January 11-12, 2019
|
Kentucky-Nutter FH - Lexington, KY
|
291m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Euan Makepeace JR-3 Butler 9:41.32 8:08.50 8:08.50 7:44.08 9:16.89
2 Kendall Muhammad SR-4 Kentucky 6:30.82 8:14.71 10:33.23 7:05.45 8:29.56
3 Marc Migliozzi SO-2 Akron 10:43.97 8:19.20 8:34.18 10:43.97 7:24.29
4 Jaime Romo SR-4 Eastern Kentucky 7:19.55 8:19.48 6:09.62 10:39.34 9:44.40
5 Luke Landis JR-3 Ohio State 8:35.79 8:20.76 10:35.97 6:05.56 8:05.74
6 Joseph Drabot SR-4 Bellarmine 6:11.29 8:28.61 6:51.98 8:38.79 7:02.15
7 Patrick Schaefer FR-1 Kentucky 9:16.32 8:30.38 10:37.98 9:46.94 10:53.29
8 Tom Gardiner FR-1 Xavier (Ohio) 6:43.89 8:31.25 6:18.33 10:44.18 9:07.04
9 Bradley Davis JR-3 Miami (Ohio) 11:00.43 8:31.96 8:57.56 8:26.84 5:58.38
10 Nick Stricklen JR-3 Akron 8:43.92 8:33.64 8:59.33 9:55.83 6:04.69
11 Clark Otte SO-2 Butler 8:52.05 8:36.55 8:31.39 6:27.42 10:09.53
12 Cain Hassim SR-4 Southern Illinois 6:26.35 8:42.09 8:57.76 6:57.68 6:21.13
13 Matthew Bromley SR-4 Miami (Ohio) 9:35.19 8:42.90 10:48.40 9:19.51 8:48.13
14 Peter Hayden SO-2 Ohio State 7:10.11 8:44.52 9:05.50 10:13.69 8:28.79
15 Fred Kanda JR-3 Eastern Kentucky 10:14.21 8:44.96 9:42.71 8:02.97 6:17.98
16 Ryan Guenthner SO-2 Cincinnati 10:09.06 8:45.05 9:06.06 10:56.32 9:11.31
17 Noah Corbett SO-2 Ohio State 11:10.08 8:47.62 11:10.08 10:54.25 9:03.45
18 Logan Greco SO-2 Bellarmine 6:35.91 8:47.88 7:07.59 8:37.33 9:24.84
19 Grady Wilkinson SO-2 Southern Indiana 10:54.61 8:47.91 6:46.49 7:28.73 8:16.24
20 Jacob Dewitt JR-3 Southern Illinois 7:29.66 8:49.01 7:08.50 9:36.62 9:52.50
21 Reid Parsons FR-1 Southern Illinois 8:49.31 8:49.31 9:47.54 7:14.04 8:12.26
22 Joe Pappas FR-1 Ohio State 10:12.45 8:52.56 7:43.33 9:24.52 6:44.75
23 Kevin Menyes JR-3 Xavier (Ohio) 8:40.86 8:56.96 8:08.64 10:55.10 7:52.53
24 Wyat Harmon SO-2 Southern Indiana 8:21.10 8:58.81 10:57.35 7:11.05 10:35.80
25 Spencer Carmen FR-1 Eastern Kentucky 8:12.76 9:01.49 10:49.79 10:33.55 9:06.91
26 Brady Harless SO-2 Xavier (Ohio) 10:20.89 9:04.64 8:31.97 10:15.45 11:48.04
27 Gavin Prior SO-2 Southern Indiana 9:21.95 9:05.58 9:11.04 11:27.43 10:32.88
28 Reid Masterson SO-2 Bellarmine 7:18.22 9:07.77 7:34.65 7:23.70 11:13.76
29 Evan Lang JR-3 Bellarmine 9:20.05 9:14.50 9:42.23 11:44.22 9:03.41
30 Jacob England FR-1 Cumberlands 6:52.67 9:17.65 7:20.55 11:09.18 10:30.15
31 Nathan Hood SO-2 Barton County CC 9:11.05 9:22.29 11:59.74 11:59.74 8:31.69
32 Taylor Mills FR-1 Southern Indiana 7:53.22 9:23.35 8:10.12 11:38.56 9:57.16
33 Tallan James SO-2 Barton County CC 9:01.30 9:48.36 7:09.51 7:27.16 7:44.81
  Gabriel Szalay FR-1 Kentucky DNF DNF DNF DNF DNF
  Tom Moulai FR-1 Kentucky DNF DNF DNF DNF DNF
  Tim Dwyer FR-1 Xavier (Ohio) DNF DNF DNF DNF DNF
  Logan McKenzie JR-3 Berea DNF DNF DNF DNF DNF