April 18-21, 2018
|
Kansas-Rock Chalk Park - Lawrence, KS

Girls 800m Run High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ally Ryan Senior Jenks 2:14.27 2:11.59 2:38.44 1:54.13 1:54.13 2:47.84 2:35.76
2 Lainey Quandt Junior Bentonville 2:17.74 1:59.84 1:59.84 2:12.23 1:55.71 2:50.80 2:54.93
3 Madelynn Hill Junior Liberty 2:17.97 1:43.48 2:31.77 2:13.83 2:00.04 2:22.11 2:02.80
4 Emma Roth Senior Park Hill South 2:18.55 2:32.41 2:53.19 1:42.53 1:56.39 2:37.95 1:55.00
5 Halle Johnson Senior Bennington 2:18.63 2:17.25 2:10.32 2:21.41 2:03.38 2:18.63 1:43.98
6 Evann Seratte Junior Lawrence 2:19.72 1:40.60 2:57.45 2:25.31 1:43.40 1:54.57 2:47.67
7 Aubrey Anderson Sophomore Lakeland 2:20.15 2:35.57 2:04.74 2:53.79 2:46.78 1:57.73 2:57.99
8 Taiya Shelby Senior Park Hill 2:20.93 1:56.98 1:51.34 1:41.47 2:09.66 2:50.53 1:40.06
9 Delaney Kemp Junior Mill Valley 2:22.27 1:42.44 2:05.20 3:04.96 1:50.97 2:08.05 2:03.78
10 Paige McDaniel Junior Wellsville 2:22.36 1:42.50 2:02.43 1:43.93 2:33.75 2:53.68 1:49.62
11 Claire Morrill Senior Notre Dame (Cape Girardeau) 2:23.14 1:40.20 2:24.58 2:28.87 2:27.44 2:40.32 2:17.42
12 Claire Ayers Junior Washington 2:23.91 2:32.55 1:58.01 3:07.09 2:54.14 2:32.55 2:19.60
13 Olivia Sovereign Junior OP-St. Thomas Aquinas 2:24.20 3:06.02 1:45.27 2:22.76 1:52.48 2:12.67 1:53.92
14 Jayme Opdahl Freshman Blue Springs South 2:24.30 2:24.30 2:53.16 1:41.01 2:25.75 2:09.87 2:11.32
15 Alexa Brugere Senior Francis Howell 2:24.39 2:38.83 2:37.39 1:54.07 2:35.95 2:50.38 3:06.27
16 Molly Haymaker Sophomore Mill Valley 2:25.36 3:08.97 2:07.92 2:05.01 2:39.90 1:51.93 2:39.90
17 Faith Little Junior Holton-Jackson Heights 2:25.46 2:00.74 2:28.37 2:16.74 2:06.55 2:24.01 2:26.92
18 Saige Peterson Senior Smith-Cotton 2:25.66 2:40.23 2:32.95 2:30.03 1:50.71 3:06.45 2:16.92
19 Natalie Beiter Junior Baldwin 2:26.29 2:48.24 2:35.07 2:52.63 2:11.67 2:11.67 1:59.96
20 Samantha Vermetten Sophomore Valley Heights 2:26.33 2:11.70 2:05.85 2:29.26 2:40.97 2:05.85 2:16.09
21 Carson Pierce Senior Maize 2:26.78 1:54.49 2:07.70 1:53.02 1:57.43 2:38.53 2:19.45
22 Katie Bean Senior Smithville 2:27.11 1:47.39 2:16.82 3:03.89 2:37.41 1:48.87 2:46.24
23 Paige Tweihaus Freshman Jenks 2:27.36 2:27.36 2:09.68 2:09.68 2:05.26 1:49.05 2:12.63
24 Camilla Roy Senior Webb City 2:28.05 2:14.73 2:20.65 2:36.94 2:25.09 2:11.77 2:08.81
25 Aubrey Schmidt Senior Washington 2:28.49 1:52.86 2:25.52 2:44.83 2:00.28 2:16.61 2:21.07
26 Jillian Skalicky Freshman Bartlesville 2:29.15 2:39.59 2:41.09 2:50.04 2:39.59 2:02.31 2:57.49
27 Eleanor Hlobik Sophomore Shawnee Mission East 2:31.20 1:57.94 2:13.06 3:16.56 1:57.94 1:50.38 2:37.25
28 Maggie May Freshman Francis Howell 2:31.36 2:08.66 2:10.17 2:58.61 2:32.88 2:58.61 3:12.23
29 Laurana Mitchell Junior Raymore-Peculiar 2:32.14 3:11.70 2:29.10 2:06.28 2:59.53 2:44.32 2:19.97
30 Katie Horyna Sophomore Liberal 2:33.08 2:54.52 2:07.06 2:48.39 2:54.52 2:30.02 2:57.58
31 Hailey Alvis Senior Fort Osage 2:33.33 2:54.80 1:56.53 2:16.47 2:11.87 3:11.67 2:33.33
32 Mikala Bourquin Sophomore Olathe-West 2:36.08 2:54.81 2:51.69 2:12.67 3:08.86 2:37.64 2:20.48
33 Hannah Brown Senior Lee's Summit West 2:37.41 2:31.12 2:57.88 3:01.03 3:05.75 2:20.10 2:42.14
Girls 800m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
12 Claire Ayers Junior Washington 2:00.89 2:02.33 2:23.91
14 Jayme Opdahl Freshman Blue Springs South 2:18.53 2:25.75 2:24.30
15 Alexa Brugere Senior Francis Howell 1:49.74 2:24.39 2:24.39
16 Molly Haymaker Sophomore Mill Valley 2:15.19 2:48.62 2:25.36
19 Natalie Beiter Junior Baldwin 3:02.87 2:33.61 2:26.29
21 Carson Pierce Senior Maize 2:51.74 3:00.54 2:26.78
28 Maggie May Freshman Francis Howell 1:45.96 1:55.04 2:31.36
30 Katie Horyna Sophomore Liberal 2:02.47 3:11.35 2:33.08
32 Mikala Bourquin Sophomore Olathe-West 2:56.37 2:48.57 2:36.08
33 Hannah Brown Senior Lee's Summit West 2:50.01 2:04.36 2:37.41
Girls 800m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
9 Delaney Kemp Junior Mill Valley 2:50.73 2:09.47 2:22.27
10 Paige McDaniel Junior Wellsville 1:58.16 2:30.91 2:22.36
13 Olivia Sovereign Junior OP-St. Thomas Aquinas 1:45.27 2:41.51 2:24.20
17 Faith Little Junior Holton-Jackson Heights 2:56.01 2:47.28 2:25.46
20 Samantha Vermetten Sophomore Valley Heights 2:11.70 2:55.60 2:26.33
22 Katie Bean Senior Smithville 2:27.11 1:56.22 2:27.11
23 Paige Tweihaus Freshman Jenks 2:12.63 1:56.42 2:27.36
25 Aubrey Schmidt Senior Washington 2:29.98 2:03.25 2:28.49
26 Jillian Skalicky Freshman Bartlesville 2:03.80 2:05.29 2:29.15
27 Eleanor Hlobik Sophomore Shawnee Mission East 2:35.74 3:02.96 2:31.20
29 Laurana Mitchell Junior Raymore-Peculiar 2:09.32 2:45.84 2:32.14
31 Hailey Alvis Senior Fort Osage 2:47.13 2:21.07 2:33.33
Girls 800m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ally Ryan Senior Jenks 2:50.53 2:46.50 1:33.99 2:14.27 2:02.19 2:11.59
2 Lainey Quandt Junior Bentonville 1:40.55 2:59.07 2:45.29 2:17.74 1:40.55 2:31.52
3 Madelynn Hill Junior Liberty 2:37.29 2:53.85 2:16.59 2:17.97 2:11.08 1:57.28
4 Emma Roth Senior Park Hill South 2:24.10 1:39.76 2:29.64 2:18.55 1:38.37 2:07.47
5 Halle Johnson Senior Bennington 2:39.43 2:35.27 1:55.07 2:18.63 1:55.07 2:10.32
6 Evann Seratte Junior Lawrence 2:11.34 1:42.00 2:47.67 2:19.72 3:00.24 1:46.19
7 Aubrey Anderson Sophomore Lakeland 2:24.36 2:57.99 2:25.76 2:20.15 2:25.76 2:08.94
8 Taiya Shelby Senior Park Hill 2:11.07 2:39.25 2:43.48 2:20.93 2:37.85 2:23.75
11 Claire Morrill Senior Notre Dame (Cape Girardeau) 2:07.40 2:28.87 1:44.50 2:23.14 2:26.01 2:53.20
18 Saige Peterson Senior Smith-Cotton 3:03.54 2:31.49 1:49.25 2:25.66 1:55.08 2:32.95
24 Camilla Roy Senior Webb City 2:07.33 2:45.82 1:46.60 2:28.05 2:42.86 3:08.03