April 12, 2018
|
UW-Platteville - Platteville, WI

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Casey Roberts JR-3 Wartburg 1:52.14 2:24.66 1:34.20
2 Brian Kuehl FR-1 Wis.-Whitewater 1:52.31 2:22.64 1:59.05
3 Kylian Lally SR-4 Loras 1:52.98 2:08.80 2:08.80
4 Zach Lee JR-3 Wis.-Platteville 1:53.15 2:24.84 2:15.78
5 Nico LaBracke SO-2 Wis.-Stevens Point 1:53.22 2:13.60 1:48.70
6 Alec Meixelsperger SR-4 Wis.-Whitewater 1:54.23 2:06.80 1:35.96
7 Nick Lawson SO-2 Wis.-Stevens Point 1:54.71 1:29.48 1:35.21
8 Travis Wollenberg JR-3 Wis.-Stevens Point 1:55.49 1:41.64 1:27.78
9 Nick Freitag JR-3 Wis.-Oshkosh 1:55.62 1:26.72 2:18.75
10 Joe Zack SR-4 Wis.-Oshkosh 1:55.78 2:10.84 1:54.63
11 Clinten Woerishofer SO-2 Wis.-Whitewater 1:57.13 1:34.88 2:24.07
12 Mitch Pauers SR-4 Wis.-Oshkosh 1:57.32 2:05.54 1:57.32
13 Calvin Van Ryzin Senior Tilted Towers Track Club 1:58.35 1:31.13 1:29.95
14 Josh Schaefer SO-2 Wis.-Stevens Point 1:58.69 2:18.87 1:55.13
15 Cole Conklin-Little SO-2 Loras 1:58.96 2:32.27 1:56.58
16 Chad Couser SO-2 Wis.-Eau Claire 1:59.20 2:26.62 2:30.20
17 Ethan Kern SO-2 Wis.-Whitewater 1:59.33 2:12.46 1:55.75
18 Hunter Klose JR-3 Dubuque 1:59.40 2:13.73 1:45.08
19 Justin Skinkis JR-3 Wis.-Oshkosh 1:59.42 2:26.89 2:06.59
20 Jackson Clements FR-1 Wis.-Eau Claire 1:59.90 1:49.11 1:56.31
21 Kiley Lofy SO-2 Wis.-Whitewater 2:00.10 1:32.48 1:44.49
22 Conor Otting FR-1 Loras 2:00.50 2:19.78 1:32.79
23 Bailey Wilson SO-2 Wis.-Eau Claire 2:00.79 1:52.34 2:14.08
24 Benjamin Rhode SR-4 Wis.-Platteville 2:00.86 1:49.99 2:35.91
25 Will Ullrich FR-1 Wis.-Eau Claire 2:01.18 2:31.48 1:50.28
26 Andrew George FR-1 Wis.-Oshkosh 2:01.67 2:33.31 2:22.36
27 Nolan Wallenkamp JR-3 Wis.-Platteville 2:01.68 1:26.40 1:38.56
28 Noah O'Neill FR-1 Wis.-Oshkosh 2:02.18 1:49.97 1:30.42
29 Guenter Schwoerer SO-2 Wis.-Eau Claire 2:02.36 1:50.13 1:30.55
30 Colton Kaszuba FR-1 Wis.-Stevens Point 2:03.40 2:05.87 1:58.47
31 Nick Engels SO-2 Wis.-Oshkosh 2:03.42 2:19.47 2:05.89
32 Anthony Kemp JR-3 Loras 2:03.46 1:42.48 2:25.69
33 Evan Gradoville JR-3 Loras 2:04.22 1:56.77 1:54.29
34 Ethan Hammerand FR-1 Loras 2:05.10 1:28.83 1:46.34
35 Trevor Damkot SR-4 Wis.-Oshkosh 2:05.17 2:41.47 1:48.90
36 Mark Schmitz JR-3 Wis.-Platteville 2:05.24 2:16.52 2:40.31
37 Michael Orcutt FR-1 Dubuque 2:06.05 1:54.71 1:38.32
38 Eman Rivera FR-1 Loras 2:07.72 2:14.11 1:38.35
39 James Riordan FR-1 Wis.-Eau Claire 2:08.46 2:40.58 2:20.03
40 Jack Mongan FR-1 Loras 2:11.96 2:09.32 2:33.08
41 Samuel Edeker SR-4 Loras 2:12.25 1:44.48 2:51.93
42 Brandon Sindt SO-2 Dubuque 2:15.41 1:59.16 2:11.35
43 Nate Goslin JR-3 Loras 2:16.83 2:07.26 2:31.89
44 Joel Avila SR-4 Dubuque 2:16.88 1:59.09 2:31.94
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
33 Evan Gradoville JR-3 Loras 2:04.22 2:25.34 2:24.10
34 Ethan Hammerand FR-1 Loras 2:05.10 2:00.10 2:07.61
36 Mark Schmitz JR-3 Wis.-Platteville 2:05.24 1:43.95 1:37.69
37 Michael Orcutt FR-1 Dubuque 2:06.05 1:47.15 2:07.31
38 Eman Rivera FR-1 Loras 2:07.72 2:39.65 2:39.65
40 Jack Mongan FR-1 Loras 2:11.96 2:44.95 2:13.28
41 Samuel Edeker SR-4 Loras 2:12.25 2:42.67 2:01.67
42 Brandon Sindt SO-2 Dubuque 2:15.41 2:05.94 2:27.60
43 Nate Goslin JR-3 Loras 2:16.83 2:35.99 2:42.83
44 Joel Avila SR-4 Dubuque 2:16.88 2:44.26 2:30.57
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
20 Jackson Clements FR-1 Wis.-Eau Claire 1:59.90 2:13.09 2:26.28 2:17.89
22 Conor Otting FR-1 Loras 2:00.50 2:08.94 1:35.20 2:34.24
23 Bailey Wilson SO-2 Wis.-Eau Claire 2:00.79 2:15.29 2:26.16 2:08.04
25 Will Ullrich FR-1 Wis.-Eau Claire 2:01.18 1:26.04 2:09.67 1:45.43
26 Andrew George FR-1 Wis.-Oshkosh 2:01.67 1:55.59 2:24.79 2:24.79
28 Noah O'Neill FR-1 Wis.-Oshkosh 2:02.18 2:09.51 1:56.08 2:35.17
29 Guenter Schwoerer SO-2 Wis.-Eau Claire 2:02.36 2:18.27 1:37.89 1:33.00
30 Colton Kaszuba FR-1 Wis.-Stevens Point 2:03.40 1:51.06 1:41.19 2:20.68
31 Nick Engels SO-2 Wis.-Oshkosh 2:03.42 1:33.80 2:31.81 2:07.13
32 Anthony Kemp JR-3 Loras 2:03.46 2:23.22 2:40.50 1:26.43
35 Trevor Damkot SR-4 Wis.-Oshkosh 2:05.17 2:12.68 1:51.41 1:52.66
39 James Riordan FR-1 Wis.-Eau Claire 2:08.46 1:32.50 2:20.03 1:42.77
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Clinten Woerishofer SO-2 Wis.-Whitewater 1:57.13
12 Mitch Pauers SR-4 Wis.-Oshkosh 1:57.32
13 Calvin Van Ryzin Senior Tilted Towers Track Club 1:58.35
14 Josh Schaefer SO-2 Wis.-Stevens Point 1:58.69
15 Cole Conklin-Little SO-2 Loras 1:58.96
16 Chad Couser SO-2 Wis.-Eau Claire 1:59.20
17 Ethan Kern SO-2 Wis.-Whitewater 1:59.33
18 Hunter Klose JR-3 Dubuque 1:59.40
21 Kiley Lofy SO-2 Wis.-Whitewater 2:00.10
24 Benjamin Rhode SR-4 Wis.-Platteville 2:00.86
27 Nolan Wallenkamp JR-3 Wis.-Platteville 2:01.68
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Casey Roberts JR-3 Wartburg 1:22.99 1:26.35 2:20.18 1:33.08 1:52.14 1:43.17 2:13.45
2 Brian Kuehl FR-1 Wis.-Whitewater 1:28.73 2:18.15 1:55.68 1:57.93 1:52.31 1:23.11 1:44.45
3 Kylian Lally SR-4 Loras 2:21.23 2:07.67 1:43.95 1:58.63 1:52.98 2:04.28 1:27.00
4 Zach Lee JR-3 Wis.-Platteville 1:45.23 1:23.74 1:20.34 1:57.68 1:53.15 1:19.21 1:22.60
5 Nico LaBracke SO-2 Wis.-Stevens Point 1:48.70 1:41.90 2:13.60 2:19.26 1:53.22 1:38.51 2:14.74
6 Alec Meixelsperger SR-4 Wis.-Whitewater 2:12.51 1:21.11 1:53.09 2:20.51 1:54.23 1:45.10 1:35.96
7 Nick Lawson SO-2 Wis.-Stevens Point 1:59.30 2:03.89 1:23.74 1:43.24 1:54.71 1:44.39 1:21.45
8 Travis Wollenberg JR-3 Wis.-Stevens Point 2:09.35 2:26.68 1:49.72 2:23.21 1:55.49 2:18.59 2:28.99
9 Nick Freitag JR-3 Wis.-Oshkosh 1:31.34 2:17.59 2:30.31 2:14.12 1:55.62 2:26.84 1:45.22
10 Joe Zack SR-4 Wis.-Oshkosh 2:13.15 1:54.63 2:10.84 1:50.00 1:55.78 1:40.73 1:24.52
19 Justin Skinkis JR-3 Wis.-Oshkosh 2:12.56 2:00.62 1:27.18 1:37.93 1:59.42 1:58.23 1:53.45