March 30-31, 2018
|
Oklahoma Baptist - Shawnee, OK

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Nathan Crowson JR-3 Oklahoma Baptist 5:16.98 4:03.83
2 Kevin Matthews SR-4 East Central 5:01.00 4:04.71
3 Jacob Janzen JR-3 Oklahoma Baptist 3:08.79 4:05.18
4 Ilijah Coleman   Bacone 4:28.06 4:05.92
5 Yoel Yoel FR-1 Allen County CC 4:24.07 4:06.79
6 Joshua Clethen FR-1 Allen County CC 3:12.51 4:06.80
7 Cody Jones SO-2 Southern Nazarene 4:47.50 4:07.84
8 Aaron Brinegar JR-3 Southern Nazarene 3:39.84 4:09.81
9 Patrick Harris FR-1 Oklahoma Baptist 4:45.07 4:10.06
10 Brian Masayesva   Bacone 4:51.51 4:11.30
11 Luke Scribner   Unattached 4:09.39 4:11.91
12 DAN KIPSANG FR-1 East Central 4:40.43 4:12.64
13 Matthew Torvik SO-2 Dallas Baptist 4:18.66 4:13.58
14 TOMMY GREBE SO-2 East Central 3:02.65 4:13.67
15 Ludreche Bouanga SO-2 Allen County CC 4:31.76 4:13.98
16 Tyron Yazzie   Bacone 5:16.53 4:15.26
17 Trevor Talley JR-3 Oklahoma Christian 3:01.42 4:15.51
18 Mike Muhuhu FR-1 Science & Arts 3:53.98 4:17.12
19 Gerardo Tarango FR-1 Oklahoma Baptist 3:18.37 4:17.62
20 Jackson Witt JR-3 Southern Nazarene 5:04.15 4:17.75
21 Boniface Kiptoo JR-3 Science & Arts 4:55.62 4:19.31
22 Ryan Nielsen SR-4 Oklahoma City 4:10.27 4:20.69
23 Chris Lobaugh FR-1 Oklahoma Baptist 4:18.40 4:21.01
24 Richard Mora SR-4 East Central 4:29.15 4:21.31
25 Kyle Copp JR-3 Oklahoma City 4:42.92 4:21.96
26 Kylan Wess FR-1 Pratt CC 5:34.12 4:25.17
27 Fabian Ramirez FR-1 Southern Nazarene 4:10.17 4:26.13
28 Zach Polley SR-4 Dallas Baptist 3:25.02 4:26.26
29 Chris Biffar FR-1 Austin College 3:57.57 4:26.93
30 Jose Alfredo Moya Pena   Bacone 3:50.48 4:27.99
31 Caleb Jones FR-1 Dallas Baptist 4:55.27 4:28.42
32 Roy Begay   Bacone 4:12.87 4:29.01
33 Travis Hubbard FR-1 Science & Arts 3:33.75 4:30.56
34 Aaron Gould   Bacone 4:00.87 4:30.64
35 Zach McAlpin SO-2 Southern Nazarene 5:12.52 4:31.75
36 Benjamin Duong FR-1 Dallas Baptist 4:59.28 4:32.07
37 Xavier Ortiz FR-1 Pratt CC 5:46.27 4:32.65
38 Luis Guerra JR-3 Southern Nazarene 4:50.21 4:33.78
39 Garrison Bluhm SO-2 Southern Nazarene 5:10.75 4:35.00
40 Weyekin Bill   Bacone 4:49.91 4:36.10
41 Izak Molterno FR-1 Pratt CC 3:29.91 4:36.19
42 Christopher Garcia FR-1 Science & Arts 5:12.69 4:36.71
43 Christopher Bunce Freshman Unattached 4:10.19 4:37.98
44 Jared Shriver FR-1 Pratt CC 5:48.16 4:40.77
45 Evan Wilson SO-2 Southern Nazarene 5:56.97 4:43.31
46 Damian Armendariz FR-1 Science & Arts 4:58.30 4:46.82
47 Merritt Suenram JR-3 Southern Nazarene 4:31.79 4:49.13
48 HUGH ROJAS FR-1 East Central 4:53.92 5:06.16
49 Jarrod Ferguson SO-2 Southern Nazarene 4:19.47 5:20.33
50 Burhanuddin Biviji FR-1 Austin College 4:37.92 5:34.84
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
18 Mike Muhuhu FR-1 Science & Arts 3:35.98 4:17.12 4:11.98
21 Boniface Kiptoo JR-3 Science & Arts 5:18.96 4:19.31 4:40.06
31 Caleb Jones FR-1 Dallas Baptist 5:22.11 4:28.42 5:27.48
40 Weyekin Bill   Bacone 5:53.41 4:36.10 3:54.69
42 Christopher Garcia FR-1 Science & Arts 3:19.24 4:36.71 4:06.28
43 Christopher Bunce Freshman Unattached 5:16.90 4:37.98 5:36.36
46 Damian Armendariz FR-1 Science & Arts 5:47.06 4:46.82 5:58.53
48 HUGH ROJAS FR-1 East Central 4:01.87 5:06.16 5:58.21
49 Jarrod Ferguson SO-2 Southern Nazarene 4:03.45 5:20.33 4:19.47
50 Burhanuddin Biviji FR-1 Austin College 7:05.25 5:34.84 5:41.54
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
24 Richard Mora SR-4 East Central 4:21.31 4:05.64
25 Kyle Copp JR-3 Oklahoma City 4:21.96 5:37.93
27 Fabian Ramirez FR-1 Southern Nazarene 4:26.13 4:31.46
29 Chris Biffar FR-1 Austin College 4:26.93 5:47.01
32 Roy Begay   Bacone 4:29.01 4:07.49
33 Travis Hubbard FR-1 Science & Arts 4:30.56 4:30.56
34 Aaron Gould   Bacone 4:30.64 3:14.86
35 Zach McAlpin SO-2 Southern Nazarene 4:31.75 3:10.23
36 Benjamin Duong FR-1 Dallas Baptist 4:32.07 4:02.15
37 Xavier Ortiz FR-1 Pratt CC 4:32.65 4:02.66
38 Luis Guerra JR-3 Southern Nazarene 4:33.78 5:14.85
41 Izak Molterno FR-1 Pratt CC 4:36.19 5:50.77
44 Jared Shriver FR-1 Pratt CC 4:40.77 6:05.01
45 Evan Wilson SO-2 Southern Nazarene 4:43.31 4:26.32
47 Merritt Suenram JR-3 Southern Nazarene 4:49.13 4:46.24
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
5 Yoel Yoel FR-1 Allen County CC 4:33.94 3:14.97 4:06.79 4:06.79
6 Joshua Clethen FR-1 Allen County CC 5:20.84 4:06.80 5:03.57 4:06.80
11 Luke Scribner   Unattached 3:39.17 4:24.51 4:57.26 4:11.91
12 DAN KIPSANG FR-1 East Central 3:42.33 4:27.80 4:22.75 4:12.64
14 TOMMY GREBE SO-2 East Central 5:27.24 4:46.65 5:24.70 4:13.67
15 Ludreche Bouanga SO-2 Allen County CC 3:05.41 3:58.75 3:23.19 4:13.98
16 Tyron Yazzie   Bacone 4:38.24 3:21.66 3:03.79 4:15.26
23 Chris Lobaugh FR-1 Oklahoma Baptist 4:52.34 3:31.42 4:05.35 4:21.01
26 Kylan Wess FR-1 Pratt CC 4:22.52 3:53.35 3:26.84 4:25.17
28 Zach Polley SR-4 Dallas Baptist 4:36.91 4:04.96 3:17.04 4:26.26
30 Jose Alfredo Moya Pena   Bacone 3:26.36 4:19.95 4:57.47 4:27.99
39 Garrison Bluhm SO-2 Southern Nazarene 4:29.50 4:13.00 5:41.00 4:35.00
Men's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Nathan Crowson JR-3 Oklahoma Baptist 4:03.83
2 Kevin Matthews SR-4 East Central 4:04.71
3 Jacob Janzen JR-3 Oklahoma Baptist 4:05.18
4 Ilijah Coleman   Bacone 4:05.92
7 Cody Jones SO-2 Southern Nazarene 4:07.84
8 Aaron Brinegar JR-3 Southern Nazarene 4:09.81
9 Patrick Harris FR-1 Oklahoma Baptist 4:10.06
10 Brian Masayesva   Bacone 4:11.30
13 Matthew Torvik SO-2 Dallas Baptist 4:13.58
17 Trevor Talley JR-3 Oklahoma Christian 4:15.51
19 Gerardo Tarango FR-1 Oklahoma Baptist 4:17.62
20 Jackson Witt JR-3 Southern Nazarene 4:17.75
22 Ryan Nielsen SR-4 Oklahoma City 4:20.69