January 26, 2019
|
Moravian-Breidegam Field House - Bethlehem, PA
|
200m (Flat)
|
Timing: Mitchell Timing

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ben Haderle SR-4 NYU 8:57.64
2 Joseph Zisa SO-2 Ramapo 9:00.51
3 Daniel Do SO-2 Stockton 9:07.34
4 Robby Russo FR-1 Stevens Institute 9:07.73
5 Dominic DeRafelo FR-1 Moravian 9:09.48
6 Cooper Knorr SO-2 Stockton 9:09.95
7 Nicholas Simila FR-1 Rowan 9:10.42
8 Jason Muermann SO-2 Rowan 9:10.45
9 Zack Krieger   Unat-Elizabethtown 9:12.20
10 Gabe Lamm SR-4 DeSales 9:12.28
11 Gavin Kemery JR-3 Moravian 9:13.50
12 Colm Smith FR-1 Elizabethtown 9:19.49
13 Christian Schaaf FR-1 Elizabethtown 9:19.51
14 Samuel Klein SO-2 NYU 9:20.91
15 Jeremy Smith JR-3 East Stroudsburg 9:22.70
16 Nate Senatore SO-2 East Stroudsburg 9:24.67
17 Nick Boyle SO-2 DeSales 9:25.50
18 Carter Heerema JR-3 Eastern 9:28.25
19 Shane Houghton FR-1 Moravian 9:28.96
20 Aaron Hofmann SR-4 Moravian 9:29.75
21 Brandon Forino SR-4 Eastern 9:35.12
22 Malcolm Silver-Van Meter FR-1 NYU 9:36.56
23 Adam Sisson SR-4 Stevens Institute 9:36.62
24 Thomas McPhee SR-4 Ramapo 9:39.13
25 Max Greene SO-2 Scranton 9:40.05
26 Chris Kipp SO-2 Stevens Institute 9:45.99
27 Jonathan Cope SR-4 Ursinus 9:57.20
28 Michael Duncklee SR-4 King's (Pa.) 10:07.98
29 Zach Sibson JR-3 Eastern 10:28.22
30 William Milburn SO-2 Moravian 10:38.93
31 David Guelph SO-2 Scranton 10:40.77
32 Aidan Helie SO-2 Scranton 10:45.05
  Matthew Andrews   unat-Desales DNF
  Bradford DeMassa SO-2 Lehigh DNS
  Jack Good FR-1 Lehigh DNS
  Ethan Koza FR-1 Lehigh DNS
  Joe Boyle SO-2 La Salle DNS
  Ryan Gioe SR-4 Stevens Institute DNS
  Daniel Sharo FR-1 DeSales DNS
  Cameron Merlino FR-1 Stockton DNS
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ben Haderle SR-4 NYU 8:57.64
2 Joseph Zisa SO-2 Ramapo 9:00.51
3 Daniel Do SO-2 Stockton 9:07.34
4 Robby Russo FR-1 Stevens Institute 9:07.73
5 Dominic DeRafelo FR-1 Moravian 9:09.48
6 Cooper Knorr SO-2 Stockton 9:09.95
7 Nicholas Simila FR-1 Rowan 9:10.42
8 Jason Muermann SO-2 Rowan 9:10.45
9 Zack Krieger   Unat-Elizabethtown 9:12.20
10 Gabe Lamm SR-4 DeSales 9:12.28
11 Gavin Kemery JR-3 Moravian 9:13.50
14 Samuel Klein SO-2 NYU 9:20.91
15 Jeremy Smith JR-3 East Stroudsburg 9:22.70
16 Nate Senatore SO-2 East Stroudsburg 9:24.67
22 Malcolm Silver-Van Meter FR-1 NYU 9:36.56
23 Adam Sisson SR-4 Stevens Institute 9:36.62
  Matthew Andrews   unat-Desales DNF
  Ethan Koza FR-1 Lehigh DNS
  Jack Good FR-1 Lehigh DNS
  Bradford DeMassa SO-2 Lehigh DNS
  Joe Boyle SO-2 La Salle DNS
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
12 Colm Smith FR-1 Elizabethtown 7:55.57 10:43.42 9:19.49 9:36.28 9:19.49
13 Christian Schaaf FR-1 Elizabethtown 9:13.92 7:16.42 7:33.21 6:54.04 9:19.51
17 Nick Boyle SO-2 DeSales 11:12.95 10:22.05 9:36.81 10:39.02 9:25.50
18 Carter Heerema JR-3 Eastern 12:01.68 9:45.30 8:31.43 11:50.32 9:28.25
19 Shane Houghton FR-1 Moravian 9:11.90 11:45.51 10:31.55 11:34.14 9:28.96
20 Aaron Hofmann SR-4 Moravian 8:09.99 8:21.38 6:44.53 7:35.80 9:29.75
21 Brandon Forino SR-4 Eastern 7:45.85 8:49.11 7:45.85 8:37.61 9:35.12
24 Thomas McPhee SR-4 Ramapo 9:27.55 7:14.35 6:56.98 9:04.39 9:39.13
25 Max Greene SO-2 Scranton 11:01.26 10:32.26 10:38.06 12:28.27 9:40.05
26 Chris Kipp SO-2 Stevens Institute 11:13.89 6:56.06 7:48.80 11:31.47 9:45.99
27 Jonathan Cope SR-4 Ursinus 7:39.85 8:45.54 7:15.96 9:21.37 9:57.20
28 Michael Duncklee SR-4 King's (Pa.) 12:33.90 9:49.74 7:23.83 10:44.46 10:07.98
29 Zach Sibson JR-3 Eastern 13:17.84 12:33.87 9:06.56 11:56.17 10:28.22
30 William Milburn SO-2 Moravian 9:35.04 13:12.28 8:11.98 13:50.61 10:38.93
31 David Guelph SO-2 Scranton 11:00.00 7:28.54 7:34.95 10:21.55 10:40.77
32 Aidan Helie SO-2 Scranton 9:08.30 11:36.66 13:58.57 7:50.89 10:45.05
  Daniel Sharo FR-1 DeSales DNS DNS DNS DNS DNS
  Cameron Merlino FR-1 Stockton DNS DNS DNS DNS DNS
  Ryan Gioe SR-4 Stevens Institute DNS DNS DNS DNS DNS