April 12, 2018
|
U. of St. Thomas - St. Paul, MN

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Tris Dodge JR-3 Carleton 14:45.84 19:02.74 17:34.15 10:28.95
2 Lucas Mueller FR-1 Carleton 14:52.19 17:23.87 17:14.94 14:07.58
3 Matthew Wilkinson FR-1 Carleton 14:53.42 16:58.50 19:03.58 16:31.70
4 Thomas Lerdall JR-3 St. Olaf 15:01.29 13:31.17 10:30.91 12:10.05
5 Elliot Kadrofske SO-2 St. Olaf 15:15.58 16:19.67 18:46.17 15:24.74
6 Andrew Fritz SR-4 St. Thomas (Minn.) 15:32.08 19:06.46 13:49.56 13:40.23
7 Tyler Bethke JR-3 Bethel (Minn.) 15:39.40 13:37.28 13:27.89 16:45.16
8 Josh Halverson FR-1 Bethel (Minn.) 15:40.70 18:20.62 13:00.79 13:57.23
9 Christopher Brenk SO-2 St. Olaf 15:40.94 16:27.99 12:23.35 15:22.13
10 Patrick Roos   UNAT-Minnesota 15:41.03 12:23.42 18:21.01 14:35.16
11 Tremayne Collins JR-3 St. John's (Minn.) 15:48.85 16:45.79 14:23.46 11:42.15
12 Paul Timm SR-4 St. Olaf 15:49.51 13:36.58 13:55.57 15:49.51
13 Jack Colleran FR-1 St. John's (Minn.) 15:53.64 20:30.20 17:19.47 12:33.38
14 Owen Wright SO-2 St. Olaf 15:56.93 16:44.78 19:08.32 18:58.75
15 Andrew Plumb JR-3 St. Olaf 15:57.93 17:24.15 19:28.68 15:57.93
16 George McGivern SO-2 St. Thomas (Minn.) 15:59.01 13:44.75 14:51.88 12:08.85
17 Braydon Johnson JR-3 Wis.-River Falls 15:59.22 16:56.78 13:25.75 13:16.16
18 Jonathan Sweeney FR-1 Bethel (Minn.) 15:59.61 11:21.33 17:45.17 12:47.69
19 Jake Kirsch SR-4 St. John's (Minn.) 16:00.88 16:29.71 18:05.80 13:17.53
20 Austin Schroepfer FR-1 St. John's (Minn.) 16:02.13 14:54.78 19:24.18 13:37.81
21 Keaton Shinn SO-2 Bethel (Minn.) 16:09.55 17:27.12 16:09.55 15:21.08
22 Derek DeBlieck SR-4 St. Olaf 16:10.17 18:26.00 17:18.09 15:21.67
23 Ricky Peterson SR-4 St. Thomas (Minn.) 16:11.19 12:08.40 13:45.52 18:56.30
24 Isaac Slagel SO-2 St. Olaf 16:25.44 19:32.68 18:53.26 12:19.08
25 Carter Woetzel FR-1 Bethel (Minn.) 16:29.76 17:48.94 16:00.07 18:58.23
26 Tim Huss JR-3 Bethel (Minn.) 16:50.31 15:19.39 20:42.69 16:30.11
27 Adam Jacobi FR-1 Wis.-River Falls 16:50.36 12:07.46 14:39.02 14:28.91
28 Nick Dea JR-3 St. Olaf 16:51.49 11:58.16 21:14.48 15:10.35
29 Samuel Cruz SO-2 St. John's (Minn.) 16:56.60 21:10.75 21:00.59 14:24.11
30 Ryan Davis FR-1 Bethel (Minn.) 17:05.83 20:20.74 16:04.28 20:10.48
31 John Miles JR-3 St. John's (Minn.) 17:14.48 16:12.42 16:53.79 15:20.69