May 10, 2018
|
North Central - Naperville, IL

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
0 Jessie DeThomasis   Exhibition 1:18.10 1:18.76 1:05.63 1:12.20
1 Meghan Roby SR-4 Bellarmine 45.11 56.95 56.38 56.38
2 Nicole Vacaguzman JR-3 U. of Chicago 1:03.18 59.23 56.41 1:12.77
3 Jordyn Looman SR-4 McKendree 52.84 48.29 56.81 46.59
4 Erica Goldman SR-4 Emory 1:13.22 1:10.93 57.20 1:09.79
5 Erin Lukens JR-3 Millikin 54.92 1:03.60 57.81 1:11.69
6 Leah Trempe SR-4 Wis.-Stevens Point 1:03.07 1:08.86 57.86 1:03.07
7 Simone Wilson FR-1 Concordia Univ. Chicago 1:08.35 50.97 57.92 53.29
8 Analis Floyd JR-3 Aquinas 42.92 1:04.96 58.00 1:10.18
9 Annalise Wagner SR-4 Washington U. 45.26 56.28 58.02 1:07.89
10 Raissa Spencer SR-4 Carroll 55.67 56.86 59.22 1:01.59
11 Kaitlyn Leonard SO-2 Emory 59.42 49.92 59.42 42.19
12 Paige Gould SO-2 Davenport 1:15.76 1:05.62 59.65 53.09
13 Emily Wiegel FR-1 Bellarmine 43.15 55.73 59.92 44.94
14 Ashley Reyna-Padilla SO-2 Bellarmine 1:07.78 1:02.38 59.98 1:10.18
15 Miriam Wood JR-3 Taylor 47.20 1:08.38 1:00.51 1:13.22
16 Jordan Goodman FR-1 Aquinas 1:15.07 54.49 1:00.54 49.04
17 Donalda Desir SR-4 Webster 43.42 58.10 1:01.15 54.43
18 Jennifer Cox JR-3 Olivet Nazarene 1:02.53 59.47 1:01.30 1:10.50
19 Julia Bergquist FR-1 Rhodes 49.79 47.33 1:01.46 1:01.46
20 Jenna Philson JR-3 Olivet Nazarene 49.25 47.41 1:01.56 1:07.72
21 Winifred Sceniak FR-1 St. Francis (Ind.) 52.59 1:06.82 1:01.87 1:08.68
22 Kristin Gessay FR-1 Aurora 1:11.81 1:03.07 1:02.44 48.71
23 Charlotte Matzal SO-2 Wheaton (Ill.) 46.89 1:06.28 1:02.52 57.52
24 Elle Hansen FR-1 Washington U. 54.42 51.30 1:02.55 1:00.05
25 Aimie Marshall JR-3 Lindenwood-Belleville 56.54 1:00.31 1:02.82 1:11.62
26 Alissa Korslin SO-2 Wis.-Whitewater 1:04.81 1:01.04 1:02.92 51.60
27 Rebecca Alter SO-2 Wis.-Stevens Point 1:13.25 1:12.61 1:03.14 45.46
28 Emily McKinnon FR-1 St. Francis (Ind.) 1:15.05 1:20.14 1:03.60 48.34
29 Jada Williams FR-1 Wis.-Parkside 58.26 1:16.19 1:04.02 1:23.23
30 Kendra Schumacher FR-1 Wisconsin Lutheran 1:23.21 49.67 1:04.50 52.89
31 Jessica Campbell SR-4 Aurora 1:16.78 46.46 1:04.52 52.91
32 Paige Hawthorne JR-3 Wheaton (Ill.) 1:21.45 58.83 1:04.64 1:10.46
33 Roma Siddiqui SO-2 Illinois-Chicago 1:11.79 57.56 1:04.67 58.85
34 Grace Cooper FR-1 St. Francis (Ind.) 58.67 1:18.22 1:05.18 1:22.13
35 Alyssa Hill FR-1 Lindenwood-Belleville 1:07.29 1:10.56 1:05.33 52.92
36 Laura Barnes JR-3 Wheaton (Ill.) 1:16.58 1:00.22 1:05.45 46.47
37 Tyanna Jones FR-1 North Park 51.17 1:20.04 1:05.60 1:10.20
38 Nikki Smith SO-2 Columbia (Mo.) 1:25.73 1:13.20 1:05.94 54.07
39 Morgan McEnroe JR-3 Augustana (Ill.) 49.47 1:13.88 1:05.96 1:09.92
40 Christina Martinez SO-2 Robert Morris (Ill.) 1:14.26 57.02 1:06.30 58.35
41 Lindsay Freese FR-1 St. Francis (Ill.) 1:13.85 48.34 1:07.13 1:25.93
42 Imani Fountain SR-4 Roosevelt 55.15 1:26.35 1:12.56 1:29.25
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
0 Jessie DeThomasis   Exhibition 1:14.17 1:05.63 53.16
19 Julia Bergquist FR-1 Rhodes 1:02.08 1:01.46 46.10
30 Kendra Schumacher FR-1 Wisconsin Lutheran 50.31 1:04.50 50.31
35 Alyssa Hill FR-1 Lindenwood-Belleville 1:24.28 1:05.33 1:09.91
36 Laura Barnes JR-3 Wheaton (Ill.) 54.98 1:05.45 47.13
37 Tyanna Jones FR-1 North Park 51.17 1:05.60 1:18.07
41 Lindsay Freese FR-1 St. Francis (Ill.) 46.99 1:07.13 1:27.27
42 Imani Fountain SR-4 Roosevelt 52.97 1:12.56 1:25.62
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
18 Jennifer Cox JR-3 Olivet Nazarene 57.01 1:01.30 45.98
25 Aimie Marshall JR-3 Lindenwood-Belleville 1:16.02 1:02.82 54.03
28 Emily McKinnon FR-1 St. Francis (Ind.) 1:13.14 1:03.60 57.24
31 Jessica Campbell SR-4 Aurora 1:18.72 1:04.52 50.97
32 Paige Hawthorne JR-3 Wheaton (Ill.) 1:22.74 1:04.64 49.13
34 Grace Cooper FR-1 St. Francis (Ind.) 1:14.96 1:05.18 1:11.70
39 Morgan McEnroe JR-3 Augustana (Ill.) 1:02.01 1:05.96 1:19.16
40 Christina Martinez SO-2 Robert Morris (Ill.) 1:03.65 1:06.30 1:24.21
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
21 Winifred Sceniak FR-1 St. Francis (Ind.) 1:01.87
22 Kristin Gessay FR-1 Aurora 1:02.44
23 Charlotte Matzal SO-2 Wheaton (Ill.) 1:02.52
24 Elle Hansen FR-1 Washington U. 1:02.55
26 Alissa Korslin SO-2 Wis.-Whitewater 1:02.92
27 Rebecca Alter SO-2 Wis.-Stevens Point 1:03.14
33 Roma Siddiqui SO-2 Illinois-Chicago 1:04.67
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Simone Wilson FR-1 Concordia Univ. Chicago 57.92
12 Paige Gould SO-2 Davenport 59.65
16 Jordan Goodman FR-1 Aquinas 1:00.54
17 Donalda Desir SR-4 Webster 1:01.15
20 Jenna Philson JR-3 Olivet Nazarene 1:01.56
38 Nikki Smith SO-2 Columbia (Mo.) 1:05.94
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Jordyn Looman SR-4 McKendree 56.81
8 Analis Floyd JR-3 Aquinas 58.00
9 Annalise Wagner SR-4 Washington U. 58.02
10 Raissa Spencer SR-4 Carroll 59.22
11 Kaitlyn Leonard SO-2 Emory 59.42
13 Emily Wiegel FR-1 Bellarmine 59.92
15 Miriam Wood JR-3 Taylor 1:00.51
29 Jada Williams FR-1 Wis.-Parkside 1:04.02
Women's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Meghan Roby SR-4 Bellarmine 49.62 56.38
2 Nicole Vacaguzman JR-3 U. of Chicago 47.39 56.41
4 Erica Goldman SR-4 Emory 50.34 57.20
5 Erin Lukens JR-3 Millikin 44.52 57.81
6 Leah Trempe SR-4 Wis.-Stevens Point 45.13 57.86
14 Ashley Reyna-Padilla SO-2 Bellarmine 1:08.38 59.98