March 2, 2019
|
UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Darin Lau   Unattached 6:21.14 8:21.49 8:26.51 10:46.93 5:51.05 9:11.64 8:06.45
2 Isaac Boedigheimer SO-2 St. Scholastica 10:02.87 8:48.83 8:48.83 10:24.02 7:08.36 8:59.41 10:29.31
3 Kyle Adams SO-2 Carroll (Wis.) 6:52.94 8:49.41 10:03.53 10:03.53 6:47.65 7:03.53 6:31.77
4 Tyler Tanko JR-3 Wis.-Stevens Point 11:28.01 8:53.34 10:34.68 6:24.01 10:40.01 8:48.01 11:12.01
5 Matthew Scherber   Unattached 6:46.13 9:01.50 9:06.92 11:06.05 8:45.26 6:24.47 10:33.56
6 Dan Lau FR-1 Wis.-Eau Claire 11:27.97 9:10.37 11:49.98 11:22.46 9:21.38 6:25.26 9:15.88
7 Spencer Kirsteatter FR-1 Carroll (Wis.) 9:49.09 9:10.55 11:17.18 7:25.95 11:39.20 6:36.40 11:06.17
8 Cullen Allard SO-2 Lawrence 9:44.76 9:11.66 10:39.93 11:07.51 9:17.18 8:44.08 9:00.63
9 Sid Gross FR-1 Wis.-Eau Claire 9:40.30 9:12.66 7:55.29 9:40.30 10:13.46 8:33.98 11:30.83
10 Jake Odrzywolski FR-1 Wis.-Stevens Point 11:03.63 9:13.02 7:50.07 6:27.12 6:38.18 10:30.45 7:50.07
11 Connor Birdsong Sophomore Downstairs Dawgs 9:29.74 9:13.14 8:45.49 6:27.20 8:45.49 10:36.12 10:52.71
12 Travis Reiter   Unattached 10:14.02 9:13.17 10:19.55 7:44.67 8:28.92 8:17.86 6:54.88
13 Harrison Redepenning SO-2 Wis.-Eau Claire 11:50.19 9:14.83 8:58.19 10:21.41 10:38.06 8:36.00 7:01.67
14 Avery Sutherland JR-3 Beloit 6:36.20 9:18.02 10:13.83 10:24.99 9:51.51 9:51.51 9:40.34
15 Chase Sarver   Unattached 9:42.11 9:19.72 10:21.29 8:06.96 7:05.39 8:34.95 8:01.36
16 Andrew Kempf Sophomore Unattached 6:55.23 9:21.11 10:50.89 9:32.34 11:41.39 7:17.67 8:13.78
17 Drake Ingold Freshman Downstairs Dawgs 7:25.75 9:24.23 10:43.23 7:42.67 8:33.45 10:54.51 10:31.94
18 Bernard Kluskens   Copper Country TC 9:58.54 9:30.03 7:18.93 7:24.63 11:12.64 10:09.94 8:55.83
19 Javier Cano-Telles SR-4 Wisconsin Lutheran 9:11.30 9:34.27 7:50.91 6:47.74 6:47.74 11:46.36 8:36.85
20 Clint Campbell   Copper Country TC 9:14.49 9:43.67 8:16.12 7:58.61 9:43.67 8:27.80 8:16.12
21 Josh Tarnowski   Unattached 10:49.71 9:45.32 7:01.43 6:55.58 9:04.35 6:55.58 8:46.79
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
5 Matthew Scherber   Unattached 7:51.11 6:46.13 9:01.50 7:24.03
8 Cullen Allard SO-2 Lawrence 8:05.46 8:33.05 9:11.66 6:59.27
9 Sid Gross FR-1 Wis.-Eau Claire 9:18.19 11:25.30 9:12.66 11:14.25
11 Connor Birdsong Sophomore Downstairs Dawgs 8:01.24 7:28.05 9:13.14 8:34.42
12 Travis Reiter   Unattached 9:29.77 9:57.43 9:13.17 11:20.40
15 Chase Sarver   Unattached 11:34.06 10:49.28 9:19.72 6:31.81
16 Andrew Kempf Sophomore Unattached 9:49.17 10:50.89 9:21.11 8:02.56
17 Drake Ingold Freshman Downstairs Dawgs 11:28.36 7:31.39 9:24.23 11:28.36
18 Bernard Kluskens   Copper Country TC 6:56.13 10:27.04 9:30.03 9:12.93
19 Javier Cano-Telles SR-4 Wisconsin Lutheran 8:19.62 8:25.36 9:34.27 12:20.81
20 Clint Campbell   Copper Country TC 7:06.08 8:21.96 9:43.67 11:40.41
21 Josh Tarnowski   Unattached 12:29.21 10:55.56 9:45.32 12:23.36
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Darin Lau   Unattached 9:46.75 6:51.23 6:11.11 10:46.93 6:56.24 8:21.49 6:21.14
2 Isaac Boedigheimer SO-2 St. Scholastica 10:18.74 6:36.63 6:26.05 9:57.58 6:15.47 8:48.83 10:39.89
3 Kyle Adams SO-2 Carroll (Wis.) 8:44.12 6:58.24 10:51.18 9:00.00 7:51.18 8:49.41 11:17.65
4 Tyler Tanko JR-3 Wis.-Stevens Point 9:14.68 10:18.68 11:06.68 8:26.68 9:30.68 8:53.34 6:50.68
6 Dan Lau FR-1 Wis.-Eau Claire 9:32.39 10:27.43 8:09.83 8:20.84 6:47.28 9:10.37 9:37.89
7 Spencer Kirsteatter FR-1 Carroll (Wis.) 7:25.95 11:55.72 9:38.08 6:58.42 6:25.39 9:10.55 7:53.48
10 Jake Odrzywolski FR-1 Wis.-Stevens Point 11:03.63 9:57.27 9:46.21 7:44.54 7:05.83 9:13.02 9:35.14
13 Harrison Redepenning SO-2 Wis.-Eau Claire 9:03.74 9:03.74 8:13.80 7:07.22 7:57.16 9:14.83 11:27.99
14 Avery Sutherland JR-3 Beloit 8:16.64 7:15.26 9:06.86 11:15.21 6:58.52 9:18.02 11:31.95