April 6, 2018
|
Marian (IN) - Indianapolis, IN

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Presley Martin SR-4 Marian (Ind.) 4:03.22
2 Trevor Legg SO-2 Wis.-Parkside 4:03.32
3 Jacob Petri FR-1 Wis.-Parkside 4:03.77
4 Armando Torres SR-4 Wis.-Parkside 4:05.91
5 Matt Meehan JR-3 Olivet Nazarene 4:05.92
6 Tyler Gabriele SR-4 Olivet Nazarene 4:08.07
7 Luis Loza FR-1 Robert Morris (Ill.) 4:08.77
8 Zach Kiedrowski SO-2 Wis.-Parkside 4:09.61
9 Spencer Oftedahl FR-1 Wis.-Parkside 4:10.03
10 Zach Feldpausch SR-4 Cornerstone 4:13.11
11 Sean Masterson FR-1 Wis.-Parkside 4:13.28
12 Matt Millard   IU Run Club 4:14.39
13 Jimmy Funteas Jr. JR-3 Wis.-Parkside 4:14.79
14 Marcus Fierek SO-2 Marian (Ind.) 4:14.94
15 Tyler Banks FR-1 Olivet Nazarene 4:15.41
16 Aaron Swedberg SO-2 Olivet Nazarene 4:16.41
17 Danny Rockley FR-1 Indianapolis 4:16.67
18 Owen Woltjer FR-1 Cornerstone 4:17.20
19 Anthony Anderson FR-1 Wis.-Parkside 4:19.02
20 Blain Masterson FR-1 Wis.-Parkside 4:19.87
21 Matthew King JR-3 Calumet-St. Joseph 4:20.63
22 Kyle Gross FR-1 Indianapolis 4:20.74
23 Aaron Kazmierski FR-1 Marian (Ind.) 4:21.07
24 Deonta Pittman SR-4 Calumet-St. Joseph 4:21.71
25 Bricyn Healey SO-2 Olivet Nazarene 4:21.72
26 Alec Hicks FR-1 Indiana East 4:23.53
27 Nathan Perez FR-1 Wis.-Parkside 4:26.05
28 Mark Kouchoukos SO-2 Olivet Nazarene 4:26.14
29 Caleb Barker SO-2 Northwood (Mich.) 4:27.66
30 Pol Belinchon FR-1 Marian (Ind.) 4:30.13
31 Rakeem Bluitt SO-2 Calumet-St. Joseph 4:30.98
32 Dylan Brown FR-1 Indianapolis 4:31.26
33 Michael Lewis JR-3 Olivet Nazarene 4:31.38
34 Timmy Smith SR-4 Olivet Nazarene 4:31.84
35 Luke Shroering FR-1 Marian (Ind.) 4:37.07
36 William Roberts JR-3 Olivet Nazarene 4:37.63
37 Joshua Pitts JR-3 Olivet Nazarene 4:39.82
38 Angel Soto-Lozada SO-2 Marian (Ind.) 4:44.40
39 Eric Johnson SR-4 Indianapolis 4:44.44
40 Daniel Gustas SR-4 Olivet Nazarene 4:50.87
41 Josiah Barriteau-Zapata FR-1 Indianapolis 4:57.34
42 Tyler Cook FR-1 Indianapolis 5:00.24
  Luis Munoz JR-3 Calumet-St. Joseph NT
  Colin De Young SO-2 Cornerstone NT
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Presley Martin SR-4 Marian (Ind.) 3:26.74 4:03.22 3:43.77 4:17.82 4:03.22 4:29.98 4:37.27
2 Trevor Legg SO-2 Wis.-Parkside 3:46.29 4:08.19 4:56.85 3:21.96 4:03.32 4:34.96 3:56.02
3 Jacob Petri FR-1 Wis.-Parkside 4:54.97 5:09.59 4:47.65 3:12.58 4:03.77 3:32.08 4:45.21
4 Armando Torres SR-4 Wis.-Parkside 3:16.73 3:26.57 5:17.23 4:18.21 4:05.91 3:38.86 3:24.11
5 Matt Meehan JR-3 Olivet Nazarene 3:04.44 3:16.74 4:13.30 2:59.53 4:05.92 2:59.53 3:11.82
6 Tyler Gabriele SR-4 Olivet Nazarene 2:58.61 5:10.09 4:03.11 3:45.75 4:08.07 5:20.01 3:20.94
7 Luis Loza FR-1 Robert Morris (Ill.) 3:19.02 4:48.58 3:21.51 5:20.92 4:08.77 3:53.85 4:48.58
8 Zach Kiedrowski SO-2 Wis.-Parkside 3:12.20 2:59.72 4:17.10 5:02.03 4:09.61 3:22.19 4:22.09
9 Spencer Oftedahl FR-1 Wis.-Parkside 3:27.53 4:22.54 3:30.03 4:47.54 4:10.03 5:05.04 5:00.04
10 Zach Feldpausch SR-4 Cornerstone 3:22.49 3:09.84 4:48.55 4:25.77 4:13.11 3:07.31 4:02.99
13 Jimmy Funteas Jr. JR-3 Wis.-Parkside 4:14.79 4:50.46 4:42.82 4:09.70 4:14.79 4:19.89 4:24.99
15 Tyler Banks FR-1 Olivet Nazarene 3:39.66 3:31.99 5:14.16 3:31.99 4:15.41 3:03.90 4:10.31
16 Aaron Swedberg SO-2 Olivet Nazarene 4:49.75 3:14.88 4:34.36 4:42.06 4:16.41 3:25.13 4:31.80
17 Danny Rockley FR-1 Indianapolis 3:56.14 3:56.14 3:38.17 3:43.31 4:16.67 3:45.87 3:43.31
20 Blain Masterson FR-1 Wis.-Parkside 5:22.24 4:38.06 5:09.25 3:33.10 4:19.87 4:19.87 4:14.68
  Colin De Young SO-2 Cornerstone NT NT NT NT NT NT NT
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
11 Sean Masterson FR-1 Wis.-Parkside 5:14.07 4:13.28 3:37.82 4:25.95 4:28.48
12 Matt Millard   IU Run Club 4:27.11 4:14.39 5:30.71 4:39.83 3:41.32
14 Marcus Fierek SO-2 Marian (Ind.) 2:58.46 4:14.94 4:48.09 3:06.11 4:48.09
18 Owen Woltjer FR-1 Cornerstone 4:45.50 4:17.20 5:31.79 3:51.48 4:37.78
19 Anthony Anderson FR-1 Wis.-Parkside 5:03.06 4:19.02 4:13.84 3:58.30 4:19.02
21 Matthew King JR-3 Calumet-St. Joseph 5:07.55 4:20.63 3:36.33 5:25.79 4:20.63
22 Kyle Gross FR-1 Indianapolis 4:36.39 4:20.74 4:36.39 4:18.14 4:52.03
24 Deonta Pittman SR-4 Calumet-St. Joseph 4:58.35 4:21.71 4:47.89 5:29.76 5:34.99
26 Alec Hicks FR-1 Indiana East 4:05.09 4:23.53 3:12.38 4:34.08 4:44.62
27 Nathan Perez FR-1 Wis.-Parkside 4:23.39 4:26.05 4:04.77 3:19.54 3:06.24
29 Caleb Barker SO-2 Northwood (Mich.) 4:41.05 4:27.66 4:08.93 4:11.60 4:27.66
30 Pol Belinchon FR-1 Marian (Ind.) 4:08.52 4:30.13 4:57.15 5:24.16 5:16.06
32 Dylan Brown FR-1 Indianapolis 5:30.94 4:31.26 4:01.43 5:28.23 4:23.13
33 Michael Lewis JR-3 Olivet Nazarene 4:34.10 4:31.38 4:39.53 4:47.67 5:47.37
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
23 Aaron Kazmierski FR-1 Marian (Ind.) 4:47.18 4:21.07 3:52.36 5:28.95 4:41.96
25 Bricyn Healey SO-2 Olivet Nazarene 3:45.08 4:21.72 4:37.43 4:13.87 3:11.06
28 Mark Kouchoukos SO-2 Olivet Nazarene 4:34.13 4:26.14 5:27.36 5:22.03 4:39.45
31 Rakeem Bluitt SO-2 Calumet-St. Joseph 4:36.40 4:30.98 4:01.18 5:06.21 5:46.86
34 Timmy Smith SR-4 Olivet Nazarene 4:53.59 4:31.84 4:42.72 5:37.09 4:45.44
35 Luke Shroering FR-1 Marian (Ind.) 5:51.88 4:37.07 5:54.65 4:37.07 4:03.83
36 William Roberts JR-3 Olivet Nazarene 5:24.83 4:37.63 3:33.78 5:05.40 3:22.67
37 Joshua Pitts JR-3 Olivet Nazarene 3:49.46 4:39.82 5:05.01 4:39.82 4:45.42
38 Angel Soto-Lozada SO-2 Marian (Ind.) 5:18.53 4:44.40 5:44.13 5:38.44 4:52.94
39 Eric Johnson SR-4 Indianapolis 5:01.51 4:44.44 3:39.02 6:01.24 5:10.04
40 Daniel Gustas SR-4 Olivet Nazarene 5:31.60 4:50.87 4:33.42 4:36.33 4:36.33
41 Josiah Barriteau-Zapata FR-1 Indianapolis 4:15.72 4:57.34 4:30.58 3:45.98 4:36.53
42 Tyler Cook FR-1 Indianapolis 6:00.29 5:00.24 4:12.21 4:18.21 5:54.29
  Luis Munoz JR-3 Calumet-St. Joseph NT NT NT NT NT