April 27-28, 2018
|
Rose-Hulman - Terre Haute, IN

Women's 800 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Hannah Wappes SO-2 Manchester 2:16.23 1:55.80 2:13.51 10
2 Ellie Haland FR-1 Earlham 2:22.82 1:41.41 1:49.98 8
3 Kally Morozin JR-3 Rose-Hulman 2:24.05 2:47.10 2:47.10 6
4 Ashley King SR-4 Anderson (Ind.) 2:25.94 1:50.92 1:56.76 5
5 Jayla Callens SO-2 Franklin 2:27.81 2:32.25 2:42.60 4
6 Alissa Hauke SR-4 Bluffton 2:29.96 2:58.46 3:08.95 3
7 Emma Roth SO-2 Mount St. Joseph 2:31.05 2:34.08 2:40.12 2
8 Olivia Fett FR-1 Defiance 2:38.85 2:13.44 3:13.80 1

Women's 800 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Hannah Wappes SO-2 Manchester 2:48.17 1:58.14 2:52.34 2:16.20 2:18.98 2:09.26 2:44.00
2 Ellie Haland FR-1 Earlham 2:29.46 2:35.21 3:02.52 2:16.53 2:23.71 2:48.14 2:05.03
3 Kally Morozin JR-3 Rose-Hulman 2:00.86 2:54.10 1:47.91 2:16.69 2:23.88 2:09.50 2:13.81
4 Ashley King SR-4 Anderson (Ind.) 2:39.48 2:55.43 1:42.94 2:49.63 2:24.98 1:58.89 2:51.08
5 Jayla Callens SO-2 Franklin 1:54.63 2:09.33 3:05.17 1:48.75 2:26.96 2:50.48 2:25.49
6 Olivia Fett FR-1 Defiance 2:52.50 2:33.33 2:40.70 1:53.53 2:27.43 3:08.71 2:12.69
7 Alissa Hauke SR-4 Bluffton 2:31.10 1:59.99 2:47.39 2:02.95 2:28.13 2:32.58 2:13.32
8 Emma Roth SO-2 Mount St. Joseph 2:12.28 2:27.15 1:54.45 2:47.96 2:28.63 2:52.41 2:25.66
9 Megan Hut SR-4 Earlham 2:51.68 3:12.58 2:41.23 1:47.49 2:29.28 3:08.10 2:50.18
10 Bailie Barrington FR-1 Bluffton 2:26.34 1:53.49 3:05.16 3:09.64 2:29.32 2:05.43 2:00.95
11 Ana Sosa-Ebert FR-1 Earlham 2:04.18 2:19.14 2:38.59 2:07.17 2:29.61 2:28.12 2:59.54
12 Abby Hawkins JR-3 Rose-Hulman 2:37.30 1:47.87 2:05.84 3:10.26 2:29.81 1:56.86 2:14.83
13 Anne Boxeth JR-3 Rose-Hulman 2:58.89 2:43.60 3:18.76 2:39.01 2:32.89 1:51.61 2:46.65
14 Ana Acevedo SO-2 Manchester 2:36.43 2:31.74 3:03.03 2:05.15 2:36.43 2:09.84 3:09.28
15 Morgan Hamilton JR-3 Hanover 3:21.02 3:06.67 1:58.06 2:10.83 2:39.54 2:28.38 2:26.78
16 Tami Groff SO-2 Bluffton 2:12.71 2:25.66 1:58.15 2:17.57 2:41.84 2:25.66 2:25.66
17 Levi Spaniolo JR-3 Franklin 2:45.02 2:16.68 2:48.35 2:18.35 2:46.68 2:01.68 3:16.69
18 Jasmine Lorenzana FR-1 Earlham 2:05.10 3:06.81 2:31.78 3:21.82 2:46.79 2:13.44 3:05.14
19 Josie Cunningham FR-1 Transylvania 2:12.99 2:53.90 3:05.84 2:45.38 2:50.49 2:33.45 2:04.46
20 Ally Priebe FR-1 Transylvania 3:08.22 4:05.26 2:58.72 3:31.04 3:10.12 3:02.52 2:20.69
21 Taylor Grehl FR-1 Manchester 3:32.57 4:05.58 3:16.06 3:36.69 3:26.37 3:07.80 2:36.85
Women's 800 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Kally Morozin JR-3 Rose-Hulman 2:41.15 2:23.88 2:35.39 2:39.71
4 Ashley King SR-4 Anderson (Ind.) 1:44.39 2:24.98 2:26.43 3:08.48
8 Emma Roth SO-2 Mount St. Joseph 3:02.82 2:28.63 2:44.98 2:12.28
10 Bailie Barrington FR-1 Bluffton 2:12.90 2:29.32 3:12.63 1:49.01
14 Ana Acevedo SO-2 Manchester 2:47.38 2:36.43 2:06.71 2:38.00
16 Tami Groff SO-2 Bluffton 2:54.79 2:41.84 3:20.69 3:14.21
20 Ally Priebe FR-1 Transylvania 3:40.54 3:10.12 2:24.50 3:55.75
Women's 800 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Hannah Wappes SO-2 Manchester 2:00.92 2:09.26 2:18.98 2:44.00 1:41.46 2:03.70 2:30.10
6 Olivia Fett FR-1 Defiance 2:08.27 3:08.71 2:27.43 1:50.58 2:00.90 2:11.22 1:43.21
7 Alissa Hauke SR-4 Bluffton 2:10.36 2:32.58 2:28.13 2:04.43 2:29.62 2:57.76 1:49.62
9 Megan Hut SR-4 Earlham 1:50.47 1:45.99 2:29.28 2:08.38 2:12.86 2:30.78 2:09.88
13 Anne Boxeth JR-3 Rose-Hulman 2:03.84 2:22.19 2:32.89 2:26.78 2:20.66 2:06.90 2:09.96
15 Morgan Hamilton JR-3 Hanover 1:51.68 2:36.35 2:39.54 3:19.43 3:22.62 3:21.02 2:25.19
17 Levi Spaniolo JR-3 Franklin 2:55.02 2:00.01 2:46.68 3:00.02 2:53.35 2:30.02 3:31.69
Women's 800 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Ellie Haland FR-1 Earlham 2:28.03 2:23.71 2:56.77 2:26.59
5 Jayla Callens SO-2 Franklin 2:07.86 2:26.96 2:57.83 2:57.83
11 Ana Sosa-Ebert FR-1 Earlham 3:01.03 2:29.61 2:01.19 2:29.61
12 Abby Hawkins JR-3 Rose-Hulman 2:07.34 2:29.81 2:22.32 2:01.35
18 Jasmine Lorenzana FR-1 Earlham 1:58.42 2:46.79 2:51.80 2:06.76
19 Josie Cunningham FR-1 Transylvania 2:55.61 2:50.49 2:48.79 3:19.48
21 Taylor Grehl FR-1 Manchester 3:59.39 3:26.37 3:26.37 2:28.59