May 11-12, 2018
|
Winona State - Winona, MN

Women's 3000 Steeplechase

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jaiden Schuette JR-3 U-Mary 10:42.78 10
2 Emma Hafdahl SO-2 U-Mary 10:55.99 8
3 Meaghan Borowski SR-4 Minnesota-Duluth 10:58.14 6
4 Courtney Hottovy JR-3 Augustana (S.D.) 11:00.73 5
5 Claire Boersma FR-1 Augustana (S.D.) 11:02.18 4
6 Raissa Hansen SR-4 Winona State 11:03.85 3
7 McKenzie Fortier SR-4 Winona State 11:18.58 2
8 Samantha Huether SR-4 Minot State 11:21.03 1
9 Amber Seidenkranz SR-4 Minnesota-Duluth 11:28.49 -
10 Gabriella Brinkley FR-1 Minnesota-Duluth 11:29.91 -
11 Kylie Herlihy SR-4 Sioux Falls 11:30.22 -
12 Paige Larson JR-3 Northern State 11:30.34 -
13 Nikki Staffen SO-2 Winona State 11:33.51 -
14 Becca Goertzen JR-3 Sioux Falls 11:33.61 -
15 Lindsey Gast SR-4 Northern State 11:46.74 -
16 Chrissy Lofgren SO-2 St. Cloud State 11:49.02 -
17 Makenzie Smith SR-4 MSU-Moorhead 11:50.84 -
18 Elizabeth Schlafke SO-2 Minnesota-Duluth 11:51.27 -
19 Kara Lindberg FR-1 Concordia-St. Paul 11:51.91 -
20 Livia Wallace FR-1 Northern State 11:53.32 -
21 Megan Stuart JR-3 Minnesota-Duluth 12:00.79 -
22 Alyssa Weber JR-3 Upper Iowa 12:17.71 -
23 Jamie Herridge FR-1 St. Cloud State 12:40.85 -
24 Tasha Bennett SO-2 Concordia-St. Paul 12:52.40 -
25 Ashley Herdering FR-1 Bemidji State 13:27.81 -
26 Zia Matti SR-4 St. Cloud State 13:29.86 -
27 Lucy Syverson FR-1 Upper Iowa 14:00.25 -
Women's 3000 Steeplechase Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Gabriella Brinkley FR-1 Minnesota-Duluth 11:29.91 -
15 Lindsey Gast SR-4 Northern State 11:46.74 -
17 Makenzie Smith SR-4 MSU-Moorhead 11:50.84 -
18 Elizabeth Schlafke SO-2 Minnesota-Duluth 11:51.27 -
20 Livia Wallace FR-1 Northern State 11:53.32 -
21 Megan Stuart JR-3 Minnesota-Duluth 12:00.79 -
22 Alyssa Weber JR-3 Upper Iowa 12:17.71 -
23 Jamie Herridge FR-1 St. Cloud State 12:40.85 -
24 Tasha Bennett SO-2 Concordia-St. Paul 12:52.40 -
25 Ashley Herdering FR-1 Bemidji State 13:27.81 -
26 Zia Matti SR-4 St. Cloud State 13:29.86 -
27 Lucy Syverson FR-1 Upper Iowa 14:00.25 -
Women's 3000 Steeplechase Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jaiden Schuette JR-3 U-Mary 13:23.48 11:34.21 10:29.93 12:51.34 10:42.78 11:02.07 10
2 Emma Hafdahl SO-2 U-Mary 12:08.15 12:21.27 8:44.80 7:45.76 10:55.99 14:12.79 8
3 Meaghan Borowski SR-4 Minnesota-Duluth 12:03.96 8:59.68 8:00.45 12:17.12 10:58.14 10:18.66 6
4 Courtney Hottovy JR-3 Augustana (S.D.) 13:45.92 7:42.51 12:46.45 9:54.66 11:00.73 13:26.09 5
5 Claire Boersma FR-1 Augustana (S.D.) 11:02.18 7:43.53 10:42.32 9:16.24 11:02.18 12:28.27 4
6 Raissa Hansen SR-4 Winona State 13:09.99 11:23.77 10:50.58 10:50.58 11:03.85 11:23.77 3
7 McKenzie Fortier SR-4 Winona State 9:57.15 12:53.59 11:38.94 13:13.94 11:18.58 8:01.80 2
8 Samantha Huether SR-4 Minot State 14:24.91 13:30.43 13:10.00 10:06.12 11:21.03 13:30.43 1
9 Amber Seidenkranz SR-4 Minnesota-Duluth 13:11.77 11:28.49 11:07.84 13:18.65 11:28.49 8:08.83 -
11 Kylie Herlihy SR-4 Sioux Falls 11:23.32 14:57.29 9:39.79 13:13.76 11:30.22 13:06.85 -
12 Paige Larson JR-3 Northern State 10:14.41 14:50.54 11:02.73 14:57.45 11:30.34 8:51.57 -
13 Nikki Staffen SO-2 Winona State 12:08.19 10:03.36 12:49.80 10:24.16 11:33.51 13:59.15 -
14 Becca Goertzen JR-3 Sioux Falls 12:22.17 8:33.28 9:28.76 14:27.02 11:33.61 14:40.89 -
16 Chrissy Lofgren SO-2 St. Cloud State 12:24.48 14:39.19 15:07.55 8:30.50 11:49.02 11:06.48 -
19 Kara Lindberg FR-1 Concordia-St. Paul 9:58.01 10:47.84 13:38.70 11:51.91 11:51.91 11:59.03 -