April 26-27, 2019
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Wesley Vazquez   Puerto Rico 1:47.21
2 Timothy Doyle FR-1 North Florida 1:50.03
3 Jack Guyton   Unattached 1:50.28
4 Kyren Hollis SR-4 Florida 1:50.46
5 Dalton Morley SO-2 Tampa 1:51.12
6 Matthew Butler SR-4 Florida State 1:52.16
7 Michael Parry FR-1 Nova Southeastern 1:52.40
8 Yohance Haynes JR-3 South Florida 1:52.51
9 Cameron Berryhill JR-3 Bethune-Cookman 1:52.55
10 Drew Hart JR-3 Embry-Riddle 1:52.73
11 victor nutakor Senior Unattached 1:52.87
12 Calahan Warren JR-3 Embry-Riddle 1:53.02
13 DeAndre Petty JR-3 Bethune-Cookman 1:53.60
14 Ryan Poholek SR-4 Tampa 1:53.94
15 Constantine Stathis SR-4 Nova Southeastern 1:54.20
16 Amari Douglas Freshman Unattached 1:54.50
17 Derwin Moultrie JR-3 South Florida 1:55.83
18 Danny Ferro FR-1 South Florida 1:56.47
19 James Dooley SO-2 Tampa 1:59.60
20 Riley Kicker Junior Unattached 2:00.74
  Davonte Fuller FR-1 Miami (Fla.) DNF
  Jaxson Hoey   adidas DNF
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Wesley Vazquez   Puerto Rico 1:19.34 1:22.56 1:47.21 1:45.07 1:34.35 1:28.99
2 Timothy Doyle FR-1 North Florida 1:20.33 1:28.03 1:50.03 1:39.03 1:58.84 1:19.23
3 Jack Guyton   Unattached 2:14.55 1:41.46 1:50.28 1:33.74 1:37.05 1:28.23
4 Kyren Hollis SR-4 Florida 1:17.33 1:17.33 1:50.46 2:04.82 1:23.95 1:52.67
5 Dalton Morley SO-2 Tampa 1:35.57 1:34.46 1:51.12 1:28.90 1:20.01 2:12.24
6 Matthew Butler SR-4 Florida State 2:22.45 1:56.65 1:52.16 1:27.49 1:51.04 1:29.73
8 Yohance Haynes JR-3 South Florida 1:52.51 2:16.14 1:52.51 1:18.76 2:13.89 1:35.64
9 Cameron Berryhill JR-3 Bethune-Cookman 2:03.81 1:25.54 1:52.55 1:26.67 2:06.06 2:12.81
11 victor nutakor Senior Unattached 2:13.19 2:23.35 1:52.87 2:01.90 2:09.80 2:00.77
12 Calahan Warren JR-3 Embry-Riddle 2:09.98 1:32.68 1:53.02 2:09.98 2:03.20 1:39.46
  Jaxson Hoey   adidas DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
7 Michael Parry FR-1 Nova Southeastern 1:22.06 1:52.40 2:07.02
10 Drew Hart JR-3 Embry-Riddle 1:21.17 1:52.73 1:38.08
13 DeAndre Petty JR-3 Bethune-Cookman 2:10.64 1:53.60 1:29.75
14 Ryan Poholek SR-4 Tampa 1:55.08 1:53.94 2:15.59
15 Constantine Stathis SR-4 Nova Southeastern 1:43.93 1:54.20 2:14.76
16 Amari Douglas Freshman Unattached 1:43.05 1:54.50 1:47.63
17 Derwin Moultrie JR-3 South Florida 1:39.62 1:55.83 1:28.03
18 Danny Ferro FR-1 South Florida 1:47.16 1:56.47 1:32.02
19 James Dooley SO-2 Tampa 2:31.90 1:59.60 2:15.15
20 Riley Kicker Junior Unattached 2:32.14 2:00.74 2:01.95
  Davonte Fuller FR-1 Miami (Fla.) DNF DNF DNF