar SR Chamberlain 1:13.91 1:08.74 -
49 Jezel Fierro SR Sickles 1:16.07 57.06 -
50 Emely Jaime SO Sickles 1:19.04 1:13.51 -
  Angeles Irigoyen FR Strawberry Crest DNS DNS   
  Brittany Brooks SR Lennard DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
31 Kayla Hall SO Lennard 1:26.49 57.43 1:16.11 1:26.49 1:09.19 56.05 -
48 Arianna Broadnax SO Wharton 53.71 1:03.54 1:33.80 1:36.07 1:15.64 1:34.55 -
51 Kamryn Gonzalez FR East Bay 1:22.22 59.65 1:05.29 1:28.66 1:20.60 58.04 -
53 Elissa Olvera JR Forest 1:05.93 1:18.95 1:27.91 1:01.05 1:21.39 1:04.30 -
  Jashly Garcia SO Spoto DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Carrera Clem FR East Bay DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Princess Mangram SR Plant DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Liyah Lovett FR Bloomingdale DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
6 Cache Miller FR Jefferson 53.13 1:01.78 1:07.34 1:08.58 3
25 Isansa Bonga FR Alonso 1:08.23 1:06.89 1:02.88 1:13.58 -
32 Jackson Sincere SO Middleton 1:25.11 1:09.19 1:24.42 1:23.03 -
34 Nakeivia Milbry FR Chamberlain 1:14.16 1:09.96 1:03.67 1:19.76 -
44 Maya Connors FR Durant 1:08.17 1:12.52 1:01.65 1:11.80 -
47 Amara Poindexter JR Hillsborough 1:08.48 1:15.25 1:33.31 59.45 -
52 Constane Thompson FR Middleton 1:21.70 1:20.89 1:41.12 1:10.38 -
  Adina Davis SO Chamberlain NT NT NT NT   
Girls' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
40 Arianna Adams FR Durant 1:29.45 1:11.56 1:21.58 -
54 Gina Baxter JR Bloomingdale 1:45.42 1:23.66 1:00.24 -
  Feyanna Perez-Hernandez SR Durant DNS DNS DNS   
  Angel Lalor Sophomore Blake DNS DNS DNS   
  Jailene Molina JR Sickles DNS DNS DNS   
  Nia Harper JR Jefferson DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Karmyn Farris JR Jefferson 1:07.43 -
42 Kay GUITERREZ FR Spoto 1:12.40 -
  Natalie Escobar- Santos JR Chamberlain DNS