April 21-22, 2018
|
UW-La Crosse - La Crosse, WI

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
0 Bit Klecker   Unattached 4:16.41 6:23.14 4:54.72 5:50.72 -
0 Abby Kohut-Jackson FR-1 Unattached 3:56.21 4:29.17 4:34.66 4:40.16 -
0 Anastasia Korzenowski   Unattached 3:24.00 6:08.33 4:43.33 4:57.50 -
0 Olivia Hummel   Unattached 4:36.79 5:23.38 4:34.05 5:09.68 -
0 Sarah Werking FR-1 Unattached 6:17.86 3:45.50 5:04.72 5:10.82 -
0 Molly Eastman JR-3 Unattached 3:36.64 5:23.54 4:41.34 4:41.34 -
0 Ally Smith SO-2 Unattached 4:04.52 4:18.90 4:47.66 4:27.53 -
0 Jaycie Thomsen   Unattached 4:13.65 3:42.30 4:45.00 5:53.40 -
1 Erin Baker JR-3 Minnesota State 5:03.19 5:44.16 4:33.14 4:55.00 10
2 Anna Rogahn SO-2 Winona State 4:55.71 4:25.31 4:36.36 5:20.58 8
3 Mel Becker SR-4 Wis.-Eau Claire 5:25.19 5:33.53 4:37.94 5:25.19 6
4 Raissa Hansen SR-4 Winona State 5:04.84 5:41.20 4:39.67 4:56.45 5
5 Rachel Atchison SR-4 Wis.-La Crosse 3:16.66 4:35.33 4:40.94 5:25.89 4
6 Hanna Reed JR-3 Wis.-Eau Claire 4:46.30 3:32.60 4:43.46 4:20.79 3
7 Libby Brugger SO-2 Wis.-La Crosse 4:13.75 5:33.58 4:45.11 3:39.54 2
8 Rachel Crawford JR-3 Minnesota State 4:37.46 5:17.51 4:46.04 4:08.86 1
9 Emma Drangstveit FR-1 Wis.-Eau Claire 4:24.24 4:07.00 4:47.21 3:49.77 -
10 Sadie Kroll SR-4 Wis.-La Crosse 5:19.14 5:42.14 4:47.51 5:16.27 -
11 Carisa Weyenberg SO-2 Minnesota State 3:23.06 4:03.67 4:50.08 4:38.48 -
12 Taylor Lather SR-4 Wis.-Eau Claire 3:55.29 3:43.67 4:50.48 5:51.48 -
13 Marta Dzundza JR-3 Wis.-Parkside 4:01.12 4:38.88 4:50.50 6:08.94 -
14 Katie Repka SR-4 Wis.-Stout 3:23.49 4:01.28 4:50.69 3:35.11 -
15 McKenzie Carper SR-4 Winona State 5:22.96 4:33.50 4:50.95 4:48.04 -
16 Lizzy Cisewski FR-1 Wis.-Eau Claire 3:59.06 4:45.70 4:51.53 6:07.33 -
17 Mallory Tharp SR-4 Wis.-La Crosse 4:16.79 3:44.69 4:51.80 6:19.34 -
18 Amanda Johnson SO-2 Wis.-Parkside 5:59.62 4:11.44 4:52.37 3:48.05 -
19 Mackenzie Keller-Miller SR-4 Wis.-La Crosse 3:25.06 5:36.89 4:52.94 5:13.45 -
20 Lily Paul JR-3 Minnesota State 6:14.01 4:19.16 4:54.49 5:56.34 -
21 Lexie Chambers FR-1 Wis.-Eau Claire 4:54.61 4:45.78 4:54.61 4:04.53 -
22 Katie George JR-3 Wis.-Eau Claire 4:40.15 5:53.87 4:54.89 6:08.62 -
23 Hannah Beilke JR-3 Wis.-La Crosse 6:12.62 3:41.80 4:55.73 3:53.63 -
24 Katelyn Moore FR-1 Wis.-River Falls 3:35.92 4:02.54 4:55.78 4:38.04 -
25 Natalie Fober SO-2 Wartburg 6:10.54 4:06.04 4:56.43 4:35.68 -
26 Ivy Glade FR-1 Minnesota State 5:13.60 5:37.49 4:58.66 5:10.61 -
27 Amanda Vandenplas SO-2 Wis.-Oshkosh 4:31.93 5:13.77 4:58.82 5:22.73 -
28 Sylvia Lechnir SO-2 Wis.-Stout 5:26.21 6:17.08 4:59.27 4:38.33 -
29 Jena Hauch FR-1 St. Olaf 4:41.52 5:23.45 4:59.49 4:50.51 -
30 Emma Malooly FR-1 Wis.-La Crosse 3:55.17 4:49.43 5:01.49 4:46.42 -
31 Emmy Farago FR-1 Wis.-River Falls 5:54.23 6:03.32 5:02.76 5:14.87 -
32 Lisa Fisher SO-2 St. Olaf 4:16.58 6:06.54 5:05.45 5:08.51 -
33 Brittany Staab SO-2 Wis.-Stout 5:51.86 6:07.16 5:05.96 5:18.20 -
34 Samantha Harding JR-3 Wis.-La Crosse 3:49.68 4:35.61 5:06.23 6:01.36 -
35 Mackenzie Dockendorf JR-3 Minnesota State 4:36.00 4:08.40 5:06.66 4:51.33 -
36 Megan Serratore JR-3 Minnesota State 5:41.94 5:29.62 5:08.05 3:54.12 -
37 Natalie Nowatzke FR-1 Winona State 3:39.84 6:33.23 5:09.63 4:01.52 -
38 Maddy Kammerer SO-2 Wis.-Parkside 5:58.91 6:30.12 5:12.09 5:08.97 -
39 Danielle Franke SO-2 Saint Mary's (Minn.) 4:28.82 5:15.71 5:12.58 6:08.85 -
40 Alicia Berkenes SR-4 Saint Mary's (Minn.) 6:29.10 4:45.55 5:13.79 4:11.04 -
41 Jacque Garza FR-1 Wartburg 5:33.22 4:27.20 5:14.35 4:17.77 -
42 Michelle Pigg SO-2 Wis.-Parkside 5:19.24 5:47.69 5:16.08 5:38.21 -
43 Maria Sabourin JR-3 Winona State 5:26.37 6:49.57 5:19.97 6:14.37 -
44 Sarah Turpen FR-1 Minnesota State 4:51.36 4:54.60 5:23.73 4:06.04 -
45 Erica Leisen FR-1 Wis.-Oshkosh 7:01.09 6:12.50 5:23.91 5:53.07 -
46 Bailey Hlavachek SR-4 Winona State 6:19.52 5:56.81 5:24.37 4:19.50 -
47 Ellen Kemp FR-1 St. Olaf 4:47.94 4:25.04 5:27.20 6:35.92 -
48 Elissa Krause SO-2 St. Olaf 4:31.93 5:30.90 5:27.62 5:27.62 -
49 Mathea Brink SO-2 Wis.-Superior 6:41.93 4:16.98 5:29.45 5:32.75 -
50 Molly Sweet SO-2 Saint Mary's (Minn.) 5:05.46 5:22.06 5:32.02 5:35.34 -
51 Allie Chen FR-1 Wis.-Oshkosh 4:46.59 6:56.55 5:33.24 4:16.60 -
52 Alaina Manthey JR-3 Wis.-Superior 6:32.83 5:59.26 5:35.75 7:06.41 -
53 Tayah Cunningham FR-1 Wis.-Oshkosh 7:07.27 6:57.18 5:36.43 4:05.60 -
54 Lauren Mickley SO-2 Wis.-Stout 6:29.92 5:48.87 5:42.03 7:17.80 -
55 Haruka Hamanaka FR-1 Wis.-Superior 5:02.24 7:23.05 5:43.45 7:02.45 -
56 Clare Davison FR-1 Wartburg 6:54.90 6:41.07 5:45.75 6:51.45 -
57 Maddie Bollig SO-2 Saint Mary's (Minn.) 5:49.97 4:36.48 5:49.97 7:24.47 -
58 Rebekah Crail FR-1 St. Olaf 7:30.43 6:43.96 5:57.48 7:37.58 -
59 Claire Doyle SO-2 Viterbo 6:37.89 6:45.69 6:30.08 5:35.47 -
60 Hannah Kivela FR-1 Wis.-Superior 8:20.89 7:41.76 6:31.32 6:23.50 -
61 Caeles Garvey FR-1 Viterbo 8:07.73 4:50.22 6:43.08 7:31.45 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
0 Bit Klecker   Unattached 4:54.72 4:04.62 -
0 Ally Smith SO-2 Unattached 4:47.66 4:47.66 -
0 Jaycie Thomsen   Unattached 4:45.00 5:59.10 -
0 Molly Eastman JR-3 Unattached 4:41.34 4:55.41 -
0 Olivia Hummel   Unattached 4:34.05 5:20.64 -
0 Abby Kohut-Jackson FR-1 Unattached 4:34.66 4:48.40 -
0 Anastasia Korzenowski   Unattached 4:43.33 4:37.67 -
1 Erin Baker JR-3 Minnesota State 4:33.14 5:49.62 10
2 Anna Rogahn SO-2 Winona State 4:36.36 5:42.69 8
3 Mel Becker SR-4 Wis.-Eau Claire 4:37.94 4:37.94 6
4 Raissa Hansen SR-4 Winona State 4:39.67 4:28.49 5
5 Rachel Atchison SR-4 Wis.-La Crosse 4:40.94 4:10.04 4
6 Hanna Reed JR-3 Wis.-Eau Claire 4:43.46 3:32.60 3
7 Libby Brugger SO-2 Wis.-La Crosse 4:45.11 5:33.58 2
10 Sadie Kroll SR-4 Wis.-La Crosse 4:47.51 5:53.64 -
15 McKenzie Carper SR-4 Winona State 4:50.95 5:05.50 -
16 Lizzy Cisewski FR-1 Wis.-Eau Claire 4:51.53 5:52.76 -
18 Amanda Johnson SO-2 Wis.-Parkside 4:52.37 4:46.53 -
36 Megan Serratore JR-3 Minnesota State 5:08.05 4:21.85 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
0 Sarah Werking FR-1 Unattached 5:04.72 4:15.97 -
8 Rachel Crawford JR-3 Minnesota State 4:46.04 4:03.14 1
9 Emma Drangstveit FR-1 Wis.-Eau Claire 4:47.21 4:21.37 -
11 Carisa Weyenberg SO-2 Minnesota State 4:50.08 4:32.68 -
12 Taylor Lather SR-4 Wis.-Eau Claire 4:50.48 3:58.20 -
13 Marta Dzundza JR-3 Wis.-Parkside 4:50.50 4:59.22 -
14 Katie Repka SR-4 Wis.-Stout 4:50.69 4:24.53 -
17 Mallory Tharp SR-4 Wis.-La Crosse 4:51.80 5:26.82 -
19 Mackenzie Keller-Miller SR-4 Wis.-La Crosse 4:52.94 5:57.39 -
21 Lexie Chambers FR-1 Wis.-Eau Claire 4:54.61 3:26.23 -
23 Hannah Beilke JR-3 Wis.-La Crosse 4:55.73 4:26.16 -
24 Katelyn Moore FR-1 Wis.-River Falls 4:55.78 6:06.77 -
25 Natalie Fober SO-2 Wartburg 4:56.43 3:57.15 -
29 Jena Hauch FR-1 St. Olaf 4:59.49 5:59.39 -
30 Emma Malooly FR-1 Wis.-La Crosse 5:01.49 4:04.21 -
34 Samantha Harding JR-3 Wis.-La Crosse 5:06.23 4:14.17 -
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Lily Paul JR-3 Minnesota State 4:54.49 -
22 Katie George JR-3 Wis.-Eau Claire 4:54.89 -
26 Ivy Glade FR-1 Minnesota State 4:58.66 -
27 Amanda Vandenplas SO-2 Wis.-Oshkosh 4:58.82 -
28 Sylvia Lechnir SO-2 Wis.-Stout 4:59.27 -
31 Emmy Farago FR-1 Wis.-River Falls 5:02.76 -
32 Lisa Fisher SO-2 St. Olaf 5:05.45 -
33 Brittany Staab SO-2 Wis.-Stout 5:05.96 -
35 Mackenzie Dockendorf JR-3 Minnesota State 5:06.66 -
37 Natalie Nowatzke FR-1 Winona State 5:09.63 -
38 Maddy Kammerer SO-2 Wis.-Parkside 5:12.09 -
39 Danielle Franke SO-2 Saint Mary's (Minn.) 5:12.58 -
40 Alicia Berkenes SR-4 Saint Mary's (Minn.) 5:13.79 -
41 Jacque Garza FR-1 Wartburg 5:14.35 -
43 Maria Sabourin JR-3 Winona State 5:19.97 -
46 Bailey Hlavachek SR-4 Winona State 5:24.37 -
Women's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
42 Michelle Pigg SO-2 Wis.-Parkside 5:09.76 6:22.46 6:16.14 4:09.71 4:06.55 5:16.08 6:41.43 -
44 Sarah Turpen FR-1 Minnesota State 4:44.89 4:22.23 4:51.36 5:33.45 6:51.14 5:23.73 6:05.82 -
45 Erica Leisen FR-1 Wis.-Oshkosh 5:17.44 4:19.13 3:49.98 5:07.72 3:46.74 5:23.91 4:41.81 -
47 Ellen Kemp FR-1 St. Olaf 4:08.68 5:01.03 5:17.39 3:58.86 6:09.74 5:27.20 3:58.86 -
48 Elissa Krause SO-2 St. Olaf 5:27.62 6:06.94 4:18.82 4:22.10 4:51.59 5:27.62 6:16.77 -
49 Mathea Brink SO-2 Wis.-Superior 5:39.34 4:10.39 6:41.93 6:55.11 5:49.22 5:29.45 4:23.56 -
50 Molly Sweet SO-2 Saint Mary's (Minn.) 4:18.98 4:05.70 4:02.38 6:08.55 6:25.15 5:32.02 4:18.98 -
51 Allie Chen FR-1 Wis.-Oshkosh 4:46.59 5:33.24 5:43.24 4:56.59 6:36.56 5:33.24 5:16.58 -
52 Alaina Manthey JR-3 Wis.-Superior 7:09.76 5:02.18 6:52.98 6:39.55 5:25.68 5:35.75 4:55.46 -
53 Tayah Cunningham FR-1 Wis.-Oshkosh 5:16.25 5:02.79 5:39.80 4:59.43 4:35.88 5:36.43 6:26.90 -
54 Lauren Mickley SO-2 Wis.-Stout 6:50.44 4:26.79 4:16.53 6:23.08 4:37.05 5:42.03 6:26.50 -
55 Haruka Hamanaka FR-1 Wis.-Superior 7:19.62 7:26.49 6:48.71 6:52.14 4:17.59 5:43.45 4:58.81 -
56 Clare Davison FR-1 Wartburg 5:56.13 5:52.67 5:59.58 5:28.47 6:20.33 5:45.75 7:26.02 -
57 Maddie Bollig SO-2 Saint Mary's (Minn.) 6:21.47 6:45.97 4:29.48 4:29.48 5:18.48 5:49.97 4:43.48 -
58 Rebekah Crail FR-1 St. Olaf 5:43.18 6:40.38 6:58.26 7:44.73 4:28.11 5:57.48 6:01.06 -
59 Claire Doyle SO-2 Viterbo 5:00.37 6:57.39 6:02.78 5:15.97 7:12.99 6:30.08 7:12.99 -
60 Hannah Kivela FR-1 Wis.-Superior 7:02.63 5:16.97 5:05.23 7:41.76 8:01.33 6:31.32 7:37.85 -
61 Caeles Garvey FR-1 Viterbo 7:39.52 5:54.71 6:18.90 7:55.64 7:55.64 6:43.08 5:50.68 -