January 19, 2019
|
Otterbein College-Rike Center - Westerville, OH
|
200m (Flat)

Men's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Chase Hampton JR-3 Otterbein 2:55.59 2:31.37 2:49.54 10
2 Seth Farmer JR-3 Shawnee State 2:26.31 2:34.01 3:12.52 8
3 Joe Guerra Senior Columbus Running Company 3:19.12 2:34.35 2:54.42 6
4 Jacob Thompson JR-3 Otterbein 1:58.94 2:34.46 3:02.27 5
5 Trevor Dilley SR-4 Otterbein 2:08.31 2:34.58 2:19.13 4
6 Keshawn Jones JR-3 Rio Grande 2:43.50 2:35.71 2:27.93 3
7 Jacob Burnam FR-1 Transylvania 2:26.39 2:39.12 2:23.21 2
8 Hunter Bennington SO-2 Shawnee State 1:52.99 2:39.13 3:23.69 1
9 Patrick McGuire JR-3 John Carroll 2:44.24 2:39.45 3:00.18 -
10 Jett Facemyer SO-2 Otterbein 2:01.09 2:41.45 2:28.54 -
11 David Prather FR-1 Baldwin Wallace 2:26.15 2:42.38 3:06.74 -
12 Parker Tent FR-1 John Carroll 2:49.08 2:42.57 3:29.72 -
13 Seth Vipperman JR-3 Otterbein 2:17.22 2:43.35 3:25.83 -
14 Connor McIntyre SO-2 John Carroll 2:44.34 2:44.34 3:33.65 -
15 Gabe Ernest FR-1 John Carroll 2:47.65 2:44.36 3:04.09 -
16 James Mangan FR-1 John Carroll 2:17.05 2:45.12 2:41.82 -
17 Mitchell McClain SO-2 Otterbein 1:59.50 2:45.97 3:20.83 -
18 Ryan Bosworth FR-1 Otterbein 2:54.76 2:46.43 3:08.07 -
19 Joey Coogan JR-3 Otterbein 2:18.59 2:46.97 2:23.60 -
20 Jacob Kemper JR-3 Shawnee State 2:38.96 2:49.10 3:17.85 -
21 Hunter Parsons SO-2 Shawnee State 2:14.83 2:50.66 3:11.14 -
22 Nate Matthews SO-2 Baldwin Wallace 2:08.83 2:51.77 2:05.40 -
23 Tim Secoy JR-3 Shawnee State 2:19.23 3:10.72 3:35.52 -
Men's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Jacob Burnam FR-1 Transylvania 2:31.17 2:39.12 2:07.30 2:02.53 1:59.34 2:40.72 3:01.40 2
11 David Prather FR-1 Baldwin Wallace 3:05.12 2:42.38 2:29.39 2:08.28 2:09.91 2:05.04 2:48.88 -
14 Connor McIntyre SO-2 John Carroll 2:47.63 2:44.34 2:57.49 2:16.41 1:56.69 2:59.13 2:18.05 -
15 Gabe Ernest FR-1 John Carroll 2:01.63 2:44.36 3:02.44 2:49.29 2:54.23 1:55.06 2:19.71 -
16 James Mangan FR-1 John Carroll 2:02.19 2:45.12 2:03.84 2:12.10 3:19.80 2:55.03 2:45.12 -
19 Joey Coogan JR-3 Otterbein 3:07.01 2:46.97 3:00.33 2:00.22 2:01.89 2:11.91 2:41.96 -
20 Jacob Kemper JR-3 Shawnee State 2:01.76 2:49.10 3:31.38 3:19.54 2:27.12 3:16.16 3:31.38 -
21 Hunter Parsons SO-2 Shawnee State 3:40.16 2:50.66 3:04.32 2:28.48 2:04.59 2:33.60 3:38.45 -
22 Nate Matthews SO-2 Baldwin Wallace 3:14.10 2:51.77 2:29.44 2:50.06 2:46.62 3:19.26 3:02.08 -
23 Tim Secoy JR-3 Shawnee State 2:57.37 3:10.72 4:02.22 2:34.49 3:58.40 2:44.02 4:00.31 -
Men's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Chase Hampton JR-3 Otterbein 2:58.62 2:13.21 2:05.64 2:31.37 10
2 Seth Farmer JR-3 Shawnee State 2:10.91 2:55.58 2:01.67 2:34.01 8
3 Joe Guerra Senior Columbus Running Company 2:54.42 2:32.81 2:25.09 2:34.35 6
4 Jacob Thompson JR-3 Otterbein 2:34.46 1:55.85 2:37.55 2:34.46 5
5 Trevor Dilley SR-4 Otterbein 2:31.49 1:55.94 3:05.50 2:34.58 4
6 Keshawn Jones JR-3 Rio Grande 2:38.83 2:54.40 3:22.43 2:35.71 3
8 Hunter Bennington SO-2 Shawnee State 2:45.50 1:51.39 2:53.46 2:39.13 1
9 Patrick McGuire JR-3 John Carroll 2:12.35 1:54.81 3:27.29 2:39.45 -
10 Jett Facemyer SO-2 Otterbein 2:49.53 3:28.27 2:05.94 2:41.45 -
12 Parker Tent FR-1 John Carroll 3:26.47 2:13.31 2:16.56 2:42.57 -
13 Seth Vipperman JR-3 Otterbein 2:49.89 2:27.02 2:02.52 2:43.35 -
17 Mitchell McClain SO-2 Otterbein 2:45.97 3:15.85 3:15.85 2:45.97 -
18 Ryan Bosworth FR-1 Otterbein 3:29.71 3:23.05 3:14.73 2:46.43 -