February 8- 9, 2019
|
VMI-Corps Physical Training Facility - Lexington, VA
|
200m (Banked)
|
Timing: SnapTiming

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Suzanne Dannheim JR-3 George Washington 9:53.87 10:11.69
2 Siobhra O'Flaherty FR-1 George Mason 9:55.80 12:36.67
3 Adriana Hooks SR-4 American 10:07.03 10:00.96
4 Halley Brown SR-4 George Washington 10:15.13 9:44.38
5 Shona Blades SR-4 Mount Olive 10:15.47 13:07.81
6 Kaitlyn Johnson SO-2 Lynchburg 10:17.57 9:09.64
7 Brigid Prial SR-4 George Washington 10:23.20 10:16.97
8 Lisha Van Onselen JR-3 Coastal Carolina 10:26.89 9:49.28
9 Anna Armfield SO-2 VMI 10:27.70 9:12.38
10 Kelli Stetson SR-4 George Washington 10:28.00 10:40.56
11 Delaney Savedge JR-3 VCU 10:28.31 10:47.16
12 Natalee Serwatka SO-2 Shippensburg 10:32.15 12:51.23
13 Hannah Mercer SO-2 Catawba 10:34.33 13:19.26
14 Samantha Schreiber SR-4 Lynchburg 10:35.54 10:29.19
15 Allison Rice SO-2 George Mason 10:38.14 12:13.86
16 Amber Owens FR-1 Mount Olive 10:39.32 12:28.01
17 Clare Hernandez FR-1 American 10:41.02 11:13.08
18 Jacqueline Kinkead SR-4 Shippensburg 10:41.77 7:29.24
19 Elise Tanner SR-4 Mount Olive 10:44.12 13:25.15
20 Morgan Watson SR-4 Lynchburg 10:48.14 12:18.88
21 Zuri Rashad FR-1 Hampton 10:49.39 10:55.89
22 Shelbi Wuss SO-2 American 10:49.49 8:26.61
23 Annsley Eckert SO-2 Radford 10:52.47 9:08.08
24 Nikkita Elminowski JR-3 Catawba 10:55.87 9:50.29
25 Rachael Hughen SR-4 George Washington 11:01.85 12:21.28
26 Madyson Reilly FR-1 George Mason 11:10.28 9:56.55
27 Dominique Delgado SR-4 Westmont 11:11.71 13:59.64
28 Danielle Haynes JR-3 Davis & Elkins 11:22.47 9:53.75
29 Christina D'Amelio SO-2 Catawba 11:28.26 8:49.96
30 Lavania LeMasters SO-2 Davis & Elkins 11:30.73 11:10.01
31 Asia Johnson JR-3 Hampton 11:33.53 12:35.95
32 Alexis Carpenter JR-3 Coastal Carolina 11:51.18 8:39.17
33 Dana Hjelm JR-3 Westmont 11:51.28 10:54.38
34 Isabela Melendez JR-3 VMI 11:51.90 14:00.05
  Peyton McGovern JR-3 Richmond DNS DNS
  Madison Yerke SR-4 George Washington DNS DNS
  Courtney Thompson SR-4 Richmond DNS DNS
  Madeline Ustanik SR-4 Richmond DNS DNS
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Natalee Serwatka SO-2 Shippensburg 7:41.47 13:22.83 8:51.01 7:28.83 12:25.94 10:32.15 13:16.51
13 Hannah Mercer SO-2 Catawba 11:25.08 12:28.51 10:40.68 10:15.30 12:53.89 10:34.33 10:15.30
14 Samantha Schreiber SR-4 Lynchburg 9:19.28 9:31.99 8:28.44 9:12.92 10:48.25 10:35.54 12:10.87
15 Allison Rice SO-2 George Mason 12:45.77 13:49.59 12:33.01 8:56.04 12:52.15 10:38.14 10:50.91
16 Amber Owens FR-1 Mount Olive 13:12.76 11:56.04 13:25.55 12:08.83 8:31.46 10:39.32 10:52.11
19 Elise Tanner SR-4 Mount Olive 9:01.06 9:20.39 9:13.95 9:07.51 10:11.92 10:44.12 8:22.42
20 Morgan Watson SR-4 Lynchburg 11:40.00 13:17.22 12:25.36 8:19.07 7:33.70 10:48.14 11:52.96
21 Zuri Rashad FR-1 Hampton 10:23.42 11:47.84 13:44.73 9:31.47 12:20.31 10:49.39 8:00.55
24 Nikkita Elminowski JR-3 Catawba 7:45.67 10:23.08 12:27.70 13:39.84 12:34.25 10:55.87 10:23.08
25 Rachael Hughen SR-4 George Washington 8:16.39 13:34.08 9:09.34 11:54.80 11:28.33 11:01.85 8:03.15
26 Madyson Reilly FR-1 George Mason 13:51.15 13:57.85 9:16.34 13:37.75 12:50.83 11:10.28 11:30.39
27 Dominique Delgado SR-4 Westmont 8:10.35 9:57.83 8:50.65 10:24.69 9:17.52 11:11.71 10:44.85
28 Danielle Haynes JR-3 Davis & Elkins 11:02.00 12:30.72 11:36.12 10:34.70 8:04.56 11:22.47 8:52.33
29 Christina D'Amelio SO-2 Catawba 8:22.43 9:10.61 9:24.38 8:08.67 12:16.44 11:28.26 11:55.79
30 Lavania LeMasters SO-2 Davis & Elkins 10:56.20 12:05.27 12:53.62 9:19.50 9:12.59 11:30.73 8:31.14
31 Asia Johnson JR-3 Hampton 11:26.60 14:33.85 9:00.96 13:38.37 13:59.18 11:33.53 11:26.60
32 Alexis Carpenter JR-3 Coastal Carolina 11:36.96 14:27.64 8:24.94 9:21.84 11:51.18 11:51.18 13:44.97
33 Dana Hjelm JR-3 Westmont 13:45.09 12:12.62 9:43.25 10:04.59 10:11.70 11:51.28 12:33.96
34 Isabela Melendez JR-3 VMI 12:27.50 10:12.24 9:22.41 12:55.98 15:11.24 11:51.90 13:17.33
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Suzanne Dannheim JR-3 George Washington 7:37.28 9:12.30 10:59.20 7:37.28 9:53.87
2 Siobhra O'Flaherty FR-1 George Mason 11:31.13 10:49.43 7:26.85 7:32.81 9:55.80
3 Adriana Hooks SR-4 American 7:29.21 9:30.61 8:48.12 10:00.96 10:07.03
4 Halley Brown SR-4 George Washington 12:42.77 9:44.38 10:15.13 13:13.52 10:15.13
5 Shona Blades SR-4 Mount Olive 12:49.34 10:46.25 8:06.23 12:06.26 10:15.47
6 Kaitlyn Johnson SO-2 Lynchburg 10:17.57 12:51.97 9:28.17 12:39.62 10:17.57
7 Brigid Prial SR-4 George Washington 11:31.76 12:34.08 12:02.92 7:53.64 10:23.20
8 Lisha Van Onselen JR-3 Coastal Carolina 11:35.85 9:17.94 11:23.31 8:27.78 10:26.89
9 Anna Armfield SO-2 VMI 8:53.55 8:47.27 7:31.95 8:53.55 10:27.70
10 Kelli Stetson SR-4 George Washington 8:22.40 13:11.28 11:37.08 10:09.16 10:28.00
11 Delaney Savedge JR-3 VCU 13:30.52 13:30.52 10:28.31 10:53.45 10:28.31
17 Clare Hernandez FR-1 American 7:35.13 8:13.59 8:39.23 10:47.43 10:41.02
18 Jacqueline Kinkead SR-4 Shippensburg 8:20.58 13:47.89 9:24.76 12:50.13 10:41.77
22 Shelbi Wuss SO-2 American 11:41.45 10:43.00 7:34.65 12:33.41 10:49.49
23 Annsley Eckert SO-2 Radford 12:49.92 9:47.23 8:35.46 10:06.80 10:52.47
  Peyton McGovern JR-3 Richmond DNS DNS DNS DNS DNS
  Courtney Thompson SR-4 Richmond DNS DNS DNS DNS DNS
  Madison Yerke SR-4 George Washington DNS DNS DNS DNS DNS
  Madeline Ustanik SR-4 Richmond DNS DNS DNS DNS DNS