April 20-21, 2018
|
U. of the South (Sewanee) - Sewanee, TN

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Toler Freyaldenhoven SO-2 Rhodes 3:02.14 3:35.26 4:17.83 2:59.77 5:00.41 3:56.54 10
2 Rodrigo Meade JR-3 Oglethorpe 4:00.42 5:13.27 4:07.70 3:43.42 4:36.84 4:02.84 8
3 Spencer Fields JR-3 Rhodes 3:28.91 4:28.60 4:38.55 4:26.11 4:01.24 4:08.70 6
4 Adam Hearn JR-3 Rhodes 4:06.78 5:19.80 5:24.84 3:31.52 3:23.97 4:11.81 5
5 Nicholas Evans SO-2 Oglethorpe 3:18.13 4:03.85 4:31.79 4:03.85 3:20.67 4:14.01 4
6 Christian Apel SR-4 Centre 5:28.53 3:41.57 5:23.43 3:54.30 5:00.51 4:14.67 3
7 Reece Stevens JR-3 Rhodes 4:27.04 2:59.74 3:56.23 3:02.31 3:58.80 4:16.77 2
8 Cameron Bensley FR-1 Berry 3:31.42 3:21.10 3:21.10 3:31.42 5:01.65 4:17.82 1
9 Nicholas Berardi SO-2 Oglethorpe 4:55.71 5:24.24 4:47.93 3:06.76 4:01.24 4:19.39 -
10 Parker Roberts SO-2 Berry 5:38.16 4:22.73 5:14.75 4:38.33 4:25.33 4:20.12 -
11 Jonathan Vernon SO-2 Oglethorpe 5:39.25 5:31.42 4:02.70 5:10.55 4:39.23 4:20.96 -
12 Keenan Jones JR-3 Centre 4:09.59 3:06.54 5:07.39 4:43.74 3:59.08 4:22.72 -
13 Nathan Riggs SR-4 Centre 5:44.70 4:46.37 5:02.27 3:53.34 5:39.40 4:25.15 -
14 Nathan Andress JR-3 Hendrix 5:31.87 3:08.50 5:07.97 5:34.52 5:07.97 4:25.49 -
15 James Armstrong JR-3 Millsaps 3:37.76 4:55.72 4:28.83 5:14.54 3:18.94 4:28.83 -
16 Matt Towe SO-2 Berry 4:12.58 5:15.05 3:50.86 5:44.92 5:17.76 4:31.59 -
17 Thomas Watson FR-1 Birmingham-Southern 4:21.96 4:13.77 3:54.67 3:51.94 4:57.43 4:32.87 -
18 Aaron Beane SO-2 Birmingham-Southern 3:27.33 4:03.27 4:03.27 3:57.74 3:43.92 4:36.44 -
19 Evan Miller SO-2 Centre 3:47.34 4:34.47 4:53.88 4:48.33 3:22.39 4:37.24 -
20 Tyrone McKinney SO-2 Millsaps 4:21.53 3:53.71 3:53.71 5:19.96 3:56.49 4:38.22 -
21 Austin Fowler SR-4 Berry 5:19.65 3:55.53 3:41.51 3:19.08 5:30.86 4:40.39 -
22 Wilson Blakeman SO-2 Centre 3:48.67 6:01.35 3:23.26 4:56.42 5:44.41 4:42.30 -
23 Benjamin Freeman SO-2 Rhodes 4:59.25 4:19.35 4:05.10 4:30.75 5:02.10 4:45.00 -
24 Jake Hills SO-2 Berry 3:49.97 3:47.10 4:15.84 4:58.96 5:07.59 4:47.46 -
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
6 Christian Apel SR-4 Centre 3:26.29 4:14.67 5:31.07 3
9 Nicholas Berardi SO-2 Oglethorpe 4:40.15 4:19.39 4:06.42 -
12 Keenan Jones JR-3 Centre 5:25.78 4:22.72 4:35.86 -
15 James Armstrong JR-3 Millsaps 3:51.20 4:28.83 4:47.65 -
16 Matt Towe SO-2 Berry 4:20.73 4:31.59 3:50.86 -
17 Thomas Watson FR-1 Birmingham-Southern 3:35.57 4:32.87 3:35.57 -
18 Aaron Beane SO-2 Birmingham-Southern 4:22.62 4:36.44 4:41.97 -
19 Evan Miller SO-2 Centre 5:49.33 4:37.24 3:58.43 -
20 Tyrone McKinney SO-2 Millsaps 5:08.83 4:38.22 5:17.17 -
21 Austin Fowler SR-4 Berry 4:57.22 4:40.39 5:56.10 -
22 Wilson Blakeman SO-2 Centre 4:56.42 4:42.30 5:07.71 -
24 Jake Hills SO-2 Berry 4:53.21 4:47.46 5:47.83 -
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Toler Freyaldenhoven SO-2 Rhodes 3:39.99 4:17.83 5:07.51 4:15.47 3:56.54 10
2 Rodrigo Meade JR-3 Oglethorpe 3:16.70 3:28.85 2:54.85 4:12.56 4:02.84 8
3 Spencer Fields JR-3 Rhodes 3:04.04 3:16.48 3:01.56 3:56.27 4:08.70 6
4 Adam Hearn JR-3 Rhodes 4:42.03 4:26.92 4:24.40 4:57.14 4:11.81 5
5 Nicholas Evans SO-2 Oglethorpe 5:12.44 3:18.13 3:20.67 3:43.53 4:14.01 4
7 Reece Stevens JR-3 Rhodes 5:33.81 3:40.83 5:20.97 4:34.75 4:16.77 2
8 Cameron Bensley FR-1 Berry 4:20.40 4:22.98 3:49.46 5:19.70 4:17.82 1
10 Parker Roberts SO-2 Berry 4:30.53 3:15.09 4:30.53 4:12.32 4:20.12 -
11 Jonathan Vernon SO-2 Oglethorpe 4:02.70 5:34.03 4:39.23 3:13.11 4:20.96 -
13 Nathan Riggs SR-4 Centre 3:08.26 4:03.94 4:03.94 4:22.50 4:25.15 -
14 Nathan Andress JR-3 Hendrix 3:32.40 4:25.49 3:35.05 5:23.90 4:25.49 -
23 Benjamin Freeman SO-2 Rhodes 5:07.80 3:22.35 5:07.80 5:33.45 4:45.00 -