April 28, 2018
|
Miami Ohio - Oxford, OH

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Matthew Bromley   Unattached 3:55.57
2 Trent Classen SO-2 Cedarville 3:56.07
3 Jack Cordonnier Freshman Unattached 3:56.47
4 Ryan Dunn JR-3 Wright State 3:56.77
5 Seth Conroy SO-2 Miami (Ohio) 3:58.13
6 Logan Kitchen JR-3 IPFW 3:59.85
7 Alex Weber SO-2 Cedarville 4:02.80
8 Josh Jaster FR-1 Tiffin 4:05.67
9 Daniel Reynolds SO-2 Miami (Ohio) 4:06.06
10 Jordan Koczenasz   Dayton 4:07.81
11 Daniel Santino SO-2 Miami (Ohio) 4:08.01
12 Samuel Moran FR-1 IPFW 4:08.30
13 Caleb Pendleton FR-1 Cedarville 4:10.18
14 Sam Henthorn SO-2 Wabash 4:10.51
15 Derek Steinke SO-2 Wright State 4:11.64
16 Kevin Menyes SO-2 Xavier (Ohio) 4:12.23
17 Trevor Hamilton SO-2 Indiana Tech 4:12.34
18 Isaac Boateng JR-3 Tiffin 4:13.65
19 Jacob Woodrow FR-1 Indianapolis 4:15.25
20 Sam Williamson SO-2 IPFW 4:15.44
21 Benjamin Bockoven JR-3 Xavier (Ohio) 4:16.69
22 Garrett Grissim   Dayton 4:18.02
23 Jordan Hill FR-1 Tiffin 4:20.80
24 Robert Peck SO-2 IPFW 4:21.94
25 Kurt Unger SR-4 IPFW 4:22.30
26 Ryan Schenkel Freshman Unattached 4:23.81
27 Casey Wendorff SR-4 Indianapolis 4:25.54
28 Andrew Carr SR-4 Indianapolis 4:27.11
29 Ryan Orchard SO-2 Cedarville 4:27.24
30 Ethan Emmert FR-1 Wright State 4:27.65
31 Zack Titus FR-1 Wabash 4:28.37
32 Austin Rockstroh SO-2 IPFW 4:29.80
33 Jordan Brown SO-2 Wright State 4:32.84
34 Matthew Ajamie SO-2 Indianapolis 4:34.09
35 Josiah Barriteau-Zapata FR-1 Indianapolis 4:41.35
36 Lane Sidner FR-1 Tiffin 4:42.20
37 Tyler Cook FR-1 Indianapolis 4:42.99
  Chris Negri   Dayton DNS
  JP Flavin   Dayton DNS
  Spencer Danielson   Dayton DNS
  Dustin Hardesty SO-2 Tiffin DNS
  Daniel Maher SR-4 Tiffin DNS
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Matthew Bromley   Unattached 3:55.57 3:22.59 4:21.49
2 Trent Classen SO-2 Cedarville 3:56.07 3:46.63 4:26.76
3 Jack Cordonnier Freshman Unattached 3:56.47 3:09.18 3:49.38
4 Ryan Dunn JR-3 Wright State 3:56.77 3:37.83 2:59.95
5 Seth Conroy SO-2 Miami (Ohio) 3:58.13 4:41.00 2:56.22
6 Logan Kitchen JR-3 IPFW 3:59.85 3:55.06 3:09.49
7 Alex Weber SO-2 Cedarville 4:02.80 3:28.81 4:22.23
9 Daniel Reynolds SO-2 Miami (Ohio) 4:06.06 4:06.06 3:19.31
11 Daniel Santino SO-2 Miami (Ohio) 4:08.01 4:10.49 4:57.62
  Chris Negri   Dayton DNS DNS DNS
  JP Flavin   Dayton DNS DNS DNS
  Spencer Danielson   Dayton DNS DNS DNS
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
8 Josh Jaster FR-1 Tiffin 5:16.92 3:19.00 4:05.67
10 Jordan Koczenasz   Dayton 4:17.73 4:12.77 4:07.81
12 Samuel Moran FR-1 IPFW 3:36.03 3:33.54 4:08.30
13 Caleb Pendleton FR-1 Cedarville 4:40.21 4:42.71 4:10.18
14 Sam Henthorn SO-2 Wabash 4:15.52 5:13.14 4:10.51
15 Derek Steinke SO-2 Wright State 4:29.26 2:58.67 4:11.64
16 Kevin Menyes SO-2 Xavier (Ohio) 4:09.71 3:09.18 4:12.23
17 Trevor Hamilton SO-2 Indiana Tech 3:16.83 3:34.49 4:12.34
18 Isaac Boateng JR-3 Tiffin 5:17.07 3:28.00 4:13.65
19 Jacob Woodrow FR-1 Indianapolis 3:29.31 3:57.39 4:15.25
20 Sam Williamson SO-2 IPFW 3:42.24 4:10.34 4:15.44
21 Benjamin Bockoven JR-3 Xavier (Ohio) 4:37.23 3:30.49 4:16.69
22 Garrett Grissim   Dayton 3:08.36 4:05.12 4:18.02
24 Robert Peck SO-2 IPFW 5:27.43 5:06.47 4:21.94
30 Ethan Emmert FR-1 Wright State 5:07.80 4:35.68 4:27.65
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
23 Jordan Hill FR-1 Tiffin 4:02.55 4:20.80 4:05.16 4:15.59 5:10.36
25 Kurt Unger SR-4 IPFW 5:17.39 4:22.30 5:09.52 3:45.58 4:22.30
26 Ryan Schenkel Freshman Unattached 5:40.32 4:23.81 3:09.95 5:27.13 4:55.47
27 Casey Wendorff SR-4 Indianapolis 4:20.23 4:25.54 4:38.82 5:10.69 4:01.65
28 Andrew Carr SR-4 Indianapolis 5:47.25 4:27.11 3:52.39 4:56.50 5:04.51
29 Ryan Orchard SO-2 Cedarville 5:20.69 4:27.24 5:26.04 5:20.69 5:01.99
31 Zack Titus FR-1 Wabash 5:08.63 4:28.37 3:40.07 3:29.33 4:41.79
32 Austin Rockstroh SO-2 IPFW 5:42.65 4:29.80 3:41.24 3:16.96 5:45.35
33 Jordan Brown SO-2 Wright State 4:13.75 4:32.84 5:38.33 5:35.60 4:05.56
34 Matthew Ajamie SO-2 Indianapolis 4:17.65 4:34.09 4:25.87 3:14.61 5:09.73
35 Josiah Barriteau-Zapata FR-1 Indianapolis 3:59.15 4:41.35 4:38.54 4:52.61 5:17.93
36 Lane Sidner FR-1 Tiffin 3:54.23 4:42.20 4:33.74 4:45.03 4:28.09
37 Tyler Cook FR-1 Indianapolis 3:26.59 4:42.99 6:07.89 3:23.76 4:34.50
  Daniel Maher SR-4 Tiffin DNS DNS DNS DNS DNS
  Dustin Hardesty SO-2 Tiffin DNS DNS DNS DNS DNS