April 19-20, 2019
|
Moravian College - Bethlehem, PA
|

Men's 3000 Steeplechase

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 John Blake JR-3 Ithaca 7:57.66 9:28.64 8:20.41 7:00.80
2 Zach Trador SR-4 Nyack 7:44.41 9:33.34 8:47.48 9:16.14
3 Avery Lederer FR-1 Lehigh 9:04.64 9:39.40 8:53.05 8:18.29
4 Xavier Gutierrez SR-4 Kutztown 8:54.66 9:41.15 10:33.46 8:54.66
5 Shane Houghton FR-1 Moravian 13:10.99 10:08.45 9:19.78 9:50.20
6 Andrew Sulon FR-1 Kutztown 9:57.22 10:09.40 12:23.47 7:06.58
7 Andree DiReumante JR-3 Bloomfield 7:52.55 10:13.70 10:38.25 8:29.38
8 Richard Glennon FR-1 Moravian 8:11.11 10:21.65 12:32.20 12:25.98
9 Brandon Sorge JR-3 Susquehanna 10:50.23 10:25.22 10:18.97 12:11.51
10 James Kennedy JR-3 Wilmington (Del.) 12:25.46 10:26.43 10:32.70 12:44.25
11 Austin Barry FR-1 Lafayette 12:42.64 10:30.28 10:36.59 8:05.32
12 Jonah Silverman FR-1 Muhlenberg 10:40.87 10:34.52 8:46.66 11:12.60
13 Jason Leonardo SO-2 Kutztown 12:23.82 10:35.74 10:03.96 13:01.96
14 Christopher Carcich SR-4 Ramapo 8:51.23 10:47.84 13:03.89 12:44.46
15 Johnathan Avila SR-4 Wilmington (Del.) 11:48.44 10:55.96 12:34.36 9:56.93
16 Colin McCarty FR-1 Ursinus 10:43.47 10:56.60 11:36.00 11:36.00
17 Dylan Zuch FR-1 U. of Sciences 9:57.88 11:35.20 10:25.68 9:09.21
  Joseph Girard SR-4 Nyack DNF DNF DNF DNF
  William Milburn SO-2 Moravian DNF DNF DNF DNF
  Craig Lauer JR-3 Ursinus DNS DNS DNS DNS
Men's 3000 Steeplechase Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 John Blake JR-3 Ithaca 10:08.45 6:43.74 10:19.82 9:28.64 8:03.35
2 Zach Trador SR-4 Nyack 8:53.21 6:47.08 10:59.35 9:33.34 9:21.88
3 Avery Lederer FR-1 Lehigh 10:19.96 8:24.08 9:50.99 9:39.40 7:55.11
4 Xavier Gutierrez SR-4 Kutztown 12:06.44 9:00.47 10:27.65 9:41.15 11:08.33
5 Shane Houghton FR-1 Moravian 10:20.62 12:04.06 11:45.81 10:08.45 11:09.30
7 Andree DiReumante JR-3 Bloomfield 12:16.44 7:21.87 11:15.07 10:13.70 8:35.51
8 Richard Glennon FR-1 Moravian 11:30.04 11:48.68 7:15.16 10:21.65 9:19.49
10 James Kennedy JR-3 Wilmington (Del.) 12:50.51 10:51.49 10:57.76 10:26.43 12:44.25
11 Austin Barry FR-1 Lafayette 9:20.95 8:30.53 9:14.65 10:30.28 8:55.74
  Joseph Girard SR-4 Nyack DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 3000 Steeplechase Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
6 Andrew Sulon FR-1 Kutztown 9:32.84 10:09.40 10:39.87
9 Brandon Sorge JR-3 Susquehanna 11:34.00 10:25.22 11:15.24
12 Jonah Silverman FR-1 Muhlenberg 13:19.50 10:34.52 8:46.66
13 Jason Leonardo SO-2 Kutztown 9:13.10 10:35.74 9:38.53
14 Christopher Carcich SR-4 Ramapo 12:37.98 10:47.84 8:38.28
15 Johnathan Avila SR-4 Wilmington (Del.) 9:37.25 10:55.96 9:30.69
16 Colin McCarty FR-1 Ursinus 7:39.62 10:56.60 11:22.87
17 Dylan Zuch FR-1 U. of Sciences 9:23.12 11:35.20 14:22.05
  William Milburn SO-2 Moravian DNF DNF DNF
  Craig Lauer JR-3 Ursinus DNS DNS DNS