April 28, 2018
|
Buffalo

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Jeff Tweedle   Harbour Track Hamilton 4:51.13 3:52.90 3:36.60
2 Marcus Kemp   Speed River TFC 3:04.32 3:53.31 2:57.32
3 DeLohnni Nicol-Samuel   Speed River TFC 4:12.49 3:53.78 3:58.46
4 Logan Martineau   Speed River TFC 4:06.90 3:55.14 4:58.63
5 John McCarthy SR-4 Buffalo 3:34.16 3:55.34 3:10.63
6 Christopher Nowak FR-1 Buffalo 3:41.45 3:58.11 3:39.07
7 Nicholas Neamtu SO-2 Canisius 3:26.56 4:00.18 3:12.15
8 Noah Tinevez   Speed River TFC 3:07.53 4:00.42 4:38.89
9 Gavin Hughes   Speed River TFC 4:53.40 4:02.48 4:14.61
10 Connor Doran FR-1 Canisius 4:16.63 4:04.41 3:27.75
11 Korbett Cator   Speed River TFC 3:25.72 4:04.90 3:45.31
12 Jonathan Goodridge   Speed River TFC 4:54.84 4:09.86 5:17.33
13 Justin Vestri JR-3 Canisius 5:14.62 4:11.69 3:49.04
14 Turner Dirrigl FR-1 Canisius 3:02.23 4:13.09 4:28.28
15 Jordan Obrochta FR-1 Canisius 4:13.24 4:15.79 3:29.75
16 Nick Taboni Freshman UB XC & TC 5:27.47 4:15.83 3:50.25
17 Joshua Bodnar SO-2 Daemen 3:53.54 4:19.48 3:53.54
18 William Delaney SO-2 St. Bonaventure 5:28.65 4:25.04 5:36.60
19 Matt Bacher SR-4 St. Bonaventure 4:58.41 4:31.28 5:41.82
20 Connor Davies SO-2 Canisius 5:28.43 4:35.99 3:46.32
21 Mark Vaccaro SO-2 St. Bonaventure 3:58.34 4:37.13 5:15.93
22 Ajandan Arulananthan   The Gazelles 3:48.35 4:49.04 4:05.69
23 Jack Boltman FR-1 St. Bonaventure 4:50.10 4:56.02 3:59.78
  Justin VanEpps   UNAT-Buffalo DNF DNF DNF
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jeff Tweedle   Harbour Track Hamilton 3:24.96 3:50.58 4:32.50 3:45.92 3:52.90
2 Marcus Kemp   Speed River TFC 5:03.31 4:28.31 4:11.98 4:56.31 3:53.31
3 DeLohnni Nicol-Samuel   Speed River TFC 4:05.47 4:52.23 5:01.58 4:38.20 3:53.78
4 Logan Martineau   Speed River TFC 4:04.55 3:55.14 2:54.01 3:15.17 3:55.14
5 John McCarthy SR-4 Buffalo 3:10.63 3:29.46 4:21.23 3:03.57 3:55.34
6 Christopher Nowak FR-1 Buffalo 4:55.26 4:52.88 5:02.40 3:20.02 3:58.11
7 Nicholas Neamtu SO-2 Canisius 4:38.61 3:19.35 4:33.81 2:52.93 4:00.18
8 Noah Tinevez   Speed River TFC 4:10.04 3:38.79 4:24.47 4:38.89 4:00.42
9 Gavin Hughes   Speed River TFC 4:04.91 3:43.09 4:46.13 5:07.95 4:02.48
10 Connor Doran FR-1 Canisius 2:51.09 4:23.97 5:17.74 3:32.64 4:04.41
11 Korbett Cator   Speed River TFC 5:03.68 2:58.78 3:40.41 3:18.37 4:04.90
12 Jonathan Goodridge   Speed River TFC 2:57.40 3:27.39 4:39.85 3:07.40 4:09.86
  Justin VanEpps   UNAT-Buffalo DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
13 Justin Vestri JR-3 Canisius 4:39.38 3:18.84 4:11.69 4:49.45 4:36.86 4:57.00
14 Turner Dirrigl FR-1 Canisius 3:04.76 5:16.37 4:13.09 3:12.35 4:23.22 3:45.25
15 Jordan Obrochta FR-1 Canisius 3:29.75 3:19.52 4:15.79 5:06.95 4:59.28 4:54.16
16 Nick Taboni Freshman UB XC & TC 4:20.95 3:14.43 4:15.83 5:07.00 5:30.02 5:22.35
17 Joshua Bodnar SO-2 Daemen 3:40.56 4:16.89 4:19.48 3:37.97 4:32.46 5:24.35
18 William Delaney SO-2 St. Bonaventure 4:01.19 5:04.80 4:25.04 3:32.04 3:26.74 4:01.19
19 Matt Bacher SR-4 St. Bonaventure 4:44.85 4:47.56 4:31.28 4:44.85 3:39.74 3:18.04
20 Connor Davies SO-2 Canisius 5:39.47 5:11.87 4:35.99 5:20.15 4:41.51 4:11.15
21 Mark Vaccaro SO-2 St. Bonaventure 5:46.42 3:38.94 4:37.13 4:20.51 5:35.33 3:55.56
22 Ajandan Arulananthan   The Gazelles 5:49.74 3:45.46 4:49.04 5:49.74 6:04.19 3:33.89
23 Jack Boltman FR-1 St. Bonaventure 4:53.06 5:19.71 4:56.02 5:37.47 4:58.98 4:17.54