January 12, 2019
|
Otterbein College-Rike Center - Westerville, OH
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Chase Hampton JR-3 Otterbein 8:33.60 8:43.88
2 Ian Kellogg SR-4 Otterbein 8:36.29 8:15.64
3 Jacob Thompson JR-3 Otterbein 8:48.75 10:55.65
4 Trevor Dilley SR-4 Otterbein 8:49.68 7:40.83
5 Jack Hautz   Unattached 8:49.72 7:19.67
6 Alex Clevinger JR-3 Otterbein 8:51.51 10:00.61
7 Max Hoffman JR-3 Otterbein 8:52.70 7:00.84
8 Sean Kane   UC Running Club 9:00.17 11:20.62
9 Spencer Strohm JR-3 Otterbein 9:02.32 7:40.98
10 Jamey Ehret JR-3 Otterbein 9:03.61 6:36.84
11 Eric Putnam Junior Unattached 9:03.65 9:41.71
12 Jason Mehalic FR-1 Otterbein 9:03.93 6:53.39
13 Nicholas DeHaven Sophomore Unattached 9:12.29 9:56.48
14 Bill Daily FR-1 Otterbein 9:17.45 8:16.13
15 Gage Beireis FR-1 Otterbein 9:18.62 7:49.24
16 Mohamed Farah SO-2 Rio Grande 9:18.85 11:49.74
17 Ryan Estes FR-1 Otterbein 9:22.02 9:16.40
18 Phillip Cochran Senior Unattached 9:25.02 8:39.82
19 Seth Conard Junior Unattached 9:27.30 12:06.15
20 Seth Vipperman JR-3 Otterbein 9:31.49 6:57.19
21 Nicky Alexander   Unattached 9:43.99 8:10.56
22 Ethan Sinning FR-1 Ohio Dominican 9:59.48 7:11.63
23 Nathan Hutchins JR-3 Capital 10:00.32 10:42.35
24 Marcus Clark FR-1 Otterbein 10:03.20 12:03.84
25 Keaton McNair FR-1 Ohio Dominican 10:06.54 7:22.78
26 Jaren Gilliam SO-2 Ohio Dominican 10:44.45 12:01.79
27 Dean Freitag SO-2 Rio Grande 10:53.49 12:38.05
28 Andrew Rus SR-4 Capital 10:55.73 7:45.57
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
13 Nicholas DeHaven Sophomore Unattached 9:12.29 10:07.52 8:00.50
14 Bill Daily FR-1 Otterbein 9:17.45 9:06.31 11:20.09
15 Gage Beireis FR-1 Otterbein 9:18.62 7:43.66 9:29.80
20 Seth Vipperman JR-3 Otterbein 9:31.49 11:37.22 11:42.94
21 Nicky Alexander   Unattached 9:43.99 7:53.04 12:15.83
22 Ethan Sinning FR-1 Ohio Dominican 9:59.48 10:29.46 8:59.54
23 Nathan Hutchins JR-3 Capital 10:00.32 10:30.34 12:54.42
24 Marcus Clark FR-1 Otterbein 10:03.20 11:39.72 9:57.17
25 Keaton McNair FR-1 Ohio Dominican 10:06.54 11:31.46 8:17.37
26 Jaren Gilliam SO-2 Ohio Dominican 10:44.45 10:25.12 10:12.23
27 Dean Freitag SO-2 Rio Grande 10:53.49 12:38.05 9:08.94
28 Andrew Rus SR-4 Capital 10:55.73 9:04.26 12:20.98
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Chase Hampton JR-3 Otterbein 6:40.61 10:00.92 10:31.73 11:07.68 10:47.14 8:33.60
2 Ian Kellogg SR-4 Otterbein 10:35.04 10:55.69 6:22.06 9:33.09 7:54.99 8:36.29
3 Jacob Thompson JR-3 Otterbein 10:02.78 6:52.43 10:18.64 6:57.72 7:29.44 8:48.75
4 Trevor Dilley SR-4 Otterbein 8:49.68 7:24.94 7:51.42 8:07.31 10:19.73 8:49.68
5 Jack Hautz   Unattached 7:09.08 7:40.86 9:42.70 10:51.56 10:51.56 8:49.72
6 Alex Clevinger JR-3 Otterbein 11:15.02 10:05.93 9:18.09 7:31.79 11:30.97 8:51.51
7 Max Hoffman JR-3 Otterbein 9:35.32 7:48.78 9:35.32 7:32.80 9:35.32 8:52.70
8 Sean Kane   UC Running Club 11:09.81 9:32.58 7:44.55 11:09.81 9:32.58 9:00.17
9 Spencer Strohm JR-3 Otterbein 11:17.90 9:02.32 7:35.55 10:45.36 11:45.02 9:02.32
10 Jamey Ehret JR-3 Otterbein 7:36.64 10:08.85 9:52.54 9:03.61 9:25.36 9:03.61
11 Eric Putnam Junior Unattached 11:46.75 6:58.61 8:52.78 6:58.61 10:30.64 9:03.65
12 Jason Mehalic FR-1 Otterbein 10:09.21 6:20.75 10:03.77 10:03.77 9:36.57 9:03.93
16 Mohamed Farah SO-2 Rio Grande 9:02.09 11:27.39 7:21.50 11:49.74 11:16.21 9:18.85
17 Ryan Estes FR-1 Otterbein 10:12.61 7:01.52 8:48.30 11:36.91 6:55.90 9:22.02
18 Phillip Cochran Senior Unattached 7:37.67 9:19.37 10:04.58 8:39.82 8:05.92 9:25.02
19 Seth Conard Junior Unattached 8:02.21 11:49.13 6:48.46 10:18.36 8:19.23 9:27.30