April 20-21, 2018
|
Bowdoin - Brunswick, ME

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Sarah Kelley SR-4 Bowdoin 4:43.18 5:49.81 5:55.36 3:36.55 4:37.62 3:53.20 3:22.67 10
2 Katherine Cook SR-4 Bates 5:01.76 5:26.90 5:52.05 3:57.49 4:39.40 6:03.22 4:50.58 8
3 Caroline Shipley SO-2 Bowdoin 6:07.22 4:48.12 4:31.18 3:26.21 4:42.47 3:54.45 4:22.70 6
4 Hannah Springhorn JR-3 Colby 6:05.24 5:19.94 5:42.59 3:55.00 4:43.13 5:14.28 4:57.29 4
5 Ayden Eickhoff JR-3 Bates 3:33.09 5:59.95 3:27.34 5:05.24 4:47.96 4:56.60 3:44.61 2
6 Sarah Rothmann JR-3 Bates 4:55.44 4:17.78 5:07.02 5:21.50 4:49.64 5:59.16 3:54.61 1
7 Erin Hollenbaugh SO-2 Bowdoin 3:29.70 5:13.08 6:23.96 4:05.14 4:55.35 5:10.12 6:23.96 -
8 So Kim FR-1 Bates 4:19.28 4:43.12 4:04.38 3:28.62 4:58.02 5:54.65 3:34.58 -
9 Daniella Pascucci SO-2 Bates 5:45.81 6:09.66 6:09.66 6:15.62 4:58.11 6:24.57 5:30.91 -
10 Taylor Fortnam SR-4 Wellesley 4:56.91 4:47.92 4:56.91 5:26.91 4:59.91 6:17.89 4:32.92 -
11 Callie Reynolds SR-4 Bates 6:05.33 5:38.15 6:05.33 5:56.27 5:01.92 5:59.29 5:14.00 -
12 Rebecca Berube SO-2 Colby 6:08.52 3:31.45 6:11.54 6:32.68 5:02.06 5:14.15 5:59.46 -
13 Grace Cowles FR-1 Wellesley 5:21.68 5:09.54 5:00.44 5:39.89 5:03.47 5:15.61 5:45.96 -
14 Wendy Memishian JR-3 Bates 5:29.25 4:55.72 3:42.55 5:07.91 5:04.86 5:59.74 4:40.48 -
15 Julia Nemy SR-4 Bates 6:25.11 6:25.11 6:03.72 5:33.15 5:05.64 4:25.91 4:16.74 -
16 April Chu FR-1 Wellesley 6:34.45 3:46.27 6:13.04 4:44.37 5:05.77 4:41.31 5:14.95 -
17 Abby Hamilton FR-1 Bates 5:37.83 6:36.18 4:45.62 6:02.39 5:07.11 3:47.27 5:53.18 -
18 Samara Shaz FR-1 Wellesley 4:36.83 6:06.04 4:52.21 5:44.50 5:07.59 4:52.21 4:24.53 -
19 Taylor Mahlandt SO-2 Wellesley 6:01.71 4:07.32 5:09.15 4:16.60 5:09.15 5:43.16 5:21.52 -
20 Olivia LaMarche SO-2 Bates 6:39.36 5:09.58 6:36.27 6:42.46 5:09.58 4:35.53 6:42.46 -
21 Hannah Austin JR-3 Bates 6:27.75 6:24.65 6:37.06 4:36.08 5:10.20 3:40.25 5:31.92 -
22 Flora Naylor FR-1 Wellesley 6:08.87 6:15.18 5:27.88 6:08.87 5:15.27 5:34.19 4:59.51 -
23 Hannah Southwick FR-1 Colby 4:03.42 6:19.36 4:35.04 5:22.46 5:16.13 5:00.33 6:44.65 -
24 Fiona Harrigian SO-2 Wellesley 6:16.12 6:44.80 5:56.99 4:02.25 5:18.74 5:25.12 6:51.18 -
25 Elly Bengtsson JR-3 Bates 6:48.64 5:18.55 5:02.46 6:13.25 5:21.76 6:26.12 3:54.89 -
26 Megan Clark SO-2 Bates 3:46.50 4:25.32 5:00.91 4:25.32 5:23.56 5:39.74 7:00.63 -
27 Dalia Tabachnik FR-1 Bowdoin 6:06.68 6:06.68 4:02.27 4:31.74 5:27.39 6:00.13 6:29.60 -
28 Sydney Sirois FR-1 Southern Maine 6:38.36 6:41.65 6:31.78 6:54.82 5:29.22 6:28.48 5:25.93 -
29 Ellie Spector FR-1 Colby 4:57.47 4:47.56 6:06.88 4:21.11 5:30.52 3:54.67 4:21.11 -
30 Ava Shipman FR-1 Wellesley 4:58.95 6:30.67 5:05.74 4:35.17 5:39.71 4:18.18 5:15.93 -
31 Taylor Balfour FR-1 Wellesley 5:46.09 5:52.94 4:27.28 6:44.34 5:42.66 3:59.87 5:49.52 -
32 Lindsey Joliat SO-2 Husson 4:36.16 6:12.82 6:23.18 6:50.79 5:45.20 4:36.16 6:33.53 -
33 Katherine Camire FR-1 Husson 7:33.92 5:29.09 6:52.31 7:56.61 6:18.26 4:55.05 5:25.31 -
34 Kelly Broe FR-1 Husson 8:05.11 6:25.79 6:56.35 5:51.42 6:21.97 6:41.07 5:32.32 -
35 Shannon Staples FR-1 Husson 5:55.27 8:22.01 7:12.50 5:39.82 6:26.16 6:37.75 7:24.09 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Grace Cowles FR-1 Wellesley 5:03.47 -
14 Wendy Memishian JR-3 Bates 5:04.86 -
16 April Chu FR-1 Wellesley 5:05.77 -
18 Samara Shaz FR-1 Wellesley 5:07.59 -
21 Hannah Austin JR-3 Bates 5:10.20 -
22 Flora Naylor FR-1 Wellesley 5:15.27 -
23 Hannah Southwick FR-1 Colby 5:16.13 -
24 Fiona Harrigian SO-2 Wellesley 5:18.74 -
25 Elly Bengtsson JR-3 Bates 5:21.76 -
26 Megan Clark SO-2 Bates 5:23.56 -
27 Dalia Tabachnik FR-1 Bowdoin 5:27.39 -
28 Sydney Sirois FR-1 Southern Maine 5:29.22 -
29 Ellie Spector FR-1 Colby 5:30.52 -
30 Ava Shipman FR-1 Wellesley 5:39.71 -
31 Taylor Balfour FR-1 Wellesley 5:42.66 -
32 Lindsey Joliat SO-2 Husson 5:45.20 -
33 Katherine Camire FR-1 Husson 6:18.26 -
34 Kelly Broe FR-1 Husson 6:21.97 -
35 Shannon Staples FR-1 Husson 6:26.16 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Sarah Kelley SR-4 Bowdoin 4:20.97 4:34.85 4:32.07 4:37.62 5:38.70 10
2 Katherine Cook SR-4 Bates 5:46.46 4:36.61 3:54.70 4:39.40 3:43.52 8
3 Caroline Shipley SO-2 Bowdoin 5:53.09 4:00.10 5:47.44 4:42.47 4:05.75 6
4 Hannah Springhorn JR-3 Colby 3:40.85 5:53.92 4:17.65 4:43.13 5:17.11 4
5 Ayden Eickhoff JR-3 Bates 5:08.12 3:38.85 3:41.73 4:47.96 6:02.83 2
6 Sarah Rothmann JR-3 Bates 5:47.57 5:04.13 3:45.92 4:49.64 4:55.44 1
7 Erin Hollenbaugh SO-2 Bowdoin 5:51.47 5:18.98 4:46.49 4:55.35 5:51.47 -
8 So Kim FR-1 Bates 4:13.32 3:49.48 5:06.96 4:58.02 3:28.62 -
9 Daniella Pascucci SO-2 Bates 3:37.62 6:18.60 4:31.28 4:58.11 4:46.19 -
10 Taylor Fortnam SR-4 Wellesley 6:11.89 5:29.91 5:11.91 4:59.91 6:29.89 -
11 Callie Reynolds SR-4 Bates 6:02.31 4:58.90 5:17.02 5:01.92 3:46.44 -
12 Rebecca Berube SO-2 Colby 4:40.92 5:32.27 5:17.17 5:02.06 4:43.94 -
15 Julia Nemy SR-4 Bates 6:22.05 5:11.76 5:08.70 5:05.64 4:50.36 -
17 Abby Hamilton FR-1 Bates 6:02.39 4:45.62 4:51.76 5:07.11 6:33.10 -
19 Taylor Mahlandt SO-2 Wellesley 5:06.06 5:52.43 3:58.05 5:09.15 5:55.53 -
20 Olivia LaMarche SO-2 Bates 5:28.16 4:32.43 3:58.38 5:09.58 4:20.05 -