April 28, 2018
|
Macalester - St. Paul, MN

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Sarah Klecker SR-4 Minnesota 3:37.63 5:43.62 4:03.40 5:03.54 4:23.45 4:46.35 10
2 Lindsey Greenlund FR-1 Minnesota 5:40.63 5:14.42 6:12.65 3:50.00 6:18.47 4:51.13 8
3 Kelli Schmidt FR-1 Minnesota 3:28.08 3:54.45 5:04.79 5:28.23 3:36.87 4:53.06 6
4 Rachel Wians SO-2 Minnesota 4:34.33 4:54.97 6:17.57 5:45.12 5:06.77 4:54.97 5
5 Meg Griffin SR-4 Hamline 3:38.49 5:10.02 3:53.25 5:30.68 6:17.92 4:55.25 4
6 Lisa Fisher SO-2 St. Olaf 4:18.13 5:35.27 4:44.84 4:21.10 3:54.40 4:56.70 3
7 Jena Hauch FR-1 St. Olaf 5:26.80 4:35.83 6:23.76 4:50.82 4:23.84 4:59.81 2
8 Morgan Pierce JR-3 St. Benedict 6:12.59 3:36.34 4:24.42 6:15.59 5:39.54 5:00.47 1
9 Madeline Dopp JR-3 Hamline 4:12.70 3:42.62 5:12.87 4:30.75 4:09.69 5:00.83 -
10 Maya Hilty FR-1 Carleton 4:03.83 4:03.83 4:00.82 5:55.21 4:36.94 5:01.02 -
11 Rosie Cobb SR-4 Macalester 3:41.14 5:50.14 5:10.22 3:44.22 3:35.00 5:07.14 -
12 Marie Morrier JR-3 St. Catherine 3:47.29 4:18.00 3:41.14 4:33.36 4:30.29 5:07.14 -
13 Mariah Gallagher SR-4 Hamline 4:37.37 4:03.47 3:57.30 6:15.98 4:03.47 5:08.18 -
14 Lorna Sherwood-Caballero SR-4 Macalester 5:17.76 6:10.20 4:56.16 5:14.67 3:39.04 5:08.50 -
15 Anya Ptacek SO-2 Macalester 4:32.06 4:07.32 3:58.05 5:52.43 5:06.06 5:09.15 -
16 Lauren Markowski FR-1 St. Olaf 4:38.71 4:17.03 4:20.13 5:15.87 5:31.35 5:09.67 -
17 Margaret Stelzner SR-4 Macalester 5:01.30 5:38.57 3:49.86 4:20.92 6:37.58 5:10.61 -
18 Michelle Perri SR-4 St. Catherine 5:38.99 3:56.36 4:27.46 4:11.91 4:24.35 5:11.00 -
19 Rebecca Walton JR-3 St. Olaf 6:23.19 5:11.53 5:05.30 4:21.69 4:09.23 5:11.53 -
20 Megan Rossman SO-2 St. Olaf 4:35.69 4:48.22 3:39.30 6:37.87 5:13.28 5:13.28 -
21 Tayler Paulsen FR-1 St. Olaf 5:33.24 5:23.81 4:39.79 5:04.94 4:55.51 5:14.37 -
22 Madeline Abbott SR-4 Macalester 6:01.87 6:08.17 3:56.01 4:46.35 5:11.53 5:14.67 -
23 Ashley Flores SO-2 St. Benedict 3:53.32 4:05.93 4:24.85 6:08.89 6:12.05 5:15.29 -
24 Abbey Whiting SO-2 St. Benedict 6:12.65 3:48.09 5:53.38 4:58.77 5:24.47 5:21.25 -
25 Ellen Kemp FR-1 St. Olaf 6:34.06 6:30.83 5:03.62 4:18.40 5:10.08 5:23.00 -
26 Olivia Damron SO-2 St. Catherine 6:38.33 6:22.14 5:36.80 6:25.37 5:07.65 5:23.84 -
27 Daisy Richmond JR-3 St. Olaf 6:13.45 5:34.49 6:45.93 6:49.18 5:53.97 5:24.74 -
28 Emilee Fulton SO-2 Carleton 3:54.57 3:48.06 4:36.93 6:43.98 3:54.57 5:25.79 -
29 Elissa Krause SO-2 St. Olaf 5:33.45 3:58.65 3:52.11 4:18.26 4:08.46 5:26.91 -
30 Emma Higgins SO-2 Macalester 3:58.38 5:27.77 6:20.75 6:27.37 4:38.11 5:31.08 -
31 Siri Block SR-4 St. Olaf 7:01.40 4:25.45 4:45.36 5:08.59 5:41.77 5:31.81 -
32 Kyla Porter JR-3 St. Benedict 4:17.68 5:11.22 5:24.60 5:31.30 5:17.91 5:34.64 -
33 Sara Wall FR-1 St. Benedict 6:59.73 4:58.85 6:12.72 6:22.79 4:45.42 5:35.78 -
34 Yamuna Satsangi   Minnesota Running Club 4:06.09 5:32.74 7:09.79 6:14.33 7:06.32 5:46.60 -
35 Margaret Brown   Minnesota Running Club 4:42.12 5:51.78 4:31.67 6:30.09 4:42.12 5:48.29 -
36 Katie Murney JR-3 St. Olaf 6:38.54 4:18.70 5:42.60 6:49.02 6:28.05 5:49.59 -
37 Caroline Osborne SO-2 St. Benedict 6:38.89 7:10.66 4:49.46 7:07.13 4:49.46 5:53.00 -
38 Megan Dieberger JR-3 St. Benedict 4:44.39 6:48.81 7:35.02 4:51.50 6:55.92 5:55.48 -
39 Rebekah Crail FR-1 St. Olaf 4:31.01 5:28.07 4:45.28 6:50.08 6:39.38 5:56.59 -
40 Leah McClintock-Sharpio FR-1 Carleton 6:49.73 4:21.07 6:24.35 4:53.70 5:48.09 6:02.59 -
41 Lindsey Schaffer FR-1 St. Benedict 6:48.84 6:30.59 4:59.33 7:10.74 5:46.78 6:05.03 -
42 Raen Barcelon SO-2 North Central (Minn.) 6:05.32 4:23.03 7:33.00 5:58.02 5:06.87 6:05.32 -
43 Adelaide Gaughran-Bedell FR-1 Macalester 4:59.69 8:03.25 6:40.84 6:03.38 6:40.84 6:14.61 -
44 Brianna Griffin JR-3 North Central (Minn.) 6:16.25 7:27.54 5:01.00 8:15.07 6:32.09 6:36.05 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Sarah Klecker SR-4 Minnesota 5:20.72 4:46.35 5:29.31 5:14.99 5:52.21 4:49.22 5:49.35 10
2 Lindsey Greenlund FR-1 Minnesota 5:34.80 4:51.13 3:32.53 5:17.34 4:10.38 4:10.38 6:03.92 8
3 Kelli Schmidt FR-1 Minnesota 4:47.20 4:53.06 4:47.20 4:55.99 5:13.58 6:09.26 4:35.48 6
4 Rachel Wians SO-2 Minnesota 3:29.43 4:54.97 5:24.47 3:26.48 5:48.07 4:04.83 5:03.82 5
5 Meg Griffin SR-4 Hamline 5:54.30 4:55.25 6:20.88 6:14.97 4:58.21 3:29.63 5:48.40 4
6 Lisa Fisher SO-2 St. Olaf 6:22.75 4:56.70 5:02.64 6:04.95 5:23.41 6:07.91 5:20.44 3
7 Jena Hauch FR-1 St. Olaf 5:56.78 4:59.81 3:41.86 3:32.87 4:23.84 5:29.80 4:47.82 2
8 Morgan Pierce JR-3 St. Benedict 4:36.44 5:00.47 4:39.44 5:30.52 4:00.38 5:27.52 3:33.34 1
9 Madeline Dopp JR-3 Hamline 4:27.74 5:00.83 6:07.02 4:57.83 3:33.59 5:57.99 5:42.95 -
10 Maya Hilty FR-1 Carleton 3:30.72 5:01.02 5:49.19 6:16.28 5:43.17 5:22.10 3:48.78 -
12 Marie Morrier JR-3 St. Catherine 5:47.07 5:07.14 5:13.29 5:40.93 4:24.14 4:02.64 5:56.29 -
13 Mariah Gallagher SR-4 Hamline 4:28.12 5:08.18 5:26.67 4:03.47 6:19.07 5:08.18 5:32.84 -
14 Lorna Sherwood-Caballero SR-4 Macalester 5:39.35 5:08.50 5:05.42 4:56.16 3:57.55 4:00.63 5:27.01 -
15 Anya Ptacek SO-2 Macalester 3:48.78 5:09.15 6:17.17 5:09.15 4:13.51 3:39.50 5:58.62 -
17 Margaret Stelzner SR-4 Macalester 4:51.98 5:10.61 4:30.23 4:27.13 4:11.60 5:50.99 3:56.07 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Rosie Cobb SR-4 Macalester 5:04.07 3:35.00 5:53.21 6:05.50 5:16.36 3:53.43 5:07.14 -
16 Lauren Markowski FR-1 St. Olaf 5:00.38 4:54.19 5:34.45 4:26.32 3:55.35 3:55.35 5:09.67 -
18 Michelle Perri SR-4 St. Catherine 6:31.86 6:22.53 4:52.34 5:51.43 5:45.21 6:44.30 5:11.00 -
19 Rebecca Walton JR-3 St. Olaf 5:33.34 3:56.77 5:45.80 3:41.19 3:59.88 5:48.92 5:11.53 -
20 Megan Rossman SO-2 St. Olaf 5:16.42 5:38.35 6:03.41 3:45.57 5:19.55 5:54.01 5:13.28 -
21 Tayler Paulsen FR-1 St. Olaf 6:32.97 4:20.93 3:58.93 5:52.10 3:46.35 6:20.39 5:14.37 -
22 Madeline Abbott SR-4 Macalester 6:05.02 4:14.89 3:56.01 4:18.03 5:20.97 6:33.34 5:14.67 -
23 Ashley Flores SO-2 St. Benedict 5:34.21 4:28.00 5:18.45 6:08.89 5:37.36 6:12.05 5:15.29 -
24 Abbey Whiting SO-2 St. Benedict 4:52.34 4:42.70 6:22.29 6:15.87 4:42.70 5:21.25 5:21.25 -
25 Ellen Kemp FR-1 St. Olaf 3:52.56 6:24.37 5:45.61 6:43.75 5:52.07 5:48.84 5:23.00 -
26 Olivia Damron SO-2 St. Catherine 6:57.76 6:18.90 4:32.03 6:57.76 5:10.89 4:38.51 5:23.84 -
27 Daisy Richmond JR-3 St. Olaf 4:19.80 6:49.18 5:31.24 6:55.67 6:42.68 5:24.74 5:24.74 -
28 Emilee Fulton SO-2 Carleton 4:10.86 6:53.76 5:25.79 5:16.02 6:53.76 6:08.15 5:25.79 -
29 Elissa Krause SO-2 St. Olaf 5:00.76 4:47.68 4:18.26 4:01.92 5:07.30 3:55.38 5:26.91 -
30 Emma Higgins SO-2 Macalester 6:30.68 4:31.49 4:01.69 4:48.04 6:53.85 5:34.39 5:31.08 -
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
31 Siri Block SR-4 St. Olaf 4:05.54 4:45.36 6:48.13 5:31.81 5:55.04 6:11.63 4:12.18 -
32 Kyla Porter JR-3 St. Benedict 6:31.53 6:58.30 6:08.11 5:34.64 5:21.26 4:21.02 7:08.34 -
33 Sara Wall FR-1 St. Benedict 5:15.64 4:38.70 6:49.66 5:35.78 4:38.70 6:36.22 5:59.29 -
34 Yamuna Satsangi   Minnesota Running Club 4:37.28 6:48.99 4:16.49 5:46.60 5:22.34 5:18.88 4:37.28 -
35 Margaret Brown   Minnesota Running Club 5:51.78 4:17.74 6:33.57 5:48.29 5:41.33 6:19.64 4:49.08 -
36 Katie Murney JR-3 St. Olaf 4:39.68 6:10.57 5:07.64 5:49.59 5:39.11 7:20.49 6:38.54 -
37 Caroline Osborne SO-2 St. Benedict 7:24.78 7:21.25 6:28.30 5:53.00 7:00.07 4:24.75 5:38.88 -
38 Megan Dieberger JR-3 St. Benedict 7:17.24 5:51.93 7:24.35 5:55.48 6:13.26 4:33.72 6:48.81 -
39 Rebekah Crail FR-1 St. Olaf 7:07.91 4:27.45 6:07.29 5:56.59 6:25.12 7:25.74 4:55.97 -
40 Leah McClintock-Sharpio FR-1 Carleton 4:35.57 7:04.23 6:20.72 6:02.59 6:42.48 5:11.83 5:44.46 -
41 Lindsey Schaffer FR-1 St. Benedict 7:32.64 5:24.88 6:45.19 6:05.03 4:59.33 5:13.93 6:48.84 -
42 Raen Barcelon SO-2 North Central (Minn.) 5:43.40 6:56.47 7:29.35 6:05.32 4:15.73 6:38.20 7:29.35 -
43 Adelaide Gaughran-Bedell FR-1 Macalester 5:18.42 5:10.93 6:25.85 6:14.61 5:18.42 5:22.17 7:40.77 -
44 Brianna Griffin JR-3 North Central (Minn.) 5:56.45 8:11.11 6:24.17 6:36.05 4:45.16 4:37.24 7:07.74 -