February 18, 2019
|
Showalter Field - Winter Park, FL

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Donovan Breckenridge SR Titusville 49.72 10
2 Dexter Coleman SO Ocoee 51.05 8
3 Noel Andino SO Colonial 51.38 6
4 Barry Crawford JR Lake Howell 51.48 5
5 Jaden Floyd SO West Orange 51.54 4
6 Jaylen Noble SO West Orange 51.67 3
7 Kyrease Desseau SR Apopka 52.15 2
8 Lovie Jenkins JR Ocoee 52.26 1
9 Garrett Valentine JR West Orange 52.31 -
10 Jonathan Race SO Lyman 52.35 -
11 Jake Mayr SR Father Lopez 52.43 -
12 Ian Tirado Bocanegra SR Winter Park 52.68 -
13 Elijah Jackson SR Wekiva 52.74 -
14 DeRel Morris FR East River 52.78 -
15 Jaylan Robinson SO First Academy (Orlando) 52.82 -
16 Christian Vazquez SO Wekiva 53.19 -
17 Luke Howell SR Jones 53.94 -
18 Eric Sherwood SO Ocoee 54.36 -
19 Eric Aquino SO East River 54.58 -
20 Samuel Freed SR Winter Park 54.79 -
21 Jason Abbott JR East River 55.82 -
22 Cornelius Williams SR Apopka 55.93 -
23 Mark Adams FR Viera 55.97 -
24 Willie Stubbs JR University (Orlando) 56.07 -
25 Micah Hurst SR Olympia 56.22 -
26 Christian Brown SO University (Orlando) 56.37 -
27 Bryce Norton SO Viera 56.38 -
28 Jacob Melby JR Viera 56.91 -
29 DJ Boykin SO South Lake 56.93 -
30 Adrian Torres SR Lyman 57.13 -
31 Malik Carter JR Wekiva 57.23 -
32 Andrew Chantiloupe JR Lake Howell 57.71 -
33 David Usher FR Palm Beach Central 58.21 -
34 Cole Leasure SO University (OC) 58.31 -
35 Jacob Moreno JR Apopka 58.32 -
36 Tyler McArdle SO First Academy (Orlando) 58.46 -
37 Dylan Haas FR Palm Beach Central 58.58 -
38 Charles Jackson SR Edgewater 58.63 -
39 Santos Aguilar JR South Lake 58.71 -
40 Dylin Farrell FR Titusville 58.93 -
41 Zachary Breitenfield SR South Lake 59.06 -
42 Lantz Ernest JR Olympia 59.59 -
43 Jonathan Young SO Edgewater 59.78 -
44 Peter Davila JR Lake Howell 1:01.06 -
45 Juan Ocasio SO Titusville 1:02.91 -
46 Emmanuel Thompson FR University (Orlando) 1:03.52 -
47 Byron Paige SR Colonial 1:05.29 -
48 VAUGHN Williams FR Lake Mary 1:07.89 -
49 Ethan Puglisi FR Lyman 1:08.63 -
50 Jeremiah Connelly FR Edgewater 1:11.24 -
  Kolby Hollis JR Olympia DNS   
  David Tafur FR Father Lopez DNS   
  Aaron Belboda SR University (OC) DNS   
  Tyler Heitz SO University (OC) DNS   
  Dwayne Biggham SR Jones DNS   
  Jackson Schwartz FR Lake Mary DNS   
  Jake Ramsey FR Lake Mary DNS   
  Harry Yang SO Father Lopez DNS   
  Stephen Sparrow FR Colonial DNS   
  David Bryan SO St. Francis DNS   
  Edwin Faircloth SO St. Francis DNS   
  Nelson Langley JR St. Francis DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Donovan Breckenridge SR Titusville 49.72 10
2 Dexter Coleman SO Ocoee 51.05 8
3 Noel Andino SO Colonial 51.38 6
4 Barry Crawford JR Lake Howell 51.48 5
5 Jaden Floyd SO West Orange 51.54 4
7 Kyrease Desseau SR Apopka 52.15 2
8 Lovie Jenkins JR Ocoee 52.26 1
9 Garrett Valentine JR West Orange 52.31 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Jaylen Noble SO West Orange 48.06 51.67 1:01.49 53.74 39.79 1:00.97 3
11 Jake Mayr SR Father Lopez 46.14 52.43 59.77 1:07.11 52.43 38.28 -
12 Ian Tirado Bocanegra SR Winter Park 47.94 52.68 45.31 40.57 1:07.96 38.99 -
14 DeRel Morris FR East River 36.95 52.78 38.53 48.03 1:03.87 55.42 -
15 Jaylan Robinson SO First Academy (Orlando) 48.07 52.82 44.90 42.79 1:06.03 1:02.86 -
17 Luke Howell SR Jones 1:04.19 53.94 50.71 43.16 41.00 50.17 -
27 Bryce Norton SO Viera 1:04.84 56.38 44.54 1:03.71 48.49 45.67 -
  Aaron Belboda SR University (OC) DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Jonathan Race SO Lyman 59.16 52.35 49.21 43.98 53.40 55.50 -
18 Eric Sherwood SO Ocoee 1:05.24 54.36 1:04.69 1:05.24 45.67 53.82 -
20 Samuel Freed SR Winter Park 1:11.23 54.79 50.96 38.36 59.18 40.55 -
28 Jacob Melby JR Viera 42.12 56.91 1:07.16 59.19 48.38 1:04.31 -
38 Charles Jackson SR Edgewater 1:10.36 58.63 1:07.43 1:00.98 1:16.22 44.56 -
43 Jonathan Young SO Edgewater 43.05 59.78 1:06.96 1:13.53 53.21 52.01 -
50 Jeremiah Connelly FR Edgewater 1:32.62 1:11.24 1:26.20 50.58 1:26.20 52.01 -
  Dwayne Biggham SR Jones DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
21 Jason Abbott JR East River 40.19 43.54 55.82 1:12.57 1:06.99 54.71 -
22 Cornelius Williams SR Apopka 53.70 1:11.04 55.93 1:11.59 1:07.12 56.49 -
23 Mark Adams FR Viera 54.29 46.46 55.97 43.66 46.46 45.34 -
30 Adrian Torres SR Lyman 41.71 51.42 57.13 1:08.56 1:09.70 46.85 -
41 Zachary Breitenfield SR South Lake 1:03.79 1:02.61 59.06 56.11 46.07 46.07 -
42 Lantz Ernest JR Olympia 41.72 58.40 59.59 1:16.28 56.61 1:10.32 -
47 Byron Paige SR Colonial 55.50 57.46 1:05.29 45.71 1:18.35 1:21.62 -
  Kolby Hollis JR Olympia DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 DJ Boykin SO South Lake 56.93 -
32 Andrew Chantiloupe JR Lake Howell 57.71 -
35 Jacob Moreno JR Apopka 58.32 -
40 Dylin Farrell FR Titusville 58.93 -
45 Juan Ocasio SO Titusville 1:02.91 -
49 Ethan Puglisi FR Lyman 1:08.63 -
  Harry Yang SO Father Lopez DNS   
  David Tafur FR Father Lopez DNS   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
24 Willie Stubbs JR University (Orlando) 1:00.00 58.32 56.07 -
25 Micah Hurst SR Olympia 1:09.15 52.29 56.22 -
44 Peter Davila JR Lake Howell 46.41 1:07.17 1:01.06 -
46 Emmanuel Thompson FR University (Orlando) 45.74 1:20.04 1:03.52 -
  Stephen Sparrow FR Colonial DNS DNS DNS   
  Edwin Faircloth SO St. Francis DNS DNS DNS   
  Jake Ramsey FR Lake Mary DNS DNS DNS   
  Jackson Schwartz FR Lake Mary DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Elijah Jackson SR Wekiva 1:02.76 56.96 59.60 44.31 52.74 1:08.57 36.92 -
33 David Usher FR Palm Beach Central 1:02.29 1:02.87 52.39 48.32 58.21 1:03.45 40.75 -
34 Cole Leasure SO University (OC) 1:12.89 48.40 1:12.89 1:09.98 58.31 1:01.23 51.32 -
37 Dylan Haas FR Palm Beach Central 43.94 1:14.99 41.60 1:06.79 58.58 59.17 42.77 -
48 VAUGHN Williams FR Lake Mary 54.99 1:02.46 55.67 47.53 1:07.89 59.07 1:04.50 -
  Tyler Heitz SO University (OC) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Nelson Langley JR St. Francis DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  David Bryan SO St. Francis DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Christian Vazquez SO Wekiva 1:05.43 1:06.49 45.22 53.19 54.79 41.49 -
19 Eric Aquino SO East River 1:00.59 50.22 55.68 54.58 54.58 45.85 -
26 Christian Brown SO University (Orlando) 1:05.39 46.23 1:08.78 56.37 1:03.70 40.03 -
31 Malik Carter JR Wekiva 1:11.54 56.09 45.22 57.23 1:03.53 57.81 -
36 Tyler McArdle SO First Academy (Orlando) 56.71 1:07.82 1:15.42 58.46 54.37 56.13 -
39 Santos Aguilar JR South Lake 1:14.57 45.21 46.38 58.71 58.13 1:01.06 -