December 15, 2018
|
JDL Fast Track - Winston-Salem, NC
|
200m (Flat)
|
Timing: Rhodes Race Timing

Girls' 500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Kayla Davis Freshman Unattached 55.98 52.35 1:12.70 50.89
2 Kyna Robinson Senior Unattached 1:11.86 1:24.09 1:16.44 58.10
3 Ella Mainwaring-Foster Junior Providence 1:19.00 1:33.36 1:19.79 56.65
4 Lenah Proctor Senior Unattached 1:09.41 57.31 1:20.71 1:11.84
5 Nimeesha Coleman Junior Providence 1:29.41 1:16.41 1:21.28 1:42.42
6 Kaleigh Hanson Senior Croatan 1:03.03 1:39.04 1:21.85 1:21.85
7 Isha Hawkins Senior Mallard Creek 1:18.12 1:26.35 1:22.23 1:25.52
8 Ela Lucas Junior East Chapel Hill 1:35.53 1:09.78 1:23.07 1:47.16
9 Camryn Taylor Junior Providence Day School 1:24.30 1:23.46 1:23.46 1:05.10
10 Gabrielle Thomas Freshman Mallard Creek 1:38.81 1:48.02 1:23.73 1:44.67
11 Tracey Manigault Senior Unattached 1:28.84 1:42.25 1:23.81 1:19.62
12 Ebin Matthews Senior West Mecklenburg 1:26.66 1:20.77 1:24.13 1:24.13
13 Erin Outlaw Senior West Carteret 1:03.56 1:32.37 1:24.74 1:28.13
14 Ani Judd Junior Unattached 1:09.00 1:31.15 1:25.18 1:32.00
15 Tanniya Womack Junior Harding 1:23.94 1:29.08 1:25.65 1:10.24
16 Andrea Robinson Senior Garner 1:06.02 1:37.75 1:25.74 1:15.46
17 Kai Mawougbe Senior Providence Day School 1:21.66 1:41.42 1:25.95 1:35.41
18 Emily Ritchie Freshman Providence Day School 1:21.14 1:49.63 1:26.32 1:03.88
19 Maleia Smith Senior Croatan 1:21.33 1:45.56 1:26.52 1:06.62
20 Jireh Pinkney Junior West Mecklenburg 1:50.07 1:41.41 1:26.67 1:13.67
21 T'Kye Presley Sophomore Unattached 1:46.63 1:42.26 1:27.40 1:42.26
22 Mikayla Atwood Senior Cardinal Gibbons 1:53.19 1:07.56 1:27.74 1:02.30
23 Alex Rivers Junior Unattached 1:02.08 1:52.63 1:28.68 1:03.85
24 India Alston Junior Hobbton 1:37.66 1:42.99 1:28.78 1:35.00
25 Diamond Kent Junior Garner 1:13.41 1:19.75 1:30.62 1:52.37
26 Anyha Goode Sophomore Unattached 1:10.75 1:05.31 1:30.70 1:13.47
27 Makayla McDonald   Unattached 1:33.48 1:23.49 1:30.75 1:22.59
28 Imari Deloatch Freshman Hillside 1:14.56 1:20.01 1:30.92 1:36.38
29 Benae Clardy Senior Vance, Z. B. 1:04.60 1:57.37 1:30.98 1:24.62
30 Kendall Rowland Freshman Cardinal Gibbons 1:44.06 1:09.38 1:31.28 1:52.28
31 Khadijah Woods Sophomore East Mecklenburg 1:17.69 1:14.04 1:31.40 1:29.58
32 Clinya Shells Sophomore North Forsyth 1:30.87 1:13.43 1:31.78 1:20.77
33 Alexandra Ellison Junior Cary Academy 1:22.85 1:37.58 1:32.05 1:31.13
34 Sokhna Fall Junior Reagan 1:43.51 1:05.62 1:32.42 1:04.70
35 Anhai Peoples Freshman Lexington 1:27.75 1:32.42 1:33.35 1:11.88
36 Natalie Torres Junior Independence 1:57.97 1:30.82 1:33.62 1:06.47
37 Casey Green Junior Mallard Creek 1:32.05 1:19.84 1:33.92 1:17.96
38 Mykala Hamilton Junior Unattached 1:27.40 1:29.28 1:33.97 1:42.43
39 Allyson Lee Freshman Central Academy 1:17.55 1:16.61 1:34.57 1:27.95
40 Mishell Regil-Perez Senior West Carteret 1:53.49 1:51.60 1:34.57 1:57.27
41 Rachel Stern Senior Enloe 1:12.87 1:28.01 1:34.63 1:11.92
42 Nicole Yapp Sophomore Durham School of the Arts 1:39.68 1:50.12 1:34.93 1:18.80
43 Kyle MacLellan Freshman Central Academy 2:02.63 1:14.15 1:35.06 1:24.61
44 Eleanor Morris-Benedict Freshman Durham School of the Arts 1:16.15 1:59.53 1:36.39 1:57.60
45 Malaysia Smith Sophomore Lexington 1:40.26 1:09.12 1:37.34 2:02.65
46 Kaitlyn Tapp Freshman Porter Ridge 1:22.32 1:17.42 1:37.99 1:22.32
47 Timia Beckham Freshman West Mecklenburg 1:10.18 2:00.59 1:38.84 1:31.93
48 Aaliyah Holloway Junior Durham School of the Arts 2:02.71 2:05.70 1:39.76 1:58.72
49 Chelsea Lee Freshman Hoke 1:50.74 2:11.06 1:41.59 1:56.83
50 Katie Gerhardt Junior Richlands 1:38.63 1:43.82 1:43.82 1:20.98
51 Chloe Falcone Freshman Richlands 2:04.58 1:50.85 1:45.57 1:20.24
  Beasley Gordon Sophomore Myers Park DQ DQ DQ DQ
  Essence McGee Senior East Mecklenburg DNF DNF DNF DNF
  Jonah Ross Junior Garner DNS DNS DNS DNS
Girls' 500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
28 Imari Deloatch Freshman Hillside 1:45.47 1:30.92 1:19.10 1:41.83
39 Allyson Lee Freshman Central Academy 1:51.60 1:34.57 1:23.23 1:27.95
41 Rachel Stern Senior Enloe 1:10.03 1:34.63 1:38.42 1:36.53
43 Kyle MacLellan Freshman Central Academy 1:55.98 1:35.06 1:37.92 1:47.42
50 Katie Gerhardt Junior Richlands 1:47.98 1:43.82 1:26.17 1:27.21
51 Chloe Falcone Freshman Richlands 1:23.40 1:45.57 2:17.24 2:02.47
Girls' 500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
29 Benae Clardy Senior Vance, Z. B. 1:35.53 1:26.44 1:18.25 1:09.15 1:47.36 1:30.98 1:47.36
34 Sokhna Fall Junior Reagan 1:33.35 1:28.73 1:57.38 1:34.27 1:20.41 1:32.42 1:20.41
42 Nicole Yapp Sophomore Durham School of the Arts 1:50.12 2:00.57 1:30.19 1:12.15 1:40.63 1:34.93 1:15.00
45 Malaysia Smith Sophomore Lexington 1:40.26 1:25.66 1:19.82 1:19.82 1:17.88 1:37.34 1:50.00
46 Kaitlyn Tapp Freshman Porter Ridge 2:06.41 2:06.41 1:11.54 1:26.24 1:29.17 1:37.99 1:10.56
48 Aaliyah Holloway Junior Durham School of the Arts 1:09.84 2:05.70 1:10.83 1:09.84 1:31.78 1:39.76 1:46.75
Girls' 500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
26 Anyha Goode Sophomore Unattached 1:04.40 1:41.59 1:30.70 1:09.84 1:43.40
31 Khadijah Woods Sophomore East Mecklenburg 1:13.12 1:21.35 1:31.40 1:50.60 1:50.60
35 Anhai Peoples Freshman Lexington 1:43.62 1:49.22 1:33.35 1:43.62 1:50.16
36 Natalie Torres Junior Independence 1:26.13 1:17.71 1:33.62 1:43.92 1:38.31
44 Eleanor Morris-Benedict Freshman Durham School of the Arts 1:18.08 2:05.31 1:36.39 1:46.03 1:45.07
  Essence McGee Senior East Mecklenburg DNF DNF DNF DNF DNF
Girls' 500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
19 Maleia Smith Senior Croatan 1:04.89 1:15.28 1:18.74 1:26.52 1:48.15 1:51.61
20 Jireh Pinkney Junior West Mecklenburg 1:44.87 1:16.27 1:28.41 1:26.67 1:38.81 1:46.61
25 Diamond Kent Junior Garner 1:42.40 1:42.40 1:22.47 1:30.62 1:46.03 1:09.78
27 Makayla McDonald   Unattached 1:45.27 1:07.16 1:18.96 1:30.75 1:22.59 1:08.07
40 Mishell Regil-Perez Senior West Carteret 1:17.55 1:22.28 1:35.52 1:34.57 1:23.23 1:41.19
47 Timia Beckham Freshman West Mecklenburg 1:40.82 1:17.10 1:34.89 1:38.84 1:44.77 1:38.84
Girls' 500 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
16 Andrea Robinson Senior Garner 1:25.74 1:32.60 1:37.75 1:15.46 1:05.17 1:08.60
17 Kai Mawougbe Senior Providence Day School 1:25.95 1:37.13 1:46.58 1:05.33 1:13.06 1:35.41
18 Emily Ritchie Freshman Providence Day School 1:26.32 1:36.68 1:20.28 1:28.05 1:34.96 1:32.37
24 India Alston Junior Hobbton 1:28.78 1:12.80 1:51.87 1:30.56 1:14.58 1:49.20
32 Clinya Shells Sophomore North Forsyth 1:31.78 1:49.22 1:05.17 1:45.55 1:46.47 1:17.10
37 Casey Green Junior Mallard Creek 1:33.92 1:32.98 1:32.05 1:36.74 1:13.26 1:19.84
Girls' 500 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
7 Isha Hawkins Senior Mallard Creek 1:25.52 1:06.61 1:22.23
13 Erin Outlaw Senior West Carteret 1:11.19 1:16.27 1:24.74
15 Tanniya Womack Junior Harding 1:13.66 59.96 1:25.65
23 Alex Rivers Junior Unattached 1:08.29 1:30.46 1:28.68
33 Alexandra Ellison Junior Cary Academy 1:26.53 1:57.83 1:32.05
38 Mykala Hamilton Junior Unattached 1:13.30 1:11.42 1:33.97
Girls' 500 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
8 Ela Lucas Junior East Chapel Hill 1:23.07 1:21.41 1:14.77 1:38.86
10 Gabrielle Thomas Freshman Mallard Creek 1:23.73 1:26.25 1:21.22 59.45
12 Ebin Matthews Senior West Mecklenburg 1:24.13 1:44.33 1:30.86 1:43.48
14 Ani Judd Junior Unattached 1:25.18 1:47.33 1:20.07 1:46.48
21 T'Kye Presley Sophomore Unattached 1:27.40 1:21.29 1:08.18 1:46.63
49 Chelsea Lee Freshman Hoke 1:41.59 1:32.45 1:34.48 1:13.15
Girls' 500 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Ella Mainwaring-Foster Junior Providence 1:38.15 1:04.63 1:19.79 1:19.00 1:08.62 1:42.14
9 Camryn Taylor Junior Providence Day School 1:14.28 1:15.95 1:23.46 1:43.49 1:22.63 1:33.48
11 Tracey Manigault Senior Unattached 1:22.14 1:25.49 1:23.81 1:48.12 1:23.81 1:39.74
30 Kendall Rowland Freshman Cardinal Gibbons 1:26.72 1:32.20 1:31.28 1:14.85 1:08.46 1:34.02
  Beasley Gordon Sophomore Myers Park DQ DQ DQ DQ DQ DQ
  Jonah Ross Junior Garner DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Girls' 500 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kayla Davis Freshman Unattached 1:12.70 1:09.07 1:15.61 1:21.43 1:08.34 1:25.06
2 Kyna Robinson Senior Unattached 1:16.44 1:33.26 1:10.33 1:28.67 1:02.68 1:24.85
4 Lenah Proctor Senior Unattached 1:20.71 58.12 1:40.89 1:02.96 1:11.84 1:40.08
5 Nimeesha Coleman Junior Providence 1:21.28 1:09.90 1:29.41 1:23.72 1:13.97 1:31.04
6 Kaleigh Hanson Senior Croatan 1:21.85 1:11.21 1:01.39 1:12.03 1:12.03 1:25.95
22 Mikayla Atwood Senior Cardinal Gibbons 1:27.74 1:32.13 1:28.62 1:33.01 1:07.56 1:04.05