April 27-28, 2018
|
Rose-Hulman - Terre Haute, IN

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Hannah Wappes SO-2 Manchester 3:29.48 4:55.57 3:40.96 5:21.40 4:35.49 5:30.01 4:46.96 10
2 Kally Morozin JR-3 Rose-Hulman 4:24.79 6:19.53 4:45.39 5:50.11 3:28.89 5:17.75 4:54.21 8
3 Ellie Haland FR-1 Earlham 4:24.80 5:29.53 4:13.03 5:00.11 3:55.38 4:21.86 4:54.22 6
4 Alexis Cash SO-2 Bluffton 4:35.88 4:20.88 4:23.88 3:35.90 3:47.90 5:23.85 4:59.86 5
5 Ashley King SR-4 Anderson (Ind.) 5:26.90 4:02.15 5:32.95 4:44.52 5:42.03 5:08.74 5:02.68 4
6 Ana Sosa-Ebert FR-1 Earlham 5:35.31 5:20.07 5:38.35 5:10.92 3:33.38 6:02.74 5:04.82 3
7 Maria Waters JR-3 Mount St. Joseph 4:02.51 6:02.23 3:53.30 3:37.95 4:45.49 6:26.79 5:06.97 2
8 Alissa Hauke SR-4 Bluffton 5:18.17 6:16.86 4:50.37 5:49.06 3:54.77 5:33.62 5:08.90 1
9 Megan Hut SR-4 Earlham 4:13.71 3:39.26 4:32.51 4:10.58 4:10.58 5:35.15 5:13.22 -
10 Rachel Bowden SR-4 Franklin 4:10.89 5:16.75 4:20.30 4:26.57 3:45.80 4:32.84 5:13.61 -
11 Morgan Hamilton JR-3 Hanover 5:30.08 5:11.04 4:51.99 6:11.34 4:51.99 3:51.69 5:17.38 -
12 Hayley Musser FR-1 Manchester 5:09.93 4:09.22 6:29.81 4:25.20 4:47.56 6:13.83 5:19.51 -
13 Jessica Wells SO-2 Rose-Hulman 5:55.22 4:25.61 6:36.82 6:11.22 6:17.62 5:58.42 5:20.01 -
14 Elizabeth Shumate SR-4 Mount St. Joseph 5:49.30 4:21.97 4:18.74 5:23.42 6:31.34 6:41.04 5:23.42 -
15 Olivia Fett FR-1 Defiance 5:05.99 5:28.78 6:40.39 4:36.70 6:17.61 5:35.29 5:25.52 -
16 Tami Groff SO-2 Bluffton 5:45.75 6:11.85 4:11.16 4:01.38 5:58.80 5:49.02 5:26.18 -
17 Sarozjani Hunter FR-1 Rose-Hulman 5:58.15 6:24.43 6:01.43 6:24.43 3:50.00 6:08.00 5:28.57 -
18 Grace Esterline FR-1 Franklin 4:15.94 6:35.55 6:02.31 4:55.83 4:39.21 5:05.80 5:32.39 -
19 Josie Cunningham FR-1 Transylvania 4:39.39 4:02.80 4:42.71 4:16.11 4:32.74 5:35.93 5:32.60 -
20 Meghan Yencer JR-3 Franklin 5:32.64 7:02.46 4:36.10 5:39.30 4:49.40 6:52.48 5:32.64 -
21 Levi Spaniolo JR-3 Franklin 4:43.25 6:54.76 5:33.83 7:04.88 4:46.62 6:44.64 5:37.20 -
22 Emma Ramalingam FR-1 Earlham 6:13.44 4:32.90 4:54.44 7:36.02 4:32.90 6:42.16 5:59.07 -
23 Madison Van Winkle SO-2 Hanover 5:02.29 5:39.15 6:23.39 4:18.05 7:11.31 7:00.25 6:08.64 -
24 Jamie McBride JR-3 Manchester 5:44.09 7:28.82 5:32.87 5:55.31 4:51.73 7:58.74 6:14.01 -
25 Ally Priebe FR-1 Transylvania 4:54.78 8:03.43 6:05.52 8:23.08 5:41.94 8:03.43 6:33.03 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
11 Morgan Hamilton JR-3 Hanover 5:17.38 6:46.25 5:17.38 -
14 Elizabeth Shumate SR-4 Mount St. Joseph 4:41.38 6:15.17 5:23.42 -
16 Tami Groff SO-2 Bluffton 6:47.73 4:40.52 5:26.18 -
17 Sarozjani Hunter FR-1 Rose-Hulman 6:17.86 6:34.29 5:28.57 -
19 Josie Cunningham FR-1 Transylvania 4:09.45 5:32.60 5:32.60 -
20 Meghan Yencer JR-3 Franklin 6:12.56 5:19.34 5:32.64 -
21 Levi Spaniolo JR-3 Franklin 6:51.39 5:30.46 5:37.20 -
22 Emma Ramalingam FR-1 Earlham 5:44.71 7:32.43 5:59.07 -
23 Madison Van Winkle SO-2 Hanover 5:02.29 4:18.05 6:08.64 -
24 Jamie McBride JR-3 Manchester 7:10.12 6:43.93 6:14.01 -
25 Ally Priebe FR-1 Transylvania 7:59.50 7:28.06 6:33.03 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Hannah Wappes SO-2 Manchester 4:46.96 4:01.05 4:21.14 10
2 Kally Morozin JR-3 Rose-Hulman 4:54.21 6:16.59 5:17.75 8
3 Ellie Haland FR-1 Earlham 4:54.22 4:27.74 6:04.84 6
4 Alexis Cash SO-2 Bluffton 4:59.86 5:29.85 6:14.83 5
5 Ashley King SR-4 Anderson (Ind.) 5:02.68 5:35.98 6:27.43 4
6 Ana Sosa-Ebert FR-1 Earlham 5:04.82 6:21.03 6:36.27 3
7 Maria Waters JR-3 Mount St. Joseph 5:06.97 5:34.60 3:47.16 2
8 Alissa Hauke SR-4 Bluffton 5:08.90 6:38.49 4:19.48 1
9 Megan Hut SR-4 Earlham 5:13.22 5:44.55 4:10.58 -
10 Rachel Bowden SR-4 Franklin 5:13.61 5:44.98 5:48.11 -
12 Hayley Musser FR-1 Manchester 5:19.51 5:00.34 4:06.03 -
13 Jessica Wells SO-2 Rose-Hulman 5:20.01 5:39.21 5:04.01 -
15 Olivia Fett FR-1 Defiance 5:25.52 5:58.08 6:30.63 -
18 Grace Esterline FR-1 Franklin 5:32.39 4:25.92 5:09.13 -