April 12, 2018
|
UW-Platteville - Platteville, WI

Men's 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME
1 Wis.-Whitewater A Alec Masters, Colton Tisdall, Logan Zeien, Alex Duff 3:55.51 3:17.90 3:35.72
2 Wis.-Stevens Point A Calden Wojt, Noah Scheer, Travis Wollenberg, Evan Torgerson 4:14.56 3:18.87 4:08.59
3 Loras A Shamari Scott, Anakin Hall, Kylian Lally, Patrick Mikel 2:19.59 3:19.41 3:53.31
4 Wis.-Eau Claire A Hunter Henk, Kyle Groven, Drake Kapler, Dietrich Schwoerer 2:48.91 3:21.08 2:24.78
5 Wis.-Platteville A Paul Rapp, Kyle Buechner, Riley Bendorf, Matt Hokanson 3:29.50 3:21.44 3:13.39
6 Wis.-Eau Claire
(B>)
B KJ Munn, Kyler Lueck, Nathan Moll, Jordan Lijewski 3:17.58 3:25.81 3:58.74
7 Wis.-Whitewater
(B>)
B Logan Meier, Brian Kuehl, Kiley Lofy, Luke Sutherland 3:53.41 3:26.55 3:01.77
8 Wis.-Stevens Point
(B>)
B Sam Welch, Nick Lawson, Nico LaBracke, Matt Cieslak 2:45.80 3:27.25 3:56.27
9 Wis.-Whitewater
(C>)
C Tyler Theel, Ethan Kern, Alec Meixelsperger, Luke Zanis 2:52.53 3:27.86 4:23.99
10 Wis.-Eau Claire
(E>)
E Michael Amerlan, Jed Lorenz, Tyler Bouchard, Jordan Lacey 3:39.34 3:30.90 3:16.14
11 Loras
(B>)
B Andrew O'Neill, Evan Gradoville, Conor Otting, Noah Smith 4:05.12 3:31.31 3:01.73
12 Dubuque
(B>)
B Hunter Klose, Kelvon Johnson, Nathaniel Ross, Kyle Thomas 3:41.33 3:32.81 3:37.07
13 Wis.-Oshkosh
(B>)
B Nick Engels, Andrew George, Noah O'Neill, Mitch Pauers 4:17.61 3:32.90 4:09.10
14 Wis.-Eau Claire
(C>)
C Chad Couser, James Riordan, Guenter Schwoerer, Jackson Clements 4:24.06 3:32.95 2:56.75
15 Dubuque
(C>)
C Jeremiah Steed, Tyler Fowler, Ryan Kind, Ian Christ 3:05.06 3:48.47 4:36.45
Men's 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Dubuque
(B>)
Klose, Johnson, Ross, Thomas 3:54.10 3:49.84 3:32.81 3:00.89 3:09.40 4:21.76
13 Wis.-Oshkosh
(B>)
Engels, George, O'Neill, Pauers 2:58.84 2:48.20 3:32.90 3:11.61 2:50.32 4:36.77
15 Dubuque
(C>)
Steed, Fowler, Kind, Christ 2:55.93 4:02.18 3:48.47 2:49.07 3:37.05 2:55.93
Men's 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Wis.-Stevens Point
(B>)
Welch, Lawson, LaBracke, Cieslak 3:47.98 3:06.53 3:27.25 3:45.91 4:27.36 3:27.25
9 Wis.-Whitewater
(C>)
Theel, Kern, Meixelsperger, Zanis 4:11.51 3:19.55 3:42.41 3:38.26 3:34.10 3:27.86
10 Wis.-Eau Claire
(E>)
Amerlan, Lorenz, Bouchard, Lacey 4:15.19 3:09.81 2:29.74 3:51.99 3:16.14 3:30.90
11 Loras
(B>)
O'Neill, Gradoville, Otting, Smith 2:49.05 2:44.83 2:27.92 4:17.80 2:27.92 3:31.31
14 Wis.-Eau Claire
(C>)
Couser, Riordan, Schwoerer, Clements 3:52.12 2:56.75 2:39.72 3:49.99 2:41.85 3:32.95
Men's 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME
1 Wis.-Whitewater Masters, Tisdall, Zeien, Duff 3:17.90
2 Wis.-Stevens Point Wojt, Scheer, Wollenberg, Torgerson 3:18.87
3 Loras Scott, Hall, Lally, Mikel 3:19.41
4 Wis.-Eau Claire Henk, Groven, Kapler, Schwoerer 3:21.08
5 Wis.-Platteville Rapp, Buechner, Bendorf, Hokanson 3:21.44
6 Wis.-Eau Claire
(B>)
Munn, Lueck, Moll, Lijewski 3:25.81
7 Wis.-Whitewater
(B>)
Meier, Kuehl, Lofy, Sutherland 3:26.55