April 21, 2018
|
Bellarmine University - Louisville, KY

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Logan McKenzie SO-2 Berea 5:01.05 3:51.57 4:19.36
2 Michael Anderson JR-3 North Central (Ill.) 3:48.23 3:55.28 2:51.76
3 Chris Buechner JR-3 North Central (Ill.) 3:29.96 3:55.90 3:34.67
4 Tanner Carson JR-3 Berea 3:56.46 3:56.46 4:17.75
5 Alex Beruscha   Unattached 4:49.47 4:01.22 4:54.29
6 Patrick Quire SO-2 Kentucky Wesleyan 5:14.27 4:07.45 4:07.45
7 Matt Holloway SO-2 St. Norbert 2:55.26 4:10.36 3:57.85
8 Brandon Laws SR-4 Trevecca Nazarene 3:30.88 4:11.04 4:26.11
9 Triston Gogol   Unattached 4:05.05 4:12.62 4:32.83
10 Caleb Flege SO-2 Berea 3:53.05 4:13.31 3:53.05
11 Cain Parker SR-4 Southern Indiana 3:10.65 4:14.20 4:06.58
12 Kyle Young JR-3 Berea 4:10.11 4:15.21 5:21.57
13 Camren Warner FR-1 Trevecca Nazarene 3:19.38 4:15.61 3:16.82
14 John Woodman   Unattached 4:23.94 4:21.32 4:21.32
15 Will Brittian FR-1 Spalding 5:42.49 4:23.45 5:16.14
16 Tyler Dobbs SO-2 Kentucky Wesleyan 3:10.43 4:24.48 5:22.67
17 Joe Gasick FR-1 St. Norbert 4:41.71 4:25.76 3:11.35
18 Bronzon Yator SO-2 Kentucky Wesleyan 4:08.92 4:27.65 4:54.42
19 Darrell Corn FR-1 Transylvania 5:02.79 4:27.95 5:34.94
20 Aaron Lee SO-2 Kentucky Wesleyan 4:28.32 4:31.03 5:06.27
21 Shaun Montgomery SO-2 Spalding 3:27.26 4:32.71 4:46.35
22 Timothy Appleby FR-1 Trevecca Nazarene 4:27.71 4:38.86 5:12.33
23 Nolan Snyder JR-3 Southern Indiana 3:26.04 4:54.34 6:13.82
24 Trent Powell FR-1 Berea 3:54.49 5:08.54 3:35.98
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Logan McKenzie SO-2 Berea 2:51.37 4:30.94 2:44.42 4:47.15 3:05.26 3:51.57 4:10.10
2 Michael Anderson JR-3 North Central (Ill.) 2:58.82 4:58.81 3:57.64 5:05.87 4:58.81 3:55.28 2:44.70
3 Chris Buechner JR-3 North Central (Ill.) 3:41.75 4:14.78 4:43.08 3:04.01 3:41.75 3:55.90 4:19.49
4 Tanner Carson JR-3 Berea 3:06.81 4:41.39 4:08.29 4:08.29 4:03.56 3:56.46 4:15.38
5 Alex Beruscha   Unattached 3:08.16 4:49.47 3:32.28 3:05.74 5:08.77 4:01.22 3:44.34
6 Patrick Quire SO-2 Kentucky Wesleyan 3:25.39 3:00.64 3:32.81 4:04.98 4:56.94 4:07.45 4:12.40
7 Matt Holloway SO-2 St. Norbert 4:00.35 4:55.43 4:10.36 3:50.34 3:30.31 4:10.36 2:55.26
9 Triston Gogol   Unattached 4:50.52 3:52.41 4:50.52 3:47.36 4:15.15 4:12.62 4:47.99
10 Caleb Flege SO-2 Berea 3:20.12 4:36.11 4:20.91 5:03.98 4:08.25 4:13.31 5:19.17
11 Cain Parker SR-4 Southern Indiana 3:18.28 5:02.50 4:11.66 3:41.16 4:54.88 4:14.20 3:56.41
12 Kyle Young JR-3 Berea 3:59.90 3:31.83 3:57.35 5:01.15 3:24.17 4:15.21 3:01.20
13 Camren Warner FR-1 Trevecca Nazarene 3:01.49 4:48.84 4:13.06 4:13.06 3:19.38 4:15.61 3:16.82
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
8 Brandon Laws SR-4 Trevecca Nazarene 3:50.96 4:11.04 5:21.34 4:18.58 3:58.49
14 John Woodman   Unattached 5:16.20 4:21.32 5:39.72 4:34.39 5:39.72
15 Will Brittian FR-1 Spalding 4:44.53 4:23.45 3:36.03 3:17.59 3:20.23
16 Tyler Dobbs SO-2 Kentucky Wesleyan 4:43.00 4:24.48 5:06.80 5:27.96 4:43.00
17 Joe Gasick FR-1 St. Norbert 5:02.97 4:25.76 5:45.49 4:20.45 3:48.56
18 Bronzon Yator SO-2 Kentucky Wesleyan 3:26.09 4:27.65 3:58.21 3:31.45 3:36.80
19 Darrell Corn FR-1 Transylvania 3:50.44 4:27.95 3:50.44 4:27.95 3:50.44
20 Aaron Lee SO-2 Kentucky Wesleyan 5:36.08 4:31.03 3:25.99 5:08.98 5:00.85
21 Shaun Montgomery SO-2 Spalding 3:24.54 4:32.71 5:05.44 3:46.35 3:27.26
22 Timothy Appleby FR-1 Trevecca Nazarene 5:26.27 4:38.86 4:19.34 5:29.06 5:59.73
23 Nolan Snyder JR-3 Southern Indiana 4:45.51 4:54.34 6:13.82 5:14.95 4:33.74
24 Trent Powell FR-1 Berea 3:42.15 5:08.54 5:45.57 4:06.84 4:43.86