April 12, 2018
|
UW-Platteville - Platteville, WI

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Emily Schlebecker SR-4 Wis.-Stevens Point 5:22.64 3:27.20 5:01.92 4:53.04 4:56.00 5:07.84
2 Georgia Harrison SO-2 Wis.-Stevens Point 4:34.22 5:42.77 5:09.99 5:33.83 4:58.06 4:16.34
3 Taylor Lather SR-4 Wis.-Eau Claire 4:17.80 6:14.70 3:59.81 3:41.83 4:59.76 6:05.71
4 Kemunto Ondande JR-3 Loras 5:36.89 6:22.01 5:36.89 4:39.74 5:00.79 4:24.70
5 Kara Hoier SR-4 Wis.-Stevens Point 5:54.27 6:09.41 3:44.07 5:23.99 5:02.79 5:02.79
6 Erinn Olmsted SO-2 Wis.-Stevens Point 4:06.72 6:10.08 5:54.66 6:10.08 5:08.40 5:48.50
7 Jessie Braun FR-1 Wis.-Whitewater 4:02.16 3:46.64 5:04.25 6:43.60 5:10.46 5:35.30
8 Jade Romagna SO-2 Dubuque 4:04.13 4:26.04 4:16.65 5:44.28 5:12.98 5:31.76
9 Liz Venezio JR-3 Loras 5:14.75 6:39.74 5:36.79 5:58.82 5:14.75 6:01.97
10 Brooke Lonigro FR-1 Edgewood 4:47.86 5:13.16 6:13.26 4:19.39 5:16.32 5:47.96
11 Manda Slaback JR-3 Wis.-Whitewater 6:33.99 4:42.78 4:23.72 5:33.62 5:17.73 5:52.68
12 Megan Ely SO-2 Dubuque 5:12.48 3:43.20 5:44.36 4:40.59 5:18.85 4:08.71
13 Rachel Hirsch SO-2 Wis.-Eau Claire 4:23.09 4:39.13 6:57.10 4:03.84 5:20.84 6:25.01
14 Mekendra Manders SO-2 Wis.-Eau Claire 4:03.13 6:03.07 5:04.72 6:41.97 5:24.17 6:19.28
15 Edith Flores FR-1 Dubuque 6:11.89 6:02.11 4:47.08 5:42.54 5:26.22 6:41.25
16 Carlin McNulty FR-1 Loras 5:29.97 6:58.18 5:43.04 5:52.84 5:26.70 4:18.10
17 Hannah Ihlenfeldt SR-4 Wis.-Platteville 6:27.30 6:56.84 5:08.53 5:47.92 5:28.22 4:02.89
18 Monica Sweet SR-4 Wis.-Whitewater 4:45.30 4:28.71 5:38.38 6:34.77 5:31.74 5:21.79
19 Morgan Minear FR-1 Loras 5:46.02 5:19.41 6:19.29 5:06.10 5:32.71 4:16.19
20 Mada Laundrie FR-1 Wis.-Stevens Point 4:24.48 5:58.22 6:28.35 4:27.83 5:34.78 4:57.96
21 Jenny Kinjerski FR-1 Wis.-Whitewater 6:32.05 4:50.66 5:51.49 6:25.29 5:37.97 4:16.86
22 Kathryn Flees SO-2 Wis.-Stevens Point 4:14.14 4:41.25 7:17.12 5:49.02 5:38.85 7:03.57
23 Madi Hanseder SO-2 Edgewood 5:50.34 6:03.94 4:04.90 5:02.72 5:40.13 6:24.35
24 Amanda Cieslinski SO-2 Wis.-Stevens Point 7:20.04 7:20.04 6:01.58 6:04.99 5:41.11 5:44.53
25 Sarah Mockler SO-2 Loras 5:27.33 4:45.98 6:29.35 7:14.14 5:44.55 4:42.54
26 Lauren Oleniczak SO-2 Wis.-Whitewater 6:46.16 7:00.04 5:05.49 6:28.80 5:47.14 7:17.40
27 Tayah Cunningham FR-1 Wis.-Oshkosh 4:21.57 4:42.50 4:21.57 4:32.04 5:48.76 6:20.15
28 Sam Sommerville FR-1 Wis.-Whitewater 7:18.15 6:18.57 5:40.01 6:11.56 5:50.52 5:25.99
29 Mackenzie Helgemoe SO-2 Dubuque 5:40.65 6:33.33 7:33.03 5:02.02 5:51.18 6:08.74
30 Maria Beltran FR-1 Loras 4:43.44 6:33.28 4:46.99 7:33.51 5:54.30 4:43.44
31 Kara Linzmeier SR-4 Wis.-Platteville 5:52.11 5:34.32 4:23.19 4:23.19 5:55.66 4:19.64
32 Briana Wesclitz SO-2 Loras 7:05.35 6:57.96 5:51.38 5:14.39 6:09.87 7:53.44
33 Grace Kosmatka JR-3 Edgewood 6:53.71 6:19.87 4:57.12 6:04.82 6:16.10 4:30.80
34 Anna O'Hern SR-4 Wis.-Platteville 6:05.39 7:56.60 6:37.16 5:05.82 6:37.16 8:16.45
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
21 Jenny Kinjerski FR-1 Wis.-Whitewater 5:37.97 5:04.18 5:54.87 5:00.80 4:23.62 3:56.58
22 Kathryn Flees SO-2 Wis.-Stevens Point 5:38.85 4:58.19 6:53.40 6:39.85 5:15.13 4:10.75
23 Madi Hanseder SO-2 Edgewood 5:40.13 4:59.32 4:28.71 7:18.77 5:02.72 6:51.56
25 Sarah Mockler SO-2 Loras 5:44.55 6:15.56 4:42.54 5:27.33 4:45.98 5:06.65
27 Tayah Cunningham FR-1 Wis.-Oshkosh 5:48.76 5:59.23 5:27.84 6:13.18 7:19.44 5:45.28
28 Sam Sommerville FR-1 Wis.-Whitewater 5:50.52 7:28.67 4:22.89 6:32.59 5:47.02 7:21.66
29 Mackenzie Helgemoe SO-2 Dubuque 5:51.18 7:22.49 6:36.84 5:02.02 7:26.00 7:04.93
30 Maria Beltran FR-1 Loras 5:54.30 5:04.70 5:11.79 6:54.54 5:11.79 4:36.36
31 Kara Linzmeier SR-4 Wis.-Platteville 5:55.66 5:09.43 5:34.32 5:55.66 7:38.81 7:31.69
32 Briana Wesclitz SO-2 Loras 6:09.87 5:14.39 6:13.57 5:43.98 5:07.00 6:06.18
33 Grace Kosmatka JR-3 Edgewood 6:16.10 5:12.17 6:38.67 7:27.56 5:30.97 5:30.97
34 Anna O'Hern SR-4 Wis.-Platteville 6:37.16 7:04.97 6:13.33 4:53.90 6:01.42 5:33.62
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Jade Romagna SO-2 Dubuque 5:12.98
11 Manda Slaback JR-3 Wis.-Whitewater 5:17.73
12 Megan Ely SO-2 Dubuque 5:18.85
15 Edith Flores FR-1 Dubuque 5:26.22
16 Carlin McNulty FR-1 Loras 5:26.70
17 Hannah Ihlenfeldt SR-4 Wis.-Platteville 5:28.22
18 Monica Sweet SR-4 Wis.-Whitewater 5:31.74
19 Morgan Minear FR-1 Loras 5:32.71
20 Mada Laundrie FR-1 Wis.-Stevens Point 5:34.78
24 Amanda Cieslinski SO-2 Wis.-Stevens Point 5:41.11
26 Lauren Oleniczak SO-2 Wis.-Whitewater 5:47.14
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Emily Schlebecker SR-4 Wis.-Stevens Point 4:56.00 5:07.84
2 Georgia Harrison SO-2 Wis.-Stevens Point 4:58.06 4:34.22
3 Taylor Lather SR-4 Wis.-Eau Claire 4:59.76 3:38.83
4 Kemunto Ondande JR-3 Loras 5:00.79 6:12.98
5 Kara Hoier SR-4 Wis.-Stevens Point 5:02.79 6:33.63
6 Erinn Olmsted SO-2 Wis.-Stevens Point 5:08.40 6:07.00
7 Jessie Braun FR-1 Wis.-Whitewater 5:10.46 4:42.52
9 Liz Venezio JR-3 Loras 5:14.75 5:27.34
10 Brooke Lonigro FR-1 Edgewood 5:16.32 6:51.22
13 Rachel Hirsch SO-2 Wis.-Eau Claire 5:20.84 5:24.05
14 Mekendra Manders SO-2 Wis.-Eau Claire 5:24.17 4:09.61