February 14-15, 2019
|
JDL Fast Track - Winston-Salem, NC
|
200m (Flat)
|
Timing: Rhodes Race Timing

Men's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 marquavias cureton JR-3 Allen 5.26 6.83 10
2 Trey Beasily JR-3 Allen 6.86 6.86 8
3 Joshua Lester-Harris SO-2 Montreat 7.37 6.95 6
4 Ken Cobb SO-2 Tennessee Wesleyan 5.12 7.01 5
5 Dillan Elkins SO-2 Tennessee Wesleyan 6.16 7.16 4
6 Arius Gilstrap JR-3 Reinhardt 5.09 7.26 3
7 Santerrius Barlow JR-3 Union (Ky.) 8.84 7.68 2
8 Devonte Fletcher SR-4 Tennessee Wesleyan 7.14 8.02 1

Men's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Trey Beasily JR-3 Allen 8.40 5.16 7.98 6.88 5.23
2 Santerrius Barlow JR-3 Union (Ky.) 6.47 7.58 7.58 6.95 8.97
3 marquavias cureton JR-3 Allen 7.96 7.12 5.73 6.98 8.03
4 Dillan Elkins SO-2 Tennessee Wesleyan 7.13 7.83 7.97 6.99 5.53
5 Devonte Fletcher SR-4 Tennessee Wesleyan 6.86 8.82 7.35 7.00 8.96
6 Ken Cobb SO-2 Tennessee Wesleyan 6.60 7.16 8.99 7.02 4.92
7 Arius Gilstrap JR-3 Reinhardt 7.30 6.39 8.57 7.02 7.94
8 Joshua Lester-Harris SO-2 Montreat 9.00 6.33 5.28 7.03 6.47
9 Kenny Benton SO-2 Tennessee Wesleyan 7.03 5.83 6.04 7.10 7.60
10 Rasheem Brown FR-1 Milligan 5.35 5.78 7.06 7.13 6.56
11 Wesley Logorava JR-3 Union (Ky.) 6.72 6.43 5.22 7.14 9.00
12 Ray Miller SR-4 Tennessee Wesleyan 7.23 8.94 8.80 7.15 6.22
13 Nic Palmer JR-3 Tennessee Wesleyan 6.40 8.42 8.99 7.19 9.28
14 Keven Mitchell SO-2 Tennessee Wesleyan 7.42 6.63 8.72 7.20 9.08
15 Dezric Cook JR-3 Reinhardt 6.93 8.73 8.94 7.21 8.15
16 Montrell Douglas SO-2 St. Andrews 6.73 7.81 5.07 7.23 5.86
17 Jalen Everett FR-1 Reinhardt 8.05 8.12 7.04 7.25 5.95
18 Rico Dawson FR-1 St. Andrews 7.03 7.76 6.30 7.32 5.86
19 Robert Sloan SO-2 St. Andrews 6.61 6.02 5.58 7.34 8.22
  Ishaq Smith SO-2 Allen DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 marquavias cureton JR-3 Allen 5.73 6.98 5.80 8.03
6 Ken Cobb SO-2 Tennessee Wesleyan 8.01 7.02 8.57 7.09
9 Kenny Benton SO-2 Tennessee Wesleyan 6.89 7.10 9.23 7.96
10 Rasheem Brown FR-1 Milligan 9.20 7.13 8.85 7.06
11 Wesley Logorava JR-3 Union (Ky.) 5.14 7.14 8.57 7.22
14 Keven Mitchell SO-2 Tennessee Wesleyan 9.15 7.20 9.29 5.40
18 Rico Dawson FR-1 St. Andrews 5.49 7.32 6.37 6.52
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Trey Beasily JR-3 Allen 6.88
5 Devonte Fletcher SR-4 Tennessee Wesleyan 7.00
12 Ray Miller SR-4 Tennessee Wesleyan 7.15
13 Nic Palmer JR-3 Tennessee Wesleyan 7.19
15 Dezric Cook JR-3 Reinhardt 7.21
19 Robert Sloan SO-2 St. Andrews 7.34
  Ishaq Smith SO-2 Allen DNS
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Santerrius Barlow JR-3 Union (Ky.) 6.95
4 Dillan Elkins SO-2 Tennessee Wesleyan 6.99
7 Arius Gilstrap JR-3 Reinhardt 7.02
8 Joshua Lester-Harris SO-2 Montreat 7.03
16 Montrell Douglas SO-2 St. Andrews 7.23
17 Jalen Everett FR-1 Reinhardt 7.25