February 16, 2019
|
George Jenkins - Lakeland, FL

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Tyson Williams JR George Jenkins 39.45 34.72 36.69 10
2 James Rivera SR Lakewood Ranch 39.80 34.23 35.43 8
3 Renfei Chang SR IMG Academy 40.21 29.76 39.01 6
4 Anthony Dejesus SR Lake Wales 40.98 43.85 31.97 5
5 Keandre Collins SO Sarasota 41.51 45.25 48.57 4
6 Ash’shfi Sabur JR Sarasota 41.60 29.96 31.20 3
7 Tyler Ford JR St. Cloud 42.49 51.42 53.12 2
8 Daqwon Wilson JR Winter Haven 42.96 52.84 44.68 1
9 Isaiah Fraser JR Ridge Community 43.47 43.47 48.69 -
10 Daryl Smith FR Rockledge 43.95 40.44 56.70 -
11 De'Marea Johnson SO George Jenkins 44.22 38.03 44.22 -
12 Austin Albright SO Plant City 44.62 48.64 54.89 -
13 Diego Hudtwalcker SR Newsome 44.84 43.05 35.88 -
14 Naeem Prater JR Newsome 44.88 57.45 54.31 -
15 De'Nario Hanford JR Lake Region 44.89 49.83 46.69 -
16 Norman Swanson JR Kathleen 44.96 50.81 41.82 -
17 Bertram Pratt SO Rockledge 45.60 58.37 38.31 -
18 Christian Reed SO Ridge Community 46.19 54.97 32.34 -
19 Brandon Ingram SR Winter Haven 46.27 59.23 37.02 -
20 Ayomiku Adegbile SO St. Cloud 46.61 32.63 50.34 -
21 Carl Gressett JR Harmony 46.67 39.21 58.81 -
22 Justin Toomin SR Sarasota 46.92 46.45 50.21 -
23 Christopher Moncayo SR Ridge Community 47.16 44.33 58.95 -
24 Miles Butterfield FR Lake Brantley 47.44 38.90 37.48 -
25 George Elliott JR Lakeland Christian 47.80 35.85 1:00.71 -
26 D'Angelo Sapp JR Winter Haven 48.12 48.12 47.64 -
27 Tevin Bond SR Plant City 48.33 39.63 1:02.83 -
28 Roland Lopez JR Lake Brantley 48.42 40.19 40.68 -
29 Luke Dalen SO Geneva Classical Academy 48.65 50.11 54.49 -
30 Delon Eastman JR Vanguard (Ocala) 48.66 43.80 37.47 -
31 Yan Munoz SO Alonso 49.34 35.04 43.42 -
32 Mahki Crowe JR George Jenkins 49.68 48.69 53.66 -
33 Joseph Kornbrust SR Lakeland Christian 49.76 51.26 39.31 -
34 Kaiden Bittinger SO Lake Brantley 49.94 39.46 43.45 -
35 Jonathan Downs JR Vanguard (Ocala) 52.38 46.10 1:05.48 -
36 Christian Burton JR Vanguard (Ocala) 53.67 42.40 40.26 -
37 Elijah Hunter SO Lakeland Christian 53.75 1:08.27 42.47 -
38 Jonathan Hunter FR Harmony 54.41 1:04.75 47.34 -
39 Colby Todd JR Auburndale 58.08 1:10.28 44.14 -
  Austin Nester FR McKeel DNS DNS DNS   
  Desmond Ferrell SO Rockledge DNS DNS DNS   
  Nicco Ayala SR Riverview DNS DNS DNS   
  Kadanny Foster SR Plant City DNS DNS DNS   
  Brandon Taylor SO Newsome DNS DNS DNS   
  Joseph Bonga JR Alonso DNS DNS DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Tyson Williams JR George Jenkins 44.98 39.45 28.01 29.20 44.19 39.06 10
2 James Rivera SR Lakewood Ranch 32.64 39.80 33.44 35.82 47.37 40.60 8
3 Renfei Chang SR IMG Academy 39.81 40.21 28.15 52.28 47.85 46.65 6
4 Anthony Dejesus SR Lake Wales 31.97 40.98 36.07 31.15 52.87 46.72 5
5 Keandre Collins SO Sarasota 30.31 41.51 31.14 41.51 51.89 39.85 4
6 Ash’shfi Sabur JR Sarasota 41.60 41.60 53.67 50.76 43.68 29.12 3
7 Tyler Ford JR St. Cloud 51.42 42.49 35.27 40.79 45.47 53.54 2
22 Justin Toomin SR Sarasota 43.64 46.92 38.01 53.02 53.96 40.36 -
Boys' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
8 Daqwon Wilson JR Winter Haven 43.39 42.96 1
10 Daryl Smith FR Rockledge 33.85 43.95 -
13 Diego Hudtwalcker SR Newsome 35.88 44.84 -
16 Norman Swanson JR Kathleen 33.27 44.96 -
17 Bertram Pratt SO Rockledge 36.03 45.60 -
19 Brandon Ingram SR Winter Haven 55.07 46.27 -
33 Joseph Kornbrust SR Lakeland Christian 55.24 49.76 -
  Kadanny Foster SR Plant City DNS DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Naeem Prater JR Newsome 34.56 31.87 41.29 56.55 44.88 -
20 Ayomiku Adegbile SO St. Cloud 57.80 51.74 44.75 59.66 46.61 -
24 Miles Butterfield FR Lake Brantley 55.03 39.38 56.46 36.53 47.44 -
25 George Elliott JR Lakeland Christian 56.89 53.06 38.24 48.76 47.80 -
32 Mahki Crowe JR George Jenkins 42.23 34.78 58.13 48.19 49.68 -
  Austin Nester FR McKeel DNS DNS DNS DNS DNS   
  Brandon Taylor SO Newsome DNS DNS DNS DNS DNS   
  Desmond Ferrell SO Rockledge DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
9 Isaiah Fraser JR Ridge Community 53.91 43.47 38.26 48.26 -
18 Christian Reed SO Ridge Community 34.65 46.19 54.05 55.89 -
23 Christopher Moncayo SR Ridge Community 55.18 47.16 56.60 52.82 -
27 Tevin Bond SR Plant City 36.73 48.33 52.68 41.08 -
28 Roland Lopez JR Lake Brantley 35.83 48.42 44.55 36.80 -
29 Luke Dalen SO Geneva Classical Academy 1:01.30 48.65 57.90 1:01.30 -
31 Yan Munoz SO Alonso 44.90 49.34 50.82 46.88 -
34 Kaiden Bittinger SO Lake Brantley 44.45 49.94 35.96 35.96 -
Boys' 300 Hurdles Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Austin Albright SO Plant City 44.62 -
15 De'Nario Hanford JR Lake Region 44.89 -
21 Carl Gressett JR Harmony 46.67 -
26 D'Angelo Sapp JR Winter Haven 48.12 -
35 Jonathan Downs JR Vanguard (Ocala) 52.38 -
36 Christian Burton JR Vanguard (Ocala) 53.67 -
  Nicco Ayala SR Riverview DNS   
  Joseph Bonga JR Alonso DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 De'Marea Johnson SO George Jenkins 44.22 -
30 Delon Eastman JR Vanguard (Ocala) 48.66 -
37 Elijah Hunter SO Lakeland Christian 53.75 -
38 Jonathan Hunter FR Harmony 54.41 -
39 Colby Todd JR Auburndale 58.08 -