March 30-31, 2018
|
Oklahoma Baptist - Shawnee, OK

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Tesa Potter SO-2 Oklahoma Baptist 2:39.06 2:14.79
2 Kyra Fuller JR-3 Southern Nazarene 2:48.33 2:17.97
3 Gemma Gonzalez SO-2 Allen County CC 2:14.59 2:20.19
4 Kya Barnes SO-2 Oklahoma Baptist 2:08.87 2:21.61
5 Kelsey Simmons SO-2 Oklahoma Christian 2:17.52 2:21.77
6 Katie Cease JR-3 Central Oklahoma 2:57.35 2:23.02
7 ANNA MORA   UNAT-East Central 1:54.51 2:23.13
8 Kaitlyn Janka JR-3 Southern Nazarene 2:02.35 2:23.94
9 Breanna Hurlbut SR-4 Oklahoma Baptist 3:04.82 2:24.39
10 Michaiah Chock SO-2 Oklahoma Christian 2:50.38 2:25.62
11 Mel Zalman JR-3 Dallas Baptist 3:08.56 2:26.17
12 KATIE COWGER FR-1 East Central 3:01.49 2:26.36
13 Rebekah Christman SO-2 Southeastern Oklahoma 3:00.65 2:26.87
14 Kelsey Castillo SO-2 Oklahoma Christian 2:35.71 2:26.89
15 Delaney Mayo SO-2 Oklahoma City 1:57.66 2:27.07
16 Sharon Jebet FR-1 Science & Arts 2:13.07 2:27.85
17 Betty Ramos FR-1 Allen County CC 2:38.43 2:28.06
18 Rita Vogt FR-1 Dallas Baptist 3:12.73 2:28.25
19 Maria Puente SO-2 Allen County CC 2:39.19 2:28.77
20 Makynna Koper FR-1 Southwestern Oklahoma 2:06.51 2:28.83
21 ABBIE WINCHESTER SO-2 East Central 2:51.22 2:28.88
22 Bridget Reilly   UNAT-Midwestern St. 2:46.81 2:30.28
23 Sheridan Snyder SR-4 Central Oklahoma 1:53.00 2:30.66
24 Arizona Hummingbird FR-1 Central Oklahoma 2:05.56 2:31.27
25 Rachel Meyers SO-2 Oklahoma Christian 2:02.69 2:31.47
26 Rachel Hurtz SO-2 Southern Nazarene 3:12.49 2:31.56
27 Sydney Staples   Bacone 2:22.77 2:31.88
28 Leeasha Madison FR-1 Pratt CC 2:57.90 2:32.05
29 Ashley Marcelin FR-1 Pratt CC 2:45.10 2:32.87
30 Shimoya Currie SR-4 Oklahoma Baptist 1:49.29 2:33.92
31 Sierra Thompson JR-3 Southwestern Oklahoma 1:57.42 2:34.50
32 Madison Rutherford FR-1 Oklahoma Christian 2:14.60 2:36.51
33 Kylee Gorney JR-3 Midwestern St. 2:53.86 2:36.63
34 Amerhyst Aguirre FR-1 Midwestern St. 2:30.48 2:36.75
35 Grace Hernke FR-1 Southwestern Oklahoma 3:24.90 2:37.61
36 Arin Glennie FR-1 Southwestern Oklahoma 3:00.85 2:38.64
37 Teagan Dreyer JR-3 Southwestern Christian 3:11.21 2:40.68
38 Padyne Durand FR-1 Allen County CC 2:12.60 2:41.70
39 Morgan Benton   Bacone 2:38.22 2:43.11
40 Alex Vaile FR-1 Southeastern Oklahoma 2:13.05 2:44.26
41 Emma Green SO-2 Southern Nazarene 2:26.44 2:44.53
42 Judy Humphrey FR-1 Pratt CC 3:36.70 2:46.69
43 Corminda Henry   Bacone 2:35.89 2:47.62
44 Jasmyne Roush FR-1 Southwestern Oklahoma 3:24.08 2:48.66
45 Jessica Finney SO-2 Allen County CC 2:26.81 2:48.74
46 Letizia Hernandez SO-2 Southeastern Oklahoma 2:32.57 2:49.52
47 Kendy Salinas FR-1 Northwestern Oklahoma 2:45.39 2:50.50
48 Lauren Toney SR-4 Southern Nazarene 3:01.06 2:50.81
49 Maren Wicker SO-2 Northwestern Oklahoma 3:03.66 2:54.91
  DARIAN BARNES FR-1 East Central DNF DNF
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
38 Padyne Durand FR-1 Allen County CC 3:17.28 3:07.58 3:18.90 2:30.39 1:53.19 2:41.70
40 Alex Vaile FR-1 Southeastern Oklahoma 3:33.54 2:13.05 2:44.26 2:34.41 3:33.54 2:44.26
42 Judy Humphrey FR-1 Pratt CC 3:06.70 2:25.02 3:05.03 1:56.69 2:10.02 2:46.69
44 Jasmyne Roush FR-1 Southwestern Oklahoma 3:10.59 2:11.56 2:01.44 3:12.28 3:03.84 2:48.66
46 Letizia Hernandez SO-2 Southeastern Oklahoma 2:00.36 3:09.87 2:46.13 3:09.87 2:03.75 2:49.52
47 Kendy Salinas FR-1 Northwestern Oklahoma 2:12.99 2:35.16 2:38.57 3:41.65 3:29.72 2:50.50
49 Maren Wicker SO-2 Northwestern Oklahoma 3:22.90 2:56.66 3:22.90 3:07.16 3:47.39 2:54.91
  DARIAN BARNES FR-1 East Central DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
15 Delaney Mayo SO-2 Oklahoma City 2:03.54 3:00.90 2:27.07 1:51.78 3:02.37 2:02.07
29 Ashley Marcelin FR-1 Pratt CC 2:26.76 2:06.89 2:32.87 2:19.12 1:53.13 2:03.83
32 Madison Rutherford FR-1 Oklahoma Christian 1:49.56 3:06.25 2:36.51 3:17.21 2:02.08 3:12.51
35 Grace Hernke FR-1 Southwestern Oklahoma 2:02.94 3:23.32 2:37.61 2:34.46 2:51.80 1:55.06
36 Arin Glennie FR-1 Southwestern Oklahoma 2:19.61 3:08.79 2:38.64 2:37.06 2:57.68 2:14.85
37 Teagan Dreyer JR-3 Southwestern Christian 3:06.39 3:03.18 2:40.68 2:13.37 1:55.69 2:32.65
39 Morgan Benton   Bacone 2:48.01 3:12.47 2:43.11 2:30.07 3:07.58 2:21.91
41 Emma Green SO-2 Southern Nazarene 3:22.38 2:24.79 2:44.53 2:31.37 2:23.15 2:11.63
43 Corminda Henry   Bacone 2:27.51 3:12.77 2:47.62 2:57.68 2:39.24 1:59.01
48 Lauren Toney SR-4 Southern Nazarene 2:21.78 2:06.40 2:50.81 2:42.27 2:30.32 2:49.11
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
7 ANNA MORA   UNAT-East Central 1:41.63 1:55.94 2:23.13
12 KATIE COWGER FR-1 East Central 2:00.02 1:54.16 2:26.36
16 Sharon Jebet FR-1 Science & Arts 2:16.03 1:59.76 2:27.85
18 Rita Vogt FR-1 Dallas Baptist 2:25.29 3:08.28 2:28.25
23 Sheridan Snyder SR-4 Central Oklahoma 2:36.69 2:59.29 2:30.66
24 Arizona Hummingbird FR-1 Central Oklahoma 1:50.43 2:13.12 2:31.27
27 Sydney Staples   Bacone 2:42.52 2:04.55 2:31.88
28 Leeasha Madison FR-1 Pratt CC 2:01.64 1:55.56 2:32.05
31 Sierra Thompson JR-3 Southwestern Oklahoma 3:08.49 3:14.67 2:34.50
34 Amerhyst Aguirre FR-1 Midwestern St. 2:27.35 2:44.59 2:36.75
45 Jessica Finney SO-2 Allen County CC 2:33.56 2:01.50 2:48.74
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Breanna Hurlbut SR-4 Oklahoma Baptist 1:42.52 1:42.52 2:24.39 2:08.51 2:40.28 2:50.38 2:28.73
10 Michaiah Chock SO-2 Oklahoma Christian 2:02.32 2:51.84 2:25.62 2:47.47 2:31.45 1:47.76 2:41.64
11 Mel Zalman JR-3 Dallas Baptist 2:27.64 2:21.79 2:26.17 3:04.18 2:07.17 2:13.02 2:17.40
13 Rebekah Christman SO-2 Southeastern Oklahoma 1:48.69 3:02.12 2:26.87 2:53.31 2:18.06 2:21.00 2:07.78
14 Kelsey Castillo SO-2 Oklahoma Christian 2:28.36 1:57.52 2:26.89 2:16.61 1:44.30 2:06.33 2:09.27
17 Betty Ramos FR-1 Allen County CC 2:17.70 2:10.30 2:28.06 2:26.58 2:39.91 1:49.57 1:59.93
19 Maria Puente SO-2 Allen County CC 1:48.61 2:54.06 2:28.77 1:45.63 2:19.85 2:07.95 2:48.11
21 ABBIE WINCHESTER SO-2 East Central 3:06.10 2:09.53 2:28.88 2:16.97 3:01.64 2:11.02 2:42.28
25 Rachel Meyers SO-2 Oklahoma Christian 3:07.83 3:13.89 2:31.47 2:42.08 2:52.68 2:42.08 2:43.59
33 Kylee Gorney JR-3 Midwestern St. 2:24.10 2:52.30 2:36.63 2:22.54 3:11.09 2:42.90 1:49.64
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Tesa Potter SO-2 Oklahoma Baptist 1:54.58 1:58.62 2:05.36 2:14.79 2:40.40 1:37.05 2:12.10
2 Kyra Fuller JR-3 Southern Nazarene 2:00.04 2:49.71 2:56.61 2:17.97 1:53.14 2:37.29 2:11.08
3 Gemma Gonzalez SO-2 Allen County CC 1:45.15 1:59.17 2:51.04 2:20.19 2:45.43 2:59.45 1:52.16
4 Kya Barnes SO-2 Oklahoma Baptist 2:59.85 2:31.53 1:43.38 2:21.61 2:20.20 2:14.53 2:17.37
5 Kelsey Simmons SO-2 Oklahoma Christian 1:53.42 2:41.62 2:04.76 2:21.77 1:43.50 2:33.12 2:41.62
6 Katie Cease JR-3 Central Oklahoma 1:52.99 2:53.06 2:24.45 2:23.02 2:43.05 1:47.27 1:50.13
8 Kaitlyn Janka JR-3 Southern Nazarene 2:18.19 1:50.84 1:59.47 2:23.94 1:42.20 2:23.94 2:59.93
20 Makynna Koper FR-1 Southwestern Oklahoma 2:12.46 3:00.09 2:00.56 2:28.83 2:24.37 2:52.65 1:50.14
22 Bridget Reilly   UNAT-Midwestern St. 2:36.30 3:01.84 2:55.83 2:30.28 1:45.20 1:48.21 2:36.30
26 Rachel Hurtz SO-2 Southern Nazarene 2:40.66 2:57.33 2:14.89 2:31.56 2:27.02 1:46.10 2:46.72
30 Shimoya Currie SR-4 Oklahoma Baptist 2:41.62 2:38.54 2:00.06 2:33.92 2:30.85 2:55.47 3:18.56