January 19, 2019
|
Tiffin-Heminger Center - Tiffin, OH
|
200m (Flat)

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Alexya Peoples SO-2 Tiffin 51.28 1:06.97 1:00.33 52.49
2 Madison Doss JR-3 Tiffin 59.26 44.60 1:01.09 58.04
3 Allison Schwarzbek JR-3 Heidelberg 50.49 1:20.53 1:03.91 1:06.47
4 Lillian Hirschfeld FR-1 Ohio Northern 1:01.40 1:05.87 1:03.95 1:16.10
5 Taylor Fisher SR-4 Ohio Northern 46.29 1:17.78 1:04.28 1:21.64
6 Kori Collins FR-1 Tiffin 1:24.40 1:06.22 1:04.92 1:18.56
7 Zoe Price FR-1 Ohio Wesleyan 54.06 1:22.07 1:05.13 1:16.21
8 Mercedeez Francis SO-2 Tiffin 1:06.75 1:04.79 1:05.44 1:09.37
9 Katie Priest FR-1 Ohio Wesleyan 1:10.55 1:15.16 1:05.93 1:07.25
10 Saylor Shull FR-1 Tiffin 51.80 1:18.36 1:06.40 48.48
11 Destiny Sandlin FR-1 Tiffin 55.90 1:19.19 1:06.54 1:06.54
12 Erin Ross SO-2 Ohio Wesleyan 58.59 1:13.23 1:06.57 47.93
13 Teshlynn Martin-Shuttleworth JR-3 Tiffin 1:02.84 1:25.57 1:06.85 1:20.89
14 Tomea Abbitt FR-1 Heidelberg 1:22.43 1:11.70 1:07.01 52.94
15 Kyla Sovran JR-3 Adrian 52.57 1:26.26 1:07.39 54.59
16 Mylie Lafountaine SO-2 Ohio Christian 55.74 51.66 1:07.97 1:03.22
17 Rebecca Chant SR-4 Oberlin 1:03.00 1:07.79 1:08.47 1:09.84
18 Julia Dickman FR-1 Ohio Wesleyan 1:19.41 51.79 1:09.05 1:11.13
19 Alyssa Vida FR-1 Adrian 1:29.25 53.27 1:09.18 49.81
20 Malia Ferry JR-3 Defiance 1:21.13 1:26.06 1:10.54 1:06.31
21 Khaliah Staples SR-4 Heidelberg 1:19.56 1:09.52 1:11.67 1:05.22
22 Ciana Hostetler JR-3 Bluffton 52.57 1:20.66 1:12.01 1:27.86
23 Mackenzie Moerhman SO-2 Defiance 1:27.45 1:21.47 1:14.74 1:02.04
24 Kay Ewell FR-1 Ohio Wesleyan 1:04.84 1:14.00 1:16.28 1:35.35
25 Kaitlyn Hughes SO-2 Defiance 1:21.56 55.43 1:19.18 1:01.76
  Danheisha Harding   Game Speed Performance Academy DNS DNS DNS DNS
  Cirrus Robinson JR-3 Ohio Wesleyan DNS DNS DNS DNS
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Alexya Peoples SO-2 Tiffin 1:02.75 1:02.75 1:09.99 1:00.33
2 Madison Doss JR-3 Tiffin 53.15 1:19.42 54.37 1:01.09
3 Allison Schwarzbek JR-3 Heidelberg 47.94 44.74 1:20.53 1:03.91
  Danheisha Harding   Game Speed Performance Academy DNS DNS DNS DNS
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
6 Kori Collins FR-1 Tiffin 1:10.77 50.64 1:04.92 1:02.98
9 Katie Priest FR-1 Ohio Wesleyan 58.02 46.16 1:05.93 1:25.05
11 Destiny Sandlin FR-1 Tiffin 1:09.21 1:15.19 1:06.54 1:17.19
  Cirrus Robinson JR-3 Ohio Wesleyan DNS DNS DNS DNS
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Taylor Fisher SR-4 Ohio Northern 1:04.28
7 Zoe Price FR-1 Ohio Wesleyan 1:05.13
12 Erin Ross SO-2 Ohio Wesleyan 1:06.57
13 Teshlynn Martin-Shuttleworth JR-3 Tiffin 1:06.85
25 Kaitlyn Hughes SO-2 Defiance 1:19.18
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
4 Lillian Hirschfeld FR-1 Ohio Northern 1:02.04 46.05 1:03.95 1:06.51
10 Saylor Shull FR-1 Tiffin 51.13 1:17.03 1:06.40 1:16.36
14 Tomea Abbitt FR-1 Heidelberg 1:11.70 1:04.33 1:07.01 1:14.39
18 Julia Dickman FR-1 Ohio Wesleyan 53.17 51.10 1:09.05 52.48
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
15 Kyla Sovran JR-3 Adrian 49.20 1:07.39
16 Mylie Lafountaine SO-2 Ohio Christian 1:12.73 1:07.97
17 Rebecca Chant SR-4 Oberlin 1:04.37 1:08.47
19 Alyssa Vida FR-1 Adrian 1:25.10 1:09.18
20 Malia Ferry JR-3 Defiance 57.85 1:10.54
Women's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
8 Mercedeez Francis SO-2 Tiffin 1:05.44 54.97 1:09.37
21 Khaliah Staples SR-4 Heidelberg 1:11.67 1:07.37 1:04.51
22 Ciana Hostetler JR-3 Bluffton 1:12.01 1:15.61 59.77
23 Mackenzie Moerhman SO-2 Defiance 1:14.74 1:06.52 1:28.94
24 Kay Ewell FR-1 Ohio Wesleyan 1:16.28 1:05.60 1:38.41