March 23, 2019
|
Columbia Int'l (O) - Columbia, SC
|
Timing: TimingInc.com

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Ben Douthit JR-3 Bob Jones 3:32.87 4:13.41 3:04.99 10
2 Logan Easterlin FR-1 Spartanburg Methodist 5:15.70 4:14.59 4:47.69 8
3 Blake Guillozet SR-4 Columbia Int'l 4:26.03 4:15.79 3:11.85 6
4 Zack Kochert FR-1 Presbyterian 4:51.33 4:24.84 3:23.93 5
5 Blaise Shields JR-3 Columbia Int'l 4:44.43 4:30.88 4:01.09 4
6 Eduardo Andrade SR-4 St. Andrews 4:53.28 4:31.55 3:31.81 3
7 Carlos Hernandez JR-3 Newberry 5:52.15 4:32.98 5:24.85 2
8 Casey Stroud FR-1 Bob Jones 3:49.53 4:33.25 5:33.37 1
9 Douglas Flynn SO-2 Bob Jones 4:20.55 4:34.26 5:01.69 -
10 Shelton Reynolds JR-3 Newberry 5:02.17 4:34.70 4:29.21 -
11 Nathan Stewart SO-2 Bob Jones 3:16.44 4:36.67 5:56.91 -
12 Luke Harmon FR-1 Presbyterian 4:09.81 4:37.56 5:46.95 -
13 Neel Taber SO-2 Presbyterian 4:24.33 4:41.20 3:16.84 -
14 Kiro Morkos FR-1 Presbyterian 5:09.12 4:46.22 4:17.60 -
15 Troy Sergey JR-3 Grace Christian University 4:36.71 5:07.45 5:53.57 -
16 Robert Campbell FR-1 Claflin 5:54.50 5:13.71 6:38.42 -
17 Justin Nobles FR-1 Presbyterian 5:05.35 5:21.42 6:06.42 -
18 Alexandros Panayides FR-1 Claflin 4:25.70 5:36.33 4:12.25 -
  Domenic Samuel SO-2 Claflin DNS DNS DNS   
  Jordan Griffiths FR-1 North Greenville DNS DNS DNS   
  Tommy Pearson FR-1 North Greenville DNS DNS DNS   
  Victor Shellhammer FR-1 North Greenville DNS DNS DNS   
  Joe Patchen JR-3 Bob Jones DNS DNS DNS   
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Ben Douthit JR-3 Bob Jones 3:43.00 3:48.07 4:13.41 5:01.56 10
2 Logan Easterlin FR-1 Spartanburg Methodist 3:59.32 3:05.85 4:14.59 4:14.59 8
3 Blake Guillozet SR-4 Columbia Int'l 4:56.72 4:23.47 4:15.79 4:41.37 6
4 Zack Kochert FR-1 Presbyterian 4:06.31 3:31.88 4:24.84 3:58.36 5
5 Blaise Shields JR-3 Columbia Int'l 5:16.93 3:28.58 4:30.88 4:01.09 4
7 Carlos Hernandez JR-3 Newberry 3:54.77 5:54.88 4:32.98 5:16.66 2
11 Nathan Stewart SO-2 Bob Jones 4:42.21 3:38.57 4:36.67 4:53.27 -
  Joe Patchen JR-3 Bob Jones DNS DNS DNS DNS   
  Domenic Samuel SO-2 Claflin DNS DNS DNS DNS   
  Victor Shellhammer FR-1 North Greenville DNS DNS DNS DNS   
  Tommy Pearson FR-1 North Greenville DNS DNS DNS DNS   
  Jordan Griffiths FR-1 North Greenville DNS DNS DNS DNS   
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Eduardo Andrade SR-4 St. Andrews 3:56.25 3:48.11 4:12.55 5:04.14 4:31.55 5:53.02 3
8 Casey Stroud FR-1 Bob Jones 3:19.48 4:11.39 3:11.28 4:25.06 4:33.25 3:27.67 1
9 Douglas Flynn SO-2 Bob Jones 5:04.43 3:25.70 4:06.84 4:39.75 4:34.26 4:28.78 -
10 Shelton Reynolds JR-3 Newberry 3:48.00 5:26.90 5:46.13 4:53.93 4:34.70 4:26.46 -
12 Luke Harmon FR-1 Presbyterian 4:20.91 4:18.13 5:10.87 4:26.46 4:37.56 4:37.56 -
13 Neel Taber SO-2 Presbyterian 4:32.77 4:13.08 6:05.56 3:16.84 4:41.20 5:43.07 -
14 Kiro Morkos FR-1 Presbyterian 5:06.26 4:11.88 3:23.22 5:09.12 4:46.22 4:00.43 -
15 Troy Sergey JR-3 Grace Christian University 4:09.04 5:44.35 5:16.68 5:07.45 5:07.45 6:21.24 -
16 Robert Campbell FR-1 Claflin 4:07.83 5:38.81 6:35.28 5:13.71 5:13.71 5:54.50 -
17 Justin Nobles FR-1 Presbyterian 5:37.50 4:26.78 4:13.93 6:38.56 5:21.42 5:34.28 -
18 Alexandros Panayides FR-1 Claflin 4:05.52 4:18.98 5:09.43 6:13.33 5:36.33 6:03.24 -