May 10, 2018
|
North Central - Naperville, IL

Women's 3000 Steeplechase

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Hannah Wolkenhauer JR-3 Queens (N.C.) 11:08.73 10:36.88 10:30.52
2 Vivian Hett FR-1 Northern Michigan 11:40.99 10:43.11 10:49.55
3 Abigail Martin JR-3 Washington U. 8:03.86 10:45.14 12:02.56
4 Alexandra Berends JR-3 Taylor 13:40.91 10:46.38 12:03.95
5 Jade Smith SR-4 Malone 8:47.53 10:59.41 14:17.24
6 Molly McCullough JR-3 Trinity (Tex.) 13:38.92 11:00.42 8:41.74
7 Hannah Thompson JR-3 Malone 8:58.94 11:05.35 13:25.08
8 Molly Shepherd JR-3 Washington U. 14:11.66 11:05.36 12:45.17
9 Heather Sandvik JR-3 Otterbein 13:06.88 11:12.54 12:19.80
10 Maggie Kroll SR-4 Walsh 11:43.72 11:16.65 11:43.72
11 Tannah Adgate SO-2 Aquinas 9:48.39 11:24.17 14:49.42
12 Marlee Mason SO-2 Alabama-Huntsville 8:19.53 11:24.28 13:41.14
13 Dianne Barajas JR-3 North Central (Ill.) 11:40.31 11:26.57 12:00.90
14 Anna Maurer SR-4 Washington U. 14:32.75 11:27.20 8:14.79
15 Bailey Wolf SO-2 Wis.-Stevens Point 14:26.15 11:27.42 8:56.19
16 Amanda Dibley JR-3 Taylor 14:55.70 11:29.00 14:48.81
17 Molly Peregrine SR-4 Aquinas 12:25.05 11:29.86 8:02.91
18 Danielle Sutter SR-4 Ohio Northern 14:54.44 11:33.36 10:24.03
19 Kara Hoier SR-4 Wis.-Stevens Point 12:32.75 11:36.99 8:14.87
20 Alissa Frazee SR-4 Hope 12:48.82 11:38.92 15:08.60
21 Breanna Kooiman JR-3 Calvin 9:41.46 11:40.55 11:40.55
22 Stephanie Penticuff SO-2 Southwest Baptist 8:25.24 11:41.71 9:35.41
23 Anna Frazee SO-2 Hope 13:03.84 11:46.16 14:21.52
24 Ariel Barlow SO-2 Hanover 12:58.71 11:47.91 9:19.25
25 Emily Schlebecker SR-4 Wis.-Stevens Point 10:26.89 11:52.37 13:53.48
26 Ally Rabe SR-4 Cornerstone 12:57.41 11:59.82 11:23.83
27 Rebecca Jasutis SO-2 Wis.-Parkside 14:57.20 12:09.43 9:07.08
28 Claire Muckian FR-1 Hope 8:35.09 12:15.83 9:26.59
29 Charlieanna Salzmann FR-1 North Central (Ill.) 15:33.82 13:32.01 14:53.22
30 Lexie Collins SR-4 Rockford 15:11.49 14:03.97 11:23.62
  Cassidy McPherson SR-4 U. of Chicago DNF DNF DNF
Women's 3000 Steeplechase Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
16 Amanda Dibley JR-3 Taylor 9:24.98 10:20.10 14:14.36 13:26.13 14:35.03 11:29.00
18 Danielle Sutter SR-4 Ohio Northern 14:05.90 14:19.77 10:58.70 14:26.70 14:12.84 11:33.36
19 Kara Hoier SR-4 Wis.-Stevens Point 11:43.96 12:53.66 13:42.45 10:06.39 13:14.57 11:36.99
20 Alissa Frazee SR-4 Hope 9:26.13 13:09.78 14:47.63 13:23.76 14:12.69 11:38.92
21 Breanna Kooiman JR-3 Calvin 9:20.44 10:51.52 13:25.64 10:02.48 14:42.70 11:40.55
23 Anna Frazee SO-2 Hope 8:14.32 9:46.12 8:49.62 9:31.99 12:00.29 11:46.16
24 Ariel Barlow SO-2 Hanover 14:44.89 8:43.86 9:12.17 8:15.54 12:09.15 11:47.91
25 Emily Schlebecker SR-4 Wis.-Stevens Point 9:08.53 15:11.84 14:50.47 11:45.25 9:15.65 11:52.37
26 Ally Rabe SR-4 Cornerstone 11:38.23 15:35.77 9:43.06 10:33.45 11:23.83 11:59.82
27 Rebecca Jasutis SO-2 Wis.-Parkside 15:11.79 9:58.14 9:21.67 10:34.61 12:45.91 12:09.43
28 Claire Muckian FR-1 Hope 11:31.68 8:42.44 10:54.89 12:01.12 13:36.78 12:15.83
29 Charlieanna Salzmann FR-1 North Central (Ill.) 10:57.73 11:30.21 15:09.46 16:22.54 14:12.61 13:32.01
30 Lexie Collins SR-4 Rockford 16:44.33 15:45.25 11:32.06 14:54.61 15:28.37 14:03.97
Women's 3000 Steeplechase Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Hannah Wolkenhauer JR-3 Queens (N.C.) 12:06.05 10:36.88 7:38.56 10:36.88 7:57.66
2 Vivian Hett FR-1 Northern Michigan 9:58.10 10:43.11 8:28.06 11:08.84 13:23.89
3 Abigail Martin JR-3 Washington U. 13:00.62 10:45.14 7:38.05 13:52.23 13:00.62
4 Alexandra Berends JR-3 Taylor 8:17.72 10:46.38 10:33.46 7:51.86 8:50.04
5 Jade Smith SR-4 Malone 8:14.56 10:59.41 12:11.95 13:04.70 13:50.86
6 Molly McCullough JR-3 Trinity (Tex.) 11:53.26 11:00.42 11:59.86 12:19.67 9:01.55
7 Hannah Thompson JR-3 Malone 14:18.31 11:05.35 13:11.77 12:11.89 8:25.67
8 Molly Shepherd JR-3 Washington U. 13:11.78 11:05.36 7:59.06 13:45.05 8:38.98
9 Heather Sandvik JR-3 Otterbein 11:59.62 11:12.54 8:17.68 12:06.35 10:12.02
10 Maggie Kroll SR-4 Walsh 8:00.43 11:16.65 9:48.69 8:27.49 8:54.56
11 Tannah Adgate SO-2 Aquinas 7:58.92 11:24.17 11:44.70 11:37.86 10:29.44
12 Marlee Mason SO-2 Alabama-Huntsville 7:59.00 11:24.28 14:35.88 9:21.11 8:40.06
13 Dianne Barajas JR-3 North Central (Ill.) 10:38.51 11:26.57 10:31.65 11:54.04 14:52.55
14 Anna Maurer SR-4 Washington U. 11:34.08 11:27.20 11:13.46 11:13.46 12:56.54
15 Bailey Wolf SO-2 Wis.-Stevens Point 13:03.66 11:27.42 13:24.29 14:53.65 12:29.29
17 Molly Peregrine SR-4 Aquinas 13:06.44 11:29.86 14:22.33 13:13.34 11:09.17
22 Stephanie Penticuff SO-2 Southwest Baptist 9:56.46 11:41.71 11:20.66 9:42.42 15:05.21
  Cassidy McPherson SR-4 U. of Chicago DNF DNF DNF DNF DNF