January 25, 2019
|
Franklin & Marshall-ASFC FH - Lancaster, PA
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Alex Petrecca SR-4 Gettysburg 3:24.06 4:07.01 4:28.49 4:09.70
2 Garrett Santis JR-3 Lebanon Valley 5:24.02 3:10.60 4:32.28 4:18.67
3 William Chandler SR-4 Dickinson 3:31.32 4:20.71 4:34.43 3:17.59
4 Michael Dworzak SR-4 Lebanon Valley 5:14.25 4:24.19 4:38.09 5:53.18
5 Dylan McKeever SO-2 Gettysburg 4:43.10 5:11.13 4:40.29 3:33.02
6 Jack Franceschina SO-2 Messiah 6:01.85 4:34.89 4:40.50 5:42.21
7 Noah Brady SR-4 Lebanon Valley 4:27.63 5:35.24 4:41.71 4:36.08
8 Jack Kenyon SO-2 Gettysburg 3:31.50 3:54.06 4:42.00 4:50.46
9 Matthew Robinson SR-4 Gettysburg 5:18.33 4:15.80 4:44.22 6:03.81
10 Josiah McCarthy FR-1 Messiah 5:28.64 4:02.16 4:48.28 5:19.99
11 Michael Miller SR-4 Gettysburg 5:54.45 3:37.90 4:50.53 4:38.91
12 Ryan Kiger SR-4 Franklin & Marshall 3:32.35 5:17.07 4:50.89 5:19.98
13 Shaun Thompson JR-3 McDaniel 3:43.61 6:16.61 4:54.22 3:31.84
14 Benjamin Kotran SO-2 Franklin & Marshall 6:09.80 5:22.47 4:55.84 3:47.80
15 Charles Norelli FR-1 Gettysburg 3:40.40 5:30.60 4:57.83 5:06.77
16 Alex Fiori SR-4 Franklin & Marshall 6:24.54 4:48.41 5:00.42 3:48.32
17 Hunter Kent SO-2 Messiah 5:32.71 5:11.54 5:02.46 3:58.95
18 Tanner Haynes FR-1 Lebanon Valley 5:12.03 4:11.44 5:02.94 4:26.59
19 Stephen Porembski SO-2 McDaniel 5:17.03 3:45.58 5:04.83 4:16.06
20 Patrick Neighbour FR-1 Gettysburg 4:08.93 5:07.31 5:07.31 3:47.41
21 Max Dell-Thibodeau JR-3 Lehman 4:25.33 4:53.10 5:08.52 4:00.65
22 O'Daiyah Harper SR-4 Lincoln (Pa.) 6:36.79 6:24.09 5:17.43 5:20.61
23 Jason Zucker JR-3 Franklin & Marshall 6:26.39 6:55.61 5:24.69 7:02.10
24 Conner Miller FR-1 Albright 6:11.14 4:35.89 5:28.44 5:28.44
25 Kareem Walsh FR-1 Lehman 4:51.93 6:54.67 5:31.73 6:57.98
26 Peter McQuade SO-2 Gettysburg 4:12.90 3:59.23 5:41.75 4:50.49
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Alex Petrecca SR-4 Gettysburg 5:38.30 4:28.49 5:03.40
2 Garrett Santis JR-3 Lebanon Valley 3:18.77 4:32.28 4:59.51
3 William Chandler SR-4 Dickinson 5:21.09 4:34.43 4:09.74
4 Michael Dworzak SR-4 Lebanon Valley 5:22.59 4:38.09 4:49.22
5 Dylan McKeever SO-2 Gettysburg 5:08.32 4:40.29 3:35.83
6 Jack Franceschina SO-2 Messiah 4:34.89 4:40.50 4:40.50
7 Noah Brady SR-4 Lebanon Valley 5:04.25 4:41.71 3:59.46
8 Jack Kenyon SO-2 Gettysburg 3:59.70 4:42.00 3:34.32
9 Matthew Robinson SR-4 Gettysburg 3:47.38 4:44.22 4:27.17
10 Josiah McCarthy FR-1 Messiah 4:16.57 4:48.28 5:54.59
11 Michael Miller SR-4 Gettysburg 4:12.77 4:50.53 5:34.11
12 Ryan Kiger SR-4 Franklin & Marshall 3:52.72 4:50.89 3:46.90
13 Shaun Thompson JR-3 McDaniel 4:01.26 4:54.22 3:52.44
20 Patrick Neighbour FR-1 Gettysburg 5:07.31 5:07.31 3:35.12
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
14 Benjamin Kotran SO-2 Franklin & Marshall 6:12.76 4:26.26 5:07.68 4:55.84 5:04.72 4:49.93 3:38.93
15 Charles Norelli FR-1 Gettysburg 4:19.12 5:12.73 3:49.33 4:57.83 5:33.57 4:01.25 6:27.18
16 Alex Fiori SR-4 Franklin & Marshall 4:39.39 5:39.48 3:54.33 5:00.42 5:33.47 4:39.39 4:57.42
17 Hunter Kent SO-2 Messiah 4:08.02 4:47.34 4:11.05 5:02.46 4:08.02 4:26.17 6:15.05
18 Tanner Haynes FR-1 Lebanon Valley 4:50.83 6:27.77 5:05.97 5:02.94 3:35.09 4:05.39 3:35.09
19 Stephen Porembski SO-2 McDaniel 4:34.35 5:59.70 3:57.77 5:04.83 5:13.98 6:11.90 5:26.17
21 Max Dell-Thibodeau JR-3 Lehman 6:41.08 4:06.82 6:16.40 5:08.52 6:19.48 4:34.59 6:25.65
22 O'Daiyah Harper SR-4 Lincoln (Pa.) 3:45.38 6:20.92 4:13.95 5:17.43 4:23.47 4:17.12 3:42.21
23 Jason Zucker JR-3 Franklin & Marshall 5:37.68 6:45.87 4:10.02 5:24.69 5:53.92 6:32.88 5:18.20
24 Conner Miller FR-1 Albright 6:50.55 5:18.59 5:35.01 5:28.44 3:59.77 4:03.05 4:49.03
25 Kareem Walsh FR-1 Lehman 4:08.80 5:35.05 5:28.42 5:31.73 4:02.17 5:58.27 4:32.02
26 Peter McQuade SO-2 Gettysburg 4:57.33 5:55.42 6:50.10 5:41.75 7:10.61 7:24.28 6:05.68