March 23-24, 2018
|
Muskingum - New Concord, OH

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Laurence Jaross SR-4 St. Vincent (Pa.) 1:38.52 1:55.90 10
2 Frankie King FR-1 St. Vincent (Pa.) 1:26.81 1:58.91 8
3 Thomas Patton FR-1 Case Western 1:36.02 2:00.02 6
4 Bobby Bogantz JR-3 Ohio Dominican 1:36.46 2:00.57 5
5 Eli Urban SO-2 St. Vincent (Pa.) 2:15.04 2:01.65 4
6 Josh Hickmott FR-1 Baldwin Wallace 1:47.65 2:02.33 3
7 Drew Davis   Ohio State Running Club 1:45.38 2:02.53 2
8 James Gibson SR-4 Case Western 2:13.02 2:04.31 1
9 Logan Skolosh SO-2 Muskingum 2:35.92 2:04.73 -
10 Brady Woods   Ohio State Running Club 1:38.87 2:05.15 -
11 Doug McIntire SO-2 Muskingum 2:17.71 2:05.19 -
12 Jarrett Wiggins   Ohio State Running Club 1:31.85 2:05.81 -
13 Xavier Kibet FR-1 Lake Erie 2:21.25 2:07.25 -
14 David Tome FR-1 Bethany (W.V.) 2:16.76 2:07.81 -
15 Dima Blundell FR-1 Case Western 2:03.03 2:09.50 -
16 John Soppanish SO-2 Muskingum 1:34.72 2:09.75 -
17 Dylan Rusek   UC Running Club 2:24.61 2:10.28 -
18 Robert Newhart SR-4 Bethany (W.V.) 2:14.32 2:10.40 -
19 Henry Bish   UC Running Club 1:46.58 2:11.57 -
20 Jose Reynoso FR-1 Baldwin Wallace 1:49.25 2:11.62 -
21 Josh Goldstein   Ohio State Running Club 1:46.79 2:11.83 -
22 Spencer Roberts FR-1 Baldwin Wallace 2:21.39 2:12.14 -
23 Noah Smith   Ohio State Running Club 2:42.04 2:15.03 -
24 Spencer Mahon JR-3 Baldwin Wallace 2:28.34 2:16.09 -
25 Larry Salerno FR-1 Baldwin Wallace 2:46.04 2:17.22 -
26 Lucas Liriano SR-4 Bethany (W.V.) 2:39.64 2:17.62 -
27 Zack Hamric FR-1 West Liberty 1:38.37 2:18.54 -
27 Sebastian Lambert SO-2 St. Vincent (Pa.) 1:41.14 2:18.54 -
27 Robert Clark   Ohio State Running Club 1:53.61 2:18.54 -
30 Austin Davis SR-4 Bethany (W.V.) 2:05.69 2:19.65 -
31 Jacob Carlson   UC Running Club 2:31.02 2:22.47 -
32 Nathan Hohulin   UC Running Club 2:08.67 2:26.21 -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
19 Henry Bish   UC Running Club 2:40.52 2:11.57 1:51.84 2:19.47 2:32.63 2:35.26 1:57.10 -
21 Josh Goldstein   Ohio State Running Club 2:34.25 2:11.83 1:45.47 2:46.11 2:06.56 2:43.47 2:34.25 -
22 Spencer Roberts FR-1 Baldwin Wallace 2:20.07 2:12.14 2:10.82 2:31.96 2:45.18 2:41.21 2:18.75 -
23 Noah Smith   Ohio State Running Club 2:33.94 2:15.03 1:56.13 1:43.98 2:29.89 2:02.88 1:35.88 -
24 Spencer Mahon JR-3 Baldwin Wallace 2:25.62 2:16.09 2:21.54 1:40.71 1:47.52 1:37.99 2:22.90 -
26 Lucas Liriano SR-4 Bethany (W.V.) 2:16.25 2:17.62 2:52.03 1:39.09 2:56.16 2:16.25 2:31.39 -
27 Robert Clark   Ohio State Running Club 3:00.11 2:18.54 2:11.62 2:07.46 2:18.54 2:04.69 2:28.24 -
27 Zack Hamric FR-1 West Liberty 2:31.01 2:18.54 2:29.63 2:00.53 1:41.14 2:55.95 2:32.40 -
27 Sebastian Lambert SO-2 St. Vincent (Pa.) 2:26.86 2:18.54 2:18.54 1:38.37 2:42.10 2:15.77 1:59.15 -
30 Austin Davis SR-4 Bethany (W.V.) 2:02.90 2:19.65 2:22.45 2:19.65 1:57.31 2:37.81 2:02.90 -
32 Nathan Hohulin   UC Running Club 3:10.08 2:26.21 1:55.51 2:04.28 2:51.07 3:10.08 1:52.59 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Josh Hickmott FR-1 Baldwin Wallace 2:02.33 3
8 James Gibson SR-4 Case Western 2:04.31 1
9 Logan Skolosh SO-2 Muskingum 2:04.73 -
11 Doug McIntire SO-2 Muskingum 2:05.19 -
12 Jarrett Wiggins   Ohio State Running Club 2:05.81 -
14 David Tome FR-1 Bethany (W.V.) 2:07.81 -
15 Dima Blundell FR-1 Case Western 2:09.50 -
17 Dylan Rusek   UC Running Club 2:10.28 -
18 Robert Newhart SR-4 Bethany (W.V.) 2:10.40 -
20 Jose Reynoso FR-1 Baldwin Wallace 2:11.62 -
25 Larry Salerno FR-1 Baldwin Wallace 2:17.22 -
31 Jacob Carlson   UC Running Club 2:22.47 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Laurence Jaross SR-4 St. Vincent (Pa.) 1:55.90 2:21.40 1:21.13 10
2 Frankie King FR-1 St. Vincent (Pa.) 1:58.91 2:32.21 1:55.35 8
3 Thomas Patton FR-1 Case Western 2:00.02 1:50.42 2:26.43 6
4 Bobby Bogantz JR-3 Ohio Dominican 2:00.57 1:58.16 1:43.69 5
5 Eli Urban SO-2 St. Vincent (Pa.) 2:01.65 2:36.93 1:49.49 4
7 Drew Davis   Ohio State Running Club 2:02.53 1:57.63 1:39.25 2
10 Brady Woods   Ohio State Running Club 2:05.15 2:13.91 2:05.15 -
13 Xavier Kibet FR-1 Lake Erie 2:07.25 2:17.43 1:36.71 -
16 John Soppanish SO-2 Muskingum 2:09.75 1:43.80 2:20.13 -