February 22, 2019
|
Lake Highland Prep - Orlando, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Simon Devoss SO Astronaut 4:43.68 6:08.79 10
2 Jack Miller SO Trinity Prep 4:57.46 4:15.82 8
3 Prescott Da Vitoria Lobo SR Trinity Prep 4:57.66 6:09.10 6
4 Pierce Barron JR Timber Creek 4:57.85 5:27.64 5
5 Adrian Barreto SR Hagerty 4:59.69 4:50.70 4
6 Andrew Aziz JR Montverde Academy 5:00.94 5:46.08 3
7 Kyle Stromberg JR Seminole (Sanford) 5:05.61 5:27.01 2
8 Grey Gibson FR Geneva School 5:06.75 6:38.78 1
9 Samuel Reed SO South Sumter 5:06.81 4:30.00 -
10 Tate Machinski JR Montverde Academy 5:10.88 5:57.52 -
11 Marco Richardson SO Timber Creek 5:12.32 5:31.06 -
12 Jackson Babington SO Tavares 5:13.91 6:07.28 -
13 Nicholas Uribe FR South Sumter 5:14.48 6:01.66 -
14 Jacob Smith SO Hagerty 5:15.00 6:30.60 -
15 Khalid Al Hilali JR Timber Creek 5:15.51 4:18.72 -
16 Colton Cardwell 8 Montverde Academy 5:15.54 5:56.56 -
17 Jonathan Robinson SR Winter Springs 5:16.56 3:44.76 -
18 Joshua Mckay FR Geneva School 5:16.98 5:20.15 -
19 Andrew Preusser SR Bishop Moore 5:17.99 6:27.95 -
20 Steven Fang JR Winter Springs 5:19.18 6:42.17 -
21 Jeffrey Hill SO Trinity Prep 5:19.21 5:35.17 -
22 Jacob Fadool SR Lake Highland Prep 5:21.40 3:57.84 -
23 James Munro SR Hagerty 5:21.47 3:51.46 -
24 Joshua Webster FR Lake Highland Prep 5:21.77 5:47.52 -
25 Jarrett Brodrecht SO Geneva School 5:23.35 5:13.65 -
26 Robert Michaels SR Lake Highland Prep 5:23.81 5:07.62 -
27 Andrew Taramykin JR Bishop Moore 5:24.09 6:15.95 -
28 Bradley Davies SO Tavares 5:40.18 3:58.13 -
29 Brandon Trenta FR Bishop Moore 5:40.43 6:48.52 -
  Casey Crabb SO South Sumter DNF DNF   
  Alex Galvez JR Winter Springs DNS DNS   
  Raphael Bacchus JR Seminole (Sanford) DNS DNS   
  Gavin OBrien JR Astronaut DNS DNS   
  Timothy Maynard SR Astronaut DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Simon Devoss SO Astronaut 5:51.77 4:43.68 4:52.19 4:49.36 5:03.54 4:43.68 10
2 Jack Miller SO Trinity Prep 5:15.31 4:57.46 5:18.29 6:11.83 5:18.29 4:03.92 8
3 Prescott Da Vitoria Lobo SR Trinity Prep 4:18.97 4:57.66 3:43.25 5:15.52 6:15.06 3:37.30 6
4 Pierce Barron JR Timber Creek 5:06.79 4:57.85 4:13.18 4:57.85 3:49.35 5:15.73 5
5 Adrian Barreto SR Hagerty 4:05.75 4:59.69 5:26.67 3:44.77 3:47.77 6:29.60 4
7 Kyle Stromberg JR Seminole (Sanford) 4:56.45 5:05.61 4:07.55 5:48.40 6:06.74 5:36.18 2
8 Grey Gibson FR Geneva School 5:25.16 5:06.75 4:11.54 4:36.08 4:23.81 4:39.15 1
9 Samuel Reed SO South Sumter 4:30.00 5:06.81 5:12.95 5:19.09 6:23.52 4:23.86 -
11 Marco Richardson SO Timber Creek 5:09.20 5:12.32 5:40.43 4:47.34 3:57.37 4:22.35 -
15 Khalid Al Hilali JR Timber Creek 5:34.44 5:15.51 6:06.00 6:31.24 4:59.74 4:21.88 -
16 Colton Cardwell 8 Montverde Academy 5:34.48 5:15.54 5:43.94 5:53.41 6:31.27 5:15.54 -
17 Jonathan Robinson SR Winter Springs 5:45.05 5:16.56 6:13.54 6:07.21 3:41.60 6:19.88 -
21 Jeffrey Hill SO Trinity Prep 4:12.18 5:19.21 6:16.67 5:00.06 5:22.41 4:53.68 -
23 James Munro SR Hagerty 4:46.11 5:21.47 4:52.54 5:24.69 4:10.75 6:09.69 -
24 Joshua Webster FR Lake Highland Prep 6:13.26 5:21.77 4:43.16 5:53.95 5:12.12 4:14.20 -
26 Robert Michaels SR Lake Highland Prep 3:59.62 5:23.81 4:54.67 6:48.00 5:43.24 5:17.34 -
  Raphael Bacchus JR Seminole (Sanford) DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Gavin OBrien JR Astronaut DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
6 Andrew Aziz JR Montverde Academy 4:57.93 5:00.94 5:06.96 4:09.78 3
10 Tate Machinski JR Montverde Academy 4:08.71 5:10.88 6:37.93 5:41.97 -
12 Jackson Babington SO Tavares 6:29.25 5:13.91 5:01.36 6:04.14 -
13 Nicholas Uribe FR South Sumter 4:58.76 5:14.48 5:49.08 4:05.30 -
14 Jacob Smith SO Hagerty 4:34.05 5:15.00 3:43.65 5:30.75 -
18 Joshua Mckay FR Geneva School 3:57.74 5:16.98 5:10.64 5:39.17 -
19 Andrew Preusser SR Bishop Moore 5:52.97 5:17.99 4:52.55 5:43.43 -
20 Steven Fang JR Winter Springs 6:38.98 5:19.18 6:03.87 3:49.81 -
22 Jacob Fadool SR Lake Highland Prep 4:55.69 5:21.40 6:57.82 5:53.54 -
25 Jarrett Brodrecht SO Geneva School 6:57.13 5:23.35 4:51.02 5:49.22 -
27 Andrew Taramykin JR Bishop Moore 6:22.43 5:24.09 6:48.36 4:09.55 -
28 Bradley Davies SO Tavares 6:31.21 5:40.18 6:34.61 7:15.43 -
29 Brandon Trenta FR Bishop Moore 7:15.75 5:40.43 6:55.33 5:02.99 -
  Casey Crabb SO South Sumter DNF DNF DNF DNF   
  Alex Galvez JR Winter Springs DNS DNS DNS DNS   
  Timothy Maynard SR Astronaut DNS DNS DNS DNS