March 30-31, 2018
|
Oklahoma Baptist - Shawnee, OK

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Abby Hoover SR-4 Oklahoma Baptist 19:08.79 17:14.94
2 Lydia Mato SR-4 Oklahoma City 19:49.02 17:23.00
3 ANNA MORA   UNAT-East Central 22:11.08 17:44.86
4 Sydney Lawrence JR-3 Oklahoma Baptist 20:13.80 17:54.16
5 Kristen Radcliff   Unattached 20:42.04 18:19.15
6 YVETTE FELIX JR-3 East Central 18:55.41 18:33.14
7 Brooke Cassar SR-4 Oklahoma City 22:22.14 18:38.45
8 Michaela Lombardi SR-4 East Central 23:44.36 18:41.54
9 Tyler Berge JR-3 Oklahoma City 17:15.80 18:45.87
10 Zoya Timoshenko SR-4 Oklahoma Baptist 15:01.80 18:47.24
11 Allison Derry FR-1 Oklahoma Baptist 14:25.69 18:59.06
12 KELSEY HORNER SO-2 East Central 14:40.74 19:03.81
13 Sabrina Desantiago   UNAT-Midwestern St. 19:27.07 19:15.51
14 Kassidy Williams JR-3 Oklahoma City 15:38.74 19:18.93
15 Savannah Waddell JR-3 Central Oklahoma 23:16.84 19:24.03
16 Rita Vogt FR-1 Dallas Baptist 15:55.59 19:39.73
17 Jenna Thorman FR-1 Dallas Baptist 23:04.44 19:43.28
18 ABBIE WINCHESTER SO-2 East Central 14:32.41 19:55.08
19 Alexas Vargas SO-2 Oklahoma City 24:12.21 20:00.17
20 Alex Quinn SR-4 Austin College 19:00.38 20:00.40
21 Megan Allen SO-2 Oklahoma Baptist 24:40.31 20:03.50
22 Delaney Locke FR-1 Midwestern St. 15:34.14 20:13.16
23 GRACYE WERTH FR-1 East Central 26:04.26 20:31.70
24 KATIE COWGER FR-1 East Central 16:14.28 20:33.26
25 Sarah O'Bryan FR-1 Oklahoma Baptist 22:12.93 20:57.48
26 Mel Zalman JR-3 Dallas Baptist 17:24.91 20:58.92
27 Ashley Ellis SO-2 Oklahoma Baptist 24:59.82 21:00.35
28 Che Burge JR-3 Southern Nazarene 21:34.77 21:21.95
29 Olivia Brookshire SO-2 Southwestern Oklahoma 19:36.65 21:33.02
30 Eden Llamas SR-4 Austin College 15:59.35 21:36.41
31 Laurel Parry SO-2 Dallas Baptist 24:41.81 22:03.04
32 Michaela Kirkland SR-4 Dallas Baptist 23:22.47 22:03.08
  Karen Perez FR-1 Allen County CC DNF DNF
  Sarah Rippy SO-2 Dallas Baptist DNF DNF
  Mercy Yermo SO-2 Midwestern St. DNF DNF
  Natalie McLaurin JR-3 Midwestern St. DNF DNF
  Sara Smith JR-3 Midwestern St. DNF DNF
Women's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
16 Rita Vogt FR-1 Dallas Baptist 19:39.73 15:31.99 25:21.86 21:02.32 19:39.73 15:20.19
17 Jenna Thorman FR-1 Dallas Baptist 19:43.28 16:45.79 23:28.11 14:47.46 23:39.94 23:51.77
19 Alexas Vargas SO-2 Oklahoma City 20:00.17 24:36.21 17:00.15 23:12.20 16:00.14 22:12.19
20 Alex Quinn SR-4 Austin College 20:00.40 23:24.47 20:12.41 17:24.35 20:48.42 24:24.49
23 GRACYE WERTH FR-1 East Central 20:31.70 21:57.92 16:13.05 19:30.12 14:46.83 20:56.34
24 KATIE COWGER FR-1 East Central 20:33.26 24:52.25 25:41.58 18:29.94 23:50.59 22:36.59
25 Sarah O'Bryan FR-1 Oklahoma Baptist 20:57.48 21:10.06 23:28.38 19:16.89 20:44.91 20:07.18
26 Mel Zalman JR-3 Dallas Baptist 20:58.92 22:01.87 19:55.98 15:44.19 18:27.85 26:26.24
27 Ashley Ellis SO-2 Oklahoma Baptist 21:00.35 22:03.37 18:41.72 25:12.42 20:35.15 18:03.90
28 Che Burge JR-3 Southern Nazarene 21:21.95 27:08.08 16:52.74 19:00.94 18:35.30 21:21.95
29 Olivia Brookshire SO-2 Southwestern Oklahoma 21:33.02 26:43.35 20:15.44 26:43.35 22:11.81 15:43.91
30 Eden Llamas SR-4 Austin College 21:36.41 22:15.31 27:13.48 17:17.13 21:49.38 20:31.59
31 Laurel Parry SO-2 Dallas Baptist 22:03.04 18:44.59 20:30.43 20:30.43 19:11.05 20:17.20
32 Michaela Kirkland SR-4 Dallas Baptist 22:03.08 24:02.16 20:04.01 15:39.39 26:27.70 20:04.01
  Mercy Yermo SO-2 Midwestern St. DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Natalie McLaurin JR-3 Midwestern St. DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Sara Smith JR-3 Midwestern St. DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Sarah Rippy SO-2 Dallas Baptist DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Karen Perez FR-1 Allen County CC DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Abby Hoover SR-4 Oklahoma Baptist 15:21.10 15:31.45 17:14.94 20:21.23 18:48.09
2 Lydia Mato SR-4 Oklahoma City 20:30.74 15:17.84 17:23.00 13:02.25 20:20.31
3 ANNA MORA   UNAT-East Central 14:11.89 23:04.32 17:44.86 13:18.65 15:05.13
4 Sydney Lawrence JR-3 Oklahoma Baptist 20:03.06 18:04.91 17:54.16 17:43.42 19:52.32
5 Kristen Radcliff   Unattached 22:09.98 21:47.99 18:19.15 21:26.01 14:28.33
6 YVETTE FELIX JR-3 East Central 18:55.41 16:41.83 18:33.14 14:05.99 23:55.95
7 Brooke Cassar SR-4 Oklahoma City 18:04.90 17:20.16 18:38.45 17:42.53 21:59.78
8 Michaela Lombardi SR-4 East Central 20:44.91 20:44.91 18:41.54 18:41.54 17:11.82
9 Tyler Berge JR-3 Oklahoma City 21:00.98 23:16.08 18:45.87 15:00.70 22:53.57
10 Zoya Timoshenko SR-4 Oklahoma Baptist 14:27.98 14:50.52 18:47.24 16:09.43 13:31.62
11 Allison Derry FR-1 Oklahoma Baptist 22:24.09 17:50.72 18:59.06 13:40.13 16:30.99
12 KELSEY HORNER SO-2 East Central 19:38.13 16:00.80 19:03.81 24:12.64 20:46.76
13 Sabrina Desantiago   UNAT-Midwestern St. 14:15.08 17:08.41 19:15.51 20:24.84 20:24.84
14 Kassidy Williams JR-3 Oklahoma City 21:14.83 14:29.20 19:18.93 21:26.42 21:03.24
15 Savannah Waddell JR-3 Central Oklahoma 19:24.03 23:28.48 19:24.03 15:42.87 24:38.32
18 ABBIE WINCHESTER SO-2 East Central 14:32.41 24:18.00 19:55.08 21:18.74 17:55.58
21 Megan Allen SO-2 Oklahoma Baptist 20:51.64 14:14.49 20:03.50 15:02.63 15:38.73
22 Delaney Locke FR-1 Midwestern St. 24:03.66 20:25.30 20:13.16 17:23.32 24:27.93