April 12, 2018
|
St. Mary's (Minn.) - Winona, MN

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Collin Kern SO-2 Luther 4:44.14 3:09.43 4:53.85 4:02.85 2:59.71 3:31.28
2 Ryan O'Neil SO-2 Wis.-La Crosse 3:01.14 5:10.17 4:52.80 4:08.13 3:53.25 5:15.13
3 Kyle Turba FR-1 Winona State 3:48.98 3:58.94 3:04.18 4:08.89 4:23.83 4:46.23
4 Kyle Gilberg JR-3 Luther 3:19.21 4:43.88 4:01.54 4:09.01 4:06.52 5:03.80
5 Jesse Frank JR-3 Unattached 3:27.55 4:02.56 4:20.07 4:10.06 5:22.58 5:02.58
6 Andrew Johnson SO-2 Wis.-La Crosse 3:31.35 5:22.05 3:31.35 4:11.60 3:31.35 3:21.28
7 Noah Worthington FR-1 Wartburg 4:56.89 3:17.93 3:40.77 4:13.75 4:06.14 3:33.15
8 Luke Lumbar SR-4 Luther 3:04.66 3:55.96 4:42.12 4:16.47 5:10.33 4:26.73
9 Ross Stevensen FR-1 Winona State 4:55.22 3:38.21 3:53.61 4:16.71 5:08.06 5:05.49
10 David Will FR-1 Luther 4:53.32 3:30.26 4:09.19 4:19.57 3:04.30 5:37.45
11 Matt Schneider FR-1 Wartburg 4:47.08 4:26.20 4:02.72 4:20.98 3:39.23 3:05.30
12 Reed Parent SR-4 Unattached 4:19.82 4:38.19 4:35.57 4:22.44 3:11.59 4:04.07
13 David Rosenlund SR-4 Wis.-Stout 4:30.71 4:38.59 4:38.59 4:22.82 4:46.48 3:17.12
14 Tanner Gibbons SR-4 Luther 3:31.29 4:05.63 4:02.99 4:24.11 4:26.76 5:30.14
15 Tanner Moris FR-1 Saint Mary's (Minn.) 4:53.46 4:56.13 5:12.14 4:26.78 5:17.47 4:40.12
16 Jesse Vega JR-3 Waldorf 3:23.98 5:47.31 5:05.96 4:35.64 4:24.62 5:11.48
17 Stefan Hankerson JR-3 Luther 5:49.91 5:44.35 4:40.48 4:37.70 6:01.01 3:39.39
18 Zeb Peterson JR-3 Viterbo 4:24.13 3:53.23 4:12.90 4:40.99 5:51.24 3:22.32
19 Henrik Marquardt FR-1 Luther 4:03.38 6:03.64 4:49.20 4:46.33 5:35.01 4:29.15
20 Michael Eyres SR-4 Luther 3:51.19 4:20.09 4:28.76 4:48.98 5:29.44 5:23.66
21 Marlon Barrett-Dwyer JR-3 Saint Mary's (Minn.) 4:57.00 4:41.69 6:28.85 5:06.18 3:52.70 3:40.45
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Ross Stevensen FR-1 Winona State 3:20.24 5:33.73 3:07.40 4:16.71 5:33.73 5:02.92
11 Matt Schneider FR-1 Wartburg 4:18.37 3:20.96 3:20.96 4:20.98 4:20.98 3:52.28
12 Reed Parent SR-4 Unattached 4:11.95 5:25.43 3:27.33 4:22.44 4:11.95 4:43.44
14 Tanner Gibbons SR-4 Luther 5:38.06 4:50.53 3:33.93 4:24.11 3:52.42 4:08.27
15 Tanner Moris FR-1 Saint Mary's (Minn.) 4:53.46 4:32.12 5:33.48 4:26.78 3:06.75 4:58.80
16 Jesse Vega JR-3 Waldorf 4:05.32 5:00.45 5:44.55 4:35.64 5:16.99 4:57.70
17 Stefan Hankerson JR-3 Luther 5:36.02 3:25.50 4:46.04 4:37.70 3:50.49 5:19.36
18 Zeb Peterson JR-3 Viterbo 4:32.56 4:29.75 3:47.61 4:40.99 3:39.18 4:43.80
19 Henrik Marquardt FR-1 Luther 6:12.23 3:43.34 3:54.79 4:46.33 5:17.83 4:40.61
20 Michael Eyres SR-4 Luther 4:37.42 4:28.76 5:35.22 4:48.98 4:11.42 3:48.30
21 Marlon Barrett-Dwyer JR-3 Saint Mary's (Minn.) 3:46.58 3:55.76 3:49.64 5:06.18 6:25.79 4:41.69
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Collin Kern SO-2 Luther 5:08.42 4:07.71 4:02.85 4:19.85 4:44.14
2 Ryan O'Neil SO-2 Wis.-La Crosse 3:58.21 3:33.40 4:08.13 3:13.55 4:13.10
3 Kyle Turba FR-1 Winona State 3:29.07 4:56.18 4:08.89 4:26.32 3:06.67
4 Kyle Gilberg JR-3 Luther 4:46.37 5:08.78 4:09.01 4:09.01 4:23.95
5 Jesse Frank JR-3 Unattached 3:17.55 3:37.56 4:10.06 3:30.05 5:10.08
6 Andrew Johnson SO-2 Wis.-La Crosse 3:33.86 5:09.47 4:11.60 4:51.86 4:19.15
7 Noah Worthington FR-1 Wartburg 4:08.68 3:53.45 4:13.75 3:53.45 3:00.17
8 Luke Lumbar SR-4 Luther 4:31.86 3:17.49 4:16.47 4:19.04 3:30.31
10 David Will FR-1 Luther 5:34.85 4:01.40 4:19.57 4:50.72 5:27.06
13 David Rosenlund SR-4 Wis.-Stout 3:56.54 4:04.43 4:22.82 3:30.26 5:02.25