May 19, 2018
|
Norwell - Norwell, MA

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Elizabeth Marshall Junior Plymouth North 2:20.19 10
2 Ava Duggan Sophomore Milton 2:21.50 8
3 Katie Mullahy Sophomore Norwell 2:21.61 6
4 Lucy Clayton Senior Millis 2:21.75 4
5 Samantha Goodman Senior Pembroke 2:22.06 2
6 Emma Hartzel Senior Littleton 2:24.18 1
7 Eliza O'Donnell Junior Milton 2:25.18 -
8 Josie Cousineau Senior Milton 2:25.82 -
9 Amanda Merigo Senior Tri-County RVT 2:26.71 -
10 Aria Sonderling Sophomore Newton South 2:27.95 -
11 Shannon Laughlin Senior Newton South 2:28.18 -
12 Maggie Allen Senior West Bridgewater 2:29.09 -
13 Margaret Pellegri Sophomore Milton 2:30.14 -
14 Charlotte Luster Sophomore Brookline 2:31.90 -
15 Giana Delano Junior Plymouth North 2:32.35 -
16 Alishah Khan Junior Brookline 2:32.47 -
17 Renee Gruner -Mitchell Senior Barnstable 2:33.06 -
18 Erin Good Sophomore Dartmouth 2:34.49 -
19 Elina Olmedo Freshman Wakefield 2:35.22 -
20 Fiona Kelley Junior Academy at Penguin Hall 2:35.67 -
21 Marissa Ortega Senior East Bridgewater 2:36.38 -
22 Meghan O'Rourke Senior Braintree 2:36.43 -
23 Lauren Mitcheson Freshman West Bridgewater 2:37.21 -
24 Lillian Hudanich Freshman Norwell 2:37.22 -
25 Olivia Rateau Sophomore Brockton 2:37.25 -
26 Molly Hendrickson Senior Hingham 2:37.40 -
27 Isabelle Doran Junior Hopedale 2:38.09 -
28 Caroline Coughlin Sophomore Braintree 2:38.25 -
29 Yvonne Lucas Senior Wakefield 2:38.41 -
30 Grace Butler Freshman Wakefield 2:38.58 -
31 Grace Cushing Sophomore Woburn 2:39.53 -
32 Megan Reid Junior Abington 2:39.66 -
33 Ahna Mento Sophomore Plymouth North 2:41.49 -
34 Hannah Sharp Junior Hingham 2:41.61 -
35 Elisabeth Smith Freshman West Bridgewater 2:41.91 -
36 Julia Burm Freshman Hingham 2:43.88 -
37 Emma Phelps Sophomore Westborough 2:43.95 -
38 Sophia Oomen-Lochtefeld Sophomore Hingham 2:44.53 -
39 Alexa VanVoorhis Senior Coyle & Cassidy 2:44.76 -
40 Lily Clifford Junior Norwell 2:47.34 -
41 CAITLIN SULLIVAN Sophomore Pembroke 2:47.63 -
42 Lydia Gross Junior Hingham 2:47.92 -
43 Meghana Paras Sophomore Westborough 2:49.86 -
44 Isabella Carroll Sophomore Academy at Penguin Hall 2:49.96 -
45 Grace Baler Senior Plymouth South 2:51.56 -
46 LIBBY RANKIN Sophomore Pembroke 2:52.03 -
47 Kailee Connell 7 East Bridgewater 2:52.22 -
48 Gabrielle Orr Freshman Brookline 2:53.29 -
49 Abigail O'Connell Junior Norwell 2:54.48 -
50 Abigail Nolan Freshman Hingham 2:55.77 -
51 Morgan Nicholson Senior Hingham 2:56.55 -
52 Jade Sullivan Sophomore Pembroke 2:57.89 -
53 Caroline Gedutis Junior Pembroke 3:01.88 -
54 Mikieh Sullivan Freshman Hingham 3:02.77 -
55 Grace Mills Freshman Hingham 3:04.42 -
56 Elisabeth Heissner Junior Hingham 3:04.49 -
57 Sarah Twombly Freshman Norwell 3:08.18 -
58 Patricia Egan Sophomore Pembroke 3:10.61 -
59 Maeve Cleary Junior Pembroke 3:17.93 -
60 Rebecca Grome Sophomore Tri-County RVT 3:20.60 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
44 Isabella Carroll Sophomore Academy at Penguin Hall 2:53.36 3:25.66 2:46.56 2:49.96 2:34.67 2:41.47 3:03.56 -
50 Abigail Nolan Freshman Hingham 3:01.05 2:32.92 2:22.38 2:55.77 2:55.77 2:03.04 2:43.47 -
51 Morgan Nicholson Senior Hingham 3:42.46 3:21.27 3:42.46 2:56.55 2:33.60 2:44.20 3:30.10 -
52 Jade Sullivan Sophomore Pembroke 2:50.78 3:19.24 2:20.54 2:57.89 2:22.32 2:50.78 2:18.76 -
53 Caroline Gedutis Junior Pembroke 2:58.25 3:47.35 3:25.53 3:01.88 2:43.70 2:47.33 2:54.61 -
54 Mikieh Sullivan Freshman Hingham 3:53.95 2:22.56 3:15.57 3:02.77 3:46.64 2:49.98 3:52.12 -
55 Grace Mills Freshman Hingham 2:33.07 3:19.18 2:10.94 3:04.42 2:25.70 2:47.83 3:35.78 -
56 Elisabeth Heissner Junior Hingham 2:55.27 3:59.84 3:34.01 3:04.49 3:24.79 3:45.08 2:38.67 -
57 Sarah Twombly Freshman Norwell 2:17.38 3:17.59 3:40.17 3:08.18 2:15.49 2:13.61 3:34.53 -
58 Patricia Egan Sophomore Pembroke 3:39.21 3:14.43 3:22.05 3:10.61 3:23.96 2:34.40 2:53.46 -
59 Maeve Cleary Junior Pembroke 2:48.24 3:59.50 3:00.12 3:17.93 3:33.77 3:27.83 3:33.77 -
60 Rebecca Grome Sophomore Tri-County RVT 3:54.71 2:22.43 3:58.72 3:20.60 3:42.67 4:10.75 2:36.47 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
35 Elisabeth Smith Freshman West Bridgewater 3:07.82 2:41.91 2:41.91 2:27.34 -
36 Julia Burm Freshman Hingham 3:28.13 2:43.88 2:27.50 3:26.49 -
37 Emma Phelps Sophomore Westborough 2:02.97 2:43.95 2:16.08 2:58.71 -
38 Sophia Oomen-Lochtefeld Sophomore Hingham 2:49.47 2:44.53 2:23.15 3:02.63 -
39 Alexa VanVoorhis Senior Coyle & Cassidy 3:21.01 2:44.76 3:32.54 3:01.24 -
40 Lily Clifford Junior Norwell 2:17.22 2:47.34 1:58.82 3:04.08 -
42 Lydia Gross Junior Hingham 3:28.22 2:47.92 2:54.64 2:16.02 -
43 Meghana Paras Sophomore Westborough 2:54.96 2:49.86 3:18.74 2:46.47 -
45 Grace Baler Senior Plymouth South 3:31.02 2:51.56 2:51.56 3:22.44 -
46 LIBBY RANKIN Sophomore Pembroke 2:00.42 2:52.03 3:07.52 2:05.59 -
47 Kailee Connell 7 East Bridgewater 2:04.00 2:52.22 2:14.34 3:07.72 -
49 Abigail O'Connell Junior Norwell 3:34.61 2:54.48 3:38.10 2:42.27 -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
20 Fiona Kelley Junior Academy at Penguin Hall 2:45.01 2:31.00 2:26.33 2:35.67 1:59.87 2:06.10 -
23 Lauren Mitcheson Freshman West Bridgewater 2:19.92 2:45.07 2:05.77 2:37.21 2:56.08 3:10.23 -
24 Lillian Hudanich Freshman Norwell 1:54.77 1:50.06 2:40.37 2:37.22 2:18.36 2:56.09 -
25 Olivia Rateau Sophomore Brockton 2:26.25 3:24.43 3:00.84 2:37.25 1:51.65 1:50.08 -
26 Molly Hendrickson Senior Hingham 2:15.37 2:43.70 1:53.33 2:37.40 3:16.75 2:27.96 -
27 Isabelle Doran Junior Hopedale 1:52.25 2:33.35 2:30.19 2:38.09 2:41.26 2:17.54 -
30 Grace Butler Freshman Wakefield 1:58.94 2:21.14 2:30.66 2:38.58 2:29.07 3:13.47 -
31 Grace Cushing Sophomore Woburn 2:25.18 2:31.56 2:42.72 2:39.53 3:13.04 3:00.27 -
32 Megan Reid Junior Abington 1:59.75 2:09.33 2:15.71 2:39.66 3:13.19 3:03.61 -
33 Ahna Mento Sophomore Plymouth North 2:10.81 3:25.10 2:17.27 2:41.49 2:23.73 2:36.65 -
34 Hannah Sharp Junior Hingham 3:22.02 2:51.31 1:59.60 2:41.61 3:23.63 2:17.37 -
41 CAITLIN SULLIVAN Sophomore Pembroke 2:19.14 3:07.75 2:29.19 2:47.63 2:50.99 3:27.87 -
48 Gabrielle Orr Freshman Brookline 2:08.24 2:29.03 2:08.24 2:53.29 2:37.70 2:37.70 -
Girls' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Aria Sonderling Sophomore Newton South 1:50.97 2:42.75 2:39.79 2:27.95 2:05.76 -
12 Maggie Allen Senior West Bridgewater 3:01.89 1:48.84 2:32.08 2:29.09 2:33.57 -
13 Margaret Pellegri Sophomore Milton 2:15.13 2:49.66 3:06.18 2:30.14 1:54.11 -
14 Charlotte Luster Sophomore Brookline 3:03.80 3:00.77 2:25.83 2:31.90 2:33.42 -
15 Giana Delano Junior Plymouth North 3:07.39 2:27.78 2:11.03 2:32.35 3:08.92 -
16 Alishah Khan Junior Brookline 2:30.95 3:06.02 2:09.60 2:32.47 1:55.88 -
17 Renee Gruner -Mitchell Senior Barnstable 2:28.47 2:03.98 3:12.86 2:33.06 2:42.25 -
18 Erin Good Sophomore Dartmouth 2:56.12 1:57.42 3:17.75 2:34.49 3:08.48 -
19 Elina Olmedo Freshman Wakefield 2:25.91 2:25.91 2:53.85 2:35.22 2:58.51 -
21 Marissa Ortega Senior East Bridgewater 2:25.44 3:01.40 2:59.84 2:36.38 2:50.46 -
22 Meghan O'Rourke Senior Braintree 3:04.59 1:52.63 2:44.26 2:36.43 3:20.23 -
28 Caroline Coughlin Sophomore Braintree 2:44.58 2:25.59 2:39.84 2:38.25 2:11.35 -
29 Yvonne Lucas Senior Wakefield 3:16.43 3:16.43 2:19.40 2:38.41 2:03.56 -
Girls' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Elizabeth Marshall Junior Plymouth North 2:20.19 10
2 Ava Duggan Sophomore Milton 2:21.50 8
3 Katie Mullahy Sophomore Norwell 2:21.61 6
4 Lucy Clayton Senior Millis 2:21.75 4
5 Samantha Goodman Senior Pembroke 2:22.06 2
6 Emma Hartzel Senior Littleton 2:24.18 1
7 Eliza O'Donnell Junior Milton 2:25.18 -
8 Josie Cousineau Senior Milton 2:25.82 -
9 Amanda Merigo Senior Tri-County RVT 2:26.71 -
11 Shannon Laughlin Senior Newton South 2:28.18 -