February 16, 2019
|
NTC Training Center - Clermont, FL
|
Timing: Elie Timing

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Kiran Jaishankar SO Buchholz 5:58.32 4:46.65 10
2 Jerdary Ayala JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 3:21.31 4:47.58 8
3 Alexander Croy SR South Lake 3:36.84 4:49.11 6
4 Bailey Tucker JR Buchholz 5:49.95 4:49.21 5
5 Adolfo Saucedo Flores SR Belleview 4:21.68 4:50.75 4
6 Adam Berriz SO Dr. Phillips 4:57.60 4:51.76 3
7 Noah Ellenback JR Windermere 6:05.88 4:52.70 2
8 Rodrigo Estrada SR Colonial 3:38.37 4:59.13 1
9 Kolten Kossler SR Lake Mary 3:32.82 4:59.74 -
10 Jacob Freeman JR Windermere 5:21.40 5:00.37 -
11 Jonathan Dinkins JR Belleview 4:14.05 5:02.43 -
12 Esdras Camacho SR Master's Academy (Oviedo) 4:17.27 5:02.66 -
13 Ethan Myrick FR DeLand 4:02.55 5:03.18 -
14 Jose Rivas SR South Lake 5:00.82 5:03.85 -
15 Adams Hernandez JR Cypress Creek 6:15.09 5:04.95 -
16 Nikolas Gibson SO Mount Dora Christian 6:18.79 5:07.96 -
17 Kyle Stromberg JR Seminole (Sanford) 4:13.29 5:08.88 -
18 Damon Perez JR Dr. Phillips 5:52.61 5:09.30 -
19 Blaine Farrell JR Lake Mary 3:37.65 5:10.93 -
20 Lucas Dvorak FR Windermere Prep 4:18.19 5:14.86 -
21 Chandler Bare JR University (OC) 6:46.51 5:15.12 -
22 Blake Dunning JR Belleview 6:31.39 5:18.20 -
23 Jonathan Pritt SO Buchholz 4:08.65 5:18.78 -
24 Joseph Reynolds SO Belleview 3:46.81 5:19.45 -
25 Benjamin Parry SO University (OC) 4:31.78 5:19.74 -
26 Joel Cenescar SR Cypress Creek 4:29.27 5:20.55 -
27 Talon Richardson SO South Lake 4:46.04 5:21.39 -
28 Edward Abisada JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:32.17 5:22.49 -
29 Cooper Krug SO South Lake 6:30.86 5:23.02 -
30 Richard Lebron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:41.16 5:24.91 -
31 Ricardo Mujica SR Cypress Creek 4:13.66 5:25.20 -
32 Raphael Bacchus JR Seminole (Sanford) 6:01.58 5:25.74 -
33 Gage Camacho JR Hardee 6:21.31 5:25.90 -
34 Trenton Edly SR University (OC) 5:52.55 5:26.43 -
35 Jarrod Williams JR Spruce Creek 5:27.01 5:27.01 -
36 Asher Ravede FR Spruce Creek 6:06.38 5:27.12 -
37 Richard Lee SO DeLand 6:31.00 5:28.57 -
38 Stephen D'Antonio FR Lake Mary 5:00.47 5:30.18 -
39 Jack Sangmeister SO Lake Nona 5:48.24 5:31.65 -
40 Jacob Dillon SR University (OC) 5:53.07 5:33.08 -
41 Dain Braun FR Villages 4:44.00 5:34.11 -
42 Chase Crawford FR Lake Mary 4:41.99 5:35.70 -
43 Nicholas Rivera SO Villages 4:55.71 5:36.03 -
44 Eshaan Premji JR Windermere Prep 4:08.88 5:36.32 -
45 Matthew Bittner FR Windermere 3:59.11 5:36.77 -
46 Langston Scott FR Spruce Creek 4:35.36 5:39.94 -
47 Angel Aviles FR Hardee 4:39.52 5:40.87 -
48 Isaias Hernandez FR Bartow 7:00.53 5:41.89 -
49 Bradley Higgins SO Foundation Academy 6:43.87 5:42.26 -
50 Jacobo Budoff-Corujo JR North Marion 6:55.42 5:46.18 -
51 Joshua Arroyo SO Villages 5:50.38 5:50.38 -
52 Evin TY FR Seminole (Sanford) 4:44.57 5:51.31 -
53 John Carlo Lee SO Dr. Phillips 5:35.00 5:52.63 -
54 Jaiden Derosa SO North Marion 5:25.21 5:53.48 -
55 Matthew Allen SO Holy Trinity 4:07.51 5:53.58 -
56 Joshua Pack SO Lake Nona 5:18.60 5:53.99 -
57 Zane Benham SO Edgewater 4:18.79 5:54.50 -
58 Brandon Parker SO Forest 5:16.83 5:55.98 -
59 Sebastian Colon FR Lake Nona 6:03.33 5:56.20 -
60 Alexander Plant FR Seminole (Sanford) 7:11.94 5:56.97 -
61 John-Amy Petit-Frere SR Liberty 5:49.83 5:56.97 -
62 Nathan Canterberry FR North Marion 7:45.69 5:58.22 -
63 Ben Smith SR Foundation Academy 6:25.37 6:03.55 -
64 Elias Pack FR Lake Nona 6:12.87 6:09.17 -
65 Zaid Barrera SO Colonial 7:09.80 6:20.35 -
66 Franklin Hernandez SR Liberty 4:46.63 6:22.17 -
67 Ju-maine Coggins JR Liberty 5:27.36 6:25.13 -
68 Jackson Woodward FR Montverde Academy 7:36.99 6:27.28 -
69 Benjamin Elliston SO Foundation Academy 6:59.03 6:27.99 -
70 Grant Stevens SO Forest 6:01.26 6:28.45 -
71 Michael Winters SO Master's Academy (Oviedo) 6:09.62 6:37.44 -
72 Reuel Teelucksingh SR Colonial 8:41.95 6:44.61 -
73 Johnathan Givens FR Palatka 4:58.62 7:00.59 -
74 Austin Olivas 8 Holy Trinity 7:04.99 7:04.99 -
  Jonathan Reyes JR Liberty DNF DNF   
  Gabriel Brown SO Bartow DNF DNF   
  Kevin Guerra FR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS DNS   
  Michael Daher FR Master's Academy (Oviedo) DNS DNS   
  Jonah Woodbine SO Master's Academy (Oviedo) DNS DNS   
  Mason Tayor SO Windermere DNS DNS   
  Nicholas Hauck FR Windermere Prep DNS DNS   
  Cody Canterberry FR North Marion DNS DNS   
  Erick Portillo JR Cypress Creek DNS DNS   
  Carlos Carruego SR Colonial DNS DNS   
  Jay Garver SO Foundation Academy DNS DNS   
  Efrain Bailon JR Villages DNS DNS   
  Ethan LangSelius FR Edgewater DNS DNS   
  Elijah Pacheco SR Edgewater DNS DNS   
  Justus Curry SO Palatka DNS DNS   
  Adaris Medina FR Palatka DNS DNS   
  Beloveson Philippe JR Oak Ridge DNS DNS   
  Jalberto Sepulveda JR Oak Ridge DNS DNS   
  Kyle Irrer SO Oak Ridge DNS DNS   
  Erin Clark JR Oak Ridge DNS DNS   
  Scott Meeks JR Hardee DNS DNS   
  Jared Jensen SR Forest DNS DNS   
  Ashton Deriso SO Forest DNS DNS   
  Joshua Matzner JR Dr. Phillips DNS DNS   
  Johnathan Marrero JR Bartow DNS DNS   
  Soloko Chosen FR Bartow DNS DNS   
  Serratt Nong SR Spruce Creek DNS DNS   
  Andrew Aziz JR Montverde Academy DNS DNS   
  Heath Nailos JR Montverde Academy DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Nikolas Gibson SO Mount Dora Christian 5:29.52 5:07.96 5:20.28 4:49.49 6:34.19 3:50.97 4:12.53 -
48 Isaias Hernandez FR Bartow 5:31.64 5:41.89 5:41.89 6:53.69 4:54.03 4:40.35 6:05.83 -
52 Evin TY FR Seminole (Sanford) 7:26.17 5:51.31 7:36.71 5:16.18 6:08.88 5:12.67 7:26.17 -
53 John Carlo Lee SO Dr. Phillips 5:10.32 5:52.63 6:34.95 7:24.32 6:59.63 7:10.21 6:31.42 -
60 Alexander Plant FR Seminole (Sanford) 7:15.51 5:56.97 4:09.88 7:26.22 6:46.95 4:17.02 5:07.00 -
66 Franklin Hernandez SR Liberty 4:42.81 6:22.17 8:16.83 7:11.86 7:34.79 6:26.00 7:27.14 -
69 Benjamin Elliston SO Foundation Academy 4:47.12 6:27.99 6:04.71 4:43.24 5:02.64 6:20.23 7:49.47 -
71 Michael Winters SO Master's Academy (Oviedo) 8:20.78 6:37.44 8:04.88 6:21.55 8:32.70 7:33.09 5:53.73 -
73 Johnathan Givens FR Palatka 8:03.68 7:00.59 6:26.95 6:35.36 5:02.83 5:23.86 8:37.33 -
  Erick Portillo JR Cypress Creek DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Adaris Medina FR Palatka DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Beloveson Philippe JR Oak Ridge DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jalberto Sepulveda JR Oak Ridge DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kyle Irrer SO Oak Ridge DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Scott Meeks JR Hardee DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
26 Joel Cenescar SR Cypress Creek 3:54.01 5:20.55 5:55.81 4:48.50 -
29 Cooper Krug SO South Lake 5:26.25 5:23.02 6:11.48 6:43.78 -
33 Gage Camacho JR Hardee 4:33.76 5:25.90 6:34.34 6:01.75 -
39 Jack Sangmeister SO Lake Nona 6:57.88 5:31.65 3:58.79 6:34.67 -
46 Langston Scott FR Spruce Creek 4:38.75 5:39.94 6:44.53 4:18.36 -
47 Angel Aviles FR Hardee 4:56.56 5:40.87 6:01.33 7:02.68 -
50 Jacobo Budoff-Corujo JR North Marion 4:43.87 5:46.18 6:13.88 6:58.88 -
56 Joshua Pack SO Lake Nona 6:40.01 5:53.99 6:47.09 5:07.98 -
59 Sebastian Colon FR Lake Nona 5:52.64 5:56.20 5:52.64 5:56.20 -
61 John-Amy Petit-Frere SR Liberty 4:45.58 5:56.97 4:42.01 6:57.66 -
62 Nathan Canterberry FR North Marion 5:25.98 5:58.22 4:32.25 5:18.82 -
63 Ben Smith SR Foundation Academy 4:39.94 6:03.55 7:30.81 5:05.39 -
64 Elias Pack FR Lake Nona 5:35.95 6:09.17 4:29.50 4:55.34 -
65 Zaid Barrera SO Colonial 5:08.09 6:20.35 6:43.18 5:42.32 -
67 Ju-maine Coggins JR Liberty 5:04.26 6:25.13 6:32.84 5:42.77 -
68 Jackson Woodward FR Montverde Academy 7:06.01 6:27.28 7:56.36 4:38.85 -
70 Grant Stevens SO Forest 6:36.22 6:28.45 8:17.22 5:10.76 -
74 Austin Olivas 8 Holy Trinity 7:13.49 7:04.99 6:01.25 8:21.49 -
  Michael Daher FR Master's Academy (Oviedo) DNS DNS DNS DNS   
  Justus Curry SO Palatka DNS DNS DNS DNS   
  Erin Clark JR Oak Ridge DNS DNS DNS DNS   
  Jared Jensen SR Forest DNS DNS DNS DNS   
  Johnathan Marrero JR Bartow DNS DNS DNS DNS   
  Soloko Chosen FR Bartow DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Jose Rivas SR South Lake 4:48.66 3:38.78 5:43.35 3:38.78 5:03.85 -
21 Chandler Bare JR University (OC) 5:59.24 4:34.16 6:43.36 4:43.61 5:15.12 -
25 Benjamin Parry SO University (OC) 4:38.18 3:59.81 4:47.77 6:52.47 5:19.74 -
31 Ricardo Mujica SR Cypress Creek 5:02.44 5:54.47 6:13.98 5:57.72 5:25.20 -
32 Raphael Bacchus JR Seminole (Sanford) 4:43.40 6:30.89 4:46.66 4:46.66 5:25.74 -
34 Trenton Edly SR University (OC) 6:31.72 4:37.47 5:29.70 5:06.85 5:26.43 -
35 Jarrod Williams JR Spruce Creek 6:38.96 5:33.55 5:04.12 4:51.04 5:27.01 -
36 Asher Ravede FR Spruce Creek 4:31.51 5:59.84 4:34.78 4:28.24 5:27.12 -
38 Stephen D'Antonio FR Lake Mary 6:56.03 6:06.50 6:09.81 5:36.79 5:30.18 -
40 Jacob Dillon SR University (OC) 5:43.08 6:36.37 3:56.49 4:36.46 5:33.08 -
41 Dain Braun FR Villages 5:40.80 6:17.55 6:50.96 4:47.34 5:34.11 -
42 Chase Crawford FR Lake Mary 5:32.35 7:09.70 6:15.99 5:22.28 5:35.70 -
44 Eshaan Premji JR Windermere Prep 6:20.05 4:59.33 5:19.51 4:52.60 5:36.32 -
49 Bradley Higgins SO Foundation Academy 6:30.18 6:43.87 4:50.93 5:49.11 5:42.26 -
55 Matthew Allen SO Holy Trinity 5:46.51 5:50.05 6:53.69 6:50.16 5:53.58 -
58 Brandon Parker SO Forest 6:06.66 7:00.06 5:34.63 6:03.10 5:55.98 -
72 Reuel Teelucksingh SR Colonial 8:17.67 5:07.51 6:28.43 7:12.94 6:44.61 -
  Gabriel Brown SO Bartow DNF DNF DNF DNF DNF   
  Elijah Pacheco SR Edgewater DNS DNS DNS DNS DNS   
  Efrain Bailon JR Villages DNS DNS DNS DNS DNS   
  Cody Canterberry FR North Marion DNS DNS DNS DNS DNS   
  Nicholas Hauck FR Windermere Prep DNS DNS DNS DNS DNS   
  Andrew Aziz JR Montverde Academy DNS DNS DNS DNS DNS   
  Heath Nailos JR Montverde Academy DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
11 Jonathan Dinkins JR Belleview 5:38.73 5:05.46 5:02.43 -
13 Ethan Myrick FR DeLand 4:08.61 5:12.28 5:03.18 -
15 Adams Hernandez JR Cypress Creek 6:18.14 3:39.57 5:04.95 -
17 Kyle Stromberg JR Seminole (Sanford) 5:05.80 4:44.17 5:08.88 -
18 Damon Perez JR Dr. Phillips 3:58.17 3:42.70 5:09.30 -
20 Lucas Dvorak FR Windermere Prep 4:05.59 3:53.00 5:14.86 -
22 Blake Dunning JR Belleview 6:02.75 3:42.74 5:18.20 -
23 Jonathan Pritt SO Buchholz 6:00.23 6:12.98 5:18.78 -
24 Joseph Reynolds SO Belleview 5:09.87 3:50.01 5:19.45 -
27 Talon Richardson SO South Lake 4:13.90 5:05.32 5:21.39 -
28 Edward Abisada JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:49.57 6:49.57 5:22.49 -
30 Richard Lebron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:45.92 5:08.67 5:24.91 -
37 Richard Lee SO DeLand 6:04.72 5:35.15 5:28.57 -
43 Nicholas Rivera SO Villages 4:12.03 6:53.32 5:36.03 -
45 Matthew Bittner FR Windermere 6:10.45 5:33.41 5:36.77 -
51 Joshua Arroyo SO Villages 4:43.81 6:39.44 5:50.38 -
54 Jaiden Derosa SO North Marion 6:57.11 5:53.48 5:53.48 -
57 Zane Benham SO Edgewater 5:50.96 4:40.06 5:54.50 -
  Jonathan Reyes JR Liberty DNF DNF DNF   
  Ashton Deriso SO Forest DNS DNS DNS   
  Kevin Guerra FR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS DNS DNS   
  Ethan LangSelius FR Edgewater DNS DNS DNS   
  Jay Garver SO Foundation Academy DNS DNS DNS   
  Serratt Nong SR Spruce Creek DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kiran Jaishankar SO Buchholz 3:49.32 5:49.72 3:23.53 4:46.65 5:00.99 10
2 Jerdary Ayala JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:15.95 3:58.70 3:52.94 4:47.58 3:27.06 8
3 Alexander Croy SR South Lake 5:23.81 5:00.68 5:41.15 4:49.11 5:29.59 6
4 Bailey Tucker JR Buchholz 5:23.92 4:43.43 5:41.27 4:49.21 5:49.95 5
5 Adolfo Saucedo Flores SR Belleview 4:12.96 6:12.16 4:12.96 4:50.75 6:06.35 4
6 Adam Berriz SO Dr. Phillips 3:47.58 5:35.53 4:51.76 4:51.76 4:16.75 3
7 Noah Ellenback JR Windermere 3:36.60 3:51.24 5:01.49 4:52.70 5:07.34 2
8 Rodrigo Estrada SR Colonial 4:05.29 5:52.98 4:11.27 4:59.13 3:56.32 1
9 Kolten Kossler SR Lake Mary 5:56.69 6:29.67 6:05.69 4:59.74 4:59.74 -
10 Jacob Freeman JR Windermere 5:21.40 5:03.38 5:06.38 5:00.37 6:24.48 -
12 Esdras Camacho SR Master's Academy (Oviedo) 6:09.25 5:57.14 4:02.13 5:02.66 4:50.56 -
19 Blaine Farrell JR Lake Mary 3:46.98 4:36.73 5:48.25 5:10.93 5:35.81 -
  Jonah Woodbine SO Master's Academy (Oviedo) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Mason Tayor SO Windermere DNS DNS DNS DNS DNS   
  Carlos Carruego SR Colonial DNS DNS DNS DNS DNS   
  Joshua Matzner JR Dr. Phillips DNS DNS DNS DNS DNS